Каква козметика за бебо да си подготвим след раждането?

  • 9 631
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 27 524
Качествен бебешки сапун и хидратиращ лосион. С тези двете изкарах около 2 години, без нужда от друго  Peace

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Само Клоран ползвам.

# 47
  • Мнения: 1 153
И аз бих ти препоръчала преварен зехтин за мазане - ако мажеш дупето хубаво със зехтин при всяка смяна на памперса, няма да ти трябва кремче за подсичане Peace. И като добавиш едно сапунче си готова. Аз си взех измиващо блокче на Себамед и съм доволна - не изсушава кожата и се отмива лесно. По съвет на педиатърката имам и бласам на др. Тайс - с него мажех неизбежните пъпчици, които му избиха около 20-тия ден (но това вече граничи с лекарство, въпреки че е козметика). В общи линии, колкото по-малко и по-натурално, толкова по-добре Simple Smile!

# 48
  • Мнения: 1 900
Мустела и Клоран. Peace

# 49
  • Мнения: 4 451
Чико, влюбена съм в качеството и аромата...

# 50
  • Мнения: 4 000
Мустела или Клоран, аз имам и двете - на Клоран измивните средства и сълнцезащитния, а на Мустела кремовете против подсичане- страшни са, особено ако се появи проблем

Не е лошо да си имаш и един Бочко

И по желание - зехтин, аз го ползвах след баня дълго време.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 591
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247769.msg5814404#msg5814404

"Споделям личния си опит, не претендирам за общовалидност. Но понеже на 3-тия ден след прибирането в къщи - към 10-на дена след секциото ми се наложи да си попренаредя мебелите, та бих се радвала, ако помогна на някого да избегне това удоволствие.

Като начало, трябва му повивалник - а за него ще ви трябват пелени, повечко, понеже бебетата най-обичат там да пишкат, в мига, в който се окажат без памперс.
Трябва някаква мебел - шкаф, скрин, каквото и да е, който да има подходяща повърхност, лесно достижима от изправено положение и по която да се наредят всичките му (на бебето, не на скрина) кремчета, кърпички, клечки за уши и всевъзможни други дребни неща. Добре е то да се намира непосредствено до повивалника, така, че лесно да го достигате с дясна (ако с нея боравите) ръка, без да махате другата от бебето.
Изброявам какво има на моето шкафче:
Стеримар (за почистване на нослето. Секретите не могат да изтичат от там по естествен път).
Помпичка за нос
(Бебешка четка - докато беше по-малко бебето, сега вече не я ползвам)
Памук
Клечки за уши, с които се почиства носа
Клечки за уши с протектор / стопер или както там се казва, за ушите
Мокри кърпички - аз лично изобщо не съм се и опитвала да мия дупе на чешма, страх ме е.
Кутия за мокрите кърпички, в която са те - за да се вземат лесно, една по една.
Пудра (Почти неизползван атрибут)
Крем за подсичане (когато се зачерви дупето)
Крем за под памперс (не е същото като крема за подсичане. Това е за ежедневна употреба).
Масажно олио бебешко.
Бебешко мляко - олиото се ползва само зимата, и то ако бебето няма чувствителна кожа.
Кремче за лице - за студ.
Шишенце с вода
... Може и да пропускам нещо, в момента не се сещам.
Отделно: Различни медикаменти, като
Капки за колики (Вече не ги ползвам, но бяха необходими в началото)
Разни гелове за мъчещи зъби - сега
Спирт - 90% - ползва се в началото за пъпчето и
70 % - за измиване на разни неща (примерно помпата за нос)
Панадол - и никога да не се наложи да го употребите, трябва да го има

Ножичка за нокти за бебета. В самото начало те се чупят по естествен път, но после ще трябва.

... Пак може и да пропускам нещо - не ми се ще да ходя и да му паля лампата да гледам, и той е човек, има право да спи на спокойствие.

За къпането:
Ортопедична ваничка, по възможност не от малките, за да се ползва дълго. Възнамерявам да я използвам и като почне да сяда. Много удобно е, като бебето само си седи / полулежи на мястото, а не да се чудите как да му държите главата над водата. И да има възможност за изтичане на водата, че иначе ще се измъчите да я празните.
Стойка за ваничката - определено е необходимост, ако цените кръста си.
Бебешки шампоан за вана - в началото бебето се къпе само с вода
Кофа - за водата за поливане
Купа с дръжка - за самото поливане
Термометър за вода - аз лично го ползвам все още, когато водата е с правилната Т, отчетена по термометъра, на ръка ми е студена, а на лакът - гореща. Но има хора, които определят безпогрешно Т - ако сте от тях, не ви трябва

Играчки за коритото скоро няма да потрябват. Бебето едва сега започва да им обръща изобщо някакво внимание.

Хавлии с качулка - поне 2, бебетата обичат да пишкат в тях.

И, разбира се, памперси.
"

ПС
За момента най-много ми е харесала СебаМед козметиката, с изкл. на крема за под пелени - на бюбхен е чудесен.

За малко бебе слънцезащитен крем - на Клоран.

# 52
  • Мнения: 1 520
Моят фаворит е немската марка "Флорена". Бебешкото олио и хидратантния крем са фантастични. Но вече не виждам продукти от тази марка на пазара - нито бебешка козметика, нито такава за възрастни.

# 53
  • Русе
  • Мнения: 123
 Аз имам въпрос за зехтина - задължително ли трябва да взема студено пресован или може да си преваря обикновен.Защото мисля да си заменя крема против стрии със зехтин и за бебчо като дойде също да използвам,но не намерих студено пресован.Вие от къде купувате?   bouquet

# 54
  • Мнения: 1 900
Да по-добре е студено пресован. Качеството е по-добро.

# 55
  • Мнения: 3 869
Въпросът за зехтина опира до киселинността. При студено пресования е 3 до 5 пъти по-ниска от другите. Това е причината да се ползва студено пресован. Също толкова добри са бадемовото масло и маслото от гроздови семена, но по-трудно се намират и за качеството не можеш да си много сигурна. Студено пресован зехтин има във всеки супермаркет.

# 56
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
аз ползвам Мустела. Нямам причини да я сменям, доволна съм от цялата серия Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз ползвам Bubchen и за момента съм много доволна.Имам шампоанчето от глава до пети(което мирише страхотно),мляко за тяло(попива бързо и кожичката става много мека)и кремчето за подсичане-с него мажа обилно дупенцето Peace

# 58
  • Мнения: 617
Бюбхен съм най доволна и я препоръчвам

# 59
  • Мнения: 1 554
Бюбхен Peace

Общи условия

Активация на акаунт