Полезна книга?

  • 1 347
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 30
Здравейте мамита!

Някой може ли да предложи някоя добра книга която мога да си купя и да изпозвам като помощник за бебето? Много ще съм благодарна...  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 438
"Книга за майката" от проф.д-р Христо Михов.Струва около 20 лв., но си заслужава!Можеш да я намериш с търсачката и да видиш за какво горе-долу става въпрос. Peace

# 2
  • Мнения: 468
На мен ми беше много полезна "Моето бебе от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс. В нея намерих отговори на всички въпроси, които ме притесняваха или вълнуваха.

# 3
  • Мнения: 1 008
Имам няколко книги: "Моето бебе от 1 ден до 3 години", книгата на Спок, здравни съветници.
Благодарение на форумът не съм ги чела.
Когато съм имала или имам въпроси за малката, първо питам тук.

# 4
  • Мнения: 1 546
Имам няколко книги: "Моето бебе от 1 ден до 3 години", книгата на Спок, здравни съветници.
Благодарение на форумът не съм ги чела.
Когато съм имала или имам въпроси за малката, първо питам тук.

Плюс тази на Михов, която е пълна с доооооста остарели съвети. Crazy

За всичко първо чета и питам във форума. Wink

# 5
  • Мнения: 1 672
аз имам на книгата на Спок хареса ми

# 6
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
"Книга за майката" от проф.д-р Христо Михов.Струва около 20 лв., но си заслужава!Можеш да я намериш с търсачката и да видиш за какво горе-долу става въпрос. Peace

Имам тази книга и съм много доволна от нея.Чела съм и тази на Ан Бакюс но не ми харесва.За книгата на Спок мога също да кажа само хубави неща.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 713
На мен ми  е много полезна "Моето бебе от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс! Peace

# 8
  • Мнения: 1 367
На мен ми  е много полезна "Моето бебе от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс! Peace
Тази съм чела,Спок,а също и "Аз възпитавам детето" на Лоранс Перну.Тя е доста старичка,поне изданието,което имам,но има много полезни неща.И,разбира се,Интернет,най-вече този форум.

# 9
  • Мнения: 543
На мен ми подариха книгата на Михов, прочетох я, но я намирам за безнадеждно остаряла.

# 10
  • Мнения: 1 168
А бе, аз имам тази на Ан Бакюс - вярно има и доста полезни неща, но относно захранването има писани големи щуротии. Според тази книга на 6 месечна възразст дъщеря ми вече трябваше да яде супи, месо и риба! Crazy

# 11
  • Мнения: 4 784
По полезна книга от форума не открих!
На Ан Бакюс и аз я имам, но препоръчваното захранване наистина е щуро.

# 12
  • Попово
  • Мнения: 687
аз имам на книгата на Спок хареса ми
и на мен  Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
книгата на Спок Peace

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
"Близо до бебето" - от наша съфорумка, майка в съвременни нашенски условия.
Ако предпочиташ да отглеждаш детето си по-естествено, това е книгата за теб.

# 15
  • Мнения: 9 481
"Изкуството да бъдеш родител"-Фицхю Додсън Peace
За улеснение-можеш да я дръпнеш от тук Wink:

http://www.izvorite.com/

# 16
  • Мнения: 695
Аз имам тази: http://family-bg.com/prX_30.htm?products_id=30 и Спок. И в двете има съвети, с които не съм съгласна, особено по отношение на храненето, но като цяло честичко ги прелиствам, първата много ми помагаше в началото, защото има много хубави илюстрации и по нея се научих да нося, къпя, обличам бебчето (около мен нямаше помагачки). На този етап най-вече ги ползвам като здравни справочници: например като ни излезе пъпка, или се промени акото и т.н. Първата е по-ясна заради илюстрациите, а Спок е по-подробна и по-пълна.

# 17
  • Мнения: 2 960
На мен ми  е много полезна "Моето бебе от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс! Peace
но има и много неща ,които са доста неприложими-относно храненето например ,както е споделила преди мен една от мамите.Иначе има интересни теми за развитието ,психологията и какво да очакваме горе-долу от детето в определена възраст.

# 18
# 19
  • Мнения: 493
На мен ми беше много полезна "Моето бебе от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс. В нея намерих отговори на всички въпроси, които ме притесняваха или вълнуваха.

Имам тази в началото ми беше интересна,сега нямам много време да я чета...

# 20
  • Мнения: 1 059
И аз мисля,че книгата на Лоранс Перну е добра,особено раздела за болестите.За храненето много добра е книгата на проф.д-р Лиляна Трифонова "Хранене на бебето",въпреки че посочените грамажи вътре ние никога не сме ги стигали.

# 21
  • Мнения: 925
Книгата на д-р Сиърс. Незнам да е издавана на БГ, но в нета можеш да си я намериш на английски или руски  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 508
"Книга за майката" от проф.д-р Христо Михов.Струва около 20 лв., но си заслужава!Можеш да я намериш с търсачката и да видиш за какво горе-долу става въпрос. Peace


Хахаха, купих си "Грижи за бебето и малкото дете" на този Михов и я дочетох докрай, само за да се смея на бисерите!

"Не се карайте на бременната, ако чопли вар от стената, а й кажете да яде сирене и кашкавал..."

 Joy Joy Joy

Книгата е просто безумна! Определено старата школа - почасово хранене, детето трябва да се научи на ред и дисциплина, ЗА НИЩО на света не кърмете в леглото... Абеее...просто забрави! #2gunfire

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 08:43 от autumnsphere

# 23
  • София
  • Мнения: 2 508
"Близо до бебето" - от наша съфорумка, майка в съвременни нашенски условия.
Ако предпочиташ да отглеждаш детето си по-естествено, това е книгата за теб.

Тази книга ми хареса много! Малко е претенциозна, но смятам да я връча на мъжа ми, като почнем да спорим дали да оставяме бебето да реве, за да го дисциплинираме. Няма да я бъде тая! #Cussing out

# 24
  • Мнения: 512
Имам няколко книги: "Моето бебе от 1 ден до 3 години", книгата на Спок, здравни съветници.

И аз ти препоръчвам тези книги!   smile3529

# 25
  • Мнения: 556
На мен ми  е много полезна "Моето бебе от 1 ден до 3 години" на Ан Бакюс! Peace
Тази съм чела,Спок,а също и "Аз възпитавам детето" на Лоранс Перну.Тя е доста старичка,поне изданието,което имам,но има много полезни неща.И,разбира се,Интернет,най-вече този форум.
Напълно подкрепям

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Май никой не е споменал една големичка тухла - Какво да очакваме през първата година. Книгата е добра и с много информация, като представя различни избори според предпочитанията.
Чела съм всички споменати дотук и навсякъде има по нещо, което ми е било полезно и неща, с които не съм била съгласна.
И аз препоръчвам книгите на Сиърс - дано скоро да идадат на бг нещо тяхно, мяркаше ми се някъде, че вече е започнал превода на поне една от тях.

# 27
  • Мнения: 4 017
Май никой не е споменал една големичка тухла - Какво да очакваме през първата година.

Да, аз имам точно тази тухла Simple Smile
Беше ми полезна в началото, сега по-рядко я отварям. Хубавото е, че има отделни глави за развитието на бебето месец по месец. Понякога надделява усещането, че е насочена все пак към американската действителност, не към нашата (например - как да дадем бебето на ясла на 2-3 месеца, ....) Разбира се, има и универсални съвети

Общи условия

Активация на акаунт