Плюе си лекарствата

  • 977
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Мами,кажете как да й давам лекарството?
С лъжичка не иска,върти се и най-често го разлива,опитах със спринцовка,но ада е още по-голям,дави се и реве много Confused
Кажете някой трик,как да я накарам,все пак 7 дни трябва да го пием,а по започнахме сега Sad

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз давам със спринцовка - пробвай да "изстрелваш" лекарството в ъгъла на устата, за да не се задавя. За мен това е най-удачния вариант.

# 2
  • Мнения: 532
И ние сме така. Плюе, дави се и т.н. въпреки че е на 1г.7м. Последния път, когато се наложи да му давам лекарство, го смесвах с шишето му с мляко, което все още не е отказал. Не винаги го изпиваше докрай, но лекарството пак му действаше. Може да се смесва и с друга храна, стига да не променя драстично вкуса й. Не се дава допълнително количество от лекарството, т.к. не се знае колко е поело детето.

# 3
  • Мнения: 2 452
Мами,кажете как да й давам лекарството?
С лъжичка не иска,върти се и най-често го разлива,опитах със спринцовка,но ада е още по-голям,дави се и реве много Confused
Кажете някой трик,как да я накарам,все пак 7 дни трябва да го пием,а по започнахме сега Sad

Аз бях споделила по-рано за един вид спринцовка с пластмасов накрайник, каквито се продават в аптеките тук и някой май беше споменал, че ги имало и в България - накрайника е гумен и е конусовиден. Когато се пъхне в устата детето не може да изплюе лекарството а и не може да се задави. Много е удобно! Даже и снимка намерих за илюстрация:

# 4
  • Мнения: 1 214
Давам със спринцовка,като пускам по малко и под езика.Това е нашият начин и номера минава  Laughing

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 926
На "Нуби" има най-различни медицински неща за даване на лекарство - спринцовка, капкомер, спец.шишенце с биберон. Аз лично ползвам шишенцето. Иначе аз давах лекарство със спринцовка в продължение на 4 месеца - изпръсквах го в ъгълчето на устата, защото там няма вкусови рецептори, както на езика

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
С лъжичка, но методът ми е доста садистичен  Confused, застопорявам главата с една ръка (щото се въртим), с пръстите натискам ъгълчетата на устата, тя се отваря и изливам лекарството в основата на езика, така трябва да преглътне, ако го налея в гърлото се дави, ако е по-напред плюе...
Малчо толкова му е противен този метод, че след две-три мои "хватки" започва да си пие безропотно лекарствата  Embarassed...

# 7
  • Мнения: 1 034
Изпревари ме с темата! И аз се виждам в чудо с този антибиотик! когато беше на 6 м., по - лесно го пиеше, но сега е същия ужас! От 6 мл. явно изпива едва половината, а другата отива по дрехите! През деня го залъгвам с разни непознати неща и като му отвлека вниманието почти минава номера, но през нощта  стискаме, натискаме Embarassedи резултат - никакъв! Със спринцовка обаче лекарката ме предупреди да не давам,  защото можело в този момент да аспирира и да попадне в дробовете!

Общи условия

Активация на акаунт