Българската жена и поддържането...

  • 10 842
  • 198
  •   1
Отговори
# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 805
Гласувах с "Винаги се е поддържала", защото смятам точно като Карен - която е мърла (с каквото и да се маже, защото да сложиш някакво количество декоративна козметика отгоре си и да повисиш при маникюристката съвсем не те прави поддърбана), си остава мърла. Която се харесва и уважава, успява да остане такава и след брак/раждане, дори това да не включва обезателно ежеседмични процедури при специалисти.

Аз съм от тези, които изглеждат по-добре след - въпреки годините, които на никого не правят услуга и липсата на време (а често и на желание). Последните се компенсират с умение. И въпреки че съм на светлинни години от идеята на авторката за "поддържани" (особено ако съдя по смешноватото за мен описание), аз посвоему се смятам за такава Simple Smile Без да съм груба, но на 23 нещата може и на мен да са ми изглеждали такива драматично черно-бели. Лелки и супермодели, мръхли и мацки, преди и след... такива неща. Сега знам по-добре.

# 46
  • Мнения: 17 407
Брей, как пък аз на засукани мамки попадам, а! И на моми- повлекани Simple Smile

# 47
  • Мнения: 4 433
Гласувах с първа опция.След като се омъжи и има деца просто не остава време Simple Smile

# 48
  • Мнения: 5 103
Винаги съм се подържала.

# 49
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Така и така съм тук, гледайки заглавието на темата се запитах - този проблем с поддръжката, както е формулирано запитването, само българските майки ли е сполетял?
И в този контекст, това прави ли ги по-малко жени от иностранните майки и съответно иностранните майки като по-поддържани, може би са по-различни майки от местните?    Blush
Не мисля 4е българските майки са неподдържани, по всеоб6то мнение на познати, колеги, приятели, българките са стра6но хубави и атрактивни жени(като об6то впечатление....)
Иностранните майки.... и по този въпрос не6тата са много относителни newsm78(по улиците на Мадрид картинката не е от най оптимисти4ните...само в баровските квартали дамите 99.99% на "6")
Ако някой на 20 не е полагал грижи да изглежда добре, едва ли 6те  изгради този навик на 30, 40 или 50.....
едва ли промяната в семейното положение може коренно да промени  стремежа на дадена жена да изглежда о6те по добре.....
просто на 20 една дама може да бъде за6еметява6та без да полага много усилия за това,  но за да продължи да бъде толкова атрактивна и на 50 трябва да  поработи пове4ко по въпроса....и ако не си е съдала навика да го прави о6те когато е била на 20.... естествено 4е   6те изглежда доста променена....

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 23:44 от sl

# 50
  • Мнения: 7 416
   Аз не се поддържам по-малко от преди да се омъжа и да родя дете.
   Гримирам се по-малко,да!Но това са съвсем различни понятия:гримирането и поддържането!
   

# 51
  • Мнения: 645
Отговорих с "преди това", но е много относително.

# 52
  • Мнения: 372
Сега съм много по-подържана от преди да родя или да съм семейна.

# 53
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 153
Сега съм много по-подържана от преди да родя или да съм семейна.
И при мен е така, но и аз се присъединявам към мнението, че всеки влага различен смисъл в думата поддържана.
Поддържана е и жена, която полага грижи за себе си и вкъщи - грижа за кожата на тялото, маски за лице, подходяща козметика и грим, не е задължително поддържането при специалист.
Аз ходя на фризьор - 1 месечно, на козметик - 2-3 пъти (за различни процедури).
Но го правя за себе си. За собствена удовлетворение

# 54
  • Мнения: 3 312
Винаги съм се подържала  Flutter

# 55
  • Мнения: 4 292
Гласувах с трета опция, но всъщност, спокойно мога да гласувам и с втора. Винаги съм се поддържала, но от както сме заедно с мъжът ми, първо, че имам повече средства да го правя качествено, второ, че съм придобила с времето достатъчно зрялост, за да знам какво ми отива и как да как да постигам по-добър вид.
И да, поддържането няма нищо общо с високите токчета, детските площадки и силния грим.

# 56
  • Мнения: 7 186
Когато една жена е свикнала да се поддържа заради самата себе си, а не заради някой друг, винаги ще намери време и ще продължи да го прави, независимо от ангажиментите.
Принципно на една жена и личи, когато е поддържана, дори и да е по спортен екип в парка. Даже може и да е секси.

# 57
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моят отговор е Преди брака.

Не обичам генерални изводи, но въпросът така е зададен.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 838
Само не разбирам едно - защо се смята, че появата на детето пречи на поддържането? Хубаво, де, времето не стига, но пък това дете има и баща, а салоните за красота работят и в събота, а и вечер през седмицата. Толкова ли таткото не може да се позанимава час-два с наследника си, докато мама се наслаждава на грижата над себе си? Дали това ще стане вкъщи или в специализиран салон, няма значение - жената трябва да си остава жена и след като е станала майка.

# 59
  • Мнения: 1 417
И в този контекст, това прави ли ги по-малко жени от иностранните майки и съответно иностранните майки като по-поддържани, може би са по-различни майки от местните?    Blush
Болшинството от иностранните майки са Sick, но те и като девойки много зор и усилия не си дават да изглеждат добре, явно това не е от приоритети в живота им.

Общи условия

Активация на акаунт