72-ра Американска тема

  • 17 069
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аталанта, да е жив и здрав Мони!

Бенс, всички детски лекета вадя с това, страхотно е:


Но пусто на пудрата не работи...

Дани пак е евакуиран от градината, има температура (иначе нищо му няма), дано се оправи, че летят в четвъртък. Днес го гледа брат ми, но утре всички сме заети, ще го пращам, дано е добре...

Уф, ново 20, брат ми отиде по нощите на интервю (Апъл магазин интервюират след 8?), и му откраднали колелото...на мъжа ми де, ходи на работа с него, чисто ново беше. Навсякъде крадат, да им се не види...

# 16
  • Мнения: 2 185
Кларет, предлагам да спреш да ровиш в сайтовете на имиграционните  Grinning
Край спирам  Naughty Току-що се записах на фитнес ( най накрая  Party ) така че няма да съм толкова скучаеща вече и никакви имиграционни не ме интересуват  Naughty само да ми сменят статута ако може  Mr. Green.
Вече 3-ти ден пропускам да изразя възхищението от американските библиотеки, записах се в местната библиотека и съм в абсолютен възторг, такова чудо в Бг сигурно и внуците ми няма да доживеят да видят- всичко модерно и компютъризирано, занимания за малки и големи, безкрайно любезни и усмихнати служителки, които не са сърдити на целия свят, че работят през уикенда, улеснена процедура по взимане и връщане...кеф ти книги, филми, сиди-та..., намерих си точно книгата, която ми трябва, при все че изобщо не очаквах да я имат...най-странното от цялата работа беше, че накрая и пари не ни взеха...е, това вече ме довърши  Wink

# 17
  • Мнения: 1 436
Край спирам  Naughty Току-що се записах на фитнес ( най накрая  Party ) така че няма да съм толкова скучаеща вече и никакви имиграционни не ме интересуват  Naughty само да ми сменят статута ако може  Mr. Green.

Каква скука дарлинг  Laughing? Няма ли за теб колежански партита, пардон, домашни  Mr. Green?

# 18
  • Мнения: 2 185
Aaa Juturna за къде си се разбързала  Crossing Arms . Ще почвам с ученето чак на 23.10   Mr. Green

# 19
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Clairette , успех!!!

amoritka, дано се наредят нещата в твоя и на детето полза!

Зора , вече ни нахокаха на ю тюб за последния Бах, мани-мани, няма угодия. Но хубавите работи само с труд стават.

Да ви споделя резултата от търсенето на градина за Мая. Не знам кой как ги раздава тия лицензи, но се отчаях днес. Една дупка, мазе, без прозорци и светлина и там с лиценз. Сякаш ще си погребвам детето, ужас! Тук там градина и о, небеса, Рая бил на земята с името Creme de la creme. Въпросния рай струва няколко хил. на месец, само дето аз ще работя известно време без заплащане, но... бога ми, заслужава си парите. То са прекрасни стаи със супер оборудване, библиотека, комп. зала, езеро в средата на сградата, стая за музика, данс студио, телев. студио за децата да правят репортажи и да се гледат, голям джим, невероятни площадки, тенис корт, воден парк... Ох, дете да си в Америка, ама и на заможни родители. Мечти, мечти....

# 20
  • Мнения: 1 800
Зора, Бубка, мерси, ще пробвам тези препарати, че ми писна да го пера с какво ли не ...

кофти за колелото...

аз за градини и ситъри нямам на представа, но при нас е много разпространено Тutor Time(0-6г). Изглеждат добре, нямам представа от качеството на гледане и обучение(знам, че има и в други държави), нито такси, но ето сайта, ако някой го заинтересува:
http://www.tutortime.com/

# 21
  • Мнения: 2 381
Честит Рожден ден на Мони на Аталанта. Да е здрав и все така обичан   bouquet

Бубка и Бенсън, окси клийн за бебета върши чудна работа при мен.

Гледахме доста дълъг док филм за Г. Марков и бг чадър преди седмица или две по WTTW Chicago.

# 22
  • Мнения: 558
2005 Флорида, от подаването на документите за натурализация до получаването на паспорт, на съпруга ми- 6 месеца само... Броили сме всеки час...

Като няма какво и ровят старите кокали на талантливия журналист тия от "западната" преса... Сега остава и за папата пак да ни започнат...

Абе хора, снощи се сетих за изгорелия цирк в София... и ми стана много мъчно... Помня, че за последно ходихме там някъде в начална училищна възраст и после- край, нямаше повече цирк... Това си е като да ти окрадат част от детството... незнам носталгия ли ме гони, или хормона ме е ударил, но още го мисля с негодувание, а досега в живота си не се бях сещала за този пропуск... или остарявам  newsm78...

# 23
  • Мнения: 868
Атланта, това за което говориш е сигурно частно училище комбинация киндергартън и програми за по-големи деца (понякога дори до 12 клас)? Не ми се вярва да говориш за няколко хиляди ($3-4,000) при-скуул или daycare само.  Средната цена на частно училище е около 25,000 на година дори в Манхатън. Между другото, не е най-важна цената на училището. Има много други критерии. В мазе, обаче, не е приемливо в никакъв случай. 

Зора,  да, много американци не могат да свикнат с Европа. Но Германия е все още добре икономически (в сравнение с други страни), имат добри лекари-специалисти, и все още ОК училища. Германците са търпеливи и приветливи като цяло. Ако ми се налага да живея в Европа, това е едно от местата, които бих избрала. А адаптацията си е адаптация дори да се преместиш в друг град само Simple Smile

За петната: от моя скромен опит знам, че ако петно минало през пералня няколко пъти-nah!, едва ли ще излезе. Петната ги чистя с Shout веднага като ги видя. Някои излизат, други не. 

# 24
  • Мнения: 1 783
За петната: от моя скромен опит знам, че ако петно минало през пералня няколко пъти-nah!, едва ли ще излезе. Петната ги чистя с Shout веднага като ги видя. Някои излизат, други не. 
подписвам се под това. Бубка - сори за белия пуловер, Бенсън - за уанзи-то (в същност то на АДж ли е любимо или на майка му?  Wink)

# 25
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Pixie , само киндергартън имат частен вариант, другото е дейкеър. Уф, останаха ми очите там и само за него мисля.

За петната - рядко имам проблеми, ползвам само на Шакли продуктите и съм доволна.
 
  

# 26
  • Мнения: 868
Бъркаш се. Киндъргартен (от 5 нагоре) са частни ИЛИ обществени (безплатни). А обществени (безплатни) центрове за деца преди Киндъргартън не съм виждала. Всички под 5 са частни.

Детските градини и гледачките са болна тема. В няколко щати съм ги проучвала...

# 27
  • Мнения: 29
Пикси на 10м. е Изабел, Зора за почасово ми трябва детегледачка, но чак към декември, нали пак студентка ще ставам  Wink ,дотогава имам известно време да проуча. За дей кеър ще изчакам поне  2г.да навърши
Честит рожден ден на талантливия Мони!!!   party023
Вчера се наложи да заведем Изабел до ER ........нагылта туист тай от тези с телчето вытре (поне на момента ми се стори ,че е това) направиха и ексрей и я прегледаха.....нищо. Казаха че не виждат нищо обезпокоително на снимката. Успокоих се и предположих, че е било нещо друго...... но затова пък добре ни чарджиха..... близо 2000$ тъй като тя все още няма здр. застраховка.  ooooh! ....кофти....още ме боли сырцето, но поне тя е добре.

# 28
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да го прежаля пуловерчето, викате...

При нас има частни при-скуулове (от 3 год. или 2.5), които излизат над 25,000 на година. За Манхатън също знам, че има. Нали и богатите някъде си пращат децата, все пак...

Нов въпрос, има ли някой под ръка текст на пълномощно от единия родител за другия за извеждане на детето в чужбина? На български. Знам, че е просто, но ще ми помогнете, ако имате, мерси!

# 29
  • usa
  • Мнения: 2 113
Бъркаш се. Киндъргартен (от 5 нагоре) са частни ИЛИ обществени (безплатни). А обществени (безплатни) центрове за деца преди Киндъргартън не съм виждала. Всички под 5 са частни.

има и обществени - headstart e безплатна държавна прискул програма.

с течение на годините стигнах до извода, че качеството на детските градини зависи най-вече от персонала и едва след това от средствата, с които разполага. албена изкара две години в тутор тайм-а и бях много доволна от тях. когато дойде време на силвия да тръгне на детска градина, естествено я записах пак в детска градина на тутор тайм, но вече живеехме друг град. много се разочаровах и естествено я преместих в друга.

не бих записала детето си в заведение, което струва няколко хиляди на месец, дори да мога да си го позволя. искам децата ми да се учат да общуват с деца, чиито родители не могат да отделят по няколко хиляди месечно за детската им градина и да имат някаква реална представа какъв е светът около тях. не искам да растат в изкуствена среда и да ядат филе миньон за обяд.

Общи условия

Активация на акаунт