Идва ли краят на света?

  • 8 236
  • 198
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
Дали за добро или не..утре ще е експеримента Thinking
http://www.hicomm.bg/readnews.php?nid=3558

# 1
  • Мнения: 3 405
Току виж утре някой обяви, че е измислил начин за пътуване във времето, така че ще се върнем в днешния ден. Освен това вероятно съществуват безкрай паралелни реалности, в които бихме могли да се преместим  Grinning

# 2
  • Мнения: 4 678
Току виж утре някой обяви, че е измислил начин за пътуване във времето, така че ще се върнем в днешния ден. Освен това вероятно съществуват безкрай паралелни реалности, в които бихме могли да се преместим  Grinning

Ама аз не искам да се местя...що не ме пита никой #Cussing out

# 3
  • Мнения: 3 405
Приеми го от веселата страна Simple Smile Така или иначе, ако екпериментът е утре ще разберем ... утре.

# 4
  • Мнения: 25 600
Утре ще е, но само първият етап. Краят на света се пази в тайна, поне така съобщиха по новините на БТВ.  Mr. Green
Носете си новите дрехи, момичета и момчета! Язък за тези, които са на диета. За всички останали - наздравеcheers
И още веднъж, специално за Сопрано. Wine Glass

# 5
  • Мнения: 4 678
Абе аз ги чакъм към 2012 г..ама откъде ще знам.....Наздраве Hug Hug

# 6
  • Мнения: 1 900
  Носете си новите дрехи, момичета и момчета! Язък за тези, които са на диета. За всички останали - наздравеcheers
  202uu

# 7
  • Мнения: 2 229
Колкото 2012 ще дойде краят на света, толкова и утре. Joy

# 8
  • Мнения: 3 459
Колкото 2012 ще дойде краят на света, толкова и утре. Joy
То от 2000-та е заидвал края на света и още не е дошъл  Joy

# 9
  • Мнения: 871
Утре ли ще е или 2012? Казвайте овреме, че имам да наваксвам някои неща Mr. Green Който знае може и на ЛС, за да не всяваме паника Flutter

# 10
  • Мнения: 2 185
Аз доколкото виждам статията е от месец Май, и се говори за заработване на колайдера през месец Юли  Thinking ...така че може и да е дошъл краят, ама ние да не сме разбрали  Laughing

# 11
  • Мнения: 4 678
Аз доколкото виждам статията е от месец Май, и се говори за заработване на колайдера през месец Юли  Thinking ...така че може и да е дошъл краят, ама ние да не сме разбрали  Laughing

Не гледай статията..гледай новините..писна ми от болни мозъци..да решават живота ми #Cussing out

# 12
  • Мнения: 25 600
Утре, утре в 10 ч. ще е генералната репетиция, а датата на края на света все още е тайна.  Mr. Green

http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=118013

# 13
На 10 септември 2008 г. в 9.30 ч. в Европейския център за ядрени изследвания  край Женева два научни екипа от по 2000 души ще задействат Големия адронов ускорител (ГАУ), пускайки първия от два протонови лъча. Целта е да се симулира изкуствено Големия взрив и зараждането на Вселената. ГАУ е внушително съоръжение, с чиято помощ учените ще сблъскат поток от адрони (протони със силно взаимодействие), които ще получат 14 пъти по-силно ускорение, постигано до сега, при което ще се отдели 7 пъти по-мощна енергия, постигана някога от човечеството (2000 гигаелектрон волта). Стартът на експеримента е отлаган няколко пъти заради протести на учени, които предупреждават за опасни последици от подобен експеримент (напр. създаване на миничерна дупка, която да погълне земята отвътре). Процесът цели да се създаде по изкуствен начин антиматерия и черни дупки (само 0,5 г. антиматерия са равни на бомбата над Хирошима по мощ).... Сама по себе си антиматерията не е добре изучена, а експериментът ще се проведе (т.е. ще се провежда, защото ще продължи години) така да се каже "на живо", а не в лаборатория. Грандиозно, нали!!! Голяма дързост, голямо предизвикателство - да проникнем отвъд времето и пространството, да стигнем до началото на всички начала!!!!

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 22:10 от Reza

# 14
  • Мнения: 1 008
За първи път чувам за този експеримент.
Не разбирам нищо от протони, адрони и антиматерия, но това ми звучи много страшно.
100% ли е сигурно,че ще се проведе експеримента?

# 15
  • Мнения: 603
Пак ли ще мрем?

# 16
  • Мнения: 2 185
Не гледай статията..гледай новините..писна ми от болни мозъци..да решават живота ми #Cussing out
Еми явно не съм в час...няма как да гледам Бг новините, а по х'американските едва ли ще споменат нещо...явно утре ще разберем  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 461
Утре ще е, но само първият етап. Краят на света се пази в тайна, поне така съобщиха по новините на БТВ.  Mr. Green
Носете си новите дрехи, момичета и момчета! Язък за тези, които са на диета. За всички останали - наздравеcheers
И още веднъж, специално за Сопрано. Wine Glass

Како Сийке, този експеримент май вече сме го виждали - от години някои потъват в черни финансови дупки, други - в черни лимузини и лукс.
Белким, разменят паралелните реалности по погрешка Mr. Green - пу-пу-пу!
Аз съм скромна - заплюла съм си само най-черното http://www.maseratigranturismo-s.com/index.html?lang=en
Даже, от мен да мине Whistling няма да си нося и новите дрехи ...  мога и гола да го шофирам!

Наздраве да е!!!  Wink Mr. Green 

# 18
  • Мнения: 1 858
Толкова много неща бих искала да кажа, че е по-добре да си замълча.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изненадвам се, че тук никой не е пуснал тема за това?
Коментираме го от миналата година (темата на Холограма в подфорум Хоби) Wink

# 20
  • Мнения: 184
Аз съм неподготвена по темата, надявам се ще простите лаишкия ми въпрос, може ли да става дума за разработка на някакъв вид оръжие в случая?

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 5 755
Не знам дали ще дойде краят на света, но самият факт, че някой си позволява да прави нещо, което би могло да има такива последствия, някак ме плаши.  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 25 600
Аз съм неподготвена по темата, надявам се ще простите лаишкия ми въпрос, може ли да става дума за разработка на някакъв вид оръжие в случая?

Естествено, кой е луд да дава пари за нещо, което няма да му изкара повече пари?
Да не забравяме също, че АЕЦ е създадена след атомната бомба.

# 24
  • Мнения: 581
Около адроновия колайдер от месеци се носят хипотези, най-страховитата от които гласи, че в ускорителя може да възникнат черни дупки, способни да унищожат не само него, но и да погълнат територията на Франция и Швейцария, край чиито граници се намира седалището на ЦЕРН.

  Звучи ми леко успокоително, че става въпрос за поглъщане само на териториите на Франция и Швейцария, ние сме далеч.От друга страна пък утре ще тръпна в очакване дали да продължавам да събирам парички за екскурзия до Париж или да избирам друга дестинация. Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 22:20 от zori13

# 25
  • Мнения: 3 459
И мен ме притеснява, ама кво мога да направя?
Нито мога да го предотвратя, нито да го спра  Peace

# 26
  • Мнения: 2 759
...Звучи ми леко успокоително, че става въпрос за поглъщане само на територийте на Франция и Швейцария, ние сме далеч...
                       Ти не лЕжи на тфа - в другата тема пише, че ще погълне планетата  Tired.

# 27
  • Мнения: X
Аз съм неподготвена по темата, надявам се ще простите лаишкия ми въпрос, може ли да става дума за разработка на някакъв вид оръжие в случая?

Естествено, кой е луд да дава пари за нещо, което няма да му изкара повече пари?
Да не забравяме също, че АЕЦ е създадена след атомната бомба.
Айде, да не бъдем лаишки категорични. Световната конспирация и ала-бала.  Wink
Съпругът ми работи на ускорител подобен на този и съм малко по-запозната с кухнята на този експеримент. Целите са абсолютно и само научни.
Интереса на цял свят към експеримента е огромен. Много съм любопитна утре какво ще се случи.
Черна дупка казвате? Близо сме до Церн, значи и нас може да погълне, като нищо. Ще стягам багажа. Joy

# 28
  • Мнения: 25 600
Айде, да не бъдем лаишки категорични. Световната конспирация и ала-бала.  Wink
Съпругът ми работи на ускорител подобен на този и съм малко по-запозната с кухнята на този експеримент. Целите са абсолютно и само научни.


Ох, това ми прозвуча като "Съпругът ми е факир с дрелката, спокойно, това е просто кариес..."  Joy

# 29
  • Мнения: 606
Рано е за края на света. Трябва още да се погърчим.

# 30
  • Мнения: 41
Питам се защо се пилеят милиарди долари за подобен род експерименти, когато в същото време всеки ден умират от глад 156 000 души . Какво ни грее това нас обикновените хорица ?

# 31
  • Мнения: 3 416
Ако наистина е толкова опасно,как така никой не е спрял досега експеримента Shocked

# 32
  • Мнения: 2 448
Краят на света за мен настъпва в деня на моята смърт. Кога ще стане това не знам, и не искам да науча. Дали ще умра в един ден с цялото човечество при някакъв взрив или просто ще умра, няма никакво значение.

# 33
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Ако сте чели книгата на Дан Браун "Шестото клеймо" там се говори точно за този експеримент, писана е преди няколко години. Ставам му все по-голяма фенка.

# 34
"Питам се защо се пилеят милиарди долари за подобен род експерименти, когато в същото време всеки ден умират от глад 156 000 души . Какво ни грее това нас обикновените хорица?"

Защото трябва да се развиваме интелектуално и духовно, не можем само да ядем, спим ... и другите работи там...   Simple Smile

# 35
  • Мнения: 386
Ако наистина е толкова опасно,как така никой не е спрял досега експеримента Shocked
И аз това се питам Confused

# 36
  • Мнения: 471
E нека да разберем как се е зародил Света Simple Smile
Най много да иницират някой термоядрен синтез от протоните........ да се образуват
леки елементи в началото на Периодичната система (водород, хелий.....)
да се отдели голямо количество топлина, можеби и взрив все пак това е екзотермична реакция,
а отделената топлина да иницира нови термоядрени синтези ...........

Абе само предполагам утре ако не си пишем да знаете за какво е  bowuu

# 37
# 38
  • Мнения: 592
Ако наистина е толкова опасно,как така никой не е спрял досега експеримента Shocked
И аз това се питам Confused
Писаха, че днес Европейския съд е отхвърлил жалбата на доста учени за спиране на експеримента! А мой приятел ядрен физик каза че доколкото е запознат и с материали извън нета, няма нищо страшно, всичко е журналистически писания за голям тираж. Като се окаже успешно всичко /дай Боже/, никой няма да си спомни какво се е писало или ще е с насмешка. А че имаме нужда от такова развитие - определено да - стига само чалга и шпеков салам, Radostislava!
pasinet - започвам да те опознавам от добрата страна!  Peace

# 39
  • Мнения: 480
...какво пишеше в книгата на Дан Браун...
Чела съм я, но само си спомням, че беше бегло споменато за някакъв експеримент...  newsm78

# 40
  • Мнения: 2 792
 На мен пък ми е любопитно защо има такава медийна кампания за този експеримент ? 
 Чии интереси се сблъскват, сега за пръв път чувам и не съм много наясно, но явно има конфликт на интереси  и много ясно, че  не опира да оцеляването на света.

# 41
  • Мнения: 17 546
...какво пишеше в книгата на Дан Браун...
Чела съм я, но само си спомням, че беше бегло споменато за някакъв експеримент...  newsm78
Пише за ЦЕРБ в Швейцария, ускорителя и създаването на частици антиматерия. За експеримент, имитиращ Големият взрив, при който се е появила (не мога да намеря най-точната дума Thinking ) Вселената. Колко скъп и секретен проект е. Колко е голямо съоръжението и колко малко са "посветените" да се занимаят с това. Освен това са намесени тамплиерите... Дълга и широка...

# 42
  • Мнения: 25 600
Ако наистина е толкова опасно,как така никой не е спрял досега експеримента Shocked

Не мисля, че това, което ще правят днес, утре или на тайнствената дата Х е толкова опасно. Със сигурност няма да е.
Проблем може да възникне с това, което ще направят с познанието - как и за какви цели ще го използват.
Вече казах за атомната енергия, мога да спомена и Нобел - патентовайки изобретението си, едва ли е подозирал в колко терористични акта например ще вземе участие...
Не за технологията, а за морала на господа учЕните става въпрос, както и на тези, които плащат мурафета.

# 43
  • Мнения: 3 405
Чакате ли да ни разпрашат на съставните ни частици, а  Mr. Green

# 44
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Ако сте чели книгата на Дан Браун "Шестото клеймо" там се говори точно за този експеримент, писана е преди няколко години. Ставам му все по-голяма фенка.

Точно това се сетих и аз, даже си мислих, че за някой филм по книгата става дума hahaha Що ми се струват глупости на търкалца. Не мога да приема сериозно нещо, дето съм го чела първо в художествен роман, де да знам Whistling Макар че що да не е възможно.

p.p. В книгата не са намесени тамплиерите. Те са в Шифъра на Леонардо.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 12:31 от Месечинка виторога

# 45
  • Мнения: 3 675
Според мен, да, ако стане черна дупка.Вие нали знаете, че те се образуват при избухването на свръхнова, когато се отделя такава колосална енергия, че тя може да бъде наблюдавана извън своята галактика.Учените искат да разберат какво е станало секунди преди и след Големия взрив, когато частиците придобиват толкова голяма енергия, че веществото примерно от течно става плътно и твърдо.При черната дупка се образува вакуум, който засмуква всичко.Дано да ни се размине. PraynigДа не би Дан Браун да има познания по ядрена физика. Thinking Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 3 405
Най-вероятно звездите му говорят  Laughing

# 47
  • Мнения: 3 675
Понеже тук пише, че ще използват разработката за оръжие, не съм съгласна, защото с нея могат да измислят начин да създават космически кораби, пътуващи със скоростта на светлината и тогава изучаването на далечни от нас светове ще стане възможно.Или ще изкривят пространството и ще се получи нещо като тунел за пътуване от т.А/слънчева система/ до т.Б /Алфа центавър/ за части от секундата примерно.

# 48
  • Мнения: 3 675
Или може би му говорят извънземните. Mr. GreenСамо те имат възможността да създадат такава технологии, но и ние не им отстъпваме. Joy

# 49
  • Мнения: 3 405
с нея могат да измислят начин да създават космически кораби, пътуващи със скоростта на светлината и тогава изучаването на далечни от нас светове ще стане възможно.

Така, де. Разпадаш се на съставните си части и после се събираш. Не е нужен и кораб. Tелепортация Wink

Ахам, тях имах предвид, ама рекох да напиша звездите, че да звучи по- ... ъ ... нефантастично  Laughing

# 50
  • Мнения: 3 675
Като стана дума за телепортация, знаете ли, че вече са били правени успешни опити с две молекули, това което пише Анджелина е напълно възможно.

# 51
  • Мнения: 3 675
Земляните сме тъпи, може и за този експеримент да има извънземна намеса, подсказали са ни го, ние като будали се хващаме и после те ни гледат сеира.Ако ни искат да ни унищожат, това е много лесен начин.

# 52
  • Мнения: 3 405
Аха, аха, аз чета много фантастика. Стопаджията още ме държи  Laughing Та там, в Ресторант на края на Вселената е описано какво става след края на Вселената. Но пък героите пътуват във времето и паралелните реалности и нищо не се губи.

# 53
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Краят на света за мен настъпва в деня на моята смърт. Кога ще стане това не знам, и не искам да науча. Дали ще умра в един ден с цялото човечество при някакъв взрив или просто ще умра, няма никакво значение.

 Peace

иначе да допълня, през земята преминават космически лъчения далеч надхвърлящи това на което е способен този ускорител, така че ако е трябвало да станем черна дупка, до сега да е станало ...

п.с. Дан Браун има толкова познания по ядрена физика, колкото средностатистически жител на гетото ....

# 54
  • Мнения: 2 018
Общото нещастие, не е нещастие.  Mr. Green

По радиото чух, че ще го дават онлайн по нет-а. Някой знае ли адреса?

# 55
  • Мнения: 309
Лелеее, отидоха ми паричките в Банк де Суис  Joy
(има ли такава банка  newsm78)

# 56
  • Мнения: 3 405
Вземайте по един часовник в ръка и марш към най-големия площад в града, в който живеете. Масово да се насладим на края на света  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 830
Определено ще следя какво става,темата за космоса и големият взрив много ми е интересна,за материята и антиматерията също. Абе само да не ни гръмнат вселенката, че лошо ни се пише.... Mr. Green

# 58
  • Мнения: 3 675
Не една, а няколко черни дупки могат да се получат, което е адски кофти - ето и малко инфо,което вече сигурно знаете.

Чрез експериментите учените ще се опитат да пресъздадат условията на Големия взрив и да отговорят на въпроса как е създадена Вселената.

"Тук ще симулираме условия, близки до условията в ранните мигове от развитието на Вселената. Целта е да научим какво е станало една стотна от наносекундата след Големия взрив, да разберем кои са тухлите, елементарните тухлички, които изграждат материята", обясняват от ЦЕРН.

Предвижда се два снопа частици да се движат в противоположни посоки с огромна скорост, като на някои места маршрутите им ще се пресекат, което ще позволи сблъсъка на протони.

Частиците ще се направляват от няколко хиляди свръхпроводникови магнити, обяснява БГНЕС.

Предмет на изследване от учените ще са последствията от стълкновенията на протони.

Около адроновия колайдер от месеци се носят хипотези, най-страховитата от които гласи, че в ускорителя може да възникнат черни дупки, способни да унищожат не само него, но и да погълнат територията на Франция и Швейцария, край чиито граници се намира седалището на ЦЕРН.

Според повечето учени подобно нещо по принцип е възможно, но те са категорични, че времето на съществуване на такива черни дупки е извънредно кратко, уточнява БГНЕС.

# 59
  • Мнения: 2 018
Абе само да не ни гръмнат вселенката, че лошо ни се пише.... Mr. Green

И тогава няма да ни изкопаят един ден и да кажат: Е това е GSM-а на Бо_...   Whistling

Доколкото знам, черните дупки поглъщат всичко около себе си и колкото повече поглъщат, толкова по-мощни стават. Така, че няма да се разминем само с Франция и Швейцария!
Айде, ще се видим в черната дупка!  Sunglasses

# 60
  • Мнения: 3 675
Ето линк към страницата на ББС, където е описано всичко, самият процес, евентуалната заплаха за земята - http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/7604293.stm

# 61
  • Мнения: 2 018
Предлагам, да не се преработваме много, много, че нищо не се знае!  Laughing

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Анджелина, и аз постоянно се сещам за "Пътеводителя...".  Sunglasses
Да се надяваме, че няма да пристигнат вогоните точно преди края на експеримента.  Mr. Green

# 63
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако сте чели книгата на Дан Браун "Шестото клеймо" там се говори точно за този експеримент, писана е преди няколко години. Ставам му все по-голяма фенка.

Точно това се сетих и аз, даже си мислих, че за някой филм по книгата става дума hahaha Що ми се струват глупости на търкалца. Не мога да приема сериозно нещо, дето съм го чела първо в художествен роман, де да знам Whistling Макар че що да не е възможно.
Този проект е започнат много преди да бъде написана книгата.

Цитат
Около адроновия колайдер от месеци се носят хипотези, най-страховитата от които гласи, че в ускорителя може да възникнат черни дупки, способни да унищожат не само него, но и да погълнат територията на Франция и Швейцария, край чиито граници се намира седалището на ЦЕРН.
Това изобщо не е най-страховитата Laughing Чехох, че има вероятност да се затрие цялата ВСЕЛЕНА! Mr. Green

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 790
10:08, още сме тук. Ще минаваме ли в друго измерение, или да я подхващам за днеска?

# 65
  • Linz
  • Мнения: 11 619
10:08, още сме тук. Ще минаваме ли в друго измерение, или да я подхващам за днеска?
Бързаш. Сблъсъкът още не казват кога ще е.

# 66
  • Мнения: 2 018
Е, нали казаха в 10 часа.  newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 5 755
не беше ли 10.30ч  newsm78
още малко ни остана  Crazy

# 68
  • Мнения: 1 072
http://webcast.cern.ch/

не мога да се вредя. Вие успявате ли?
А зареди страницата. Няма излъчване, мисля.

# 69
  • Мнения: X
10:08, още сме тук. Ще минаваме ли в друго измерение, или да я подхващам за днеска?
Бързаш. Сблъсъкът още не казват кога ще е.

Експеримента започва в 9.30 местно време (10.30 в БГ).

Ядрения физик, за който съм женена, сутринта си пи кафето с тая тема и отиде на работа (в един друг ускорител) в чудесно настроение.

Ако някой не знае, проекта в Церн, който ще стартира сега, е европейски. БГ също участва в него с финансиране и учени, финансирането е на правителствено равнище. Толкова по въпроса за конспирацията и скритите цели...

# 70
  • Мнения: 592
http://webcast.cern.ch/
не мога да се вредя. Вие успявате ли?
Хахаха, Летяща, разсмя ме до дъно! Сигурно там е свършил света - те нали са в друго часово време, ама ние що сме още в Споделете? newsm78

# 71
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
http://webcast.cern.ch/

не мога да се вредя. Вие успявате ли?
А зареди страницата. Няма излъчване, мисля.
И аз не.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Сбъдваща мечти, имам питане към съпруга ти. Какво ще се случи с енергията, която се очаква да бъде отделена?

Снощи по ТВ казаха, че днес щели да пуснат само 1/3 от мощностите или нещо подобно. Не разбирам много от тази материя, но нямало точно днес да пуснат всичко нацяло. Това щяло да стане чак през октомври, а крайният етап на експеримента не се знаело кога ще бъде.
Та, въпросът ми е - това вярно ли е?

# 73
  • Мнения: 1 072
Ноти, не се смей. Знаеш ли колко маймуни атакуват сайта сега? Странно уеблинците сме само петима.

# 74
  • Мнения: X
Да ти дам телефона му, Саня?  Wink

Сега сериозно - ще го накарам да обясни подробно при първа възможност.

# 75
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е, нали казаха в 10 часа.  newsm78
Не, тогава пускат единият сноп. Т.е. би трябвало да е пуснат.

# 76
  • Мнения: 1 072
Саня, и в момента работят ускорители. Най-големия досега е построен 83-та и работи още.

Цитат
Теватрон
Най-големият съществуващ в момента ускорител се казва Теватрон (Tevatron) и се намира в
щата Илинойс, САЩ. Той се управлява от американската лаборатория Фермилаб (Fermilab),
кръстена на един от най-именитите физици от атомната ера и носител на Нобелова награда,
Енрико Ферми.
В подземния тунел с обиколка 6.3 km физиците ускоряват и сблъскват протони и антипротони,
като максималната енергия достига 1 TeV (тераелектронволт, единица за енергия). Там са
открити две основни частици от стандартния модел: долният кварк (1977 г.) и горният кварк
(1995 г.). През 2000 г. за пръв път пък пряко е засечена последната ненаблюдавана
фундаментална частица — тау-неутриното.

Сегашният е с енергия от 7 ТеV и е 27 км. пръстен. Нещо като да минеш от трабант на мерцедес. Споко. Имаме книжка.

# 77
  • Мнения: 3 675
Аз чета в момента статията на ББС, там пише, че по-рано са пускали единия лъч, но не по цялата дължина на тунела и че по-рано имало някаква авария или грешка в системата, дано да не стане гаф, че после......

# 78
  • Мнения: 480
Интересно ми е дали ще дадат отчет какво се е случило, всъщност...  Rolling Eyes
Или ще замълчат както правят винаги...

# 79
  • Мнения: 183
Единия ми часовник е на 10:31, а другия показва 10:27. Чудя се дали оживях и този път или ми остават още 3-4 минутки? newsm43
Мисля да спра да ги гледам просто.

# 80
  • Мнения: 9 865
Аз чета в момента статията на ББС, там пише, че по-рано са пускали единия лъч, но не по цялата дължина на тунела и че по-рано имало някаква авария или грешка в системата, дано да не стане гаф, че после......
Е какво после, няма после... нали затова е цялата тема.

# 81
  • Мнения: 1 072
*ШУШИ*, проектът струва 2.17 млрд. евро.  Grinning
И искаш да пуснат после всичко в нета?

Vasilina, а ти къде ги гледаш?

# 82
  • Мнения: X
Работят ускорители, от години, така е. В Европа има над десетина, в момента се проектират още 2 нови, пред завършване е огромен нов ускорител в Хамбург. Експерименти се правят ежедневно - не само в Европа, на ускорителите по цял свят. Всякакви експерименти.
Този в Церн, който се стартира сега е нещо, което не е правено в никой друг ускорител. Малко повечко журналистически шум и няколко неориентирани еко-организации - и ето каква масова психоза се получи.
Аз още си чакам черната дупка да ме погълне. След малко съм на консултация при педито с двете деца, а още не съм ги облякла. Ще си остана с чакането май и ще закъснеем Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 400
Едно ми е интересно на мен - има ли някакви плюсове в целият този(и всички тези) експерименти? Ще се използват ли по някакъв хубав начин резултатите ? Например - в медицината? И въобще - за какво го правят? Какви са ползите от него? И има ли въобще такива или е чиста проба....любопитство? newsm78

# 84
  • Мнения: 3 675
Вие знаете ли, че магнитите се охлаждат с течен хелий и в момента на опита тунелът става най-студеното място във вселената.

# 85
  • Мнения: 1 400
Вие знаете ли, че магнитите се охлаждат с течен хелий и в момента на опита тунелът става най-студеното място във вселената.
Ами...не, не знаем. Или поне аз не знам. И какво ще произлезе от това? newsm78

# 86
  • Мнения: 9 865
Гответе се за 21.10.08! Поне да имаше нещо сакрално в датата! Язък!
Ванга предрекла ли е за този ден? А мосю льо Нострадам? А Маг Сибила?

# 87
  • Мнения: 1 072
Вейдър, най-екологично чистата енергия е атомната. След 50 години официално приключват запасите от твърди, течни, газообразни горива. Как ще си кибичим тук без ток? Човечеството изостава в търсенето на нови енергийни източници.

Вие знаете ли, че магнитите се охлаждат с течен хелий и в момента на опита тунелът става най-студеното място във вселената.
Ами...не, не знаем. Или поне аз не знам. И какво ще произлезе от това? newsm78

Глобално охлаждане?!?!  Mr. Green

# 88
  • Мнения: X
Едно ми е интересно на мен - има ли някакви плюсове в целият този(и всички тези) експерименти? Ще се използват ли по някакъв хубав начин резултатите ? Например - в медицината? И въобще - за какво го правят? Какви са ползите от него? И има ли въобще такива или е чиста проба....любопитство? newsm78

Научно любопитство, желание за разширяване на познанията на човечеството.
Да, ползват се резултатите от експериментите. Когато и ако се намери практическо приложение.
Но за да се намери практическо приложение, за необходими резултатите от експериментите, нали?
Какъв кръг.
Да са ни живи и здрави любопитните учени. Че иначе прогреса отива по дяволите.

# 89
  • Мнения: 9 865
Аз не искам прогрес. Ти, Сбъдваща, така говориш, защото мъжът ти е учен...

# 90
  • Мнения: 1 426
Вие знаете ли, че магнитите се охлаждат с течен хелий и в момента на опита тунелът става най-студеното място във вселената.

после защо се измествали полюсите на Земята (май имаме повече от 2 полюса).

# 91
  • Мнения: 212
Вейдър, най-екологично чистата енергия е атомната. След 50 години официално приключват запасите от твърди, течни, газообразни горива. Как ще си кибичим тук без ток? Човечеството изостава в търсенето на нови енергийни източници.

Това че горивата свършвали се говори отдавна. Не съм видял нещо да е свършило още. Не вярвам скоро и да свършат. Бая време ще има още докато оглозгаме цялата планета.

Едно ми е интересно на мен - има ли някакви плюсове в целият този(и всички тези) експерименти? Ще се използват ли по някакъв хубав начин резултатите ?

Ще има естествено. Аз виждам приложението на резултатите в нов вид микровълнова фурна например. Затопля всичко мигновенно.

# 92
  • Мнения: X
Аз не искам прогрес. Ти, Сбъдваща, така говориш, защото мъжът ти е учен...

Ами да, иначе как ще си пълня хладилника, ако не е прогреса? Simple Smile

# 93
  • Мнения: 1 426
Аз не искам прогрес. Ти, Сбъдваща, така говориш, защото мъжът ти е учен...

Ами да, иначе как ще си пълня хладилника, ако не е прогреса? Simple Smile

благодарение на прогреса, няма да можем да си пълнем хладилника, ако не минем на космически храни. Планената не може да изхрани 7 милиарда, а ще ставаме и още.

# 94
  • Мнения: 1 400
Хубаво. Нека има прогрес - аз съм ЗА. Стига ми да знам, че няма да ни пращат насила нейде из Вселената ....
Все ми се струва, че ще минат годиииини и години преди да има някакво приложение резултатът от този експеримент. Може би толкова, че няма да ни има или ще сме нейде по финалната права.

благодарение на прогреса, няма да можем да си пълнем хладилника, ако не минем на космически храни. Планената не може да изхрани 7 милиарда, а ще ставаме и още.
Е, ще ставаме. Нали измира и бая народ? Всичко си е закономерно някакси ми се струва. Колкото се раждат - толкова и умират. Живот.

# 95
  • Мнения: 183

У нас защо? Единия е на мобилния, другият на стената.

# 96
  • Мнения: 2 018
*ШУШИ*, проектът струва 2.17 млрд. евро.  Grinning
И искаш да пуснат после всичко в нета?

Vasilina, а ти къде ги гледаш?

Vasilina, спира да си гледа часовниците.  Laughing

# 97
  • Мнения: 3 675
Глобално охлаждане може би.Колкото до Ванга мислите ли, че е познала датата? Crossing ArmsАко се разместят полюсите именно тогава ще стане глобалното затопляне.

# 98
  • Мнения: 212
Планената не може да изхрани 7 милиарда, а ще ставаме и още.

Не се притеснявай за нарастването на населението. Доста страни вече (вкл. и България) имат отрицателен прираст на населението. Китайските власти въведоха насила ограничения в броя на децата. Там където се раждат повече деца (в Африка например) има глад и мизерия и повечето умират. Така че населението се регулира от самосебе си. Няма да станем повече отколкото трябва. Пък и скоро сигурно ще има нова Световна война и тя допълнително ще изтреби доста хора.

# 99
  • Мнения: 3 675
Пардон охлаждане, дори имаше такъв филм по телевизията.Беше много интересен,но как се казваше забравих /но не беше След утрешния ден/.

# 100
  • Мнения: 9 865
Харесва ми оптимизЪма ви! Особено на Борис.

# 101
  • Мнения: 1 072
Vasilina, извинявай, мислех, че гледаш някъде камерите от ЦЕРН.  ooooh!
С края на Света идва и краят на ясната ми мисъл.

# 102
  • Мнения: 2 018
Вие знаете ли, че магнитите се охлаждат с течен хелий и в момента на опита тунелът става най-студеното място във вселената.
Ами...не, не знаем. Или поне аз не знам. И какво ще произлезе от това? newsm78

Аз знам, че ще стане едновременно най-студеното и най-горещото място.

# 103
  • Мнения: 1 400
Трябва да се гледа ведро на нещата.
Така де- ако ни е писано да ни глътне черна дупка - няма начин да ни залее потоп. Mr. Green

# 104
  • Мнения: 2 018
Знаете ли, че ако ни глътне черна дупка, земята ще стане с големината на ябълка.  Laughing

# 105
  • Мнения: 9 865
Не знаем.

# 106
  • Мнения: 1 400
Знаете ли, че ако ни глътне черна дупка, земята ще стане с големината на ябълка.  Laughing
А ние ще сме колкото червейчета, нали? Flutter

# 107
  • Мнения: 285
Май ни се размина Joy Joy Joy Joy Joy,нали експеримента щял да бъде от 10:00ч. newsm12.

# 108
  • Мнения: 595
Oстават още 20 мин. alert atwork

http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=87 -те са с 1ч. назад

# 109
  • Мнения: 285
ОООООО а пък аз си мислех,че от 10:00ч newsm78.

# 110
  • Мнения: 9 865
Стига с тая паника бе... 21.10.

# 111
  • Мнения: 212
Май ни се размина Joy Joy Joy Joy Joy,нали експеримента щял да бъде от 10:00ч. newsm12.

Не бързай да се радваш все още. Сега ще пуснат само единия лъч за проба. Така че днес нищо няма да се случи. А датата когато ще пуснат на пълна мощност тръбата се пази в тайна. Да е по-интересно. И да не знаеш кога да си пишеш завещанието.

# 112
  • Мнения: 984
Ако учените от проекта регистрират частицата БозонХ, това ще означава, че съществува отвъдно. Mr. Green, защото БозонХ е единствената проекто частица, която доказано по математически път има свой близнак анти-частица. Ако съществува БозонХ, то съществува и анти-БозонХ, т.е. материална частица и антиматериална частица. Което пък от своя страна означава, че съществува и антиматерия, която преставлява около 90% от вселената, пресметнато отново по математически път. Mr. Green

Поне това съм чела. Предполатам, че тук има физици и математици, които могат да го обяснят по-добре от мен.

И черната дупка поглъща безвъзвратно материя, а не й пречи да се движи, както се твърди в първата статия. Simple Smile

Ан тъй - носете си новите дрехи и се наливайте! Не за края, а за спорта! Joy

# 113
  • Мнения: 3 675
Тази частица БозонХ ще възникне точно след сблъсъка на двата лъча.Учените я наричат частицата на Бога.Цялата вселена освен материя /около 4 процента/ - планети, звезди, галактики, има и антиматерия - черна материя и черна енергия, съответно 23 и 73 процента.Май като гледам Борис е оптимист по отношение на дупките.

# 114
  • Мнения: 984
... форумското население Crossing Arms

Не "форумско население", а "природонаселение", както беше казала веднъж уважаваната от мен Niara. Simple Smile

Борисе, ся и частица ли да ти измисляме?! А? Не си ли малко нахалечек като за края на света.

# 115
  • Мнения: 122
Вижте какво... предстоят ми много хубави неща, така че хич да ги нямаме тези...  Crossing Arms

# 116
  • Мнения: 3 675
Свръхновата, респективно черната дупка, която е резултат от нейното избухване води до разширяването на Вселената, която е съставена от над 70 процента антиматерия.Значи Вселената не се свива, както предполагат някои учени, а напротив разширява се още повече.

# 117
  • Мнения: 212
Борисе, ся и частица ли да ти измисляме?! А? Не си ли малко нахалечек като за края на света.

Ами не. Просто ми прозуча някак си естествено - БозонХ и БорисХ. Все едно че има някаква връзка в тия имена.

# 118
  • Мнения: 212
която е съставена от над 70 процента антиматерия.Значи Вселената не се свива, както предполагат някои учени, а напротив разширява се още повече.

Чакай сега. Ако антиматерията е повече от материята няма ли да се наруши равновесието между двете и антиматерията да погълне материята.
А Вселената докога ще се разширява. До безкрай ли?

# 119
  • Мнения: 6 992
Я, засега съм жива.
В колко часа е експериментът, мина ли или още да треперя? Thinking

# 120
  • Мнения: 17 546
Експериментът беше насрочен за 10 часа българско време. Аз се събудих в 11. Това раят ли е или се оказа по-трудно да се унищожи Земята?!

# 121
  • Мнения: 9 865
Много е готино да лашкаме простотии тук.
Обаче имайте все пак предвид, че двата лъча ще се блъснат на 21.10., а не днес, така че още не е дошло времето. Жалко, че се открие СУ-учебната година, можеше да си го спестя.

# 122
  • Мнения: 212
Експериментът беше насрочен за 10 часа българско време. Аз се събудих в 11. Това раят ли е или се оказа по-трудно да се унищожи Земята?!

Пак ще го кажа. Днес е пуснат само единия лъч. Края на Земята ще дойде когато пуснат и трите лъча на пълна мощност. Обаче не искат да кажат кога точно ще го направят това... Така че очаквайте включване в скоро време...

# 123
  • Мнения: 2 018
В черната дупка материята се концентрира.
Най-общо казано в атома има ядро и празно пространство. Масата на ядрото представлява около 99% от масата на целия атом. А големината му е /примерно/ като една семка в голяма диня. Представете си - пространството / в примера - динята/ липсва и се концентрират всички ядра на атомите /всички семки/.

Преразказвам това което ми разказа мъжа ми. Физик е, но не ядрен.  Wink

# 124
  • Мнения: 9 865
А те били три Simple Smile  Mr. Green

# 125
  • Мнения: 3 675
Тогава ще пуснат втория лъч.Нали така е казала Ванга, очаквайте края на света тогава.

# 126
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз въобще не мога да разбера как е възможно да ви притеснява краят на света.
Има една симулация на падане на 500 км.-ов астероид на Земята.

Всичко свършва за секунди...нито ще боли, нито някой ще страда след това.
Предполагам, че варианта с този ускорител ще е също толкова безболезнен.

..тъй че, споко, хора.

# 127
  • Мнения: 2 897
Какво е предрекла Ванга?

# 128
  • Мнения: 122
Ето малко история... но само ако разбирате нещо от физика и ви се чете...  Joy

http://www.inrne.bas.bg/wop/ARCHIVE/wop_4_2004/02%20RusAcceler.htm

# 129
  • Мнения: 3 675
Ето експеримента на живо - http://webcast.cern.ch/

# 130
  • Мнения: 2 897
Аз пак да попитам - това, че Ванга го е предрекла майтап ли беше?

# 131
  • Мнения: 830
КОГА Е КРАЯ НА ЕКСПЕРИМЕНТА БЕ ХОРА?ЧЕ СЕГА СЪМ В ЕДНО ТАКОВА СЪСТОЯНИЕ В ОЧАКВАНЕ НЕЩО ДА СЕ СЛУЧИ....

# 132
  • Мнения: 17 546
Супеp, наглост! Crossing Arms На 22.10 имам рожден ден, а ТЕ искат да ме унищожат само един ден преди това!? Наглост!...

# 133
  • Мнения: 595
ти виждаш ли нещо?Аз от половин час го чакам.....На какво го гледаш-на флаш или на уиндоус медия?

# 134
# 135
  • Мнения: 118
Какво е предрекла Ванга?
Че нещата ще се оправят ,след като се скапят окончателно.

# 136
  • Мнения: 6 992
Жалко, че се открие СУ-учебната година, можеше да си го спестя.
Joy
Ще си умра незавършила, с 3 изпита. Не могат ли да отложат за догодина през ноември? Поне бакалавър да умра  Laughing

# 137
  • Мнения: 2 897
Какво е предрекла Ванга?
Че нещата ще се оправят ,след като се скапят окончателно.

Нещо по-конкретно?

# 138
  • Мнения: 9 865
Аз виждам от този линк по-горе.

# 139
  • Мнения: 830
АЗ ОТИВАМ ДА ЯМ, АКО ЩЕ СЕ МРЕ ПОНЕ ДА Е НА СИТО Mr. Green

# 140
  • Мнения: 595
Казвайте какво виждате моля! Явно моята скорост е бавна.

# 141
  • Мнения: 9 865
Монитори, учени, журналисти и фоторепортери.
И тръбите. Нищо друго.

# 142
  • Мнения: 122
Току що по CNN съобщиха за успешното пускане на първия лъч по 27 километровото трасе... дадоха кадри на които всички присъстващи учени ръкопляскаха и се радваха...
... и програмната им схема продължава със шоуто на Лари Кинг...  Joy
Спокойно... положението вместо да се влошава става безнадеждно...  Whistling

# 143
  • Мнения: 2 018
Казаха по новините, че пускали и спирали протоните и щяли да задействат истински колайдера до две три седмици.  Joy
Ще трябва да отложим края на света.

# 144
  • Мнения: 3 675
на мен изобщо не ми тръгва плеъра

# 145
# 146
  • Мнения: 118
Отложиха края! Нямало синхронизация!
Абе тия хора, нямат ли си мениджър по синхронизацията?
Излагат се!

# 147
# 148
  • Мнения: 3 675
Ако искате да разберете, какво искат да постигнат учените, прочетете за Големия взрив - http://www.bgastronomy.com/index.asp?cat=5

# 149
# 150
  • Мнения: 3 675
Не се стряскайте хора, всичко е минало успешно и няма повод за паника, краят на света се отлага за неопределено време.

# 151
  • Мнения: 2 897
Не се стряскайте хора, всичко е минало успешно и няма повод за паника, краят на света се отлага за неопределено време.

Аз мисля, че предстоят още неща за днес:
"1155am - One of the screens here that is almost entirely green has got a few spots of red on it. That means a few magnets are a bit warmer than they should be. Operations manager Paul Collier says it is not a big worry but will delay the anticlockwise beam by about 45 minutes."

# 152
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Някъде четох че били похарчени над 5 милиарда долара. Естествено, че за толкова уж похарчени и усвоени пари трябва да се вдигне и подобаваща шумотевица. И на Дейвид Копърфийлд реквизита е скъп, обаче след шоуто му се изплаща всеки един похарчен за него цент. А Клаудия Шифър е един от съпътстващите славата му бонуси.
 Иначе Ванга и Нострадамус са винаги сред обичайните заподозрени като източници на достоверна информация в такива случаи.

http://vselenata.net/2008/06/lhc.html

# 153
  • Мнения: 595
Не се стряскайте хора, всичко е минало успешно и няма повод за паника, краят на света се отлага за неопределено време.

Аз мисля, че предстоят още неща за днес:
"1155am - One of the screens here that is almost entirely green has got a few spots of red on it. That means a few magnets are a bit warmer than they should be. Operations manager Paul Collier says it is not a big worry but will delay the anticlockwise beam by about 45 minutes."
11:55преди обяд- на единия от екраните тук, който е почти изцяло зелен, имаше няколко точки в червено по него. Това означава, че няколко магнита са леко по-топли отколкото  трябваше да бъдат. Оператора Пол Колиер казва, че то не е голямо притеснение но ще забави взрива обратно на часовниковата стрелка  със близо 45 минути. "

# 154
  • Мнения: 2 897
Вкарали са току що 2ия заряд или както там се казва...

# 155
  • Мнения: 3 405
Не се стряскайте хора, всичко е минало успешно и няма повод за паника, краят на света се отлага за неопределено време.

Do 2012 се каза тук  Wink

# 156
  • Мнения: 3 675
И аз така съм чувала или поне до 2013. Stop

# 157
# 158
  • Мнения: 4 195
тюх тамън ще съм си изплатила заема към банката Crossing Arms и вместо да се видя в пари, то ще се мре Crossing Arms

# 159
  • Мнения: 4 678
тюх тамън ще съм си изплатила заема към банката Crossing Arms и вместо да се видя в пари, то ще се мре Crossing Arms

Експеримента продължава....нищо не е свършено Whistling Whistling

# 160
  • Мнения: 3 405
В навечерието на 2012, но къде?  Laughing

Шегата на страна, ама големия ми син сериозно се беше замислил по въпроса. И ме пита вярно ли е това, което чете в нета и гледа  по телевизията. И цял ден рисува на глас апокалиптични картини като последната е Земята с липсваща част откъм експерименталната страна и виждащо се ядро на мястото на взрива Simple Smile

# 161
# 162
  • Мнения: 2 897

Добре де те нали в крайна сметка не ги сблъскаха, а само ги въртяха поотделно или не съм разбрала?

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 16:44 от Denichkata

# 163
  • Мнения: 152

Добре де те нали в крайна сметка не ги сблъслаха, а само ги въртяха поотделно или не съм разбрала?
ше ги сблъскат през Ноември. А после.... който пил -пил, който таковал - таковал!

# 164
  • Мнения: 2 897
То вече имало подобно нещо, в Америка, но по-малко, от 2000та година си функицонира:

http://en.wikipedia.org/wiki/Relativistic_Heavy_Ion_Collider
http://www.bnl.gov/rhic/

П.С. 8 години са правени експерименти и не съм се притеснявала, ух че е било хубав когато достъпът до инфо е бил ограничен Mr. Green!

П.С. 2 1999та година са имали същите притеснения за Американската машина:

http://www.bnl.gov/rhic/disaster.htm

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 17:08 от Denichkata

# 165
  • Мнения: 2 768
Според скъпия, ние отдавна сме си в черната дупка.
Да му мислят швейцарците. Crossing Arms

# 166
  • Мнения: 4 678
Нищо не е свършено,експеримента продължава...утре може да не се събудим Hug Hug Hug

# 167
  • Мнения: 122
Спокойно... военните този експеримент отдавна са го чекнали...  Wink Whistling

# 168
  • Мнения: 2 897
А и както писах по-горе не е 1вата такава машина...

# 169
  • Мнения: X
А и както писах по-горе не е 1вата такава машина...
А както писах още по-горе ускорителите в света са над 20, функционират си от десетилетия и на тях се извършват всекидневно стотици експерименти.
Само че за първи път в историята на човечеството се прави такъв тип експеримент. Затова са истериите и безумните настроения.

# 170
  • Мнения: 2 897
Само че за първи път в историята на човечеството се прави такъв тип експеримент. Затова са истериите и безумните настроения.

В какъв смисъл такъв тип?

# 171
  • Мнения: 6 713
Спокойно... военните този експеримент отдавна са го чекнали...  Wink Whistling

Кои военни по-точно??? newsm78


# 172
  • Мнения: 6 713
Нищо не е свършено,експеримента продължава...утре може да не се събудим Hug Hug Hug

Е, нали вече обясниха учените, че такива неща се случват непрекъснато с планетите и то по естествен път.... Whistling

 Tired Tired

# 173
  • Мнения: 122
Спокойно... военните този експеримент отдавна са го чекнали...  Wink Whistling

Кои военни по-точно??? newsm78




Как кои... я не се прави, че не знаеш...  Whistling

# 174
  • Мнения: 6 713
Как кои... я не се прави, че не знаеш...  Whistling

Бе, военните не са толкова умни Mr. Green Mr. Green

Или...? newsm78

# 175
  • Мнения: 122
Как кои... я не се прави, че не знаеш...  Whistling

Бе, военните не са толкова умни Mr. Green Mr. Green

Или...? newsm78

Опс... не говорим за казармите от Харманли...  Joy

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 11:48 от Нали Мъжете Не Плачат

# 176
  • Мнения: 78
И аз мисля че няма да се свърши  Laughing
Напротив, ще се открият лекове за смъртоносни болести
и светът ще стане по-добър  Blush

# 177
  • Мнения: 3 675
Ето и мнението на църквата за експеримента в Швейцария.Моята кума доста се панира,като чу, че е съвсем реален, а не симулация, но какво да се прави. Mr. Green- http://www.dveri.bg/content/view/7255/172/

# 178
  • Мнения: 4 770
Аха, аха, аз чета много фантастика. Стопаджията още ме държи  Laughing Та там, в Ресторант на края на Вселената е описано какво става след края на Вселената. Но пък героите пътуват във времето и паралелните реалности и нищо не се губи.


 
   Eх, пътеводителя... ех, Дъглас Адамс.... Размечтах се... И мен още ме държи (3 години) и няма да ме пусне май...  Mr. Green

# 179
  • София
  • Мнения: 38 476
Начи, тая черна дупка ще се направи за да се отвори път за магистралата на вогоните, а? Mr. Green

# 180
  • Мнения: 4 770

  По-точно нова хиперкосмическа трансмагистрала...  Mr. Green

 П.П. Yeah, The guide rulzzz!

# 181
  • София
  • Мнения: 38 476
Ако тия дни се напия и сутринта видя жълт багер, грабвам детето под мишница и стопирам един космически кораб, че иначе става лошо.

Ако не ни заключат, пак добре.

По темата - тате каза /а той е физик и е правил ескперименти на подобна машина/, че няма страшно.

# 182
  • Мнения: 3 423
Май късно се включвам в темата.
Наминавам да питам, кво става,
иде ли краят? И ако не, защо?

# 183
  • Мнения: 4 770
Ако тия дни се напия и сутринта видя жълт багер, грабвам детето под мишница и стопирам един космически кораб, че иначе става лошо.

Ако не ни заключат, пак добре.

По темата - тате каза /а той е физик и е правил ескперименти на подобна машина/, че няма страшно.
  Внимавай само някой риж пришълец от източния спирален край на галактиката да не го стопира вместо теб!  Mr. Green

# 184
  • Мнения: 3 675
Може ли кажете, какви са тези вогони?? Thinking Shocked

# 185
  • София
  • Мнения: 38 476
Може ли кажете, какви са тези вогони?? Thinking Shocked

„Пътностроителна флотилия на вогоните. В случай че желаете някой вогон да ви вземе на стоп, нашият съвет е — забравете го. Те са една от най-неприятните раси в Галактиката — не толкова зли, колкото проклети, дребнави, досадни и коравосърдечни.

# 186
  • Мнения: 3 405
Гадове, не ги е срам, да си прокарат път без дори да питат земляните.

# 187
  • Мнения: 483
Интересен експеримент, може да даде отговори на много въпроси. Доколкото знам, последно е решено експеримента да се проведе в края на тази година.
А има ли някой физик тук да обясни каква точно е вероятността да се образува черна дупка,която да погълне Земята   Mr. Green
Ох, само как звучи  newsm43

# 188
  • Мнения: 4 770
Гадове, не ги е срам, да си прокарат път без дори да питат земляните.
  Ама, моля те, проектодокументацията е била изложена през последните 50г. в най-близкия офис на галактическата адмимистрация само на 4св.г.  Mr. Green

# 189
  • Мнения: 604
Ами може и да идва краят·
Със сигурност ние сами ще го предизвикаме·

# 190
  • Мнения: 2 761
4удя се от къде е този сибирски студ по германско,пък той не ми бил сибирски,най-ми бил 6вейцарски.Само да не ми разправят после,4е глобалните промени във времето се дължали на парниковия ефект.Какво казва съпругата на физика по въпроса,или пък самия той ако 4ете темата?

Ина4е резултатите от експеримента със сигурност няма да достигнат до простосмъртните.

# 191
  • Мнения: 483
Самите резултати ще станат известни след поне 2 години на проучвания и изследвания. Интересно пък кои са "простосмъртните"  newsm78 и защо нямало да стигнат до тях? Много ясно, че няма на всеки да му връчат папки с материали по случая, но не виждам причина да се крие нещо значимо?
Ето например квантовата теория е доста екзотична, но разпространена, даже филми правиха за нея.

# 192
  • Мнения: 1 533
Интересен експеримент, може да даде отговори на много въпроси.

Аз така и не разбрах на какви точно въпроси ще даде отговори този експеримент.

# 193
  • Мнения: 483

Аз така и не разбрах на какви точно въпроси ще даде отговори този експеримент.
За Големия взрив, за т.нар. частица Бог, т.е. тази , която дава масата на всички останали частици във Вселената, това дали съществуват повече от 4 измерения...

# 194
  • Мнения: 2 761
Самите резултати ще станат известни след поне 2 години на проучвания и изследвания. Интересно пък кои са "простосмъртните"  newsm78 и защо нямало да стигнат до тях? Много ясно, че няма на всеки да му връчат папки с материали по случая, но не виждам причина да се крие нещо значимо?
Ето например квантовата теория е доста екзотична, но разпространена, даже филми правиха за нея.


Много ясно за6то,6тото тези не6та ги поръ4ват военните и всяко зна4имо откритие се засекретява.Ина4е  привидно се прави в името на науката и се спонсорира от данакоплатците естествено.A тези,които работят по проекта са длъжни да пазят тайна."Простосмъртните" сме аз и ти примерно..
Сигурна ли си,4е във филмите показват вси4ко?


Аз така и не разбрах на какви точно въпроси ще даде отговори този експеримент.
За Големия взрив, за т.нар. частица Бог, т.е. тази , която дава масата на всички останали частици във Вселената, това дали съществуват повече от 4 измерения...

Не знаех,4е Господ се криел в подземните лаборатории.Мястото му е във фантазиите на хората.Измеренята са пове4е от 4 и са го разбрали отдавна.

# 195
  • Мнения: 483

Не знаех,4е Господ се криел в подземните лаборатории.Мястото му е във фантазиите на хората.Измеренята са пове4е от 4 и са го разбрали отдавна.


Хайде, стига си ми преиначавала думите, не си интересна. Частица Бог е нарицателно име, никой не говори за Бог.Истинското име на частицата е Хигс-Бозон.

За филма, само дадох за пример, по принцип ако искам повече инфо, няма да разчитам само на един филм, но ако искам по-обща информация , защо не.

А това за простосмъртните е просто.... ooooh! Не знам, щом делиш хората на простосмъртни и свръхестествени  hahaha , имаш голям проблем, само ако обичаш, не ме намесвай в своите категорийки.

И последно - ако беше вярно, че всяко значимо откритие остава скрито - още щяхме да живеем в пещери.

Спирам да пиша по темата, форума ми е за развлечение, а не за безсмислени спорове с непознати.

# 196
  • Мнения: 3 675
Темата нещо позалезе, та се чудя какво правите, хора?Да не се отдавате на удоволствия преди края на света.Сега сериозно.Не знам дали сте чули, но има проблем с електричеството в колайдера, а дори едно момиче се е самоубило.Кофти работа.Но ние тук в Б-я си  Whistling с уста и не мислим за края на света.Ето статията, която видях току-що - http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1234440

# 197
  • София
  • Мнения: 38 476
По Дискавъри преди време и сега отново дават филм за строежа. Достатъчно добре обяснен като за простосмъртни. И не е тайна!!!
За съжаление непрекъснато имат проблеми с нещо, което е нормално при строежа на такова чудовище и то под земята.

# 198
На 10 септември 2008 г. в 9.30 ч. в Европейския център за ядрени изследвания  край Женева два научни екипа от по 2000 души ще задействат Големия адронов ускорител (ГАУ), пускайки първия от два протонови лъча. Целта е да се симулира изкуствено Големия взрив и зараждането на Вселената. ГАУ е внушително съоръжение, с чиято помощ учените ще сблъскат поток от адрони (протони със силно взаимодействие), които ще получат 14 пъти по-силно ускорение, постигано до сега, при което ще се отдели 7 пъти по-мощна енергия, постигана някога от човечеството (2000 гигаелектрон волта). Стартът на експеримента е отлаган няколко пъти заради протести на учени, които предупреждават за опасни последици от подобен експеримент (напр. създаване на миничерна дупка, която да погълне земята отвътре). Процесът цели да се създаде по изкуствен начин антиматерия и черни дупки (само 0,5 г. антиматерия са равни на бомбата над Хирошима по мощ).... Сама по себе си антиматерията не е добре изучена, а експериментът ще се проведе (т.е. ще се провежда, защото ще продължи години) така да се каже "на живо", а не в лаборатория. Грандиозно, нали!!! Голяма дързост, голямо предизвикателство - да проникнем отвъд времето и пространството, да стигнем до началото на всички начала!!
ХЕЙ МНОГО СИ УМНА. ОТ КЪДЕ ЗНАЕШ ВСИЧКО ТОВА? АМА И ТЕЗИ УЧЕНИ ЗАЩО СЕ ПРАВЯТ НА ГОСПОД?

Общи условия

Активация на акаунт