Oтносно епилатор

  • 1 819
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 170
Здравейте мами,

Някъде бях чула, че не било хубаво бременни да ползват епилатор, вярно ли е, или мога спокойно да си ползвам машинката? Мерси предварително

# 1
  • Мнения: 822
Аз не съм спирала да го ползвам.
Спокойно можеш да продължиш с него, според мен.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Чувала съм го това и нещо не мога да си го обясня.Защо да не се използва?Аз през цялото време се епилирах и преди да отида да раждам също.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Лично аз спрях да го ползвам докато бях бременна, защото кожата ми беше станала по-чувствителна и като че ли ме болеше повече. Но ако ти се чувстваш добре и не ти е некомфортно не виждам проблем да го правиш. Единственното нещо, което съм чела тук във форума е, че не е желателно през този период да се посещава козметик, поради опасност от контракции, но и това е относително. Аз до края на бременността, а и точно преди да родя си ходих и нямах проблеми  Peace

# 4
  • Мнения: 4 292
Аз си ползвам и изобщо не съм мислила да спирам с употребата му. Не ми е навредило по никакъв начин.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами за триъгълника и горната част на краката много бързо ми стана твърде болезнено, а долната скоро престанах да достигам. Иначе... ползвай го, докато започнеш да имаш противопоказни усещания. Общо взето, тялото ти само ще ти каже.

# 6
  • Мнения: 1 763
Ползвах го, докато коремът ми стана огромен и ми стана трудно да се въртя и да достигам всички части, които имаха нужда от обезкосмяване.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз мисля , че няма проблем да го ползваш.Аз лично го правя тъй като съм фен на епилатора.Трудно засега взе да ми става почестването на триъгълника, защото не се виждам.Но аз няма да се виждам и с други средства , така че е едно и също.Ти сама ще усетиш кога ще ти е кофти и кога не.

# 8
# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Аз го ползвам до коляното само, че на горе много ме боли. Горната част на краката и триъгълникът ходя на кола маска да ми ги махат.

# 10
  • Мнения: 2 334
Аз си ползвах епилатор до последно тоест до 9-я месец Mr. Green

# 11
  • Мнения: 543
Много ви беше станала чувствителна кожата, но не спрях да го ползвам, докато не ми нарастна толкова корема, че на триъгълника нищо не виждах. Иначе за долната част на краката се сгъвах някак. Не съм чувала да е противопоказно, ама знае ли човек... Питай гинеколога, който не наблюдава, за да си спокойна.

# 12
  • Мнения: 2 090
Чувала съм го това и нещо не мога да си го обясня.Защо да не се използва?Аз през цялото време се епилирах и преди да отида да раждам също.
И аз така  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз си го ползвам. Единствено ми е малко трудно свиването, но с повече акробатика и нагаждане намирам подходящата поза.
Не смятам, че е проблем да се ползва, зависи по-скоро от това как се чувстваш самата ти Naughty

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Това пък за първи път го чувам newsm78

# 15
  • Мнения: 2 960
Това пък за първи път го чувам newsm78
и аз!!!Мисля ,че щом не ти е некомфортно можеш да си го ползваш ,докато можеш!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Щом не изпитваш дискомфорт не виждам проблем.Аз спрях,защото по-принцип си ме боли,а тогава ме болеше много.

# 17
  • Мнения: 1 672
според мен няма проблем.Аз пък кола маска си правех то пак е същата работа

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Ползвах си го от - до първата бременност, сега, живот и здраве пак мисля да го ползвам.
Единственият проблем за мен беше последните месеци, защото поради огромния тумбак не виждах къде какво правя и действах по памет и с ... напипване. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 4 017
Ползвах го. Не можах да намеря достатъчно информация, която да ме убеди в противното.

Виж, сега нямам толкова време и понякога прибягвам до по-бързи, но краткотрайни методи Laughing

# 20
  • Мнения: 78
И аз го ползвах докато можех.Нямах никакви проблеми и през двете бременности  Grinning

# 21
  • Мнения: 741
  И аз го използвах до последно

# 22
  • Мнения: 3 929
Аз ползвах епилатор през цялата си бременност. Предполагам, че не е хубаво от тази гледна точка, че ако те боли, може да се получат контракции от напрежението от болката. Иначе на нищо друго не мога да го отдам.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 946
Не се препоръчва, защото ако болката е силна, може да си предизвикаш контракции. Ако е търпимо и не усещаш кой знае каква болка - може. Аз лично го ползвах за краката и подмишниците.

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм спирала да го ползвам Peace

# 25
  • Мнения: 9 481
....щото какво ще стане? Mr. Green
Разбира се че няма проблем да се ползва...айде стига глупави суеверия!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И аз го ползвах, но за бебето в корема не е много приятно. Тогава почваше да шава и да рита Laughing

# 27
  • Мнения: 4 784
За пръв път го чувам това. Предполагам, че някоя бъдеща мама с по - чувствителна кожа си е изпатила, което е съвсем възможно, като си представя моята кожа колко чувствителна беше станала по време на бременността.

# 28
  • Мнения: 363
Ползвала съм си го и съм си доволна.

# 29
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Ползвала съм си го и съм си доволна.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 185
И аз ползвах през цялата бременност. Мисля, че се има предвид, че болката може да предизвика съкращение на мускулатурата - контракции!

# 31
  • Мнения: 34
ползвах го , че даже и в девети месец бръмчах по цялото тяло , нямах по - голяма чувствителност

# 32
  • Мнения: 4 433
Ползвах си Peace

# 33
# 34
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Мисля, че се има предвид, че болката може да предизвика съкращение на мускулатурата - контракции!
Вероятно това е причината.
През цялата бременност си го ползвах и не съм имала проблеми.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 758
Използвах епилатор докато можех да се сгъвам.
Не бях чувала, че бременни не можели да ползват епилатор.

# 36
  • Мнения: 1 674
Аз си ползвах епилатор до последно тоест до 9-я месец Mr. Green
не съм преставала да го ползвам

# 37
  • Мнения: 1 372
И аз съм чувала, че не е хубаво, но си го ползвах и нямах проблеми.
Ако не ти е дискомфортно и не те боли повече, не виждам причина да се отказваш.

# 38
  • Мнения: 187
Аз не съм спирала да го ползвам.
Спокойно можеш да продължиш с него, според мен.
newsm10

# 39
  • Мнения: 826
Значи, Mr. Green това съ пълни глупости според мен. Аз си ползвам. Идеята, че "на трябва" е понеже някои бременни развиват по-голяма чуствителност към болка и от тази ужасна болка могат да получат контракции. Аз съм сигурна, че ако ти изпитваш чак такава нечовешка болка, няма изобщо да питаш за епилатор. Така че ползвай го със здраве Wink

Общи условия

Активация на акаунт