Птичките отлетяха на юг, ние оставаме тук - Франция 16

  • 20 884
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 49
Благодаря моми4ета,Сами ве4е е малко по-добре,но сега пък аз съм ред.Времето тук е супер ,слънчаво,а ние не можем да мръднем.

Мелинда,аз питам за бюрек в турските магазини и те се сещат,някои им викат юфка.Ние с събота ще ходим до Лил и там имало сръбски магазин,та се надявам да си накупим доста неща.

pinka,добре дошки!Радвам се,4е учени4ката се адаптира добре.

# 46
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Клео, 4естит ти юбилей!
Здраве, щастие и любов!

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

4умби, как се справят отли4ниците ти  Heart Eyes

А в нашето у4илище пише 4е има слу4ай на Стафилококи  Shocked
Някой да знае нещо пове4е за това 4удо?

# 47
  • Мнения: 1 325
Честито и от мен Клео Hug  bouquet  bouquet
Пинка, нареждам през две кори плънката(задушен спанак с лук слагам и чаша кисело мляко плюс сирене)Накрая след като съм нарязала корите на парченца заливам с две или три разбити яйца и полвин чаша сода за да бухне.
Mama Strumpf, ето една темичка за стафилококите
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319524.0

# 48
  • Мнения: 6
Честит юбилей, Клео!  bdbaloni happy bd   bigdance2 newsm67 Пожелавам ти много здраве, късмет и любов!

Момичета, недейте така!Спрете се с тези кулинарни изкушения, всичко ми се прияжда! Която спомене нещо вкусно пак, да знае, че и отивам директно на гости за дегустация!  newsm01
Сега ще сънувам спаначника на mari_rusHeart Eyes

# 49
  • Мнения: 545
Така си е, права е Мелинда!  Grinning
Аз не съм бременна, но яко ми се прияде тоз спаначник!!!  Twisted Evil  Heart Eyes

Благодаря за поздравите на всички!   bouquet

Имам си страхотни колеги.
Със "Joyeux Anniversaire" ме посрещнаха от вратата тази сутрин, но съвсем ме изненадаха като пуснаха Мая Нешкова с "Честит да бъде този ден" .. Как да не ги почерпиш такива мили хора  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 49
Клео,честит праник и от нас!!!Много здаве,щастие и успех!  bouquet

# 51
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Привет и от мен !
Нощес съм спала цяла нощ, че Камбанката не спря да кашля. Оказа се, че е пипнала риновирус, но нали веднага и слиза надолу към бронхите, трябваше бързо да я водим на доктор, преди да изкара поредния астматиче пристъп и пак да завършим в спешното отделение (без Доктор Грийн, обаче  Confused).

Клео, честит ти юбилей ! Да си здрава, щастлива и много обичана !  newsm51
И от мен похвали за тортата! Чудна е станала! Розичките гoтови ли са, или ти сама ги прави? А за рецептата на крема, нямам претенции за авторство  Laughing, даже трябва да си отворя папката с рецептите да видя откъде съм я намерила!

Мамо Щрумф, как успяхте да завършите с пукнато чело в спешното? Бързо оздравяване на Тони! Казаха ли ви от какви стафилококи е епидемията?

Мише, стискане на палци имаш и от мен!  Hug

Чумби, разменям студ и облаци за малко топлина. Колета на чие име да бъде?  Wink

Мамба, много късно отварят училището при вас. При нас занятията започват в 8h40, вратите се отварят в 8h20,а родителите се “изритват” в 8h35. Вече по-добре ли започна да върви? А за коментара, че не могат да го вземат, защото си в майчинство и не работиш, нямам думи.
Това ми напомни като търсех места в яслата (Париж) за Камбанка навермето. За март беше изкюцехо да се класирам, та тогава една служителка в общината едва ли не ми каза, че е трябвало да направим така, че да родя през май, та да съм имала шанс за свободно място през септември.  Laughing

Мелинда, ако не се лъжа, кори има в Leclerc и Карфур. Момичетата са ти казали – търсиш на “pâte filo”. Иначе аз се снабдявам от един магазин за екзотични храни на улицата на свекърва ми  Grinning. Последния път даже нея я помолих да ми ги вземе, че не ми се очертава път натам. Обясних и точно на кое място в коя хладилна витрина да ги търси и като казала на продавача местоположението им, той толкова се шашнал колко добре понзава магазина снаха й, че даже й е направил подарък един пакет кори  Grinning. Тъй де, човекът пази клиенти!

Парижанки, кога ще се организираме за среща и почетно приемане на новите членове на бандата? Тъкмо да имам извинение да се вигна до столицата (че стоя ли далече, Сена почва да ми липсва  Wink). Онзи ден минавах през парвито на Нотр-Дам (след посещението Папата), гледах туристите и си мислех как минах от стадия “Ах, Нотр-Дам, ах Есмералда” до “Я, колко туристи има днес!” Laughing. Кога ми почeрня дупето толкова…  Laughing

kery25, ти в кой край на Франция беше?

Мистикова, вие да не би намерихте работа, че така ви няма?

П.С. Пиша това днес на работа, докато сървърът ни се беше скапал и бях технически безработна... та може да прoпускам някой.

# 52
  • Мнения: 1 194
Клео честито и от нас! Добре дошла в групата на 3-! Пожелавам ти всичко най-най добро!  bouquet
Момичета много сте изписали. Надявам се , че болните оздравяват, ранените се възстановяват, майките им са добре Laughing
Ние продължаваме да дерзаем с яслата, вече е по цял "малък ден "от 10 до 16, в четвъртък остава вече от 9 до 17, свършва адаптацията. Сега остава да се мине последният етап, тоест да свикне че няма да го водя аз и ще се разделяме още от къщи.
Мише, стискам палци!
Аз не съм много активна във форума, опитвам се да си наложа дисциплина и да лягам рано рано и не остава място за нет в програамата, но няма как.

# 53
  • Мнения: 2 907
Хелоу мацки, мога официално да кажа, че се завръщам в тръс. След месец и половина чакане, Оранж не можа да ми прекара нет ( следва описание в закованата тема в чужбинския - "как да не ви лъжат в чужбина", ще пусна линк като напиша ).
Смених оператора, плащам още неустойки и такси за затаваряне на линии, чудеса.
Франция просто вече няма с какво да ме изненада...( реф. Една година в мерда ).

Да кажа и от какво съм доволна. Детската градина на детето е страхотна. Всмисъл че сутрин я водя в 9, взимам я в 18 вечерта. Децата имат разнообразно меню, играят от сутрин до вечер, учат доста неща ( поне моето ми пее и казва нови думи ) и изведнъж моето дяволче стана много благо с мен. Явно е била липсата на социален контакт, който я изнервяше.
Фактът, че детето ми е щастливо, ме прави и мен щастлива, както вече ви писах, имам време за себе си и го използвам.

С работата ситуацията е по-различна. Явих се на няколко интервюта вече, до момента никой не ми се е обадил. Пиша не само на анонси, ами и спонтанни кандидатури.

Ще чета по-късно подробно какво сте писали.

# 54
Привет банда!
Пиша от Карлсруе, в хотела има безжичен нет, уррааааа!
До тук с хубавите новини обаче. Обикаляме като луди по огледи и агенции, нищо читаво до сега. Утре ни е последния ден, може би ще има още 1-2 огледа, но не ми се струва, че ще имаме повече успех. Вярно че да намериш жилище за 4-5 дена си е див късмет.
Поне съм наясно вече с града и околностите и вече знам къде искам и къде не искам да живеем.
Като се приберем и ми е по-спокойно, ще разказвам какви са ми първите впечатления от града и околностите, както и сравнението Франция-Германия. Не съм очаквала че ще го кажа, но може би Франция ще ми липсва. Дано бързо свикнем и се адаптираме тук, особено децата.
До скоро!

# 55
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Клео, честит ти юбилей   bouquet
Ние такмо откриьме къде в раьона има център "среща деца-родители" и Алекс беше толкова щастлива че може да си играе с много деца, а има и толкова играчки че чак забрави да спи Simple Smile Сега изтощена хърка Simple Smile Даже си взехме играчки под наем Simple Smile
Сбъдваща дано си намерите нещо подходящо
Мистик много гадно Sad


приятна вечер, звяра се събуди Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 909
Клео, надявам се че празниците още се точат при теб и продължаваш да приемаш поздравления newsm51 Честито и наздраве!

Да разбирам ли, че няколко капки сок от цвекло са достатъчно за да боядисат крема за тортата? newsm78

Роц, мерси за колетчето с дъжд -  добре го беше адресирала и подготвила явно, защото го получих тази нощ  и беше точно колкото трябваше Laughing

Мистик, стискам палци за работата - все пак е много важно че детенцето поне е добре уредено, и другото ще се нагласи полека-лека.

Мише, и на вас ви стискам палци - може би все пак няма да ни напуснеш съвсем, като се заселиш в Немско?

Мама Щрумф, отървахте ли се от стафилококите?

Пък да ви кажа, в класа на Сашо си правят вино - истинско, от грозде, донесено от местните лозя! Е, не са някакви огромни количества, но всичко  правят според технологията и метъра каза, че ще си го изпият като стане (падало се по едно близване) Laughing

 

# 57
  • Мнения: 846
Юпиииииии ето ме и мен  bowuu
Най-накрая имам нет на моя компютър и не се налага да ползвак кирилизатори и тем подобни  Grinning

Клео, честит празник и от мен на патерици   bouquet
Ама тази торта, направо издавайте рецептата  Mr. Green не така по лъжичка.

Мистик, много се радвам за малката сладурана и така благородно ти завиждам, че си в цивилизацията. Стискам палци и с намирането на работа, чак започвам да се плаша, че е много по трудно отколкото в България. Confused

Мадам, разкажи по подробно за непросветените като мен какви са тези срещи много интересно звучи.

Сбъдваща, направо ми става мъчно като те слушам как ще се местиш. Да не ни изоставиш след това  Crossing Arms Дано да намерите вашата къща мечта  Peace

Роца, дано бързо да се оправяте

Чумби, ,имам аз едни снимки от една винарна в Старосел, много красиво беше, сигурно и виното е било хубаво, ама аз като не пия Simple Smile

Мариакара, каква е тази програма без нас  Laughing, я бързо във форума  Crazy

Аз вчера боядисвах цял ден врати, оклепах се като за световно  Mr. Green, а милото все ми се струва, че се спотайва и гледа да си почине то е ясно, че е уморен от работа, ама така тоз апартамен цяла година ще си го ремонтираме  Close

От прозореца си гледам всеки ден една банда дядовци а играят с едни топки, чак ми се иска да се присъединя, голям купон си правят  Laughing. Някой знае ли каква е тази игра  newsm78

Целувки на всички и до скоро  Hug

# 58
  • Мнения: 1 194
Жалана, мен ако питаш все във форума ще вися, ама програмата с две диванета не е проста(ще видиш, както кават бабите Laughing)
Иначе играта се  кава "петанк", ама а правилата не ме питай ooooh! и в нашия парк дядовците са аели цялото пространство
Ние се адаптирахме на яслата уж много успешно, не спирах да го хвалямалкия ученик, ама днес направи един странен номер. След като са обядвали започнал да плаче неутешимо и даже по едно време решили , че го боли гърлото и му дали долипран. Като го взех плачеше горко( а цялата седмица изобщо не е плакал), но бързо млъкна, заведох го на лекар, нищо му няма, сега играе и не му пука. Адаптационният период явно не е свършил, омръзнало му е цяла седмица на ясла newsm78

# 59
  • Мнения: X
Привет дами,
тия дни ще ви изчета, сега накратко да дам отчет какви ги свършихме тия дни.
Както всички знаете, бяхме се нагърбили с невероятната задача "намери квартира в непознат град за 3 дена". Е, задачата не изпълнихме, но съм доволна че отидох да се запозная с града. Че ако бяхме го направили иначе, мъжът ми щеше да ни навре да живеем в най-забутаното село. Сега поне знам къде НЕ искам да живеем и къде е ОК местенце за квартира. Женския поглед си е друго нещо, всички ще се съгласите с мен.
Първите 2 дни обикаляхме из разни безумни квартали и близките селца, почти бях изпаднала в истерия и ми идеше да убивам. Е, после вече разгледахме и читавите квартали, успокоих се съвсем. Центъра е много хубав, живота кипи, млади хора, весело е. Окончателните ми впечатления от града са предимно положителни, макар че е много различно от Франция. Мисля че ще свикнем.
Мъж ми започва работа от 1 септември, като е там ще има време да намери жилище. Обаче за целта ще го снабдя с един списък изисквания, на които жилището да отговаря. Като първо - жилище на село НЕ искам. Списъка с подходящите квартали е доста приличен, да се ограничи с тях.
Попадахме на собственици с интересни изисквания - например в апартамент с 4 спални искаха да живеят максимум 3 човека, или пък не искат деца, или искат деца над 5 години, или без чужденци... шарен свят. Огледите бяха интересни изживявания. Не попаднахме на нашето местенце, но пък си мисля че то си ни чака там някъде и ще го намерим скоро.

Впечатленията ми от немеца - съвсем първи и съвсем повърхностни - подреден, точен и скучен човек, цени собственото си спокойствие и не обича да се преработва. Разбира се, подобни обобщения са глупави, така че не искам да приемате думите ми сериозно.

Пътуването насам и обратно мина спокойно, въпреки потоянните контракции. Явно ще си ги влача до раждането. Зобя си редовно дрогата, но без особен ефект. Бабата се е справила прекрасно с децата, разказали са и играта, но всички са живи и здрави.

До скоро!

Общи условия

Активация на акаунт