Въпрос към шофьорите

  • 3 368
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 296
Правя го, защото не мисля, че мястото на полицаите е да се скрият в храстите и да дебнат кой превишил абсурдни знаци за 30 км/ч на прав път, сложени единствено и само заради самите полицаи и попълване празнините в джобовете им.
А всъщото време на съседната улица да има нужда от тях, но неееее те са се заели с много по-важна дейност.
Съгласна! Peace

# 16
  • Мнения: 78
Предупреждавам винаги, дори да съм се поотдалечила.Правилата зад които се крият полицаите са тъпи и непроменяни от времето на "С деца на море". Мен са ме спасявали колеги на пътя, аз връщам жеста по вътрешно убеждение.

# 17
  • Мнения: 1 212
Ако видите полицейска засада на пътя, предупреждавате ли идващите срещу вас коли, с пресвяткане на фаровете.
Прави ми впечатление, че все по-малко хора го правят (явно изчезва вече шофьорската солидарност) а жени да го правят почти не съм виждал никога....

Прав си Боре ...'
От две години насам една жена по-малко присветква по пътищата  Sunglasses
Преди го правех, сега си светя основно вкъщи   Flutter

# 18
  • Мнения: 653
вече не

някои шАфьори си плачат за спиране...

# 19
  • Мнения: 690

И защо да е "не, разбира се" Какво лошо има в това да предупредиш колегите си шофьори, че общият враг дебне скрит в близките храсти. Елементарна колегиална солидарност и съпричастност бих казал аз.

Е, защо да е враг? И на кого? Ако този враг налагайки глоба или дори вземайки подкуп накара някого да намали и така спаси поне един човешки живот, то пак ли е враг?

Рядко.
За сметка на това, редовно присветкам на разни изстребители в насрещното. Намалят Mr. Green, току-виж някой се усетил, че колата му върви и с под 180.

И аз така  Peace

# 20
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Правя го и разчитам на това от отсрещните. За мен е проява на елементарна колегиалност.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 535
Не предупреждавам ! Аз съм примерен шофьор, спазвам знаци, ограничения, дистанция....всичко. Защо трябва да предупреждавам някой който кара примерно със 180 км/ч. Нали затова са застанали куките на пътя, да го хванат,евентуално да предотваратят ПТП, поне се стресне малко от глобата, или рушвета....нали знаете на българина докато не му бръкнат в джоба.... въпреки, че който си е рацер, но все пак  Wink
Предупреждавам единствено ако има ПТП на пътя и движението е отбито, за да знаят насреща движещите се да намалят и да се съобразят.

# 22
Винаги предупреждавам!
Особенно засилените и СТ регистрация smile3521
Мен също ме предупреждават, затова съм солидарна...

# 23
  • Мнения: 3 423
Винаги предупреждавам!
Особенно засилените и СТ регистрация smile3521
Мен също ме предупреждават, затова съм солидарна...

А какъв е начинът да предупредите убийци и самоубийци?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 384
аз пък святкам,но....на определени коли Naughty!
тия дето си фучат с по 180км/ч не ги предупреждавам,защото те си заслужават глобата/рушвета!
не,че се стряскат,ама...да им е гадно! Joy
/рядко виждам да спират такива коли защо ли newsm78 /

# 25
  • Мнения: 4 678
Винаги Peace

# 26
  • Мнения: 24 467
Аз не го правя и не защото съм жена, нито поради "озлобеност" /боже, каква връзка/.
Всеки ден имам дела с шофьори, причинили къде малки, къде големи, къде доста съществени вреди, включително и нанесени сериозни травми, та и смъртни случаи имам, поради висока скорост, поради поведение, несъобразено с шофирането- говорене по телефон, непривеждане автомобила в нормално за път състояние /напр. необезопасена спирачна система и мн. др./, да не говорим за пияно състояние.
Гражданската ми позиция е, че едно от нещата което мога да направя, извън работата си, е да помогна такива идиоти /въобще не съм груба, ако сте видели и виждате редовно това, на което съм свидетел често самата аз ще ги квалифицирате и по- остро/ да бъдат установени и срещу тях да се предприемат съответните мерки.
Липса на всякаква логика е да се възмущаваме от подобно недопустимо поведение и, едновременно с това, да присвятквам на такива. Това е стаден инстинкт, недообмислен навик, не и мисъл.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 11:23 от Judy

# 27
  • Мнения: 78
Предупреждавам винаги. Правя го, защото полицаите не заслужават друго.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 320
Не предупреждавам! Не мисля, че е редно!

# 29
  • Мнения: 24 467
Очаквам в тази връзка да бъда попитана и защо сигнализирам при видян побой, при кражба, когато някое лапе слага гвоздеи по паркинга до нечия гума, когато джебчийката пребърква чичкото пред мен и т.н. А сигнализирането да бъде квалифицирано като склонност към клюкарство и женска завис или злоба, да речем...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт