Как да го накарам да не спи в ръцете ми,а в леглото си ???

  • 6 874
  • 28
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Здравейте мами !
Имам нужда от Вашата помощ,а ко някоя е имала подобен проблем. Бебето ми е на 4м. и от 1 месец някъде нощите са ми кошмарни. Като се събуди да го кърмя, нахранва се и заспива в ръцете ми и когато го сложа в креватчето му се събужда и разплаква и аз пак го вземам на ръце, пак кърмя,той пак заспива,пак в креватчето и отново се събужда. Така минава час, час и половина,дори два в опити да го пръхвърля в леглото му и там да заспи. Опитвам се най-внимателно и леко да го сложа- събужда се,с биба-събужда се,с люшкане-събужда се.....направо кошмар. Вместо да започне да си разрежда нощните хранения, той ги сгъстява,голям глад го гони нощем....а аз кърмя и рева над него като знам, че ще минат часове докато заспи най-после след поредното му слагане в креватчето и след един час той отново ще е събуден и гладен. По някое време кто не ми издържат нервите вече лягаме и го кърмя легнала и заспива, но аз прекарвам сгъната в една поза без да смея да мръдна и пак не мога да спя. А и не искам да го научавам да спи при мен през цялата нощ, то и без това леглото ми много не го позволява....
Тази нощ като се събуди за поред път в 4.30 до 7.00 не мога да го приспя, той се разсъни и го оставих на баба му и е заспал чак в 8ч
Чудех се да не е от зъби, но няма никакви признаци...
Да не е в криза на растежа, но така е от доста време....
А като новородено не беше така....
Помагайте, МОЛЯ ВИ !!!!

# 1
  • Мнения: 3 869
Дано някой с повече опит се включи!
Моето детенце е съвсем мъничко още и спи при нас; нощем го кърмя в легнало положение и няма проблеми. Но виж, денем, редовно се случва, това което описваш - сваля ли го от мен,  се събужда почти мигновенно или поспива мах. 30 мин. и отново окорва очи. Единственото решение засега е да спи в някого (мен или баба си) по коремче, в полу-изправена поза. Имаше симптоми на тих рефлукс, а тази поза е най-добрата в такива случаи. Не че сме я търсили умишлено, самото дете си показа, че по друг начин няма да стане (поне засега).

# 2
  • Мнения: 851
Миличка, съчувствам ти. Отвратително е. Но според мен единствения шанс е да го оставиш в леглото и да реве докато се изтощи напълно и заспи сам. Първата нощ ще реве най-много, следващата по-малко и така лека-полека ще свикне, че като го оставяш си заспива сам и това е! Габриела беше същата. И единствено това ми помогна. Въпросът е да издържиш до край!!!!Накрая ще си много по-спокойна. На бебето нищо няма да му стане. Но ако не устискаш....имам една приятелка не удържа и дъщеря й до 2 годишна възраст я побъркваше. До успокоителни беше стигнала.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Норка, няма ли начин да "залепите" детското легло до вашето? Така като заспи, хем си до него, хем всеки в леглото си. Детенцето е малко и има нужда от майчината близост.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Дъщеря ми беше същата през първия си месец.Направо бях забравила какво е това да спиш повече от 2-3 часа на нощ без да ме разбужда.Люшкахме се на ръце,после с 300 зора успявах да я оставя в леглото до мен.В един момент започнах да я приспивам с люшкане в количката и си спеше само там-и денем,и нощем.Родих се!Усещах я като промърква,в просъница люшвах няколко пъти и тя се унасяше пак.От първата нощ в която започна да спи в количката,пропусна 2 нощни хранения и спа непробудно 6-7 часа.Нещо,за което и не бях сънувала преди.Ако се опасяваш,че може да привикне към люшкането в количката,дъщеря ми не привикна.На 4 мес. постепенно започна да си заспива в кревата сама,без люшкане.Когато имам второ бебе,категорично ще започна да го слагам от раждането му още в количка или кошче за малки бебенца на колелца.Колкото по-малко и тясно,толкова по-удобно за бебетата.

# 5
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
norka76 дъщеря ми е на година и 3 месеца и все още сме така. Simple Smile Слагам я в кошарата, надига се и разперва ръце да я гушна пак. И аз като теб немога да заспя докато я кърмя дори легнала. Когато беше съвсем мъничка пробвахме варианта, който описва DoGma_PrObe Е, не се получи при при нас. Може би ако приемеш, че детето ти има силна нужда от близостта ти ще ти е по-лесно. Мен това ме успокоява.  Hug

# 6
  • Мнения: 2 829
Лично на мен ми беше най-удобно бебето да спи на леглото до мен- като го взехме на спялнята и се наспах Simple Smile
Но, щом си решила да спи отделно-опитай като го кърмиш да не взимаш само бебето, а и една пелена (завивка, подложка). Докато кърмиш бебето е притиснато към теб и на топло, а след това го оставяш на широко и студено-идеята е като го оставиш със затоплената завивка да не усеща толкова явно промяната. Също така може да опиташ да повиваш бебето. Нямам предвид стегнатото повиване с изпънати крака, което е вредно за ставите, а просто да увиеш детето с една пелена като пъшкул, но без да му стяга. така бебето се чувства сгушено и се успокоява. Помисли вариант да го кърмиш в нещо като кошче (или напр. върху плота за повиване) като ти си легнала до бебето и не го държиш (идеята е накрая докато заспива само гърдата да ви свързва) и като заспи и пусне гърдата да го преместиш без да усети.
Успех!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Благодаря Ви много за съветите !
Честно казано ме е страх да го оставя да се наплаче,защото е много гръмогласен и като се наеме да реве,да не си насреща му и много трудно се успокоява после. Не знам дали ще издържа на рева му,аз и съседите...
Мога да залепя неговото легло до моето,но са на различна височина и няма симсъл,а и преградата от неговото легло не се сваля.
За количката се бях сетила,но не съм го пробвала,защото той изобщо не иска да стои в нея като сме на раходка,реве,чак хората се обръщат,иска в кенгуруто да гледа какво става, а на мен ми тежи дебелото му дупе....Но нощем може да е различно, ще пробвам с количката.
Ще пробвам и да го повия,макар че нощем е една луда въртележка от крайници-рита,мята ръце докато яде и спира като се унесе, но ще пробвам и това.
Миналата седмица имаше 1-2 нощи в които не се събуждаше като го оставя в леглото-значи може да заспива все пак, но беше само 2 нощи...

# 8
И ние имахме същия проблем с първата ми дъщеря. Решихме си проблема като започнах да се вмъквам в креватчето при нея, давах и да цока и като заспеше пускаше гърдата и аз тихомълком се измъквах. Сега имам бебче на 2мец. и половина и при нужда прибягвам до този метод. И не се притеснявай това е временно явление.
P.S. този трик е ефикасен само ако креватчето е с махаща преграда и майката не е много едра. УСПЕХ.

# 9
  • Мнения: 3 869
Непрекънато чувам около себе си "остави го да пореве, ще реве няколко нощи, после ще спре" - за нощните хранения, за заспиването самичко, за какво ли не. Не подкрепям това разбиране по няколко причини:
- бебетата плачат, когато нещо не им е наред - могат да са много неща и не "казват" какво точно е, което понякога много ни затруднява (и направо влудява), на нашата работа е да ги успокоим и да удовлетворим нуждите им
- за пропускането на нощните хранения при ексклузивно кърмени бебета - в библиотеката на форума има достатъчно информация
- от психологическа гледна точка - такова оставяне ясно казва и показва на детето, че неговите нужди не са от значение за околните. Какво следва от това? Всеки, който се е подлагал на регресна терапия, ще може да каже. Не искам да причинявам подобно нещо на детето си, това е.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дъщеря ми също заспиваше само като я люшкам на ръце.На 5-я месец я сложих в количката и заспа за 5мин-оттогава и денем и нощем спеше в нея.Към 10-я месец пробвах да заспи сама на спалнята,като аз съм до нея....за мое учудване заспа без мрънкане и плакане и то за 10-15м  Peace

# 11
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Спим си заедно откакто стана на 3 месеца.Кърмя си го и така пак заспиваме.Сега вече имаме напредък-доближила съм детското легълце до спалнята и като огладнее се приближавам,давам му да суче и той си остава там.Дори и да е заспал в нашето легло,после сам се изтъркулва в неговото.
Пробвай да съединиш леглата и да не го местиш ами ти да се приближаваш и да го кърмиш легнала. Peace

# 12
  • Мнения: 272
Пробвай да затопляш легленцето с бутилка с топла вода/ел.възглавница.

# 13
...Като се събуди да го кърмя, нахранва се и заспива в ръцете ми и когато го сложа в креватчето му се събужда и разплаква и аз пак го вземам на ръце, пак кърмя,той пак заспива,пак в креватчето и отново се събужда. Така минава час, час и половина,дори два в опити да го пръхвърля в леглото му и там да заспи. ...

а сигурна ли си, че се нахранва достатъчно и не заспива на гърдата от умора?и когато го слагаш в креватчето да се разбужда отново и да плаче, защото все още е гладно?

# 14
  • Мнения: 543
Ние бяхме така първите 2-3 месеца. Не стига, че ми заспиваше в ръцете и не можех да я оставя в креватчето, ами и усещаше, когато седна и започваше да реве. По цял ден съм я разнасяла като идиот. А през нощта сядах на 1 шезлонг, тя върху корема ми, понеже имаше колики... И така си прекарвах времето... Постепенно обаче нещата се пооправиха, започна през деня да заспива с люшкане в количката и само вечерите се мъчехме на ръце и се разнасяхме по 2 часа, докато успея да я оставя в легълцето. Една вечер я сложих за проба, полюшках я и взе че заспа! Оттогава вечер се приспиваме в легълцето, което е къде-къде по-добре.

С цялата история искам да кажа, че не всички деца тормозят родителите си с трудно заспиване до 2-годишна възраст. Повечето все пак се научават лека-полека да заспиват с люшкане, а после - някой хубав ден - и самички. Аз не съм я оставяла да реве, защото е много способна Simple Smile

Преминават през различни периоди, душичките, по някое време нещата просто се нареждат, и то без да тормозиш бебето си, като го оставяш да се дере. Така мисля аз...

Общи условия

Активация на акаунт