тежък мъжки фактор - аплазия на сем. канали

  • 1 272
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мили момичета,
бих била много, много благодарна, ако има някой, който може да сподели с мен опит по тази диагноза:

аплазия на vas deferens - вродена липса на семенни канали или закърнели такива

Почти всички медицински лица, с които сме се срещнали и говорили досега са категорични, че нямаме шанс, но пък ние вярваме, че има чудеса....

Благодаря предварително на всеки, които би се отзовал /може и на л.с/

# 1
  • Мнения: 1 950
Това, че мъжа ти е с такава диагноза не означава, че нямате шанс. Трябва да направите биопсия, да се вземе материал от тестисите и да се види какво е положението там. Най-вероятно ще има сперматозоиди и с някои от АРТ методите ще имате огромен шанс.
Посетете добър андролог, за София това е д-р Кацаров. Той може да направи и биопсията. След това ще ви трябва добра клиника за репродуктивно здраве.
Успех Hug

# 2
  • Мнения: 7 718
Подкрепям Цветунчо. Peace
Има забременели момичета, чрез взети сперамтозоиди и ИКСИ. Успех и пиши.

# 3
  • Мнения: 9
Благодаря Ви много Цветунчо и Лали.
Правихме биопсия при Кацаров миналата година, именно след нея той постави тази диагноза.
Имаше сперматозоиди да, но не достатъчно подвижни за замразяване.
В последствие обаче се оказа, че има и много голяма вероятност заболяването да се дължи на генна мутация, която причинява и мукувисцидоза.
Затова питах дали има двойки успели въпреки лошите прогнози на лекарите и съвета им: " По-добре преминете на вариант донорска инсеминация". Аз съм на 32 и вече имам една операция вследствие на тежка поликистоза на яйчниците. Сега всичко е ок с мен, но не се знае как ще реагирам на стимулацията с хорм. препарати и т.н.
Тази седмица се надяваме да се срещнем с доцент по генетика и да направим пълни изследвания.

Още веднъж Ви благодаря, че ми отговорихте.

# 4
  • Мнения: 1 950
Да cleo, има успели семейства с вашата диагноза. Вкличително и мъже с мукувисцидоза Peace
Разбира се при това заболяване е необходимо да се направи и генетична консултация за да се установи дали няма да има евентуална опасност да се предаде на вашето поколение.
Консултирайте се отново с д-р Кацаров. Защо трябва да замразявате?
Щом има спермита може при едно евентуално ИКСИ да бъдат взети в деня на пункцията. Не е необходимо да са замразени.
Успех Hug

# 5
  • Мнения: 9
Здравейте отново мили момичета,
често чета темите, но  все не се осмелявам да пиша.
Ние с моето момче най-сетне тръгнахме към толкова исканото от нас ИКСИ. За съжаление на мен не ми спира "месечното" кръвотечение повече от 60 дни и не мога да отида да ми направят цветна снимка. Кървенето се дължи може би на факта, че лекарят ми, ми изписа нови противозачатъчни. Не мислете, че не съм питала защо така продължава кървенето. Докторът обясни, че е заради поликистозата ми. Но все пак съм много притеснена.
Междувременно докато чакам да спре кървенето се осмелявам да ви задам въпрос:
Въпросът ми е следния: Преди месец ходих на профилактичен преглед при специалист по ендокринология, защото имам проблеми още от дете с щитовидната жлеза. Лекарката препоръча да вляза този месец в болница за 3 дни, за да може да ми пусне всички изследвания на хормоните на щитовидната жлеза, които ще са ми необходими вероятно и за Ин Витро процедурата.
Та на въпроса: Мислите ли, че това продължително кръвотечение е възможно да повлияе на резултатите от хормоналните изследвания на щитовидната жлеза? Дали е разумно сега да правя тези изследвания или да изчакам да се нормализират яйчниците? (btw новите противозачатъчни са Logest, преди 5 дни свърших третата опаковка.

# 6
  • Мнения: 9
Забравих да напиша, че направихме всички генетични изследвания и на двама ни. Резултатът е, че и двамата сме с нормален хромозомен набор без никакви данни за генетични модификации или мутации (пише го по-сложно на смисълът е този) и затова сме много щастливи Simple Smile

# 7

Общи условия

Активация на акаунт