За първа година в детската градина! - 3 част

  • 13 364
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
Ние тръгваме след 15.09 за първи път. Много ме е страх Sad

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 133


Днес отново имаше здравна проверка на вратата и "хванаха" едно дете със зачервено гърло. Приеха го, но го отведоха в отделна стая, но сигурно защото още няма много деца и имат празни помещения. Как ли ще е след 15.09.?

И цял ден отделено ли ще го държат?

# 17
  • Мнения: 2 471
Добре де, зачервеното гърло не е предпоставка за вирус. И как така отделено милото, като в карцер Sad

# 18
  • Мнения: 479
И на нас ни предстои тръгване на градина от 15 Септември.
Мисля тази седмица да заведа Васи до градината да си поиграе с дечицата сутринта. Да разгледа помещенията пък да видим.

Миналата  ходих и се запознах с госпожата й. Беше любезна разведе ни да разгледаме градината поговорихме за тръгването другата седмица. Симпатична ми се строи, като за първо впечатление.

Дано и при нас да има проверка сутрин за болните дечица. А иначе винаги ще има спорове дали зачервеното гърло или сополите са предпоставка за вирус или не.

# 19
  • Мнения: 9 901
а вирусна ангина?

# 20
  • Мнения: 1 807
Стискам палци на всички ви, дано малчовците свикнат бързо   bouquet
Мами не се притеснявайте излишно, всичко ще отмине, само да са здарвички  Hug

Днес отново имаше здравна проверка на вратата и "хванаха" едно дете със зачервено гърло. Приеха го, но го отведоха в отделна стая, но сигурно защото още няма много деца и имат празни помещения.

Нямам думи!

А иначе винаги ще има спорове дали зачервеното гърло или сополите са предпоставка за вирус или не.

Спор? Извинявам се, но това си е болно дете, дали е вирус или не, това не може да се установи на момента.

Тъпо е. Сега аз ще си седя вкъщи с малкия, нищо че от 2 дни е без т-ра и почти без сополи, за да се оправи напълно, а в работата ми ми се намръщиха и ме докараха до рев,  а тия с червеното гърло ще ходят??? Как да не се ядосвам, това лазарет ли е или детска градина!

# 21
  • Мнения: 1 666
След уикенда днешното отиване на детска градина мина спокойно с усмивки. Ама и аз се изхитрих  Wink и го изпратих с баба му и дядо му. Дано да не е само защото за два дни се е "затъжил" за градината, а и така да е все оттук нататък.

А при нас все още няма мед.контрол на входа, а мисля, че е хубаво да има. Иначе стаята на сестрата е точно на входа, но в отпуск ли е, там ли е, минава ли да вижда децата - и идея си нямам.
Може и да ме приемете за крайна, но за мен сополите и червеното гърло са си основание за тревога и връщане на детето, поне за да го заведат родителите на лекар, който да се произнесе по въпроса. Макар че съм чувала случаи за родители, които са близки с лекарите си и те им дават бережка, че детето е здраво и без то да е напълно здраво... Моят син затова не пуснах на градина още като се върна от морето, защото от там си донесе сополи. Нищо друго му нямаше, ама не ми е нормално така да го събирам с други деца.

.... "хванаха" едно дете със зачервено гърло. Приеха го, но го отведоха в отделна стая, но сигурно защото още няма много деца и имат празни помещения. Как ли ще е след 15.09.?

Ей това и аз не го разбрах?! newsm78 Как така в отделна стая? Ако го намират за болно, не е ли редно да си го върнат на родителите, а не да стои сам само....

# 22
  • Мнения: 479
Всъщност и аз съм против да приемат дечица с признаци на разболяване в градината.

Написах това за споровете по повод изказването на Денчо, че зачервеното гърло не е предпоставка за вирус.

А ние и сега въпреки че не ходим на градина, когато ни тече носа не се събираме с други деца. Така мисля че  е правилно, и даже приятелите ни вече се съобразяват, когато са болни да не идват вкъщи.

# 23
  • Мнения: 248
И за нас днес е първия ден на градина. Ники беше въодушевен. През целия път говореше как ще си играе с децата, но като влязохме вътре и като чу 5-6 ревящи дечица и той се натъжи. Започна да хлипа, а накрая вече се и разплака. Много ми е мъчно. Надявам се бързо да свикне с новите госпожи и в новата обстановка и да се намери приятелчета.
Пожелавам на всички дечица бързо адаптиране и да са здрави!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 259
...
.... "хванаха" едно дете със зачервено гърло. Приеха го, но го отведоха в отделна стая, но сигурно защото още няма много деца и имат празни помещения. Как ли ще е след 15.09.?

Ей това и аз не го разбрах?! newsm78 Как така в отделна стая? Ако го намират за болно, не е ли редно да си го върнат на родителите, а не да стои сам само....

Включвам се само за "отделната" стая.  Peace Сигурно иде реч за така наречения "изолатор". Представете си примерно, че на някое дете му се появи обрив през деня (може да е шарка) - докато дойдат родителите да го вземат, го завеждат в отделното помещение (подобно помещение има и в родилните отделения, например).

# 25
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
записче Laughing

# 26
  • Мнения: 822
Е да, обаче нали родителите са го довели! Защо не са го върнали още тогава?
Все пак "изолатор " за деца не ми звучи добре  Rolling Eyes

# 27
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 724
Вики сутринта се справи добре. Не съм и очаквала друго. Тя от две годишна ходи на ясла и не е имала проблеми. Единственото, за което се притеснявам, е пишкането в "дупката". Довечера ще докладвам Wink

# 28
  • Мнения: 3 550
Не знам дали ще го държат цял ден отделено. Вероятно да. Не се поинтересувах. Още отдавна като четях споровете на майки за болните деца по градините съм се чудила защо не се уреди такова помещение за болни деца. Не знам коя при какви условия работи, но мои познати са ми се оплаквали от голям тормоз от шефове, задето отсъстват от работа поради болест на децата.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 259
Steisi, съществуването на такова помещение не значи на ДГ могат да ходят болни деца.  Peace На мене също ми се мръщят, като си взимам болничен, но просто няма друг начин. Не можеш да искаш от персонала да носи отговорност за болно дете, още повече че в ДГ няма дори лекар, а само мед. сестра. Да не говорим, че и да дигне детето ти температура в ДГ, могат да му дадат панадол само сред изричното ти съгласие.  Heart Eyes Ако случайно не могат да те намерят, а температурата е висока и го направят на своя отговорност, дори можеш да ги съдиш.

Общи условия

Активация на акаунт