Как бихте реагирали?

  • 5 825
  • 117
  •   1
Отговори
# 105
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Живея извън Бг и съм виждала малки деца да бъдат изпикавани навън. Това за всеки, който твърди, че в чужбина такива неща нямало. Естествено, че има. Малките деца не могат да се сдържат, а когато няма  тоалетна на близо, се пикае в храстите. Не е обаче така масово, затова и нищо чудно в рамките на кратък престой да не видиш пикаещи деца навън, което обаче не означава, че такова нещо няма. Пикаят навън обаче, когато наистина няма в близост тоалетна.

# 106
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Между впрочем, за няколкоседмичния си престой в Бг това лято не видях нито едно дете да бъде изпикано навън. Мога да твърдя, че такива неща в Бг няма.  Mr. Green

# 107
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
За мен е проява на изключително лош вкус от страна на продавачката да изказва мнение за клиент.

До пишкането - и на мен ми се е случвало малкият да се изпишква навън. Стремя се да е някъде на по-забутано място, градинка, храстче. Ако има тоалетна - естествено там ще отидем.

# 108
  • Мнения: 145
не мисля, че е редно да поставяме децата в ситуация да се срамуват, като ги караме да пишкат на улицата! Помислете, че често на самите тях им е неудобно да го правят. Нали искаме да ги третират като личности, хора с права, Вие бихте ли го направили така- на улицата?

# 109
  • Мнения: 982
diva-1, съмнявам се много дете на 2 години да изпитва срам защото сме го "накарали" да се изпишка навън.Виж, ако накарам 6-годишен, вероятно няма да се съгласи, да, той ще се срамува.
Но тук не говорим за големи дечица, нали?
И не мисля, че става въпрос за системно изхождане по паркове и поляни, а за случаи, в които просто се налага, трябва бърза реакция, няма наблизо тоалетна и т.н. Peace

# 110
  • Мнения: 46 508
Тин4е , гледам детенцето ти е на 7 месеца - нека се чуем тук след годинка ...


fastuche, моето е на доста над 1 г., от махането на памперса до сега (беше на 2г. и 8м.), никога не съм имала проблем с намирането на тоалетна в града, където и да си, има магазини, ресторанти, фризьорски салони, още не е намерил някой да ми откаже, влизам в първото, до което сме застанали.

В тревата - само на път, ако няма бензиностанция или крайпътно заведение в близост, тогава и ние се възползваме, няма начин. По паркове не ходим  Stop

Дете, което не може да стиска 1 мин., докато питам къде е WC-то, не е готово за махане на памперса Stop Не давам акъл, просто казвам как смятам, че е редно да възпитавам дъщеря си, за другите деца - всеки си решава Peace В случая не бих защитила нито продавачката, нито приятелката си.

# 111
  • Мнения: 7 947
Е може би и ние трябва да спред да ходим в парковете, в зологическата и въобще навсякъде, където в обсег от 20 метра няма кенеф  Crazy И да махаме памперсите само тогава, когато децата ни могат да стискат поне минута, ама под часовник, иначе  Naughty И е вредно на дете на година и седем осем месеца да се махне пампата, защото очевидно няма да може да стиска, докато мама обикаля и моли да ползва препиканата тоалетна в някое заведение.

# 112
  • Мнения: 46 508
Казах, че не давам акъл, говоря за моята дъщеря, а ти на твоето дете, ако искаш и от 1 месечно му махай памперса и да лее всичко след него Peace

В Зоологическата има тоалетни, посещаваме ги редовно, предпочитаме тази с/у носорога, по-хубава е.

Парковете ги споменах пак конкретно за нас, въпреки, че няма връзка с темата, случката е пред магазин, долкото си спомням, нека не ги зачекваме Simple Smile

# 113
  • Мнения: 308
Или трябва да го науча като му се допишка - да почне да търси тоалетна, да се оглежда, да почне да влиза в магазини и да пита може ли да ползва тоалетната...и накрая да се напикае, щото на такива като тебе не им харесвало децата да пишкат до храстите?

   Такива като мен са се научили да се изразяват доста добре и съм обяснила, какво ми е мнението по въпроса, но никъде не съм споменала, че не ми харесва децата да пишкат до храстите. Не ми харесва вече по-големи деца да считат за нормално да го правят, защото такива, като теб са ги научили така и не смятат за нужно да накарат детето да търси тоалетна. Ако си мислиш, че съм по-остра в изказването си, си напълно права, но първо прочети добре, какво съм написала, преди да си правиш свободни съчинения.



# 114
  • Мнения: 7 947

В Зоологическата има тоалетни, посещаваме ги редовно, предпочитаме тази с/у носорога, по-хубава е.


Дааа, в зологическата на всеки десет метра има тоалетни, едни хубави такива, които за има няма минута достигаш от всеки край, нали... Crazy В парка също е така.

Tinche, свободни съчинения мога да си правя колкото искам! Ти, може би, имаш впредвид "свободни интерпретации", а може би не... май не си се научила да се изразяваш "доста добре"  hahaha

При всички положения, не смятам нито за погрешно, нито за грозно, нито за срамно да изпишкам детето си, когато и където се наложи - дали в тоалетна, дали в храст, дали на улицата - все тая, според случая. Това са деца, не можеш да очакваш поведение като на възрастен. И не може да очакваш да умеят да сдържат физиологичните си нужди като възрастен, поне до три годишна възраст.

# 115
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
О, тази тема пак стана едни срещу други, и понеже и аз съм от тези, за които е най-важен комфорта на децата, бих искала да попитам как според вас е по-добре за детето, дори при наличие на тоалетна:
Да влезе в миришещата и видимо нечиста тоалетна
или
Да се изпишка край някой храст навън?
Моята дъщеря е от гнусливите и ако не е съвсем чисто в тоалетната отказва да я ползва.

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ако наистина няма тоалетна наоколо бих попитала за тоалетната , в която ходят продавачките , ако не в храстчето естествено

# 117
  • Мнения: 308
дали в тоалетна, дали в храст, дали на улицата - все тая, според случая.

    newsm78   Стана ми интересно - щом като мислиш като мен, защо ти трябваше да се заяждаш?

Общи условия

Активация на акаунт