яде достатъчно а не наддава много

  • 704
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 864
здравейте.
замислих се- моята малка госпожица е изцпло на кърма. мисля че яде достатъчно- весели4кач и жизнена е , не реве по4ти, спи спокойно. обаче гледам 4е за 20тина дни е наддала само 400 грама. иначе всеки памперс е обилно напишкан и имаме поне 1 памперс на ден с аки

това трябва ли да ме притеснява???

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 19:59 от Bunnie

# 1
  • Варна
  • Мнения: 340
Моят син беше същия - ядеше по много, пълнеше редовно памперсите и наддаваше първите месеци по максимум 600 гр., т.е. на минимума. Е не се притеснявах, защото по самото дете си личеше, че не е останало гладно, просто не наддаваше по много. Като стана на около годинка ядеше колкото мен и пак не наддаваше. Сега на 3год. 2 мес. е едва 13,400 кг., но си е много жизнен и палав, явно така ще си върви  Simple Smile.

# 2
  • София
  • Мнения: 932
Важното е че детенцето е жизнено и пълни пампите , явно няма да е от пухкавите бебета Simple Smile , но това въобще не бива да те притеснява, напротив радвай се. Дъщеря ми също не наддаваше по много - след втори месец по 500 гр. на месец, сега е на годинка и три месеца и тежи 8.300, а покрай нас бебета на по 8-9 месеца тежат по 9 кг.
Естествено чувам доста често коментари  от рода на - "много малко тежи" или ама " вие ядете ли", ама вече въобще не ми пука, малката е жизнена не се спира, освен това досега не е боледувала , сериозно - освен температура.
Та не се шашкай следи си детенцето и недей да мислиш, че трябва да е непременно много килограми и пухкава , това не е критерии за здраво и сито бебе  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 864
така е но малко се притеснявам 4е педиатърката ще каже 4е е наддала малко при условие 4е досега наддаваще по 1 кило на месец и да не ме накара да я дохранвам с АМ или да да заменя направо някое от храненията. Sad

# 4
  • Мнения: 191
Оххх, ние бяхме същите! Направо ми се плачеше след като виждах кантара!
Сега е вече на годинка и 1 месец, тежи малко над 9 кг. и е супер жизнено хлапе. Започна да пълзи преди да стане на 6 месеца и проходи абсолютно самостоятелно на 10. Хапва обилно и сега, но не наддава особено, въпреки това е здрав, да чукна на дърво.

# 5
  • Мнения: 2 401
Според мен това наддаване си е нормата, не бива да се забравя, че с напредването на месеците наддаването постепенно намалява и нямаш повод за притеснение, а трябва да имаш предвид и че има периоди в които децата наддават скокообразно, а не равномерно, а и както вече са ти казали всяко дете си наддава различно.
Ако искаш виж и тази табличка за да се ориентираш
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=327659.msg8526456#msg8526456

# 6
  • Мнения: 176
Освен това става въпрос за 20 дни само - нищо чудно идните 10 дни да качите още 400 грама.  А педито ако ти каже да заместиш хранене с цел по-бързо наддаване, направо сменяй педито  Peace

Общи условия

Активация на акаунт