Пълнени чушки с кайма?

  • 25 386
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз към сместа за пълнене, освен чубрица, магданоз, червен и черен пипер,добавям и сух копър. 
Аз напоследък добавям и стрък целина, нарязана на ситно - придава страхотен аромат на ястието!  Peace

# 46
  • Мнения: 151
Аз лично,купувам кръглите чушки с форма на камби,  и  не използвам кайма, а смляно свинско месо – по ронливо е  когато се пържи , прибавям лук, целина, моркови, чесън, червена чушка, конс.домати, пушен бекон -ситно нарязан, черен пипер,  кимион, вегета, подправка за пица, ориз и чубрица, печа в фурната.

# 47
  • Мнения: 27 524
Каква е разликата между кайма и смляно свинско?  Thinking

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Каква е разликата между кайма и смляно свинско?  Thinking
Ами каймата може да е смес от свинско и телешко, а не само от свинско месо - мисля, че е това!  Peace

# 49
  • Мнения: 27 524
Кайма се казва на смляното месо, може да е пиле, свинско, смес... всякаква.
Може да е имала предвид кълцано месо? Няма значение, де  Hug

# 50
  • Мнения: 151
    Каква е разликата между кайма и смляно свинско?  Thinking


    Блонди мисля, че когато говорим за  кайма става въпрос за смляно свинс.+телеш. месо,  бях  достатъчно ясна– че използвам  чисто без примеси смля.свинско месо, не съм споменавала други  видове меса и комбинации. Едва ли преди 15г. в магазините  си намирала този асортимент от КАЙМИ за които споменаваш, и сега не разбираш за  какво говорим .........за кайма.

    [/list]

    Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 00:25 от Dina.K

    # 51
    • Мнения: 22 867
    Още едно предложение за чушки, пълнени с кайма. Сосчето става много вкусно.

    # 52
    # 53
    • Мнения: 27 524

    Ехааа, ти пък от какво се засегна толкова?  Shocked Просто попитах, какъв е проблемът?  Thinking

    И да, не знаех, че кайма се казва на смес от свинско с телешко.  newsm78

    # 54
    • София
    • Мнения: 12 554

    Ехааа, ти пък от какво се засегна толкова?  Shocked Просто попитах, какъв е проблемът?  Thinking

    И да, не знаех, че кайма се казва на смес от свинско с телешко.  newsm78

    Каймата е смляно с месомелачка или кълцано месо (рядко риба). Към каймата могат да се добавят зеленчуци, подправки, яйца, хляб, галета и други съставки до получаване на смес, от която се оформят различни по вид и форма ястия.

    Каймата може да бъде произведена както само от един вид месо, така и от няколко вида. Класическото смесване в българската кухня е 60% телешко с 40% свинско месо.

    Ей това е определението за кайма според чичко Гугъл.

    Общи условия

    Активация на акаунт