Малко за Триград

  • 12 179
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 029
По пътя от Ягодинската пещера до Триград/Дяволското гърло/ ядох страхотна пържена пастърва.
На заведението пишеше хотел "Орфей" , село Тешел.

# 16
  • Мнения: 7
Преди две седмици бяхме в Триград. Мястото наистина е страхотно. Отседнахме в Тошовата къща. Самостоятелен санитарен възел и телевизор в стаята. Намира се на самия център. Бяхме с дъшеря ми на 1год. и условията бяха повече от прилични. Координати има в нета. Можеш да потърсиш и информация  за Панорама, Иглика, Горски кът, Римски мост и Сакалиеви. Тези съм извадила като отговарящи на изискванията ми за малко дете, но за съжаление нямаше места.

# 17
  • София
  • Мнения: 154
Спали сме 3 пъти в хотел "Силивряк". Много добри условия за малко пари, а и собственичката готви прекрасно. Но мисля, че трябва предварителна резервация.
http://www.journey.bg/hotels/hotel.php?hotel=2563

# 18
  • Мнения: 118
Триград е много хубаво селце,бях там  миналата година,но нощувах в хотел в село Борино,мога да ти пратя снимки и адреса на хотела.Борино се намира по средата на пътя м/у Ягодинската пещера и Дяволското гърло....
Борино е западно от Тешел ,където е отклонението за Дяволското гърло и Буйново. Grinning
Пържоли на жар можете да си направите в къща за гости или хижа.Има няколко в района.
Приятно прекарване.

# 19
  • Мнения: 109
Аз също ти препоръчвам "Силивряк".По-хубави почивки оттам не сме имали.За мен лично домакините са невероятни хора.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 255
То хубаво, ама като се обадих се оказа, че къщата вече е заета за края на октомври, когато искахме да отидем  Crossing Arms Други предложения..? Иначе разгледах за нея, наистина нещо точно такова търсим..  Peace

# 21
  • Мнения: 118
Проверете бившата туристическа спалня на Тешел.Миля ,че работи.Не съм сигурен за санитарният възел и телевизор, но пък е на самият разклон.
Можете да нощувате и в хижа 'Триградски скали'.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 16:53 от Пътуващ

# 22
  • София
  • Мнения: 5 255
Бивша туристическа спалня... аууу.. нямах предвид чак толкова докосване до бита  Whistling Мерси за предложението, ама идеята за такава спалня не ми се нрави много  Crazy Предпочитаме нещо близко до цивилизацията Laughing

# 23
  • Мнения: X
В Здравец обади ли се? Те са през няколко къщи от Силивряк.
Ако и Здравец са заети, помоли от Силивряк да ти препоръчат хотелче наоколо - няма да те излъжат.

Координати съм дала в предния си постинг.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 255
В Здравец не съм се обаждала още, защото от Силивряк жената ми каза, че имат една непотвърдена резервация и ще чака хората до края на седмицата (което ми направи много добро впечатление, че пазят така, въпреки че аз й казах, че ще я потвърдя до 1 час). Оставам да се надявам да не го направят, ако не ще пробвам и в Здравец... ако и там няма вече не знам  Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 5 255
Така финално.. обадих се и за съжаление са потвърдили резервацията за Силивряк, но жената ми препоръча Изгрев, обадих се и резервирах. Някой бил ли е в тази къща? Жената, с която разговарях се казва Надя.. някой, някакви отзиви?  newsm78

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 14:26 от rainy...

# 26
  • Sf
  • Мнения: 978
Бяхме преди две седмици в Триград, спахме в Здравец - съвсем прилично е. И в Изгрев ще е така - те всичките са в новата част, къщите са новопостроени и са си съвсем удобни.

Иначе в самия Триград вечер няма какво да се прави - кръчмите са две - едната е Камината, където трябва да отидеш по-отрано, защото няма да се вредиш иначе - тя става, готвят нормално, от камината е топло. Другата е в двора на училището (!!!) - ако умираш от глад, а в Камината няма места, става и там, иначе - не. Остава вариантът да поръчаш на хазяйката да сготви, но поне в Здравец на последния етаж механата е такава, че ако има пушачи в компанията, ще се изтровите - вентилация почти няма.

Аз бях в Триград за първи път, за следващ с преспиване няма да се прежаля. Най-добре е да се спи на друго място и да се отиде до Триград през деня - пътят дотам е приказно красив, но самият Триград си е една обикновена дупка, нищо интересно, че да се остава.

Вземете си и топли дрехи - вечер е много студено.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 255
Бяхме преди две седмици в Триград, спахме в Здравец - съвсем прилично е. И в Изгрев ще е така - те всичките са в новата част, къщите са новопостроени и са си съвсем удобни.

Иначе в самия Триград вечер няма какво да се прави - кръчмите са две - едната е Камината, където трябва да отидеш по-отрано, защото няма да се вредиш иначе - тя става, готвят нормално, от камината е топло. Другата е в двора на училището (!!!) - ако умираш от глад, а в Камината няма места, става и там, иначе - не. Остава вариантът да поръчаш на хазяйката да сготви, но поне в Здравец на последния етаж механата е такава, че ако има пушачи в компанията, ще се изтровите - вентилация почти няма.

Аз бях в Триград за първи път, за следващ с преспиване няма да се прежаля. Най-добре е да се спи на друго място и да се отиде до Триград през деня - пътят дотам е приказно красив, но самият Триград си е една обикновена дупка, нищо интересно, че да се остава.

Вземете си и топли дрехи - вечер е много студено.


Цигарен дим не ме плаши..  Hug Аз и мъжа ми сме пушачи. Благодаря за информацията за заведенията. Ние първата вечер ще пристигнем късно и ще поръчаме на хазяйката да ни сготви  Heart Eyes , но втората със сигурност ще искаме да посетим и кръчмата.. Явно ще си направим резервация за Камината за 2рата вечер  Peace

# 28
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Ние спахме в Триград преди 2 седмици. Отседнахме в мини хотел "Атанасови", при леля Теменужка : http://www.atanasovihotel.hit.bg/index3.htm
Бяхме 2 семейства, ние с 2 деца, те с едно дете на 4-5 години. Платихме по 50 лв. на семейство за нощувка, вечеря и закуска.

# 29
  • Мнения: 231
И на мен ми се иска да си направя една екскурзийка и да видя пещерите, но немога да избера къде да нощувам Sad
Иска ми се накое по осъвременено хотелче в смисъл,че не обичам да спя в стаи със светли чамови мебели Mr. Green(как прозвуча само Blush) Не търся и супер лукс,ама да е малко по-прилично... В Триград гледам все едни частни квартирки..... ако се сещате за нещо, моля препоръчайте Rolling Eyes В село Ягодина не съм видяла какви хотелчета има, но някой тук беше споменал накакви.... ако може малко инфо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт