3 деца и повече

  • 6 712
  • 125
  •   1
Отговори
Не знам къде да постна тази тема, но не открих форум за 3 дете (или повече)
Аз имам 2 момчета на 7 и 2 год. и ми се иска поне още едно дете.
Има ли други като мен?


Цитат
Ne znam kade da postna tazi tema ,no ne otkrih forum za 3 dete (ili poveche).
Az imam 2 momcheta na 7 i 2 god. i mi se iska pone ochte edno dete.
Ima li drugi kato mene.



-----------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 05:25 от Mamma

# 1
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами действайте Peaceняма по-голяма радост от децата.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Подкрепям с две ръце.Аз съм такава .като теб.
Ние дори  този месец започнахме опитите.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И на мен ми се иска, но честно казано ме е страх  Crazy За това тайничко се надявам като започнем опитите за второ да излязат близнаци  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 663
Моите са породени и вкъщи е лудница, но бих искала и трето след години

# 5
  • Мнения: 1 671
Моите също са породени и след 3-4 години искаме и трето  Laughing. Има тема за многодетни майки във форум Нашите деца.

# 6
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Освен желание за деца са нужни и финанси... Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Освен желание за деца са нужни и финанси... Tired

И нормално жилище, достатъчно голямо за по-голямо семейство  Naughty

# 8
  • Мнения: 804
Ако имаш условия и финансова възможност не се чуди въобще, а действай  Peace

# 9
  • Мнения: 4 965
В "Нашите деца" има закована тема за многодетните майки - големи са симпатяги. Включвай се (аз обожавам да ги чета, а понякога и да пиша  Laughing). Аз също планирам още едно детенце след още известно време.
Успех!

# 10
  • Мнения: 387
МАРИЯ...пожелавам да ти се осъществи мечтата за близнаците ....Аз имам дъщеря на 10 и две близначки... Hug  Hug  Hug
Ще трябва и аз да се включа в тамата за нашите деца ,а ти действай...по-хубаво нещо от децата няма.. Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз засега съм само с едно. Две искам със сигурност, живот и здраве.
Ако физически и финансово съм в състояние, нямам нищо против и на трето. Simple Smile
Успех!

# 12
  • Мнения: 9 973
 Hug браво на вас
и аз искам пълна къща...ама да беше поне голяма Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 1 946
Подкрепям те, много е хубаво това, което искате - пълна къща с дечица. Няма по-голямо щастие. Аз съвсем от скоро съм мама за пръв път, но бих желала да ми се случи поне още веднъж, а защо не и два пъти. Прекрасно е!  Hug

# 14
  • Мнения: 349
Здравейте и от мен. майка съм на две момченца сладки на 3 и 5.6 години. С мъжа ми винаги сме искали 3 деца, третото след 2-3 години. НО............майчета луднала съм от няколко месеца ИСКАМ БЕБЧЕ  ooooh! и започваме с правенето решила съм. Кураж на всички мами.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 946
И успех на захваналите се с бебеправенето!

# 16
  • Мнения: 2 960
Мога само да ви пожелая смело бебеправене и да ги пусна това,за преуспелите и щастливи многодетни мами и татковци:
http://elenak.blog.bg/viewpost.php?id=115165

# 17
  • Мнения: 494
Ама какво се чудиш,щом го искате и ако сте подготвени финансово,физически и психически действай!Останалите момичета са го казали,няма нищо по хубаво. Аз още първото не съм го родила,но отсега подготвям татито поне за 3 ,ако е дал Господ newsm10

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Има, има, не си единственната. Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 2 908
Аз още първото не съм го родила,но отсега подготвям татито поне за 3 ,ако е дал Господ newsm10
Браво за желанието ти,от сърце ти желая да се сбъдне Peace

# 20
  • Мнения: 1 001
И на мен ми се иска, но честно казано ме е страх  Crazy За това тайничко се надявам като започнем опитите за второ да излязат близнаци  Mr. Green
  202uu newsm10 newsm62 smile3501и аз така

# 21
  • София
  • Мнения: 17 591
Виж клуб "Пълна къща" - в нашите деца или СБНМ.

# 22
  • Мнения: 9 481
И на мен ми харесва идеята, ама не ми стиска Mr. Green

# 23
  • Мнения: 39
Аз имам две дъщери, едната на 11 другата на 1 и 5. След като родих втората много исках още едно дете, момче, но понеже е божа работа а и не се знае със сигурност дали ще бъде такова малко се разколебах! Има време, само да сме здрави. Иначе по принцип и аз подкрепям идеята за пълна къща... Peace

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 17:03 от Ana Mu

# 24
  • Мнения: 127
Идеята е страхотна!И аз често се замислям за 3то дете ...някой ден живот и здраве!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В нашите деца има закована тема за многодетните майки Hug

# 26
Ей да знаете колко се радвам на отговорите ви и на ентусиазма, с който ме подкрепяте.
Иначе още веднъж и мен ме е страх и няма да имам отделна стая за всяко дете, ама с рогата напред (не съм овен, а мекушава рибка...) и толкоз!


Цитат
Ei da znaete kolko se radvam na otgovorite vi  i na entusiazma,  s koito me podkrepiate.
Inache ochte vednaj i mene me e strah i niama da imam otdelna staia za vsiako dete, ama s rogata napred (ne sam oven , a mekuchava ribka...) i tolkoz!

Galina, mersi za inforo kakvoe e tova "СБНМ" (picha ot chujbina izviniavam se , ako  e ochevidno).
Merci

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 05:27 от Mamma

# 27
  • Мнения: 2 807
jenitchka, поздравления за решението!   bouquet

ETO, имаш официлана покана от една безкрайно щастлива многодетна мама!  Hug


бубето 29, официално каня и теб - ти така или иначе си в Пълната къща вече  Hug


irina_boneva, успех!  Hug
А ако се навърташ по-често около нас няма как да не се похвалиш бързо  Wink  Hug


'МAРИЯ' и галиа, дано!  Hug
Има една многодетна мама на три малчугана, която иска и близнаци  Wink  Hug


Безгрешна, моите и тричките са породени  Grinning
"Лудницата" с три няма да е много по-голяма  Hug


evelinar, още от сега заповядай при нас!  Hug


ricare и nana77, може да си щастлив и многодетен родител на щастливи и задоволени деца и без толкова много финанси  Wink


azaf, можеш да се транспортираш при нас и трансформирайки се  Hug


passionHug


`Деси`, щастието не се купува с пари  Hug


saxophone, още по-прекрасно е, когато децата са повече  Hug


cvetimira, радвам се, че вече си при нас  Hug


daninka, не бях виждала тази статия - благодаря!  Hug


Mара Подробната, давай само в този дух!  Hug
А защо не и три наведнъж  Wink


Carolina Herrera, заповядай и ти при нас  Hug


MTV, отдавна си ми мнооооооого симпатична  Heart Eyes


Ana Mu, обещавам ти третото да е момченце  Wink  Hug


DanateaHug

# 28
  • Мнения: 1 965
има много други като теб  Hug има тема "многодетни мами"  Peace

браво за смелостта и желанието   bouquet

# 29
  • Мнения: 11 607
Аз откога искам 4-то.........вече не помня...но поне от 5г. е това желание...... и съм си дала срок от 5 години за да осъществя мечтата си!

Заповядайте в Многодетни мами! Азаф, благодаря за милите думи!

Маминка е била изчерпателна и заради мен!

# 30
  • Мнения: 3 323
Освен желание за деца са нужни и финанси... Tired

И нормално жилище, достатъчно голямо за по-голямо семейство  Naughty

Съжалявам, че двете мислите така! Изобщо (изобилните) финансови възможности, нито пък просторните домове са причина да имаме по 3 и повече деца!
Цоцоланке, ти чакаш близнаци, не заблуждавай народа, ако обичаш!

Р.S. И аз не бих отказала още една щерка....

# 31
  • Мнения: 698
Мисля си, че всяка майка, колкото и деца да има, ще си мисли дали не е могла да има още едно ...

Макар че аз съм си доволна от моите две феи и с още една една ще се пренаселим. Голямо вълшебство ще стане... Joy

# 32
  • Мнения: 2 433
Освен желание за деца са нужни и финанси... Tired

И нормално жилище, достатъчно голямо за по-голямо семейство  Naughty


да, да... Joyелате ми на гости!!!!
Ще видите как добре си живее едно многодетно семейство в 2 стаи и половина!!! Момичета и хамбар да имате , като не го направите удобно и уютно за децата си - пак няма да ви стига!
За финансите сте прави - с минимална заплата и майчинство деца не се гледат! Макар че сигурно и така може! Thinkingчовек знае и 2 и 200.
Едно обаче е гарантирано - че няма по щастлива къща от пълната! И аз никога не бих заменила моята - точно защото е пълна с живот!

# 33
  • Мнения: 66
Да се намеся в темата и аз.От скоро съм многодетна мама и живеем в разширена гарсониера.Забравих/поне засега/ и гримове,и нови дрешки и дискотеки,но ги замених с бебешки шампоанчета,гумени играчки,детски песнички и помежду другото учене на уроци с каките.Пропуснах да кажа,че имам две момичета на 10 и 8,5г. и сега вече момченце.И не че не ми се иска да се направя хубава с нещо ново облечена,но когато вечер вляза в детската стая и погледна леглата където спят децата имам чувството,че сърцето ми ще се пръсне от вълнение и щастие.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 677
Много ще се радваме да се включите в нашия отбор  Hug

Успех на всички!Няма да съжалявате  Wink

# 35
  • Мнения: 9 814
Нали за това сме на този свят преди всичко да даряваме живот.
Децата са най-голямото богатство.
И искрено се възхищавам на многодетни семейства.
 Peace

# 36
  • Мнения: 9 481
Леле момичета Hug ЕВАЛА!!!   bouquet
Наистина как успявате?! Аз съм 1 и съм толкова изнервена, чак аз не се понасям ooooh! Тясно ни е -живеем в 48м2 Crazy, но сега като прочетох че може и на по-тясно-наистина важното е сърцето колко е Heart Eyes
Дано са повече хората като вас!

Maminka, благодаря за комплимента!  Чувствата са взаимни! Hug

# 37
  • Мнения: 1 121
Ех, колко красива тема Heart Eyes напълнихте ми душата, момичета  bouquet

# 38
  • Мнения: 3 804
аз също съм с 3 и да си призная най трудно ми беше преди да се роди най малката-и то от мислене как ще се оправим с 3 деца,още пове4е 4е разликата и с по малката кака е 9 години
но мислене свърши в момента в който ми я подадоха и не съжалявам за избора си
успех  bouquet

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 2 480
jenitchka, много е хубаво, макар и на моменти пълна лудница! В нашата къща засега сме 5-ма - аз, тати и трима юнака от първия му брак  Mr. Green Чакаме четвърти юнак през февруари!  Laughing Всички нямаме търпение, а за олелията, която ще настъпи не се и замисляме! Не казвам, че е лесно - нито като време и внимание, нито като финанси, но е по-хубаво от всичко, което може да си представи човек! Давай и не му мисли, никога няма да съжаляваш! Много се радвам, че има хора, които да искат по много деца! Успех! Hug

# 40
  • Мнения: 1 900
Много се радвам на многодетни майки. Всички вие сте едни чудесни смели жени и обществото трябва да се гордее и прекланя пред вас.  bouquet
 

# 41
  • Мнения: 2 022
Приветствам ви, бъдещи многодетни майки. Много се радвам на такива като вас. Нали сме от една и съща кръвна група.
Преди време бях писала за многото деца в отговор на въпроса на една мама колко ли е трудно с повече деца.
Ето част от това, което й отговорих:

"Не е чак толкова страшно. Повече деца = повече радост.
Освен това те си играят едно с друго, по-големите помагат за по-малките... Дори 5-годишният Коко помага за сестричката си - носи й биберона, постила й пеленката, пее й песнички от градината. Забавлява я, а аз в това време мога да приготвя вечерята, да пусна пералня, да простра / събера прането... Големите (+ таткото) помагат за чистенето и така става много по-бързо.
И с всяко следващо е по-лесно, защото вече си минал по този път и много по-малко се притесняваш. Като възникне проблем (неспокойно бебе, подсечено дупе, колики, детски болести, шарки и т.н.) ти вече знаеш как най-бързо да се справиш. Е, пак има неща. които си забравил или не са ти се случвали с предишните деца, но са много по-малко. 

Вярно, че и тревогите се умножават по броя на децата, но това се включва. Будуваш до леглата на повече деца, когато са болни, бършеш им сълзите, когато са несправедливо обидени от учители или други деца, трепериш с тях преди изпит (миналата година двамата големи кандидатстваха за гимназия), обръщат ти къщата мигове след като заедно с теб са я подредили....
Но никога не е скучно.
Прекрасно е."

По въпроса за финансите и големината на жилището: ние сме в апартамент с 2 спални - в едната сме ние с мъжа ми и бебка, а в другата - големите деца. Когато свекърва ми дойде на гости, и тя спи в детсклата стая. Разчитаме само на нашите заплати, като моята е под средното ниво, а сега съм и в майчинство. Наистина баба знае 2 и 200 - лишавам се от много неща, на първо място от личното си време. Не помня кога за последно съм ходила на фризьор, на кино, на театър... Не съм излизала сама от години - винаги ме придружава по някое дете. Снощи ходихме на гости на наши близки, но както винаги си носехме "ръчен багаж" - Поли в портбебето!
Това е цената на многодетството. И винаги си струва да я платиш.

# 42
  • Мнения: 40
Действай! Един път щом ти е минало през ума за трето - няма отърване... Аз я мислих три години.
Пожелавам ти успех.

# 43
  • Мнения: 1 512
Много се радвам ,че има мами които имат пълна къща с дечица и се справят.Аз съм само с едно и чесно да си кажа едвам се справям( станала съм креизи) и като си помисля за второ ( а наш тати толкова много иска), че психясвам още повече.
Щом толкова искаш и се справяш действай по въпроса и въобще не се чуди.Успех и  smile3501 smile3501 на всички мами с две и повече дечица.

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 19:20 от mel76

# 44
  • Мнения: 112
За второ дете - просто е решено още от сега, то и двамата със съпруга ми сме по две деца в семейството и знаем колко е хубаво.
Та дъщеря ми сама няма да остане, нооооооооооо за повече   newsm78
Е, що пък не Mr. Green

# 45
  • Мнения: 135
jenitchka, betunga го е казала много точно Peace Щом веднъж си се замислила, значи ще го направиш.

Пролетната Фея, поста ти сякаш съм го писала аз Hug И на мен с първото бебе ми беше най-трудно, а с всяко следващо ми е по-спокойно и по-уверено, въпреки, че понякога организацията в пространството и времето е по-трудна.

Много се радвам, че има толкова мами, които са се замислили за трето дете! Пожелавам ви го от все сърце! Hug Hug Hug

# 46
  • Мнения: 392
Снощи ми хрумна нещо, относно финансите и желанието за повече деца.
Не е толкова важно какви са ви възможностите в момента, какви заплати взимате, какво жилище обитавате. Важното е да виждате перспективата пред вас! Дали ще е добра професия, висока квалификация, помощ от родители, предприемчивост или дори игра на тото, важно е да има човек визия за живота напред - как и къде иска да живее, откъде могат да дойдат доходи...
Не че съм пример за подражание (дипломирах се след раждането на третото си дете), но с времето нещата се подреждат и ако бяхме чакали да стигнем някакво равнище на доходи, преди да имаме деца, четвъртото трябваше да ни е първо дете! И не въпреки децата, а заради всички тях се стараем да вървим напред, да постигаме някакви професионални цели и амбиции. Има още мнооооого дълъг път до благополучието, но ще го извървим всички заедно и вярвам че децата само ще имат полза от това.
За справянето с повече деца - естествено, че е по-лесно отколкото с едно! Винаги има кой да занимава бебето, някой да изтича за хляб, един да разлее мляко по пода, друг да го избърше, двама да се скарат, а третия да го отнесе, всички заедно да гледат телевизия и да не чуват като ги вика мама за вечеря....  веселба.... Mr. Green

# 47
  • Мнения: 46 508
Завиждам ти за мераците!
С най-голямо удоволстовие бих отгледала поне 5 деца, но да не ги износвам аз ...

Наслуки, парите нямат нищо общо с бройката  Peace

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз искам да имат трето дете след някоя друга година,но всички роднини ми казват,че съм луда Wink

# 49
  • Мнения: 11 607
да, да... Joyелате ми на гости!!!!
Ще видите как добре си живее едно многодетно семейство в 2 стаи и половина!!! Момичета и хамбар да имате , като не го направите удобно и уютно за децата си - пак няма да ви стига!

Ходила съм и на гости. И не сама, и не за кафе......А за 2 нощувки, семейно......Събрахме се 4 големи и 6 деца.......Е, и? Съ-брах-ме - се, съ-брах-ме-се........Имаше място за всички! И успяхме да се видим, и да си чуем приказката(децата се бяха групирали по интереси и възрасти), и да излезем само големите,без децата....

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 09:44 от Мама Цоцоланка

# 50
  • Мнения: 4 496
Имам две момчета/на 8 и 3 години/ и момиченце на 1 год. и 7 мес.
Определено мога да кажа, че с три деца сега ми е по-лесно, отколкото с едно дете преди време. Тричките се занимават помежду си и ми остава време да си свърша всичко.
Няма нещо по-безценно от обичта в детските очи, от милото "мамо, бичИм те". А когато е умножено по три- нямам подходящите думи да го опиша! Flutter

# 51
  • Мнения: 349
Здравейте и от мен. Наслуки  Hug и аз така мисля. Трябва да гледаме в перспектива дали ще имаме възможност, все пак се надявам след година две нещата в тази държава да стоят по по различен начин. За едно новородено не се изискват много средства, особено ако имаш по големи деца. Имам хубава работа/макар заплата под средната/, записах второ висше, но искам да си родя и още едно детенце  Praynig, и защо да не ги съчетая всички неща? Е трудно е - да. НО пък е хубаво. Има баби - помагат, ние учим, работим и няма как да не се справим. Къщата ни не е много голяма - но пък е уютна. Има моменти с татито ще се  #2gunfire #2gunfire, но минават и пак си се обичаме. И вечер като си легнем и чуя "мамо много те обичкам"  ами нямам думи. Така че не мислете, и стискайте ми палци Wink

# 52
  • Мнения: 349
Памзи и на мен ми казват, че съм луда, но не ми пука. Аз имам по различно мнение и това е. Да не би те да ми го гледат случайно?

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Браво възхищавам се на такива семейства, макар че аз не съм толкова силна  Embarassed и за това се срамувам !Успех и наслука!Ще успеете !

# 54
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Желанието ти е похвално.Все пак както беше писала една мама преди мен да искаш  е едно,но и финансовата страна на въпроса не е за пренебрегване.Може би някой ще ме упрекне,но аз знам колко е трудно да се гледа дете без пари и въпреки че нямам братя или сестри на мама и беше много трудно,особено докато бях студентка.Това разбира се няма да ме откаже да имам второ дете,но за трето  newsm78

# 55
  • Мнения: 1 671
Маминка, Мамо Цоцоланке, благодаря за поканата! До 3-4 години ще се присъединя към вас със сигурност. И мен ме мислят за луда, като кажа, че искам трето, особено с двете породени сега. Но това си е семейно планиране, решено е от преди да се оженим. Само да сме живи и здрави и всичко да е наред.
Подкрепям това, че финансите играят важна, но не основна роля. По-важното е сърцето да е голямо.
Сега само трябва да се възстановя след втората бременност и да си завърша магистратурата и ще се задействаме отново. Най-ценното, което мога да дам на децата си е още едно братче или сестриче!

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Ей ме и мен, безумно щастлива с 3мата и искащи(всички в къщи) и поне още едно.  Grinning

# 57
  • Мнения: 2 433
............
За справянето с повече деца - естествено, че е по-лесно отколкото с едно! Винаги има кой да занимава бебето, някой да изтича за хляб, един да разлее мляко по пода, друг да го избърше, двама да се скарат, а третия да го отнесе, всички заедно да гледат телевизия и да не чуват като ги вика мама за вечеря....  веселба.... Mr. Green
СУПЕР изказване!!!! Mr. Green много ми хареса.
Много добре си го казала!!!!!! И у дома е така... Whistling

# 58
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Като бях малка винаги съм казвала,че искам 4 деца.И все още ги искам,но татито е против  Naughty.Той има голяма дъщеря на 17г вече и когато ни дойде на гости къщата ни става много по весела  Crazy.Според свекърва ми която има 4 деца от децата келепир няма особено когато пораснат и всяко дърпа за него си,но когато ни събере всички на гости сигурна съм сигурна,че по щастлива от нея няма.Така ,че както казаха и други мами  важно е сърце да е голямо и душа широка а другото е бял кахър.Нищо чудно след някоя и друга година да се присъединя към многодетните мами  Hug.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
започнахме ги ние третото Simple Smile
това ми е мечтата

# 60
  • Мнения: 4 017
Мама Цоцоланка, все се каня да те питам, знаеш ли че си "цитирана" в една статия на в-к Капитал преди време относно нагласите на бг семействата да имат по повече от две деца

# 61
  • Мнения: 8 999
Едвам успявам да обърна достатъчно внимание на две деца, за три не ми се мисли дори.

# 62
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланка, все се каня да те питам, знаеш ли че си "цитирана" в една статия на в-к Капитал преди време относно нагласите на бг семействата да имат по повече от две деца

Знам, знам.....благодаря......

Едвам успявам да обърна достатъчно внимание на две деца, за три не ми се мисли дори.

За три е по-лесно...просто си нямате представа, че наистина повече от 2 деца се гледат с по-голяма лекота и организация.......

# 63
  • Мнения: 4 784
Радвам ви се много, наистина! Поздравявам всички многодетни мами и пожалавам успех на всички опитващи и желаещи да опитат!

# 64
  • Мнения: 3 323
Отново ще цитирам Злато Перка (многодетна мама) - " След второто, бройката вече няма значение!"

Скъпи кандидат-многодетни мами, заповядайте на раздумка в темата Многодетни мами - ще видите: че не е страшно - напротив хубаво е, не хапем (когато не се налага), не сме непременно луди (но пък помага). Hug

# 65
  • по света
  • Мнения: 1 587
Да си призная честно и аз се замислям по въпроса.Родила съм три, но имаме две деца и понеже третото го родих за норматив си мисля че е възможно и четвърто BlushОт друга страна ги гледам сама и си мисля че ще се загубя като личност...

# 66
  • Мнения: 2 807
Здравейте, мили мамиHug Hug Hug

Много се радвам, че има толкова кандидат многодетни мами  Hug



Мисля си, че всяка майка, колкото и деца да има, ще си мисли дали не е могла да има още едно ...
angel, дааа, права си - и аз искам още едно-две  Laughing
Ама татито все още пребледнява като чуе "какви ги говоря"  Mr. Green

А за вълшебството - права си, наистина е вълшебно...  Heart Eyes



...наистина важното е сърцето колко е Heart Eyes
Дано са повече хората като вас!

MTV, дано някога и ти се присъединиш към нас  Heart Eyes  Hug



Ех, колко красива тема Heart Eyes напълнихте ми душата, момичета  bouquet
Rylie, радвам се, че мислиш така  Hug
Дано и коремчето ти да е "пълно" поне още веднъж  Heart Eyes  Hug



dttiHug Hug Hug



cutesmallcat, още повече усмивки и незабравими моменти ви желая!
Радвам се за желанието ти/ви да отгледате повече деца!  Grinning

 Hug  Hug за теб и за бебчо!



Валерия, благодаря за милите думи!  Hug



Повече деца = повече радост.
...
Това е цената на многодетството. И винаги си струва да я платиш.

Прлолетна феичке, newsm10



betunga, радвам се, че не си се спряла с мисленето  Hug



mel76, с повече деца е по-лесно - пробвай и ще видиш, че съм права  Wink  Hug



LeAn, поздравявам те за готовността  Hug



Наслуки, добре си го написала  Hug



Никол, аз бих ти ги износила, ама ако можеше ти да си ги родиш  Wink  Hug
И все пак се надявам да се навиеш поне за второ  Heart Eyes



pamsi, луда, ама от любов - различно е  Hug



мис арк,   Hug Hug Hug

Няма нещо по-безценно от обичта в детските очи, от милото "мамо, бичИм те". А когато е умножено по три- нямам подходящите думи да го опиша! Flutter
bowuu



cvetimira, радвам се, че вече пишеш при нас  Hug
И успех с бебеправенето  luvbed



rrhh, мислеш си, че не си  Wink
Няма майка, която да не е силна... поне заради детето/децата си  Hug



nikolaeva, имам познати, мислейки като теб и... забременяха с близнаци  Wink
А и така бързо би могла да ни настигнеш (с броя на децата)  Hug



evelinar, ще чакаме да се похвалиш  Hug
А и ти вече си от нашият отбор - щом мислиш за още едно   bouquet



Morena, поздравления   bouquet  bouquet  bouquet
Радвам се за желанието на всички ви у дома - само така  Hug




Пеца, а аз на моя от време на време го подплашвам, че ако много се дърпа, ще го изнасиля  Blush  Hug



irina_bonevaHug Hug Hug
И успех!  Heart Eyes



baibibi, не вярвам, че няма да се справиш  Wink
Ти си знаеш, де  Hug



Отново ще цитирам Злато Перка (многодетна мама) - " След второто, бройката вече няма значение!"

Скъпи кандидат-многодетни мами, заповядайте на раздумка в темата Многодетни мами - ще видите: че не е страшно - напротив хубаво е, не хапем (когато не се налага), не сме непременно луди (но пък помага). Hug

А аз казвам, че след третото бройката вече няма значение  Laughing

И аз пак ви каня в нашата темичка   Hug



juliana, не е така - и аз сама си гледам децата (и на ясла/градина не са ходили) - не се чувствам нито луднала, нито (за)изгубена, напротив: чувствам се по-щастлива, по-пълноценна, по-неуморима, по-организирана, по-обичана... чувствам се по-по-най...   Laughing  Hug

И чувството е повече от прекрасно!  Heart Eyes
Струва си да опиташ  Hug







# 67
  • Мнения: 1 671
Много хубава тема се оформи, момичета!
Все забравям да кажа на Мама Цоцоланка, че това за трите деца и теориите за отглеждането им, ми е любимо и всеки път като я мерна из някоя тема и ми действа успокояващо и вдъхновяващо.  bouquet
Маминка, и на теб благодаря за куража!  bouquet
Сигурна съм, че всяка майка може да се оправи както с едно, така и с 3 или 4 деца. Мъжът ми иска и третото да е породено, но аз не съм съгласна. Затова съм се засилила да чакам 3-4 години. Не че толкова ще ми дойде в повечко, но не съм сигурна, че ще успея да износя детето, с втората бременност имах проблеми.
Но сме си го решили - още преди 8 години, че ще имаме поне 3 деца  Heart Eyes.

# 68
# 69
  • ЕН
  • Мнения: 543
ами да се включа и аз в тая темичка
вече шест месеца изминаха от както бебеправим, но май ще продължим още малко. този месец мярнах втора бледа, но видима черта, но нещо ми се губят симптомите, а и при втория тест се изкуби и втората бледа чертичка Tired. къде изчезна ще разбера след 2-3 дни Thinking.
но пътят е пред нас, леглата също Laughing
успех на бебеправещите  bouquet

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Момичета страхотни сте  Hug Толкова положително ме заредихте  Heart Eyes

mama nani пожелавам втората чертичка да е там, в коремчето и скоро да ни се похвалиш  Party

Така ми е иска да започваме втория бебок  (близнаците  Laughing), но ще трябва да изчакаме за сега.Важното е, че желание има и се надяваме обстоятелствата скоро да ни го позволят.

# 71
  • Мнения: 333
И не че не ми се иска да се направя хубава с нещо ново облечена,но когато вечер вляза в детската стая и погледна леглата където спят децата имам чувството,че сърцето ми ще се пръсне от вълнение и щастие.
Моето ще се пръсне от вълнение като ви чета  Hug. И без да съм те виждала, знам че си хубава, както и всички като теб!Надявам се един ден да се наредя между вас и колкото повече .....толкова по-добре  Hug   bouquet

# 72
  • Мнения: 363
За това тайничко се надявам като започнем опитите за второ да излязат близнаци  Mr. Green
И аз се надявам на близнаци Blush

# 73
  • Мнения: 3 323
Детелини, ти поне второто направи тая година...

# 74
  • Мнения: 135
да, да... Joyелате ми на гости!!!!
Ще видите как добре си живее едно многодетно семейство в 2 стаи и половина!!! Момичета и хамбар да имате , като не го направите удобно и уютно за децата си - пак няма да ви стига!

Ходила съм и на гости. И не сама, и не за кафе......А за 2 нощувки, семейно......Събрахме се 4 големи и 6 деца.......Е, и? Съ-брах-ме - се, съ-брах-ме-се........Имаше място за всички! И успяхме да се видим, и да си чуем приказката(децата се бяха групирали по интереси и възрасти), и да излезем само големите,без децата....

Ние пък се навихме за трето дете след като гостувахме през лятото на 2006-та за 2 седмици на  наши приятели с три деца. Живяхме всички в апартамента им - три стаички 2 на 3 метра и кухненски бокс и пътувахме насам-натам из Франция с техния ван - общо четирима възрастни и пет деца на 1, 4, 4, 6 и 7 години. Е, другото лято вече бях бременна.  Peace

# 75
  • Мнения: 3 740
Според свекърва ми която има 4 деца от децата келепир няма

Ама пък кефът е голям...  Grinning

От друга страна ги гледам сама и си мисля че ще се загубя като личност...

Не бой се, точно като личност няма да се загубиш. Може да изгубиш възможности за кариера, за печелене на пари, за положение в обществото... но всичко това се компенсира рано или късно, ако е важно за теб. Като личност няма опасност да се затриеш - нали възпитаваш личности - в ежедневно премерване на силите с тях, в ежедневно водене по пътеките на света, в ежедневен стремеж да си интересна, забавна, знаеща, можеща - в ежедневна необходимост да си на ниво. Това те прави личност, не службата.

Наслуки,   bouquet

# 76
  • Мнения: 961
Аз засега съм само с едно. Две искам със сигурност, живот и здраве.
Ако физически и финансово съм в състояние, нямам нищо против и на трето. Simple Smile
Успех!
И аз съм точно така.  Peace

# 77
  • Мнения: 3 550
И на мен ми се иска, но честно казано ме е страх  Crazy За това тайничко се надявам като започнем опитите за второ да излязат близнаци  Mr. Green
И аз като тебе! Исках още първото да е близнаци, но бяхме пощадени. ще видим втория път.

До авторката на темата: В подфорум Нашите деца има темичка на много детните мами. Може там да питаш нещо, ако те интересува.

# 78
  • Мнения: 349
Няма ли повече мами,които да искат повече дечица? Как ни изпадна хубавата темичка

# 79
  • Мнения: 4 965
Ние постигнахме консенсус - мъжът ми искаше още 1 бебче още сега, а аз след 10 г. Договорихме се за след 5 г. - от 30.08.2013 г. (живот и здраве) започваме работа по въпроса. Mr. Green

# 80
  • Мнения: 2 494
Ние постигнахме консенсус - мъжът ми искаше още 1 бебче още сега, а аз след 10 г. Договорихме се за след 5 г. - от 30.08.2013 г. (живот и здраве) започваме работа по въпроса. Mr. Green

Аз като обяснявам на моите познати, че ще си направя близнаците през 2010г.  всички ми се смеят, ама има още по фенки от мен, даже дата сте определили  Flutter Mr. Green Hug супер!!!

Искам близнаци, още първия път исках, но не стана, дано през 2010 да ми се родят двенки  Mr. Green Mr. Green

# 81
  • Мнения: 1 674



Искам близнаци, още първия път исках, но не стана, дано през 2010 да ми се родят двенки  Mr. Green

Искренно ти го пожелавам.Винаги ми е било приятно да видя близнаци/ама на себе си ме е малко стах да си го пожелая./

# 82
  • Мнения: 540
и аз искам близнаци и си ги пожелавам след две години

# 83
  • Мнения: 304
браво!добра идея!децата са богатство-аз имам две.....ама май ми е късничко за трето...... newsm78 Simple Smile

# 84
  • Мнения: 2 142
Ей, ме на и мен!
Имам две, прекрасни девойки, но искаме още едно детенце. Планирахме го за след няколко години, ноооо .... ако всичко е наред на пролет, ще имам още една принчипеса  Laughing

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
....ако всичко е наред на пролет...
Да е.... и ще!
От сърце ти го пожелавам Мишелко!  Hug
Страхотна новина!!!  Heart Eyes
п.п. Абе още при предния ти пост се зачудих аз на този + в ника ти ... и виж ти  Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 2 825
Да се запиша и аз като желаеща 3, че може и повече Simple Smile
За сега сме още на номер 1

# 87
  • Мнения: 2 142
Благодаря, Моренка!  Hug Hug Hug

# 88
  • Мнения: 349
Честито Мишел.И аз си мечтая за близнаци, дори бях полудяла да ходя всеки месец на лекар да ми следи ову-то и ако има две хайде  Crazy, но реших да оставя нещата от само себе си, ако не са две наведнъж може и по отделно  Wink. Много ще се радвам ако успеем да си направим момиченце, но най голямата радост е да е здравичко пък другото  Whistling Успех на всички мами

# 89
  • Мнения: 1 965
clara, ако ти е вярна лентичката, днес детенцето ти прави една годинка  Hug

Да ви е здравичко, щастливо и да расте с късмет   bouquet

пп. аз също искам три, но все още съм с едно Hug

# 90
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И ние искаме три...засега имаме едно. Второто бебеправене започваме още в началото на следващата година.. Mr. Green Heart Eyes
За третото - още не знаем. Но ще го имаме със сигурност..  Blush

# 91
  • Мнения: 506
колкото повече деца има толкова по - весело ще ви е!  Hug

# 92
  • Мнения: 257
Успех в бебе правенето аз също съм се замисляла но чесно казано не ми стиска

# 93
  • София
  • Мнения: 3 111
Аз и съпругът ми  винаги сме искали да имат три деца, но дълго време не се решавахме. Причините: финансови, битови (няма къде да сложим бебето), пък и като поотраснаха двете деца, ни мързеше да започваме отначало. В един момент, обаче, Господ реши нещата вместо нас и в края на януари се оказах с положителен тест за бременност.  Simple Smile Няма да си кривя душата и ще си призная, че в началото това откритие не ни зарадва особено. След първоначалния шок обаче започнахме да виждаме ситуацията във все по-положителна светлина. Направихме ремонт вкъщи и сега за всеки има отделна спалня- за нас със съпруга ми, за бебето и за по-големите деца.  Това разместване в апартамента ни, което първоначално ме хвърляше в ужас, се оказа дори по-приятно и удобно от предишното.

От шест дни сме всички у дома заедно с новото съкровище Галина, и вече ни е невъзможно да си представим живота без нея. Не само това, но още в първия момент, когато седнах да я кърмя, заобиколена от сина ми и дъщеря ми, разбрах колко много съм щяла да изпусна, ако не беше се получило така.

Съветът ми е: ако наистина вие и мъжът до вас искате трето дете, направете си го! Страхът от промяната си го има, но богатството на преживяванията и емоцията са още по-силни и си заслужават да бъдат изпитани.  Peace

# 94
  • Мнения: 349
Сладка мама толкова се радвам за куража който вдъхваш   Hug Hug

# 95
  • Мнения: 127
Темата е страхотна!Кураж и много радости умножени по 3 ,а защо не и по4!

# 96
  • Мнения: 349
Нещо доста ни позападна темичката. Мами толкова искам още едно детенце, но като дойде момента за правене и започвам да изпитвам някакъв страх и се отказвам, съответно после ме е яд. Така е вече 4-5 месеца. Все си казвам по-натам, а всъщност ми се иска много да е точно сега. На вас случвало ли ви се е? За всички  Hug

# 97
  • Мнения: 544
Съветът ми е: ако наистина вие и мъжът до вас искате трето дете, направете си го! Страхът от промяната си го има, но богатството на преживяванията и емоцията са още по-силни и си заслужават да бъдат изпитани.  Peace

Поздравления за решението да си имате трето дете   bouquetи много късмет и радост в семейството!

# 98
  • Мнения: 2 022
Да, случвало ми се е.
Когато мислехме за още едно дете след Коко, все си повтарях, че още е рано, че не искам рано да го правя батко, че искам по-дълго да си поживее като най-малкия в къщи, по-дълго да ми бъде бебе. Обаче когато Коки стана на 4 години и започнахме опитите, близо 2 години нищо не се получи и взех да си мисля, че съм "изпуснала влака". Но, слава Богу, всичко си дойде на мястото и сега си имаме една малка сладурана, която радва всички ни. А Коко е горд и грижовен батко.
Не се страхувай. Щом искате още едно детенце, не се замисляй. Действай смело и скоро да се похвалиш.
   bouquet

браво!добра идея!децата са богатство-аз имам две.....ама май ми е късничко за трето...... newsm78 Simple Smile

И защо да ти е късно? Аз родих Поли на 40 г. без няколко месеца. А в родилния дом на съседното легло имаше мама на 43 г. с трето детенце. Щом си решила да имаш още едно детенце, винаги е навреме.  Wink

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 15:40 от Пролетната Фея

# 99
  • Мнения: 6 274
Дали има и други като теб  ooooh!?! Има и по - зле от теб  Whistling. Такива, които им се иска да имат и четвърто, но май само с искането ще си останат Crossing Arms. Въобще не се чуди, ами давай смело. Щом детето е желано, възрастта няма значение. Успех !  Peace

# 100
  • Мнения: 89
Аз съм още само с едно бебче, но ми се ще да ги докараме поне до 3.  Simple Smile
И понеже също не съм в първа младост, като нищо се виждам на 40 с бебе в ръце.
Няма по-голяма радост и богатство от децата. Така ти изпълват живота със смисъл, че си се чудил как си живял без тях до сега.
Така че смело напред и успех. Peace

# 101
  • Мнения: 1 259
Освен желание за деца са нужни и финанси... Tired

И нормално жилище, достатъчно голямо за по-голямо семейство  Naughty

То затова Сме на тоя ред... ниска раждаемост/отрицателен естествен прираст.... Sad
По темата: с радост бих родила,отгледала и възпитавала 3 деца...!
Желая успех на всички! Hug

# 102
  • Мнения: 349
Така е прави сте  Hug. А пък бебчето е желано много така че  Wink- на работа.

# 103
  • into the blue
  • Мнения: 771
sweetkids_mama,поздравления   bouquet ,иначе и аз искам трето,но може би след 7-8 години  Rolling Eyes

# 104
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Обмисли възможностите и давай.Аз много искам да имам сега детенце(първото не съм майка),но няма финанси,къщата не е удобна за дете та чакаме по добро време,но ти ако можеш да си го позволиш не се чуди е и ако и таткото няма проблем с това де....Късмет   bouquet

# 105
  • София
  • Мнения: 3 111
sweetkids_mama,поздравления   bouquet ,иначе и аз искам трето,но може би след 7-8 години  Rolling Eyes

Да, наистина е голямо улеснение, когато другите две деца са по-големички.  Peace

# 106
  • София
  • Мнения: 12 554
Освен желание за деца са нужни и финанси... Tired

И нормално жилище, достатъчно голямо за по-голямо семейство  Naughty

То затова Сме на тоя ред... ниска раждаемост/отрицателен естествен прираст.... Sad

Мда. Вероятно е така. Аз обаче не смятам да поправям отрицателния прираст за сметка на щастието, здравето, образованието, възпитанието и комфорта на децата СИ. Така че моля без генерални заключения.  Naughty

# 107
  • Мнения: 6 274
Мда. Вероятно е така. Аз обаче не смятам да поправям отрицателния прираст за сметка на щастието, здравето, образованието, възпитанието и комфорта на децата СИ. Така че моля без генерални заключения.  Naughty
С риск да го приема съвсем генерално, нали това не е някакъв намек, че децата НИ, които живеят в по - малки жилища са нещастни, болни, необразовани и се чувстват некомфортно ?  Thinking

# 108
  • Мнения: 698
Разбирам nana77. В душата си бих искала да имам много деца, но в реалността преценявам реално. Не е въпрос само на стаи, на пари. Времето си също разпределяме между тях. На мен не ми стига времето за две деца, все ми се струва ,че не им давам достатъчно, при положение, че главно аз си ги гледам, не работя. Все ми се иска още и още да им дам. Възхищавам се на всички майки с две и повече деца. Дори на тези с едно се възхищавам.

# 109
  • Мнения: 4 965
Мда. Вероятно е така. Аз обаче не смятам да поправям отрицателния прираст за сметка на щастието, здравето, образованието, възпитанието и комфорта на децата СИ. Така че моля без генерални заключения.  Naughty
С риск да го приема съвсем генерално, нали това не е някакъв намек, че децата НИ, които живеят в по - малки жилища са нещастни, болни, необразовани и се чувстват некомфортно ?  Thinking

Или може би, че по презумпция - много деца означават непременно лишения, необразованост или дискомфорт... newsm78
Важното е всеки трезвомислещ човек да преценява до каква степен му стигат силите /физически, финансови, психически и т.н./.

# 110
  • Мнения: 6 274
Azaf-че, аз съм напълно съгласна с теб, но това :
И нормално жилище, достатъчно голямо за по-голямо семейство  Naughty
ми звучи като :"ако живееш в двустаен с родителите си, в никакъв случай не можеш да имаш повече от едно дете  Naughty. Че и то ти е много, 'щото не можеш да му осигуриш.... бла, бла, бла..."

# 111
  • София
  • Мнения: 12 554
Вижте какво всеки си има мнение по въпроса. И всеки си ражда децата. Ако за вас е нормално четирима души да живеят в гарсониера, за мен това е ненормално. И не бих си го причинила на децата. Ако за вас е нормално четирима възрастни и две деца да живеят в двустаен - ок. Аз смятам, че детето трябва да има свое жизнено пространство. 42-квадратовата ми гарсониера не позволява лукса да имам две деца.

И да - многото деца, родени без правилна преценка на финансовото състояние на родителите живеят в лишения и дискомфорт. Доброто образование струва пари.

Джуличка не познавам нито една от вас, нито знам в какво жилище и с какви пари живее семейството. След като сте ги родили тези деца би трябвало да сте си направили сметката. И още нещо - аз намеци не правя. Когато искам да кажа нещо го казвам. Моята сметка е направена.

Не одобрявам раждането на 9 броя деца, както например го е направила Димитрина Хамзе, които спят по дюшеци на земята и най-големите гледат малките. Ето ти нагледен пример какво съм искала да кажа.
Едно дете трябва да има детство, а не да чува - мама не може да ти купи еди какво си, защото няма парички. Под еди какво си разбирам шоколад например, а не Ферари  Wink
Затова не се чувствайте обидени или засегнати. Просто моята теория е, че деца се раждат, след като човек е преценил рационално, а не емоционално дали може да им осигури това, което е необходимо.

azaf
ти сама си го написала. Чела съм твои постове относно жилищното и финансовото състояние на семейството ти и да в твоя случай ако искаш можеш да си родиш още 2 деца, не едно. Това обаче не важи за всички.

# 112
  • Мнения: 2 478
И аз искам да имам 3 деца.
Но чакам подходящото време и обстоятелства.
nana77 е напълно права за това


И да - многото деца, родени без правилна преценка на финансовото състояние на родителите живеят в лишения и дискомфорт. Доброто образование струва пари.

# 113
  • София
  • Мнения: 3 111
Аз съм от хората, които доскоро казваха: " Много искаме да имаме три деца, обаче нямаме достатъчно голям апартамент и нужните финанси". Случи се обаче така, че третото бебе дойде, без да ни пита.  Wink  В началото бяхме много уплашени и притеснени, чувствахме се напълно неподготвени- материално и психически. Не сме имали колебание как да постъпим, защото в края на краищата, това беше мечтата ни, само дето моментът никога не ни се е струвал подходящ. Постепенно започнахме да свикваме с мисълта, че ще ставаме многодетно семейство и обсъдихме битовите промени, които бяхме в състояние да направим. Имаме тристаен апартамент, за който допреди време бях категорична, че в него няма място за още едно дете. Оказа се, обаче, че има Simple Smile.  Направихме малко преустройство- ние със съпруга ми си купихме нов разтегателен диван и преместихме спалнята ни в хола, отстъпихме нашата спалня на големите деца, а тяхната стая остана за бебето. Новото разпределение се оказа много удобно за всички. Мъжът ми се амбицира страхотно от факта, че е вече баща на три деца. Получи няколко много добри (професионално и финансово) ангажимента, прави планове за бъдещото си професионално израстване, включително с цел по-високи доходи. Смятам, че с разумно разпределени разходи и много работа ще се справим, дай боже. 

Понякога човек не подозира с колко повече сили и вяра разполага. Преживях страха от промяната, а се оказа, че след промяната нещата в семейството ни станаха още по-хубави. Всеки решава за себе си. Важното е децата да идват желани, обичани, да бъдат отглеждани от разумни, интелигентни любещи родители.....а дали парите са много или малко, дали площта на жилището стига или не- това всеки го разглежда и преценява индивидуално за себе си и своето семейство.

# 114
  • Мнения: 6 274
Вижте какво всеки си има мнение по въпроса. И всеки си ражда децата. Ако за вас е нормално четирима души да живеят в гарсониера, за мен това е ненормално. И не бих си го причинила на децата. Ако за вас е нормално четирима възрастни и две деца да живеят в двустаен - ок. Аз смятам, че детето трябва да има свое жизнено пространство. 42-квадратовата ми гарсониера не позволява лукса да имам две деца.
Това трябва ли да означава, че ако живея в гарсониера при родителите ми не трябва да имам деца ?!  Shocked

Цитат
Джуличка не познавам нито една от вас, нито знам в какво жилище и с какви пари живее семейството. След като сте ги родили тези деца би трябвало да сте си направили сметката. И още нещо - аз намеци не правя. Когато искам да кажа нещо го казвам. Моята сметка е направена.

Точно защото съм си направила сметката, ми е чудно колко стайно жилище трябва да имаме с тези три деца ?!    

Цитат
Едно дете трябва да има детство, а не да чува - мама не може да ти купи еди какво си, защото няма парички. Под еди какво си разбирам шоколад например, а не Ферари  Wink..........
..........Затова не се чувствайте обидени или засегнати. Просто моята теория е, че деца се раждат, след като човек е преценил рационално, а не емоционално дали може да им осигури това, което е необходимо.

 
Към днешна дата не се е случвало да кажа на децата си :"Мама няма парички за..." Да не дава Господ да дойде такъв момент, но нима има някой застрахован ?!
А моята теория е, че ако всички са си правили чак такава сметка и нас не е трябвало да ни има
!

# 115
  • Мнения: 349
Според мен с появата на децата човек се амбицира и както е писала Суидкис мама намира решение на много досега стрували му се невъзможни неща. По добра работа, реминт и жилището вече е по голямо. Доброто образование струва пари - да, но на колко години детето тръгва на училище? А дотогава може доходите да са ви в пъти повече, но пък ако чакате да ви е вече късно за бебе. Когато човек има желание има начини да издържа по голямо семейство. Това разбира се е моята гледна точка.
Бях чела някъде, че ако една жена чака подходящият момент да има дете, той може никога да не дойде. Винаги ще искаме повече от това, което имаме и ще е недостатъчно.

# 116
  • Мнения: 4 965
Според мен с появата на децата човек се амбицира и както е писала Суидкис мама намира решение на много досега стрували му се невъзможни неща. По добра работа, реминт и жилището вече е по голямо. Доброто образование струва пари - да, но на колко години детето тръгва на училище? А дотогава може доходите да са ви в пъти повече, но пък ако чакате да ви е вече късно за бебе. Когато човек има желание има начини да издържа по голямо семейство. Това разбира се е моята гледна точка.
Бях чела някъде, че ако една жена чака подходящият момент да има дете, той може никога да не дойде. Винаги ще искаме повече от това, което имаме и ще е недостатъчно.


  bouquet
Ето това е истината.
Защото, когато забременях с близнаци, нямахме и 1/10 от това, което имаме сега - бях се шашнала и ме беше страх дали ще се справим. Но в името на децата и на семейството ни се амбицирахме и двамата с половинката ми, за да можем да дадем най-доброто на децата ни, а и сега продължаваме ежедневно да се борим. Желанието за още 1 дете е точно това, което още повече ни дава стимул. Ако преди 5 г. някой ми беше казал, че ще постигна толкова бързо това, което имам сега, щях да му се изсмея, а и надали щях да го постигна, ако ги нямаше децата ми (просто щях да си живуркам спокойно "ден за ден").
Т.е. не е добре човек да се примирява с моментното състояние, а да се старае да го промени към по-добро, защото шансът няма да дойде при човек, ако той сам не го търси. А децата са най-голямото щастие! Peace

# 117
  • София
  • Мнения: 3 111
cvetimira, azaf, много хубаво изразихте същността на това, което исках да кажа!  bouquet

# 118
  • София
  • Мнения: 12 554
azaf хората са различни, съдбите им също. Аз определено не живуркам, мъжът ми също. Давам си реално сметка обаче какво ми предстои в битов план, разходите, за да го осъществя също.

Пак казвам. Всеки сам за себе си си преценява има ли сили, нерви, пари, жилище и всичко останало, за да отгледа толкова деца, колкото иска. Общовалидни правила няма. Вероятно е много неразбираемо за някои нежеланието за второ, трето и т.н дете. Обаче го има. По-различни причини и те трябва да се уважават.

# 119
  • Мнения: 1 103
Имам син на 8г и дъщеричка на 2,5г много ме радват  и си мисля че ако имам финансова възможност за още едно детенце бих си родила .Но времената са такива че е много трудно .

# 120
  • Мнения: 4 965
azaf хората са различни, съдбите им също. Аз определено не живуркам, мъжът ми също. Давам си реално сметка обаче какво ми предстои в битов план, разходите, за да го осъществя също.

Пак казвам. Всеки сам за себе си си преценява има ли сили, нерви, пари, жилище и всичко останало, за да отгледа толкова деца, колкото иска. Общовалидни правила няма. Вероятно е много неразбираемо за някои нежеланието за второ, трето и т.н дете. Обаче го има. По-различни причини и те трябва да се уважават.

Аз не съм казала, че вие живуркате - казвам, че АЗ бих си живуркала тихо, кротко и лежерно, ако нямах деца и нямаше да търся стимул за развитие. Този стимул съм го намерила в децата.  Peace
А броят на децата всеки го прави сам и всеки трябва да уважава изборите на другите хора. Уважението включва и това да не се характеризират другите хора според избора им (визирам първото ти включване по темата).
 Peace

# 121
  • Мнения: 94
Привет и от мен!
Имам две прекрасни дъщери на 6 и 3 годинки, и ако сме обсъждали със съпруга ми темата за трето то винаги е било на майтап (поне от моя страна Simple Smile).Но преди месец и половина разбрах,че ще си имаме трето и сега съм в 4 мес.
Чесно казано първата ми мисъл беше - аборт,но след като видях как му тупа сърчицето си казах,че немога да го направя.Сега след като прочетох положителните мнения във форума се чувствам много по- спокойна и уверена,че ще се справя!
И ако бях чакала да си оправя финансовото състояние,жилищния проблем и куп други обстоятелства (които изникват постоянно в живота ни) досега нямаше да имам деца!Смятам,че всичко се нарежда с времето!

# 122
  • Мнения: 3 740
владиники, добре дошла в отбора!  Hug

Поздравявам те за решението.    bouquet
Завиждам ти, че тепърва ти предстои да откриеш радостите на голямото семейство.

Заповядай и в темата на многодетните мами в Нашите деца - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334181.0
При нас е весело. Wink

# 123
  • Мнения: 6 274
И ако бях чакала да си оправя финансовото състояние,жилищния проблем и куп други обстоятелства (които изникват постоянно в живота ни) досега нямаше да имам деца!Смятам,че всичко се нарежда с времето!
Точно това имах предвид и аз!  Peace
Добре дошла в отбора на многодетните мами, лека бременност и леко раждане ти желая!  Hug

# 124
  • София
  • Мнения: 1 001
Много интересна темичка:"3 деца и повече" - ОПРЕДЕЛЕНО ПОВЕЧЕ!!! Laughing
Успех на всички, които искат трето дете! Надявам се желанието ви да надделее над пресмятането...Надявам се скоро да станете постоянни "жители" на "пълната къща" и лично да се убедите в удобствата й Laughing
За нас е така - след третото вече няма значение...ще си правим още Wink

# 125
  • София
  • Мнения: 3 111
vladiniki, ти си в моята ситуация от началото на 2008 Simple Smile. И нашето трето бебе беше непланирано, макар винаги да сме мечтаели за 3 деца! Не ми беше лесно в началото да приема мисълта за нова бременност, но също като теб обикнах малкото същество още когато започна да се вижда на ултразвука.  Simple Smile Сега си имаме вече една прекрасна дъщеричка Галина и щастието не може да се опише с думи. Прекрасно е да имаш три деца! От все сърце те поздравявам за решението и те уверявам, че ти предстои тройно повече радост!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт