Препоръчайте ми мляко, което да засища

  • 1 610
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, момичета,
Най-накрая се реших да направя опит да сменя това Фризо НА.След много умуване и по ваши съвети избрах Розов Хип, тъй като това което целя е да се засища бебка повече.От фризото изпива по 150 млл и след два часа започва да крещи от глад.Освен това в него има и пробиотик.Двоумях се между Лактана и Хип, но за сега се спрях на Хип.Как мислите дали е правилен избора ми? Моля майки, които хранят с Хип да споделят мнения как се чувстват бебчетата им и как мислите дали е засищащо мляко? Благодаря на всички

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 14:49 от ADRI

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Колко е голямо бебето? Моето е голям лакомник, а млякото му си беше Фризо ХА до 6 месечната му възраст...  newsm78 Малко ме съмнява проблемът да е в млякото.

# 2
  • Мнения: 174
Здравей, Кати,
Бебо е точно на 3 месеца.А какъв мислиш, че може да е проблема?

# 3
  • Мнения: X
Ами аз давам розовия Хип от раждането на София и съм много доволна, действително засища, яде на по-големи интервали и не се буди през нощта, наддава много добре....

# 4
  • Мнения: 2 960
Аз също от самото начало давам на синът ми от Хип-пробиотик/розовия/-засища ,не се е будил нощем ,хапва се през по голям интервал и всичко е наред .Не води до запичане.И сега сме на Хип-но вече ХИП-Пробиотик 3 /понеже сме над годинката/.

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от 6м. давам ХИП 2, пробвах и с 3, но трудно се намира, преди него бяхме на НАН, няма запек, нито други проблеми, мисля че засища достатъчно, напоследък се буди нощем, но май е от зъби

# 6
  • Мнения: 14 472
много са ми странни тези писания в подфорума - млякото не засищало Rolling Eyes
ми правете по-големи дози, не е от качеството, а от количеството ако бебето е гладно.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля,че важно е количеството

# 8
  • Мнения: 174

Добре, съгласна съм с вас.А по колко млл да давам на навършени 3 месеца?








# 9
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Аз давам по 170мл Аптамил Комфорт и си го засища прекрасно,правим паузи от по 4 часа понякога а през нощта въобще не се събужда чак до 6часа Simple Smile

# 10
  • Мнения: X

Добре, съгласна съм с вас.А по колко млл да давам на навършени 3 месеца?


По колкото иска.  Grinning









# 11
  • Мнения: 14 472

Добре, съгласна съм с вас.А по колко млл да давам на навършени 3 месеца?










аз давах 140-150 но мисля, че това е малко, дъщеря ми тогава започна адапте, дотогава беше на кърма. след около две седмици вече беше на 180 мл.
нощем не яде от три седмична възраст

# 12
  • Мнения: 2 172
много са ми странни тези писания в подфорума - млякото не засищало Rolling Eyes
ми правете по-големи дози, не е от качеството, а от количеството ако бебето е гладно.

Не съм съгласна  Naughty
Докато беба пиеше Нутрилон се бях видяла в чудо(продължи 1 месец).Изпиваше колосални количества- от сорта на 210 мл за 3 месечно бебе и все ревеше,че е гладна.Хем гладна,хем наддаде мнооого през този месец 0.900 кг  #Crazy Смених млякото с розов хип и нещата веднага се оправиха.Започна да пие по 140-150 мл на по-големи интервали и наддаваше по 200-300 максимум грама.Така че....определено има разлика в млеката или поне във възприемането им от различните дечица  Peace

# 13
  • Мнения: 254
не е от качеството, а от количеството ако бебето е гладно.
съгласна съм

# 14
  • Мнения: 46 437
На 3 месеца има бум в растежа, нормално е да иска да яде през час.

Ето ги и фазите:

"Бум в растежа често се наблюдава около 10 дена до 2 седмици, на 3 седмици, на 6 седмици, на 3 месеца, и отново на 6 месеца. Бебето ви ще иска да суче по-често през това време на бърз растеж и няма да изглежда задоволено. След като сучат на поискване няколко дена, повечето бебета постигат равновесие и се връщат към старите се схеми на хранене."

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/997/51/


Давай по колкото и когато поиска, няма формули, всяко дете е различно.

Общи условия

Активация на акаунт