смазана съм

  • 5 328
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
Не го насилвам да я търпи,но нали ми е майка-поне някакво уважение,че ме е родила да има-за случая го подкрепям,че имаше право да реагира така.Както и да е-по принцип се разбираме и си живеем добре.Нашите не са толкова властни, колкото ги изкарахте.В този момент отдавам всичко на напрежението и продължавам напред.Направих си съответните изводи и това е.Безгрешни хора няма.

# 46
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не те разбирам.....

# 47
Кали,какво не разбираш.Уважавам си родителите и си обичам мъжа.Болно ми е от грозната сцена вчера.Той не я понася и тя него,но някак си заради мен  се налага-все пак мисля и деца да имаме-да не се виждат никога повече двамата  ли-и в родилното например?Почнах аз вас да не разбирам.

# 48
Аааа,и още нещо-когато съм била обидена от неговата майка,съм му казвала"Иди си сам на гости на ваште,аз как понякога си ходя",а той"Ааа не искам.Без теб няма да си ида".И какво става в този случай-да си игнорираме родителите за винаги,да се запъна и да не ида у тях на Коледа-аз ви казвам,че ще уморим хората-съвсем нормални са си и искат поне на 2-3 месеца веднъж да  видят децата си,т.е. нас.

# 49
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е....не бъди егоист, иска ти се заради теб те да се търпят,но от написаното се вижда,че те брашно не могат да мелят ,а и не са длъжни,все пак той се е оженил за теб не за майка ти и обратно....
По хубаво ли ти е ,както подчертаваш,че не пропускат да се жегнат,когато са заедно,така по лесен ли ви е живота на всички,насила хубост не става.
Ти си знаеш най добре,но ако наистина уважаваш и обичаш и двамата,трябва да намериш някакво решение от което всички да сте спокойни,без излишни драми и без да нарушаваш душевния им мир,защото на теб ти се иска еди си как да бъдат нещата...
На мен лично ,никой не би ме принудил да контактувам с хора които са ми дразнители и ако някой все пак се опита да ми обяснява ,че видиш ли заради това че някой е родил някой или създал трябва да си правя гаргара с нервите и със себе си като личност,определено ще замине по направление . Naughty
Не го насилваш,но от всичко написано от теб,точно това правиш!

# 50
  • Мнения: 592
Май някой не иска да чете или се прави на ударен с мокър парцал - абе жена, ти наясно ли си какво значи семейство? Ако живееш в друг град с кого ще празнуваш Коледа - ще се върнеш при ВАШТЕ, ами мъжа ти - при неговите ли да иде. Какви са тия селски вечеринки при теб. Ти явно си "ох на мама и на тати" и без тях не кихаш. Я не се излагай. Ако си обичаш мъжа и семейството - стой си при него, ако не, отивай си при ВАШТЕ и точка на проблема. Поне няма да ни занимаваш повече!
Майка ти може и да те е родила и може да и се иска да те вижда, но сега ти е повече от дразнител, просто се дръжте по-надалеч... пък може и да клекне и да дойде на гости /естествено неканена/ с една хавлиена кърпа подарък за зетя!

# 51
  • Мнения: 804
Вече не знам как да то обясня! Ако докато сте млади не разберете, че семейството ви са съпруга и децата, че родителите са минало, детство и удобна носталгия, нищо не може да промени живота  ви към добро.
Себична, властна тъща или свекърва са еднакво вредни.
Родителите, които обичат децата си им помагат, невидими са и не са агресивно грижливи. Съжалявам, но ти имаш проблем. Не знаеш какво искаш.

# 52
Съвсем ме изядохте с парцалите-толкова много ли искам-някакво разбирателство за 1 ден в месеца.Не ми се иска да навлизам в подробности колко пъти са ни помогнали наште.Монетата винаги има 2 страни.Аз се успокоих-взех си решение за контактите между тях да ги сведа до минимум.Мисля,че ги познавам и двамата.За пореден път се убеждавам,че има доста злобнички хора тук.
Notar-" Ако живееш в друг град с кого ще празнуваш Коледа - ще се върнеш при ВАШТЕ, ами мъжа ти - при неговите ли да иде."-ей това мнение имам предвид.НЕ аз ,а ти четеш между редовете.В друг град живеем-вече го написах.А на коледа и Великден си ходим и на двете места за по 2 дни-родителите и на двама ни са в други градове.Имах предвид,че и майка му на мъжа ми сте се побърка ако не си идем,не само моите.
Бабилия-"родителите са минало, детство и удобна носталгия"-не родителите са тези,които са ни възпитали,отгледали и са ни дали образование-останалото сами си го постигаме.Нещо май и възпитанието си оказва влияние за думите на някои хора.
Мерси за съветите на останалите!
Моля модераторите да заключат темата ми.Не ми се слушат повече нападки.

# 53
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Винаги се удивлявам на факта, че когато посееш нещо във форума, никога не знаеш какво ще пожънеш.




# 54
  • София
  • Мнения: 346
Добре де, ама този обиден мъж защо си позволява да приема помощ от хора, които не понася??? Като не искаш да ти натякват , не се вкарвай в такива взаимоотношения !

# 55
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Пробвай да се срещате на неутрална територия, например в ресторант, а не у тях. Разбира се, може и да не проработи, но иначе родителите ти имат преимуществото на "терена".  

Иначе за уважението, това е много "отговорно" чувство, ако мога така да се изразя, и не се дава с лека ръка, а се печели. И понеже човешките отношения са като скачени съдове, обикновено НА уважението се отговаря с такова. В твоя случай и двамата не се уважават. Така че недей да мислиш кой кого уважава, може и никога да не го проявят един към друг, за което ти нямаш вина. Пробвай както ти казах срещи на неутрална територия, и ако може с повечко хора, да "разреждат" напрежението.  

# 56
  • Мнения: 4 513
Добре де, ама този обиден мъж защо си позволява да приема помощ от хора, които не понася???
А, и аз това се чудя!
Относно майката на авторката, ами честно да си призная, аз пък я разбирам. Българинът има такъв манталитет, че се чувства длъжен да помага с каквото може на децата. От друга страна, втората двойка родителско тяло като вижда, че има кой да се грижи за тези неща, си пасуват, което не е редно. Аз ако съм на мястото на майка No.1, в един момент ще се изнервя откъде накъде само аз ще помагам. Досадно е. А и съпругат на авторката, като толкова се дразни на тъща си, просто да се дистанцира изцяло. Как така - не искам да ви виждам, но щом искате да помагате, няма да се дърпам. Просто не е редно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт