Кърмене на 2год. кърмаче и работа?

  • 1 556
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 127
Привет !Майка съм на 2г. и3м. кърмаче .Кърмя го по всяко време на денонощието. От утре обаче започвам работа .Не смятам да го отбивам, но се притеснявам как ще реагира на това ,че няма да съм при него през по-голяма част от деня .Моля ,разкажете ми за вашия опит, как реагираха вашите деца на подобни промени?

# 1
  • Мнения: 9 481
Първо-ПОЗДРАВЛЕНИЯ за упоритостта и на двама ви! Hug
До преди седмица и аз кърмих Mr. Green и работя от 8 месеца..
Кърменето ставаше сутрин и вечер Peace..особено сутрин.
Успех и не се притеснявай-детенце ще си навакса когато си на линия! Wink

# 2
  • Мнения: 3 718
Записвам се да следя темата, защото и на мен ми предстои същото. Алекс тръгва на ясла през октомври, а до сега сме се делили за малко само. Дано преходът от скачени съдове към самостоятелен социален живот не е голям стрес за дечковците  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 156
Моето моченце е на 9 месеца и малко. Върнах се на работа още като беше на 1 месец. До 4,5 месеца беше само на кърма, като се прибирах или се изцеждах. Сега вече му давам само сутрин и вечер. Мисля, че ще се справите. Ако детенцето е било само с теб и е нямало баби или други хора около вас, даже и да не беше на  кърма, пак ще му е трудно. Но на всички деца им се случва, така че много не го мисли. newsm19

# 4
  • Мнения: 6 713
Ами и аз де записвам в темата, че ще ходя на работа като бебка е на 6 м. #Crazy
Дали ще успея да си запазя кърмата си за сутрешното и вечерното кърмене?? Има ли някакви тайни? Thinking
  bouquet

# 5
  • Мнения: 156
Сутрин и вечер не трябва да пропускаш!

# 6
  • Мнения: 6 713
Сутрин и вечер не трябва да пропускаш!

Аз няма да пропускам по никакъв повод, но дали ще успея да имам достатъчно мляко?? newsm78 Praynig Praynig

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 4 131
Сутрин и вечер не трябва да пропускаш!

Аз няма да пропускам по никакъв повод, но дали ще успея да имам достатъчно мляко?? newsm78 Praynig Praynig

Давай и през нощта - тогава най-много се стимулира лактацията
Аз тръгнах на работа, когато Кали беше на 1,3 г., беше кърмаче до 2 г. и сме нямали проблеми  Peace
Стига да има желание от двете страни - кърменето ще си продължи  Hug

# 8
  • Мнения: 6 713
змейковица, мерси! Hug

# 9
  • България
  • Мнения: 224
   Да споделя и аз от моя опит! Дъщеря ми беше на 1г като се върнах на работа и това продължи още 1г 8мес. Още като влезна в къщи и тя се лепваше за циците! GrinningДори не успявах ръцете си да измия WinkНаваксваше си за изгубеното време Simple Smile Така,че не се притеснявай за нищо!Детенце само ще се нагоди на твоят режим!Бъди спокойна и просто се наслаждавай на тези прекрасни моменти,защото рано или късно свършват... Simple SmileУспех! Peace

# 10
  • Мнения: 127
Благодаря ви за окуражителните отговори!Първият работен ден беше като по книга. В едно списание бях чела че кърмените бебета приемали по-лесно промените .За нас се оказа вярно ...  поне за сега.

# 11
  • Мнения: 156
Така ще бъде!   Кураж!  Ще успееш!!!  Kissing Heart

# 12
  • Мнения: 1 691
Благодаря ви за окуражителните отговори!Първият работен ден беше като по книга. В едно списание бях чела че кърмените бебета приемали по-лесно промените .За нас се оказа вярно ...  поне за сега.
Дано си права Praynig И на мен ми предстои връщане на работа след по-малко от 2 месеца. А моето диване в момента е в такъв период, че реве и при баща си, и при баба си. А и е свикнал да суче през деня поне 5-6 пъти (не броя вечерните и нощните), и не приема отказ!

# 13
  • Мнения: 376
Записвам се и аз да следя темата, и на мен ми предстои връщане на работа след около 3-4 месеца. Само да ви питам, а дохранват ли бебчетата ви с изцедена кърма когато сте на работа? Или АМ в краен случаи? Защото през деня се храним поне около 3-4 пъти освен сутри6ното и вечерното (и нощното n-на брои) кърмене.

# 14
  • Мнения: 1 691
Martani, предполагам че зависи от възрастта на детето и от това доколко е захранено. Аз със сигурност няма да дохранвам просто защото той отдавна вече е на обща храна и кърменето му е само за заспиване и успокоение. Случва се дори вечер да спре да суче както съм го гушнала, да каже "ам!" и да си поиска кисело мляко Rolling Eyes след което отново се лепва на цицата и заспива.
Ако ти ще тръгваш на работа някъде около годинката на детето, предполагам, че вече ще са му въведени доста млечни продукти в менюто (сирене, извара, кисело мляко, дори кашкавал) и вероятно няма да се налага дохранване от шише - още повече че годинката е нормално време за захранване и с прясно мляко под формата на кремчета, кисели и т.н. Нищо не пречи обаче да му оставяш кърма или дори АМ, ако така ще си по-спокойна.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 249
Martani, ако бебето ти продължава да суче сутрин, вечер и през нощта, няма нужда от допълнително никакви млечни (било кърма, АМ или други кр. продукти. Просто е добре да организирате така храненето на малкото, че то да приема твърдата храна в часовете, докато те няма.

# 16
  • Мнения: 376
Martani, ако бебето ти продължава да суче сутрин, вечер и през нощта, няма нужда от допълнително никакви млечни (било кърма, АМ или други кр. продукти. Просто е добре да организирате така храненето на малкото, че то да приема твърдата храна в часовете, докато те няма.
mata_kosmata и Iva_D, благодаря ви!   bouquet
 

# 17
  • Мнения: 875
тръгнах на работа, когато малкия беше на 11 месеца. първия месец баща му го водеше да го кърмя на обяд, след годинката спряха да идват. и аз много се притеснявах от промяната, защото малкият се хранеше предимно с кърма по безброй пъти на ден. притеснявах се и от това как ще заспива на обяд без мен. оказа се, че може да обядва и твърда храна, както и да заспива сам. в дните, когато не бях на работа, отново си беше залепен за мен. отбих го преди месец на 1,8 год.

# 18
  • Мнения: 4 966
И аз след 3 месеца ще се връщам на работа. Бебка ще бъде на 2г.  При нас обаче едва ли ще има проблем, защото тя суче само сутрин и вечер. Понякога давам и следобяд, но ако ме няма вкъщи по това време няма проблем.
Лошото е, че другия месец може би пак ще трябва да пия антибиотик. Миналия път, бебка беше на 1г2м, се изцеждах 10 дни и след това продължихме с кърменето. Тогава отказа и нощното. Но сега се чудя дали да се връщаме към кърменето изобщо, ако все пак се наложи да спрем за 10 дни. Тя си търси и си иска, знаете как е. Ще бъде ужасно. Мисля и дали да не го отложа още с 2-3 месеца и после просто да отбия напълно. newsm78

# 19
  • Мнения: 966
Желая ти успех  Peace
Сутрин и вечер е достатъчно за подържане на лактация.

# 20
  • Мнения: 3 929
И аз бях така, но нямах никакви проблеми. Даже повече сигурно се притеснявах от теб, защото той тръгна на ясла на 1,11 год. и се опасявах, че няма да заспива там, защото заспиваше само с цицата. Ама не. Заспиваше си без проблем. Кърмех го, като се върна от работа и почти през цялата нощ висеше на гърдата.
Предполагам, че няма да имате никакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт