Проблем с бившата...

  • 21 271
  • 386
  •   1
Отговори
# 45
Аз пък не искам да се запознавам с нея, не искам да излизаме всички заедно и моите деца да ходят при нея.Може би съм егоист, но искам най-доброто за семейството си. Смятам, че тя е един изключително злобен и долен човек. То ако не беше нямаше да е в това положение и дори мисля, че не се грижи добре за собственото си дете, колкото и да се прави на най-добрата и единствена майка на света. Детето като излиза с нас е повечето пъти мръсно с несменено бельо,като му стяга багажа за почивката ни нямаше нито една изпрана и изгладена дреха вътре, всичко беше мръсно и нахвърляно, та се наложи аз като отидохме на морето 2 дена да пера, защото нямаше какво да се оплече чисто на детето и казала на мъжа ми, че не могла всичко да изглади. Като я прибирахме аз всичко оправих, подредих и дрешките ,изпрах ги, въпреки че той ми вика-не се хаби няма да бъде оценен труда ти. Та малко се отклоних от темата, но как да искаш да се запознаваш с такъв човек.Май в повечко ми е дошло от тая жена. Надявам се единствено да можем да се махнем от България и мисля, че това ще реши проблема. А ако може и да вземем детенцето с нас- би било прекрасно,но няма да го направим все пак и е майка. Аз съм предлагала аз да я гледам, защото все е по забавачки и деттегледачки и майката не и е сготвила 1 манджа откак се е родила, но мен кой ме чува. Детето си е нейно.



Като си имаш един ден твои деца си ги гледай както ти си знаеш!!!Много злоба има в теб!
Уж не я познаваш,а не спря да я обиждаш!
Съжалявам, но ролята на бивша никому не е приятна. А за обиждането-не,това е цялата истина за грижите и към детето.

# 46
  Анонимка, не оставяй с грешни впечатления, че излизаме на разходка заедно всичките, моите срещи с нея са само, когато взимаме или връщаме детето и то не всеки път!Дори не всеки път, като ме види ме поздравява, говори само с детето и бившия се мъж- то това говори единствено и само лошо за нея!
    И това с дрехите ми е много познато, с тази разлика, че мъжът ми  пере дрехите или ги зашива/аз немога да шия /,защото сме имали и такива моменти, колкото и да е грозно- имаме чувството, че нарочно така ни го дава детето, за да се налага да купуваме дрехи ние и купуваме де,  не може да го изведем на разходка със мръсни и окърпени дрехи!
  Повече няма да разводнявам темата- спирам!!!

Само искам да посъветвам всички бивши и настоящи, бъдете по снизходителни към новите семейства на половинките си- защото и да  искате и да  не искате, децата ви растат в тази среда и поведението на всеки един от възрастните се попива от детето и не е ясно по какъв начин ще бъде разтълкувано от него и как може да му повлияе за в бъдеще!!!

# 47
  • Мнения: 251
[quote author=Анонимка

 Whistling  Whistling  Whistling
О, тя перфектната  ooooh!
Че и детето в чужбина иска да вземе!
Добре, че е Анонимка, иначе детето е загинало  smile3527    smile3527   smile3527


 

# 48
  • Мнения: 423
Да се грижи и интересува от детето си е  задължително, но щом един брак е приключил и двама души се разделят хубаво е да подържат връзка, да имат нормални отношения, но не чак такива каквито авторката ги описва. Това е меко казано нагло и нахално от страна на бившата му жена, не би трябвало по този елементарен начин да се опитва да го прикотка използвайки детето.
Моите родители също са разведени, баща ми се ожени втори път, но въпреки, че живеех с мама тя никога не се е възползвала от този факт да изнудва татко по какъвто и да било начин. Чували са се по телефона, имали са винаги нормални отношения, но след развода и при положение, че вече единия има ново семейство и новия съпруг/а не е виновен за раздялата е леко ненормално да се пренебрегва по този начин.

# 49
  • Мнения: 143
Не се сдържам и ще го напиша,пък каквото ще да става!
Анонимка и lilia80 за мен е една и съща жена!

# 50
  • северно море
  • Мнения: 321
Ти как си мислиш,4е ще изведеш детето през граница
без разрешение на майката?Ревнуваш и то много.Успокой се,хубава или лоша
тя е майката.Говори лошо за теб,4е си оставила детенце да ти казва мамо.
Ти нямаш дете нали?

# 51
  • Мнения: 423
100% авторката не казва всичко  Naughty
Не одобрявам това, че позволява на детето да я нарича "мамо". По правилно е да се обясни на детенце, че то си има мама и да не се обръща така!
Ако ти беше на мястото на бившата, едва ли ще ти е приятно твоето дете да нарича друга ''мамо"  Naughty
На никоя майка не пожелавам това!



Евала!!!!!!!!  newsm20  friendship
Недей забравяй, че има майки само по паспорт и това, че си родил едно дете не те прави майка съвсем други неща олицетворяват това име!

# 52
Бившата се опитва да си го върне, според мен. Или поне да отрови живота на настоящата. Това би довело до сериозен конфликт между съпрузите( както Анонимка разказа-той вече назрява). Ще се разделят и бившата ще е отново до него. Не знаем какво мисли съпругът, обаче. Не изглежда да държи чак толкова много на Анонимка... Rolling Eyes Той се оправдава с детето, но по-скоро слуша бившата си. Знае,че Анонимка ще страда, но тича при бившата си жена.
Помисли си, Анонимке, това ли искаш за себе си , за децата си- винаги да сте номер 2. И не мисля,че ако имате ваши деца , нещо ще се промени съществено.

В цялата драма, почти съм сигурна коя е бившата, ще видим дали ще се включи. Rolling Eyes
Незнам дали иска да си го върне или не. Все пак тяхната връзка е била доста кратка, а нашата не е . Не, конфликт не назрява-той си седи така от години все на това положение.Той много държи на мен, за всичко се консултираме един с друг и се обичаме и уважаваме,създали сме семейство.Може би иска само да се примиря с това.Не излизат често,но аз се дразня, а и всяка вечер тя да звъни си е малко досадно.Все пак сме зрели хора. Не сме хлапаци по на 18 години.Очевидно иска да ме дразни и го изнудва с детето, но с цената на какво-на това детето й да чувства, че има друга майка.Бих се замислила, ако бях на нейно място така ли да постъпвам. Знам, че в този форум има както бивши жени и мъже, така и настоящи и ще се чуят мнения и от двете страни,но който иска да се включи-да даде съвет или да упрекне е добре дошъл.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На мен пък сега ми стана интересно кого визира aunt Ogg, че е в ролята на бившата newsm78 Май съм изтървала нещо Blush

# 54
  • Мнения: 482
Погледнете в съседния подфорум- "Родители, отглеждащи сами децата си" темата "Бившата съпруга!!!" , поста на tobeornottobe. Мисля, че беше на втора или трета страница. Струва ми се, че тя е бившата на Анонимка.
И, Анонимке, аз мисля, че мъжът ти постъпва добре спрямо детето.Той му е баща и не се е развел с него, развеждайки се с майка му. Браво на такъв баща!И за твоите деца ще е добър!
Когато имаш две деца, ще видиш, че не можеш да обичаш едното повече. И се надявам, че и тогава мъжът ти ще продължава да обича дъщерята от първия си брак. Тъжно е, че ти се надяваш на противното.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 020
Хихихи, изчакай малко,де.! Подозирам,че ще се появи. Пък може и да греша.  Wink

Анонимке, а ти ли беше причина за раздялата им? И как така те обича и уважава толкова много, а ти поставя ултиматуми? И откъде бившата разбира,че имате планове, че ви ги проваля всеки път?

# 56
  • Мнения: 143
 Popcorn   стана интересно!праскова може и да си права,че това е бившата!

# 57
  • Мнения: 1 062
Тъжно е, че ти се надяваш на противното.

На кое противно се надява? Да не обича дъщеря си? Прочети пак...
Жената приема детето на съпруга си, когато е при тях се грижи за него, но не желае съпругът и да има и друга настояща жена, както се получава на практика. Анонимка, според мен да позволиш на детето да те нарича "мамо" е наистина недопустимо. Твоя работа е, деликатно да му обясниш, че и ти много го обичаш, но то има една майка, а ти си съпругата на тати, но не си му майка. Мисля, че мъжът ти е проблема в случая. Неговото цупене с дни, когато искаш да направите това, което сте планирали е достатъчно. В случая той е този, който трябва да уравновесява нещата. Мисля, че с него трябва да проведете сериозни разговори и да наложите правила, които да се спазват в отношенията с екс съпругата.

# 58
  • Мнения: 423
Тъжно е, че ти се надяваш на противното.

На кое противно се надява? Да не обича дъщеря си? Прочети пак...
Жената приема детето на съпруга си, когато е при тях се грижи за него, но не желае съпругът и да има и друга настояща жена, както се получава на практика. Анонимка, според мен да позволиш на детето да те нарича "мамо" е наистина недопустимо. Твоя работа е, деликатно да му обясниш, че и ти много го обичаш, но то има една майка, а ти си съпругата на тати, но не си му майка. Мисля, че мъжът ти е проблема в случая. Неговото цупене с дни, когато искаш да направите това, което сте планирали е достатъчно. В случая той е този, който трябва да уравновесява нещата. Мисля, че с него трябва да проведете сериозни разговори и да наложите правила, които да се спазват в отношенията с екс съпругата.
Напълно подкрепям Пълнолуние.

# 59
  • Мнения: 482
Тъжно е, че Анонимка се надява (цитирам): А за нас- в момента сме в процес на работа за нашите деца и се надявам, когато се появят, този проблем да отпадне.А дали ще стане така как мислите?
Аз разбирам, че се надява, като си проимат общи деца, да не се виждат вече мъжа и и бившата.

Общи условия

Активация на акаунт