Градински и училищни вълнения на канадките - 29

  • 19 186
  • 275
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 40
Количката е вече подарена. Благодаря за вниманието.

# 61
  • Мнения: 3 932
Малии-и-и с този темп на писане, ще сме 29-ти номер до зимата  Mr. Green
Всички се възползват от хубавото време...и с право, няма да е задълго.

# 62
  • Мнения: 160
Темата с багажа ми идва навреме, сега го приготвям разбира се не ми стига мястото,  Tired летим тези дни.

Дъщеря ми е с чувствителна кожа и в България използваме Мустела и съм много доволна. Няма АД или подобен кожен проблем но лесно й се изсушава кожата като на повечето бебета предполагам.

Мисля, че не се предлага тази марка в Канада. Ако имате време споделете моля каква бебешка козметика използвате. Предполагам, че най-малкото мога да намеря Джонсън и Нивея бебе да речем  Thinking

# 63
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Дъщеря ми е с чувствителна кожа и в България използваме Мустела и съм много доволна. Няма АД или подобен кожен проблем но лесно й се изсушава кожата като на повечето бебета предполагам.

Мисля, че не се предлага тази марка в Канада.

Предлага се - напоследък са заредили доста добре с нея по фармациите но много често е отделено подредена тази козметика а не е при другата бебешка.

# 64
  • Мнения: 160
Дъщеря ми е с чувствителна кожа и в България използваме Мустела и съм много доволна. Няма АД или подобен кожен проблем но лесно й се изсушава кожата като на повечето бебета предполагам.

Мисля, че не се предлага тази марка в Канада.

Предлага се - напоследък са заредили доста добре с нея по фармациите но много често е отделено подредена тази козметика а не е при другата бебешка.

Е, супер! Едно нещо по-малко да го мисля.

Мерси много shemet_neveroiaten    bouquet

# 65
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Привет и от моя милост, дето се загуби по градинките и канадските ливади.
Толкова празници пропуснах да ви честитя, надявам се да ме извините  Embarassed
Бебе Сами расте и е много забавен, започна да се върти в леглото, а вчера присъствах и на бебешки кеч с едно плюшено мече, което беше успял да докопа в леглото Wink
За козметиката - наистина има Мустела, но е по-скъпа от България - поне като сравнявах цените на кремовете за бременни, аз бих си взела от БГ. Примерно бебешки хидратиращ крем за лице на Мустeла е към 15 долара. Имат и местна марка - Carotte, която също предлага много богат избор от бебешки продукти. Продават се и Klorane, Penaten, Johnson`s baby, козметика Chicco няма за сега тук.

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 02:14 от Lady_Cherie

# 66
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Благодаря ти,Emi w Ottawa

# 67
  • на път
  • Мнения: 2 804
Здравейте момичета, от известно време се настройвам на преместване на местоживеенето с ванкувърско. Не е лесно, но се опитвам - образовам се откъдето мога. Опитах се и тук да изчета нещо полезно и намерих доста за което много благодаря  Hug.

Имам питане моля. Как стои въпросът с детските градини при 4/5 годишните? А при 2 годишните? Как стоят нещата с образованието, има ли немско училище във Ванкувър?
Как се понася климатът от предразположени към астматични кризи деца?

 newsm78 ако се сетя още нещо пак ще питам моля ....

# 68
  • Мнения: 1 216
iva _d,

Целодневните детски градини са daycare- на възраст от бебета до 5 годишна възраст. На 3-4 години има занимания по 3 часа на ден- preschool /от 1-5 дена седмично/, на 5 години- kindergarten. Има и before&after school care също.
Цената за дейкеър от 30 мес до 5 год е около $700, но зависи от района, може да достигне и 1000, за по-малките деца е повече. В домашните градини- в къща жена гледа няколко деца, предполагам е по-евтино.
За немско училище не съм чувала, но тук има и немска общност, предполагам имат и училище.
Тук климатът е влажен, зимата не спира да вали дъжд, не знам как се отразява това на астматиците. Хубавото е, че Ванкувър е много зелен град.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 20:02 от Г-жа Броненосец

# 69
  • на път
  • Мнения: 2 804
Много благодаря за инфото  Г-жа Броненосец     bouquet

Мога ли да попитам къде мога да намеря линкове и адреси на конкретни градини  newsm78. В интернет, по квартали ли трябва да търся?

# 70
  • Мнения: 1 216
http://www.childcarechoices.ca
Виж тук, може да има интересни неща. Това е за цялата провинция.
Аз търсих градини в жълти страници и в крайна сметка се спрях на тези, които знам- близо до нас.

# 71
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Рожден Ден на Дана на Калида!
Да е слънчево и усмихнато дете. Да слушка и радва мама и тати.
Весел празник за цялото семейство!


Калида как се оправяш с двете госпожици? Напоследък почти не се появяваш явно си много заета с тях.

# 72
  • Мнения: 3 932
ЧРД на Дана!!! Весел празник!

# 73
  • Мнения: 39
.....
Квартала е ок,намерихме магазини които са и хубави и не толкова скъпи,вече сме наясно кое от къде да си купуваме,мъжа ми си взе и G1,имаме и другите документи вече ,не сме си избрали обаче личен лекар, може ли някоя мама с детенце около 2 години да ми препоръча някой в района ,ние живеем в Nort York, много близо до кръстовището на Bathurst& Sheppard .
.....

Привет,
Не видях някой да е писал за избор на педиатър, дано не се дублирам ...

http://www.cpso.on.ca/Doctor_Search/adv_srch.asp?SCR=FIRST
Това е линк, от който може да се направи проверка за лекарите и практиките им. Има опция  да вади само такива, които приемат нови пациенти, защото не всички приемат. Аз си намерих така ... моя педиатър се намира близо до Лесли и Финч.
Имаше и един точно срещу твоя парк, там има поликниника, на юг от кръстовището Шепътд&Батърст:

3910 Bathurst Str. Suite 103
Downsview ON M3H 5Z3
416-635-5581
Dr. Sheldon Arthur Wise

Все пак си провери за по-актуални данни, аз проверявах преди около 2 месеца....

Успех!

Едит:
Сега видях, че въпроса е за избор на личен лекър, а не педиатър .... но схемата на действие е същата, от линка ще си намериш Simple Smile

# 74
  • Мнения: 96
Момичета имам най-сетне новина за хвалене #Milti Дето си е направо за черпене  Drunk
Почнах работа  Hands Clap . Голямо вълнение ми е, защото ми отне около 6 месеца да я намеря пустата работа, но си заслужаваше усилията. Сдобих се с позиция в National Research Council, Public Affairs Office - Communications Officer (по професията) Hands Clap Не ми е умряла циганката дето ме хвали - просто вълнение ме гони  bowuu
Всичко е на 6 засега, само дето офиса ми е в другия край на града и всеки ден се возя с колата
newsm01 за определено време.

November_rain - как върви твоя job search?

Не чакаме ли нови бебчета скоро???? Я да преброиме бременните  Grinning Heart Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт