От кога седнали в количката?

  • 12 260
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
От кога започнахте да слагате бебетата в седнало положение в количката? Въпросът ми е продиктуван от едно изказване на една педиатърка, че стига гръбчето и главичката на детето да е облегната това не е седене и може да се прави от рано. Според нея опасно за гръбнака е само, когато тежестта пада само на дупето. Та вие как практикувате?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз слагах дъщеря ми полулегнала още като беше на 4 месеца. После от 5-ия я пробвах да седи, че главата и все беше вдигната и искаше да гледа седнала  Laughing - след консулт с ортопед, разбира се.

# 2
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Според мен най-добре при навършени 6 месеца   Peace

# 3
  • Мнения: 1 666
Седнал - на 6м.
А на междинното ниво, с леко повдигнато гръбче и глава - от по-рано.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен абсолютно седнало едно дете трябва да се слага след навършени 6 месеца.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Сложих я в лятна количка на 4 мес. и 10 дни. Не искаше вече да е в зимния кош и се опитваше да се надига от него, за да гледа навън:) Ортопедът ми каза, че може да ползваме лятна количка, но да я нагласим под ъгъл 45 градуса.
Това е полулегнало положение, а в седнало положение стояхме около 6-ия месец.

# 6
  • Мнения: 700
Ние изчакахме 1 месец след шестия и го сложихме на 7 месеца седнал. Grinning Тогава усетих че сяда стабилно.
Ако изчакаме 1 месец за захранване след 5-6 месец или за сядане след 6 месец, какво ли толкова ще се случи. Peace  Или ако дам жълтък на 9-10 месеца, а не на препоръчителните 6 месеца дали няма да си спестя някоя алергична реакция.

По нашите надупчени улици и не толкова качествени колички защо да натоварвам бебешкия гърбнак рано. Може би с едно спокойно изчакване да му спестя проблеми с изкривявания по-късно. Това са мои разсъждения. Позволявам си да не вярвам на всичко, което казват докторите и разни други "авторитети" и до сега не съм сгрешила.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 588
След шестия месец започнах да го слагам седнал. Тогава е правилно според мен. Peace

# 8
  • Мнения: 2 334
В началото на 6-и месец започнах да я слагам седнала по малко и в края на 6-и месец вече си се возеше седнала ,а пък сега не иска никак освен седнала Laughing

# 9
  • Мнения: 5 591
Според мен най-добре при навършени 6 месеца   Peace
Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
След 6 месеца.Аз започнах да го слагам на почти седем.

# 11
  • Мнения: 165
Започнах да я слагам,когато ми показа самата тя,че е готова,някъде към 7 месец,но ако тогава не беше стабилна нямаше да я насилвам...

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Според мен най-добре при навършени 6 месеца   Peace
Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Над 6 месеца, разбира се  Peace

# 14
  • Мнения: X
Над 6 месеца, но всичко е индивидуално. Малката ми дъщеря мина на полу легнало на 3м., сега е на 5 и половина и се изправя до седнало сама (на корем), навежда се и си гризе грифа. Така че.....

Аз знам, че за дадено нещо е дошло времето, когато бебето може да го прави само, без принуда.

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Започнах от 6-я месец Peace

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
След 6 навършени месеца. Дотогава и детето не проявяваше желание да седи.

# 18
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
След като навърши 6 месеца го оставях за известно време седнал, но не го държах така постоянно. На 7 месеца вече стои по-стабилно и почти постоянно е седнал в количката.

# 19
  • Мнения: 116
От кога започнахте да слагате бебетата в седнало положение в количката? Въпросът ми е продиктуван от едно изказване на една педиатърка, че стига гръбчето и главичката на детето да е облегната това не е седене и може да се прави от рано. Според нея опасно за гръбнака е само, когато тежестта пада само на дупето. Та вие как практикувате?

 Това е мнение и на нашата педиатърка. Щом не става дума за самостоятелно сядане..  Peace Аз го слагам така за по 10 мин. почти през ден от както навърши 5 месеца.

# 20
  • Мнения: 764
Седнал - на 6м.
А на междинното ниво, с леко повдигнато гръбче и глава - от по-рано.

И аз така постъпих.

# 21
  • Мнения: 224
На навършени 6 м, започнах да я слагам седнала, преди това на междинното ниво, въпреки че главата й все си беше във въздуха - пусто любопитство.

# 22
  • Мнения: 96
  Ако зависеше от мен, след шестия месец, но той седна сам няколко дни преди да нъвърши 5 месеца Mr. Green. Така че всичко е според детето.

# 23
  • Мнения: 2 960
Зависи от детето ,моят син беше и е страшно активен.На пет месеца не се свърташе легнал и полуседнал.Но иначе съм "ЗА "седнало положение след навършен 6-ти месец.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Полулегнала на 5м,а седнала след 7я месец.

# 25
  • София
  • Мнения: 17 591
Малко след 6 навършване на 6 месеца започна сам да сяда от легнало положение - тогава.

# 26
  • Мнения: 59
Моят е голям бесник,на 6 вече тичаше като луд с проходилката.Седна някъде на 4 месеца.Но е много жилав .

# 27
  • Мнения: 3 695
След 6 мес.  Peace

# 28
  • Мнения: 2 100
На 5 месеца започнах да го слагам в количката в полу седнало положение (ако зависеше от него и по рано трябваше да го сложа  Laughing Laughing ), на 6 вече си беше стабилен  Peace

# 29
  • Мнения: 2 818
На 6м. само се набра и си седна. Иначе беше в полулегнало положение облегалката.

# 30
  • Мнения: 4 433
На 6 месеца Peace

# 31
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Седнал - на 6м.
А на междинното ниво, с леко повдигнато гръбче и глава - от по-рано.

И аз така постъпих.
Подкрепям Peace

# 32
  • Мнения: 1 174
Деа стои самостоятелно седнала от 6-тия си месец, но в количката остана полулегнала до 8-мия. Ползвах кошчето за кола, което е адаптирано и за количката...обратното, де. Simple Smile След осмия месец пробвах да махна коша и да опитам с другия вариант - седящият, но ни беше твърде рано и така взехме ново возило (кошчето отесня през студените с дебелите дрешки).А първата количка имаше освен кош, само седнало положение, с което не исках да натоварвам гръбчето на бебето, особено щом му се приспеше. Новата количка вече е с легнало положение, освен останалите, а и по-широка и много добре се отрази на детенцето, защото не само гръбчето отпочиваше, щом задряма по време на разходката, ами спокойно може да си вдигне и изпъне ръчичките вътре. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 803
над 6 месец, впрочем индивидуално е.

# 34
  • Мнения: 596
Сядане след 6-ти месец, преди това в полулегнало положение.

# 35
  • Мнения: 583
В момента, но за кратко.

# 36
  • Мнения: 384
Аз го сложих седнал, след като навърши 6 месеца, но и сега не го държа дълго така, защото количката си я ползва за спалня и гледа да се смъкне надолу и да подремне.

# 37
  • Мнения: 5 393
На 6 месеца.

# 38
  • Мнения: 3 929
Започна да сяда на 5 месеца и нещо, но не го държах продължително време. Като стана на 6 месеца, увеличихме времетраенето. Иначе в лятна количка, в която само се седи, го сложих на 7 месеца.

# 39
  • Мнения: 610
След като навърши 6мес.

# 40
# 41
  • Мнения: 2 111
В количката в полулегнало положение на 4 месеца,а в седнало на 6-7 месеца.

# 42
  • Мнения: 4 784
Седнал го сложих доста късно, сигурно беше на около 7 месеца вече.
В полулегнало положение го сложих след 4 месец.
Водих се единствено по детето. То само ми показваше кога е готово.

# 43
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Седнал - на 6м.
А на междинното ниво, с леко повдигнато гръбче и глава - от по-рано.

И аз така.

# 44
  • Мнения: 1 121
На 5 месеца синът ми беше готов. Не само, че пищеше, ако го сложех да лежи, понеже не можеше да си разглежда, но и просто физически изглеждаше силен. Беше с ръст и тегло на 12 месечно бебе и постоянно се опитваше да седи Wink

# 45
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Сложих дъщеря си на навършени 6 месеца Peace

# 46
  • Мнения: 72
след 6 м.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 603
Аз знам, че за дадено нещо е дошло времето, когато бебето може да го прави само, без принуда.

  202uu

Това е точния отговор на повечето въпроси.
При дъщера ми, това стана след 6 навършени месеца.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 023
На 6 мес.

# 49
  • Мнения: 1 371
При навършени шест месеца.

# 50
  • Мнения: 83
При навършени шест месеца.
  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 3 524
при навършени 6 месеца започнах да гло слагам седнал, но той имаше голямо желание и поотрано, както и повечето бебчета Grinning

# 52
  • Мнения: 374
Когато детето е готово да седне, тогава. В количката почнах да я слагам седнала , когато навърши 5 месеца.

# 53
  • Мнения: 52
всичко зависи от детето,ако иска да седи ,от полулегнало положение ще иска да се изправя и дали е н 5-6 или 7 месеца е без значение според мен

# 54
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми я сложих седнала в количката когато беше на 6м Peace

# 55
  • Мнения: 78
всичко зависи от детето,ако иска да седи ,от полулегнало положение ще иска да се изправя и дали е н 5-6 или 7 месеца е без значение според мен
И аз съм на това мнение Peace

# 56
  • Мнения: 145
всичко зависи от детето,ако иска да седи ,от полулегнало положение ще иска да се изправя и дали е н 5-6 или 7 месеца е без значение според мен
И аз съм на това мнение Peace

и при нас така- на 6-7 мес.

# 57
  • Мнения: 4 292
След шестия месец, може би към седмия го сложих в седнало положение. Преди това в полулегнало положение, но не  постоянно.

# 58
  • Мнения: 1 479
всичко зависи от детето,ако иска да седи ,от полулегнало положение ще иска да се изправя и дали е н 5-6 или 7 месеца е без значение според мен
И аз съм на това мнение Peace
PeaceДетето само си показва,кога е готово да седне.

# 59
  • Мнения: 4 017
Малко преди да навърши 6 месеца

# 60
  • Мнения: 4 406
когато си уверена, че  детето е готово за това. аз започнах да я надигам преди месец, вече седи стабилно, но винаги предлагам опора.

# 61
  • Мнения: 1 477
Сложих го в седнало положение чак когато започна сам да стои седнал.При нас-на 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт