Ще глобяват който няма столче в колата си

  • 6 543
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
=Иво= , ма верно ли зарад' това се разведе?  #Crazy #Crazy #Crazy

# 31
  • Мнения: 593
Добре, и аз съм ЗА пътуването със столче за кола, и когато сме с колата винаги го ползвам. Но в петък ми предстои да пътувам сама с бебето (което е на 4 месеца и половина) около 1 час с автобус. Ще имам нужда от количката, не мога да нося малката в столчето за кола дълго време, защото ми тежи.  А и багажа на бебето... няма как да нося и бебето, и багажа му за 1 ден...  Та искам да ви помоля за съвет - мога ли да тръгна с количката?  Thinking На автогарата ми казаха, че може... но все пак. Не искам с нещо да застраша сигурността на моето ангелче.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Крайно време беше!Защо трябва да загине детенце, че да се сетят Cry

# 33
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Аз не разбрах до колко години трябва да се слага дете в стол за кола newsm78

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Аз не разбрах до колко години трябва да се слага дете в стол за кола newsm78
3г. задължително; по света - до 5-6, желателно 8 - има специално конструирани столове за големи.
За каката - има повдигащи столчета (12-30 лв), които ще я държат на место и ще минава обикновения колан по-лесно, без да й пречи - щом Мая успях да возя в такава седалка, за 4-годишно ще е 100% ок.

# 35
  • Мнения: 843
Ако щете  - се смейте / нека пък:-))), то и аз се смея.
  Откакто познавам съпруга си, скоро ще станат 4 години, ме е ПОМОЛИЛ да се возя на ЗАДНАТА седалка...
 В началото се обидих...   ooooh! // Свързано е с чувството за Номбър уан, т.е.  Жената №1 в живота му/ после осъзнах, че той наистина го прави от предпазливост и любов./ Той е инвалид, но кара прекрасно и внимателно/
 Цитирам го: "Шефовете се возят отзад...,моля.."
Сума ти народ ни гледаше странно, особено в началото, особено колежките... ха - ха - хаааааа.
     И пред ум не ми минава да седна с щерката отпред. Кошчето за кола ни е подарено и ако кумата не си го поиска, ще го подаря веднага / след около 8 месеца/на закъсал човек.
    Една рязка спирачка/удар може да убие мене, -57 - килограмова табуретка...
      Какво ще спаси тази нежна душица...?!
    извинете за офффа -Браво на закона...!!!
  Който няма пари за кошче/ за момента!/.. нека се вози отзад и да придържа здраво вратлето на съкровището си... Сори,  имам приятел травматолог... не ми се говори...
 Да не дава господ!!

# 36
  • Мнения: 843
  и още офф : Всички сме бъдещи и/или настоящи мами и татита.
   Който кара бебе в колата е внимателен... но  ОНЕЗИ / пияни, уморени, болни, недоспали, недоучени , стресирани  /ХОРА, насреща  могат да ни пометат и да съсипят и нашия и техния си живот.
    затова харесвам закона... Предлагам минимум 500лв. глоба., не че ще стане това.

# 37
  • Мнения: 138
А, как се справя държавата с намаляването на другите рискови фактори - карането с превишена скорост и прочие правила за движение по пътищата?Питам, защото не живея в БГ и нямам поглед върху тези неща.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 686
А, как се справя държавата с намаляването на другите рискови фактори - карането с превишена скорост и прочие правила за движение по пътищата?Питам, защото не живея в БГ и нямам поглед върху тези неща.

Ами никак не се справя. Един малък ад е по улиците.

# 39
  • Мнения: 145
Момичета, това за столчето е хубаво, но нашата кола няма колани на задната седалка! Какво правим тогава?
Иначе за глобите за седенето отпред на дечица и аз съм съгласна!

# 40
  • София
  • Мнения: 2 686
Момичета, това за столчето е хубаво, но нашата кола няма колани на задната седалка! Какво правим тогава?
Иначе за глобите за седенето отпред на дечица и аз съм съгласна!

Ето тук има информация как се поставят колани на задната седалка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26968.0
Стига човек да има желание, няма нищо невъзможно!

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Момичета, това за столчето е хубаво, но нашата кола няма колани на задната седалка! Какво правим тогава?
Иначе за глобите за седенето отпред на дечица и аз съм съгласна!
Веднага отговарям: колани за багаж. Столчето се връзва за облегалката с тях. Много яки, няма  мърдане. Инфото ми е от първа ръка Simple Smile и ние нямаме колани отзад.

Общи условия

Активация на акаунт