Българската жена и поддържането...

  • 10 844
  • 198
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 878
Azaf го е казала много хубаво!
Освен това обичам да се грижа за външния си вид ( прическа, грим, маникюр и т.н ) не заради някой друг , а само и изрично заради самата себе си, за собствено самочувстие.
Относно поддържането преди и след брака, това наистина е индивидуално, въпреки, че по мои лични наблюдения процентът на омъжените " занемарени" е по-голям от този на неомъжените "занемарени". Имам примери и за двете страни на барикадата Grinning Приятелка, бивша балерина, 45кг, винаги модно облечена и "направена" след като се омъжи и роди две деца, прилича на лелка : 80 кг, раздърпана, корените и винаги се виждат , видимо състарена, а е едва на 30. Друга приятелка , след сватбата и бебето , изглежда всеки път като от списание излязла. Така, че всичко си зависи от самия човек.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Според мен казусът е абсурден, сътветно и анкетата формулирана неправилно.

Все едно да питате ко са по добри шофьори - мъжете или жените
кои са по-умни- белите или негрите и т.н. стереотипи.

Поддръжката е субективно понятие.
ВЪпрос е на лично виждане, желание, приоритети и средства.

Аз пък не познавам нито една хубава жена, която след брак/ раждане да се е занемарила.
Повлеканите по площадките си бяха същите и като млади момичета.

Друг важен момент е целесъобразността.
АКо ще тичам след детето си, ще го нося и гушкам прашно, ще седя по изпочупени пейки , на които гълъбите цвъкат и дрехите се закачат - за нищо на света не бих излязла гримирана и облечена така , както ако отивам на клуб.
Естествено, че до девойката отиваща там ще изглеждам недостатъчно атрактивна.
Но това не значи неподдържана.  Naughty

Не гледайте омъжените жени по площадките , вижте ги на работа , на парти....
За някои ако не знаете , че имат деца, няма и да ви хрумне, че са раждали !  Peace

# 32
  • Мнения: 102
Смятам,че една жена или се поддържа или не,а брака не оказва чак такова влияние.. Naughty
Познавам жени каквито мърли са си били като моми,такива са си и като съпруги и обратното.
Въпрос на избор и лично уважение към твоята си личност. newsm78

# 33
  • Мнения: 4 806
Смятам, че "перфектната" мама на площадката е с дънки и маратонки, с вързана на конска опашка коса (ако е дълга) и т.н. ... нали се сещате, че "перфектно" е онова, което е максимално подходящо и удобно за случая. Никак не биха ме радвали пайетки и червилца в случая. Противно е, а и не искам моята дъщеря да попива подобно отношение към себе си.
Има случаи, и случаи.
Няма зависимост.

# 34
  • Мнения: 1 085
Според мен Българката винаги се е поддържала и се е стараела да бъде най-красивата.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 838
Смятам, че "перфектната" мама на площадката е с дънки и маратонки, с вързана на конска опашка коса (ако е дълга) и т.н. ... нали се сещате, че "перфектно" е онова, което е максимално подходящо и удобно за случая. Никак не биха ме радвали пайетки и червилца в случая. Противно е, а и не искам моята дъщеря да попива подобно отношение към себе си.
Има случаи, и случаи.
Няма зависимост.



Няма значение за какво точно става случай, струва ми се крайно неуместно да се слага толкова конкретно клише върху нечий образ. Независимо дали е на площадката, в офиса или в пиано-бар, привлекателната жена има своята индивидуалност, която изобщо не се вмества задължително в подобни описания.

# 36
  • Мнения: 2 374
Tака!Значи да разбирам,че щом съм по дънки без прическа и маникюр в градинката с детето значи съм занемарена???Ми естествено,че в кварталната градинка няма за какво да се глася.По един начин изглеждам на площадката по съвсем друг на кръчма,парти,ако щете дори и на работа.Това,че съм се омъжила по никакъв начин не ме променя,и все пак винаги когато излизам навън с детето гледам да съм гримирана.Макар и леко!

# 37
  • София
  • Мнения: 9 457
Аз бих мога да кажа при мен, как е. Wink
Но глобализации от рода: българката е такава, била е такава, или е еди каква си- не обичам и не се наемам да правя обобщения. Wink
Бих казала, че е дори по-нормално една жена да се поддържа повече след брака.
Поне както стана при мен.
Нормално е с времето да придобиваш подобри умения за гримиране, за лакиране,, епилиране и каквото и там да е.
Нормално, защото това се учи с времето, с опит, който събираш.
А по една ли друга причина това време съвпада, обикновено с времето, когато жената е семейна вече. Wink

Така, че ако трябва да следваме обикновената последователност, жената би трябвало да е по--подържана в по-зряла възраст, т.е. след 27-32г., защото все по-добре може и знае да се грижи за себе си. Wink

Е, да, ще каже някой -факторът време. Времето не стига. Да, че на кого му стига?!
Че, кога му е стигало на човек времето?!
Аз поне не помня на мен да ми е стигало някога. Mr. Green
Няма такова нещо!
Има само желание и добра организация. Peace

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Онзи ден мъжа ми виждайки една майка ми каза - Не мога да разбера защо една жена след като се омъжи и роди спира с грижите за себе си?Дали защото се чуства вече по-сигурна newsm78 Когато имаш желание намираш начин, когато нямаш намираш причина Wink
Ето това имам в предвид.Именно.
Някои омъжени жени понякога просто се ''успокояват,че вече са ги взели'',и спират да полагат предишните грижи за себе си.
А на мъжете не им харесва Naughty
И в никакъв случай не обобщавам...

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 20:27 от Desert`Rose

# 39
  • Мнения: 2 229
Да, а пък мъжете пускат бирени шкембета след като се оженят...
Това са клишета...
Като онзи виц за жената дето годеника й я водял по ресторанти и сладкарници, и тя все "не, не, на диета съм", пък като се оженили 3 дена яла, яла, яла...

Една жена се поддържа, когато й харесва, и се чувства добре от това. Нормално е с новородено да не изглеждаш като секс бомба и първата година да нямаш време да посещаваш само козметични салони, но това е разбираемо. След това която си се е поддържала преди, ще го прави пак. Peace

Даже смятам, че е обратното - като се ожениш и заживееш с някого, започваш да се грижиш повече за себе си, защото има кой да те гледа непрекъснато. Wink

# 40
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
и кво сега, да тръгна на детската площадка да се контя ли?!
има мърляви и неподдържани жени свободни, има и такива омъжени. всеки отговаря за себе си.
гледала съм да се поддържам - и  преди, и сега.
всеки случай в парка с количката няма да тръгна нито на токчета, нито с тежък грим, щото обратното е смешно и не особено нормално (според мен, де).

# 41
  • Мнения: 3 447
Обожавам израза "поддържана", винаги си представям жена, която придържа с ръце поувисналите си гърди  Simple Smile
Ако имам свободни 4 часа и 200 лева седмично, категорично предпочитам да ги изпътувам, изчета, изпия и изговоря с приятели пред това да ги извися нацапотена при фризьорка, козметичка и маникюристка и да слушам тяхното дъра-бъра.
Не изглеждам зле  Simple Smile
Конкретният отговор на конкретния въпрос е простичък и биологичен и е "преди лов" и "след лов".

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 221

Конкретният отговор на конкретния въпрос е простичък и биологичен и е "преди лов" и "след лов".

Демек ловният сезон на "поддържаните" е "целогодишен"?  CrazyLaughing

# 43
  • Мнения: 660
При мен след като се роди детето ми изглеждам 1 година  по-късно прекрасно или поне много по се старая отколкото преди,което и  мен ме учудва.Винаги съм била суетна,но сега е нещо страшно,което си ми е в плюс де...Винаги в парка  ходя добре облечена,спретната,лек грим и чиста коса,маникюр и педикюр пак задължително винаги имам...Но то си ми  идва отвътре...Време и аз нямам,но намирам винаги за това,не изисква чак толкова,грижа се задетето си сама от как се е родило,нито баби нито гледачки сами помагали и за 1 ден дори...Таткото бачка,прибира се вечер...Така,че не е до време а до желание мацки .......
Всички в парка ме заглеждат и винаги отбелязват как добре съм облечена и косата ми как е лъскава и обувките(чехлите равни в случая) готини.... Повечето майки там ходеха доста така простичко,но гледам ги надъхах и сега повечето от  тях също почнаха да  се гласят малко или повече без да съм им казвала нещо.. И когато идва да ни забира мъжа ми с малкия ми прави кеф и на него,че си тръгва с една сипматична и нагласена мацка а не парцолана...Всичко е на вътрешно усещане... Peace

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Така и така съм тук, гледайки заглавието на темата се запитах - този проблем с поддръжката, както е формулирано запитването, само българските майки ли е сполетял?
И в този контекст, това прави ли ги по-малко жени от иностранните майки и съответно иностранните майки като по-поддържани, може би са по-различни майки от местните?    Blush

Общи условия

Активация на акаунт