не мога повече да се боря

  • 8 116
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
Имам нужда да! Разбрах те още пърият път, но показах,,че мога защото не ставаааа, нищо не се попипваше ама ви казвам нищо. Даже не показах, а се научих,защото много неща не можех у нас баща ми домакинства  то ревностно и не отстъпваше нищо нито пазар нито готвене нищо. Сетих се и друго слагам боклука да го изхвърли буквално от вътре до входната врата на излизане да му избоде очите, като попитам защо не е взет - ами забравих го.

# 16
  • Мнения: 46 511
... А и малко мъже биха го понесли ...

И затова жените трябва да го понасят всеки ден до края на живота си?

Човек трябва първо да уважава себе си, за да го уважават и другите, ако тя продължи да изнася всичко на гърбва си, отношението му ще си е такова до края, всеки си решава.

"Забравих го", случва се, като засмърди, ще се сети, 1 ден не е фатален Sunglasses

# 17
  • Сливен
  • Мнения: 9
мъже мноооооооооого,детето ти е единствено гледай си детето,радвай му се прекарвай си времето с него  а пък мъжа ти да си гледа работата хубост насила не става.С караници и разправии абсолютно нищо няма да постигнеш,напротив ще има отрицателен ефект.Затова и да се ядосваш няма никакъв смисъл,гледай си живота напред,забавлявай се,радвай се най вече на детето си.Пожелавам ти успех и ДАНО всичко да се оправи.Пожелавам ти го от сърце. newsm10

# 18
Какво да ти кажа, освен че те разбирам... Понякога всичко е такава дупка...Даже не ми се говори повече.

Точно така се чувствам и аз. Много време се каня да пиша.Сядам и ставам нямам сили дори да опиша ситуацията, просто не ми останаха. Но сега реших,че е време да направя нещо т.е. да разбера дали пък у мен не е грешката. Това ще прозвучи грубо,но дори и секса  ни куца. Ако не почна аз се чува едно искам и като кажа,че с искам не става сръдня и пак аз виновна Embarassed

Не си мислете,че съм перфектна нито искам да се изкарам такава, но видимо се старая. Обвиняваше ме че не чистя добре и достатъчно,не готвя, не подреждам същевременно той само вмъква къде кое не е наред, но да стане да го оправи абсурд. Така и аз реших,че може би и аз бъркам и ще се постарая два месеца смятам,че се справям перфектно. Научих се да готвя от ТОЗИ форум благодаря Ви момичета (според него не можех) каквото и да сготвех не се ядеше и не искаше да яде реших,че няма да готва да съсипвам ще купувам, що купувам скъпо е така. Та старая се готвя редовно пера всеки ден насъбрали се дрехи гладя прибирам по гардероби да е готово всичко.Да не обяснявам ясно ви е какво е домакнстване. Десертите му абе всичко. Даже се научих торти с фондан да правя. Нито един път не чух браво или харесва ми или нещо от тоя род. Ако питам яденето харесва ли ти ми добро е . и край. Като питам защо не говори и зяпа само в тв-то ми не ми се говори уморен съм все ей такива неща.  За него все не съм свършила нещата както трябва. А за да свърша всичко това не ми остава време да си поиграя с малкия  и ме боли,че нямам помощ най-вече заради това. Държанието ми било грубо, ами как да се държиш с грубиян и темерут. В повечето случои мълча,но има моменти в които избухвам и не издържам, тогава съм истеричка и говоря глупости

# 19
[

"Забравих го", случва се, като засмърди, ще се сети, 1 ден не е фатален Sunglasses

Никол една седмица стоя заради моя инат в коридора не се дишаше.накрая аз бях обвинена, че смърди. Че кво ми пречи с детето за ръка и до контенера със плик от 60 литров кош

# 20
  • Мнения: 340
Много е просто--  имате разли4ни о4аквания от брака.  Ти искаш да си делите къщната работа, той иска жена домакиня.  В това няма прав и крив, 4естно и не4естно, така 4е е напълно безсмислено да се карате и убеждавате.  Просто като сте се женили е трябвало да помислите дали ви съвпадат вижданията за ролите в едно семейство.  Ако той те е подвел в на4алото, 4е ще помага, зна4и той е виновен за настоящата криза.  Ако ти си го подвела, 4е не ти тежи да въртиш сама домакинството, зна4и ти си си сама виновна и няма на кого да се сърдиш.

# 21
Опитах се да разбера какво очакваш от брака, за да бъдеш щастлива в него...
Също и да проумея какво обичаш в този човек и защо се бориш за такъв брак...


от брака очаквам мзаимност и грижи и от двамата за всичко. Ще бъда щастлива ако ме уважава и обича,че кой не иска да го уважават? Да не ми вика,че заплатата ми е по-малка та макар и на момнт в който иска да ме ухапе. Искам да излизаме като нормално семейство, а не като излезем и след 10 мин. чувам  ставай да си ходиме, а аз още кафето не съм си допила.
 Какво обичам в този човек и аз не мога да си обясня,но го обичам от цялото си сърце и душа и за това ми се иска да се преборя.Разбираш ли,че като го погледна дори коремчето което е отпуснал на мен ми се вижда сладко, не мога да кажа ей това в теб не ми харесва освен държание и възпитание. Просто много го обичам май съм глупачката в случая

# 22
  • Мнения: 743
Спри да се бориш. До колкото разбирам не само не можеш, а и не искаш вече да се бориш. След като не виждаш причини за да продължиш, по-добре поеми нов път.
Пожелавам ти успех и  много кураж и сила! Hug

# 23
  • Мнения: 2 563
Това не е мъж, това е мърда. Така ли се държеше като се оженихте?

Ако искаш промяна, наистина отсичаш и спираш да се занимаваш с всичко. Никакво готвено, никакво чисто, никакво сгънато и прочие. Не му говори и не се поддавай на подмазване. Да го видим като я няма слугинята дали няма да оцени работата й. Ако си позволи да те обижда, спокойно му напомняй какво няма да види скоро "Скоро няма да видиш готвено", "От сега нататък сам ще си переш".


Боже кво леке...

# 24
Много е просто--  имате разли4ни о4аквания от брака.  Ти искаш да си делите къщната работа, той иска жена домакиня.  В това няма прав и крив, 4естно и не4естно, така 4е е напълно безсмислено да се карате и убеждавате.  Просто като сте се женили е трябвало да помислите дали ви съвпадат вижданията за ролите в едно семейство.  Ако той те е подвел в на4алото, 4е ще помага, зна4и той е виновен за настоящата криза.  Ако ти си го подвела, 4е не ти тежи да въртиш сама домакинството, зна4и ти си си сама виновна и няма на кого да се сърдиш.



Според твоето мнение явно вина имаме и двамата. Той каза,че ще помага и дъра бъра, а аз като видях,че не помага не реагирах веднага а изчаках и сама върших всичко. Да той има такова виждане просто защото в такава среда е отраснал, но не на патриархално семейство, а на жена слугиня по задължение дано ме разбираш. Майка му тичаше да отваря гаража на баща му да вкара колата той само си пибипкаше отдолу. Та и това се изискваше от мен, но категорично веднага казах,че не ми се плаща за портиер. и за това имахме търкания,че аз ако го уважавам ще го направя, значи не го уважавам

# 25
  • Мнения: 743
Явно сме писали по едно и също време. Сега прочетох, че го обичаш. Извинявай.
Помисли си добре какво искаш и как искаш да бъде. И постави условията си.
Трудно се живее с човек, който не уважава труда ти  и не зачита човешките неща.

# 26
  • Мнения: 2 563
Та и това се изискваше от мен, но категорично веднага казах,че не ми се плаща за портиер. и за това имахме търкания,че аз ако го уважавам ще го направя, значи не го уважавам
ooooh! Кой ги отглежда такива, бе?

# 27
Това не е мъж, това е мърда. Така ли се държеше като се оженихте?

Ако искаш промяна, наистина отсичаш и спираш да се занимаваш с всичко. Никакво готвено, никакво чисто, никакво сгънато и прочие. Не му говори и не се поддавай на подмазване. Да го видим като я няма слугинята дали няма да оцени работата й. Ако си позволи да те обижда, спокойно му напомняй какво няма да види скоро "Скоро няма да видиш готвено", "От сега нататък сам ще си переш".


Боже кво леке...

Не не беше такъв като се оженихме. Спирала съм получавам обиди само от негова страна и заплахи,че като не готвя чистя и прочие си ме праща при нашите. На въпроса ти се ожени по любов или заради слугинстването не отговори. Но нещо от сорта ми за кво си ми каза. Бях спряла,но не напълно да готвя,чистя и др. доста дълъг период,но бях изпаднала в дупка,а не от инат в нас беше ужас несгънато прае неизмити чинии и всичко др. домакинско не пипашееее обвинения,че аз не пипам и обиди от типа ми ти кво правиш по цял ден, тогава бях още по майчинство и си пипках детето и на разходка по цял ден. В къщи не ми се седеше от болка. не перях и като му заняма дрехите пак аз виновна,че няма какво да облече утре,но пак не пускаше пералнята. А на мен не ми пречи да хвана мечето да боядисвам в смисъл не деля работа има ли я върша дори да не съм научена се уча

# 28
Това не е мъж, това е мърда. ....

Още нещо се сетих ако му кажеш,че е мързелив става опасно.Не бил такъв,защото работел много и изкарвал пари. И да в работат си е перфектен,но до там.Казвам,че парите са доста важни за оцеляване,но без останалото за какво оцеляване та то губи смисъла си.

# 29
  • Мнения: 418
Липсата на какъвто и да е интерес спрямо теб и дома според мен означава,че вече няма за какво да бъдете заедно.Баща му така ли се държи с майка му?Да не би да си мисли,че жената е длъжна да върши всичко и е слугиня на мъжа?

Общи условия

Активация на акаунт