смяна на тазобедрена става /коксартрозис синистра/

  • 57 766
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 650
А ставата до живот ли се ползва или има давност?

# 31
  • Мнения: 160
здравейте!
Виждам, че в тази тема говорите за коксартроза и смяна на ставите, но знае ли някой нещо за операция на таза, защото някакви ъгли не са както трябва?Детето ми е на 11 г и имаше дисплазия на тазобедрената става като бебе.Тогава слагахме каишки, правихме упражнения и всичко се оправи.Казаха , че не може да се върне в положение на дисплазия.Десет години по-късно я завеждам на ортопед, без оплакванвия, само за да и снимат пак таза и да я прегледат.Ортопедът се консултирал с колега от детска ортопедия и каза, че трябва да се оперира, защото ъгъла, който сключват костите при таза не са както трябва.Вижда ми се странно и невероятно без нищо видимо, без да го боли детето да го помъкна по болници и зорлем да го режат и някаква импланта дори да му слагат.Нещо не вярвам на докторите.Някой да е чул нещо за бъдещи заболявания, причинени от такъв променен ъгъл?

# 32
  • Мнения: 16
Здравейте, предстои ми смяна на таз. става. Аз съм на 27г. 197см и 120-на кг това са ми размерите. Най-вероятно ще се оперирам, опериращ ортопед ще ми е проф. Аспарух Аспарухов в гр. Плевен той е най-добрият в тази област. Интересува ме, каква е цената на операцията? Някой знае ли и какви са ставите сега, горе-долу колко време ви трябва да проходите, той ми каза, че операциите са рутинни вече и че за 2дни вдига на крак, а за 20-дни сваляш патерици, няма куцане, няма болки? На вас колко ви трябва, за да оставите патериците, изравниха ли ви краката и можете ли да тичате, тренирате, карате колело? Благодаря
 Mr. Green

# 33
  • Мнения: 9
здравейте на мен също ми беше направена операция за смяна на става но съм на 15 години  и наистина на втория ден те вдигат а на 5 ден разбира се ако не се вдига температура се изписва от болницата преди операцията куцах и имах неописуеми болки. Но сега ходя перфектно и няма  никаква болка а са минали само 26 дена също така и скъсяването на кракът ми вече го няма

# 34
  • Мнения: 1
Към sillveto:,Благодаря ти за рецептата! Баща ми изпитва адски болки в тазобедрената става,но е доста на възраст за операция и има диабет.Търсех точно съвет като твоя,резултат не знам ще има ли,(силно се надявам да има),но нямаме друг избор освен да пробваме.Ако може да ми кажеш малко по-подробно ,както разбрах това се прави един път на ден!Благодаря ти!

# 35
  • Мнения: 58
Здравейте! При мен също има съмнение за дясна коксартроза, доста четох из интернет
и попаднах на едно лекарство /добавка/ - Ходроник , от 3 месеца го вземам, някой от вас
да знае за него и да го е използвал? newsm78

# 36
  • Мнения: 0
Zdraveite!Ba6ta mi sa6to ima tova zabolqvane i e v naprednal stadii.Intresuvame ima li veroqtnost ot uslojneniq povreme ili sled operaciq(kakvi sa te),tai kato tova e edinstvenata pri4ina, poradi koqto toi tvardo otkazva da se podloji na sa6tata.Ako nqkoi znae kakvi izsledvaniq se pravqt predi intervenciqta i ima li predvaritelna podgotovka na pacienta.Predvaritelno blagodarq

# 37
  • Мнения: 0
Здравейте, казвам се Десислава. Баща ми има същата диагноза от година. Лекарите препоръчват операция. Насочили са го към д-р Мария Кацарова, гл. асистент в университетска болница по ортопедия и травматология Бойчо Бойчев /Горна Баня/. Ако някой има информация и може да даде мнение за лекарката, моля да пише тук или на d.toskova@mail.bg

# 38
  • Мнения: 16
Здравейте! При мен също има съмнение за дясна коксартроза, доста четох из интернет
и попаднах на едно лекарство /добавка/ - Ходроник , от 3 месеца го вземам, някой от вас
да знае за него и да го е използвал? newsm78

Mъжът ми пие Ходроник.Тази седмица бяхме при нашата ревматоложка и отново го купихме от клиниката. Той го пие по 1 капсула на ден в продължение на 3 месеца, като след това 3 месеца почива.Вярно е,че има много добър ефект и ако не да спаси,то поне може да отложи с доста време подмяна на става.Мъжът ми e доволен, дори скоро го търсеше из къщи, за да пие, че нещо пак го боляха ставите Simple Smile

# 39
  • Мнения: 0
nqkoi moje li da mi dade kordinatite na rehabilitatorkata Neli Canova

# 40
  • Мнения: 13
Здравейте ,някой може ли да ми каже цената на престой в Авис Медика Плевен Thinking

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Здравейте! При мен също има съмнение за дясна коксартроза, доста четох из интернет
и попаднах на едно лекарство /добавка/ - Ходроник , от 3 месеца го вземам, някой от вас
да знае за него и да го е използвал? newsm78

Не съдържа нищо различно от всички останали добавки за ставите- глюкозамин и хиалуронова киселина...

# 42
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Здравейте ,някой може ли да ми каже цената на престой в Авис Медика Плевен Thinking

На майка ми и предстои операция там. Казаха и 500лв за престоя + 3000 лв за ставата.

Общи условия

Активация на акаунт