Зачервено дупе и ситни пъпчици

  • 47 044
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
 Здравейте мами! От вчера ни излязоха ситни пъпчици по дупето и по дудката и там където са пъпчиците доста се е зачервило, направо е почнала да се подсича Sad. Откакто се е родила ползваме памперсите на Памперс и крема против подсичане на Мустела(след всяка смяна на памперса я мажа с кремчето) и досега не сме имали никакви проблеми Rolling Eyes. По късно следобеда имаме час за педито, но бих искала да разбера вие какво мазило сте ползвали за вече подсечено дупе. Благодаря предварително за отговорите Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 3 524
От вчера ни излязоха ситни пъпчици по дупето и по дудката и там където са пъпчиците доста се е зачервило, направо е почнала да се подсича Sad.

наскоро понеже реших да опитам памперсите на памперс, а ползвахме само либеро,  на моя син дупето стана същото както го описваш. успях да се преборя с фенистил гел по малко и доста честа смяна, понеже за разлика от либерото, тези не задържаха влагата далече от пишето и дупето Rolling Eyes но все пак е добре педиатъра да го погледне Peace

# 2
  • Мнения: 4 784
Подсечен не е бил синът ми, но се е случвало два пъти да му се зачервява дупето плюс ситни пъпчици. Но само по дупето. Третирах ги със Судокрем или Бейбитан. Смених и памперсите Памперс с Либеро или пак Памперс, но не от този, предназначен за Бг пазар.

# 3
  • Мнения: 1 187
С бейбитан - много бях доволна. От Памперс ни се получиха - явно пратката е била менте, защото после пак ползвах на Памперс, но качеството бе съвсем друго.

# 4
  • Мнения: 814
 Ами ние винаги сме си ползвали памперсите на Памперс без да имаме никакви проблеми Rolling Eyes. Чесно казано не ми се вярва да е от памперсите.

# 5
  • Мнения: 4 784
Ами ние винаги сме си ползвали памперсите на Памперс без да имаме никакви проблеми Rolling Eyes. Чесно казано не ми се вярва да е от памперсите.
То и ние така, ама...
И на мен никак не ми се вярваше.

# 6
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 711
Бебка е на 3м и досега съм ползвала само памперсите на Памперс,мажа я с Бочко.От скоро и тя така започна леко да се подсича и засега Бочко помага.Чувала съм добри отзиви за крема на Пенатен и крема Бейби тан.

# 7
  • Мнения: 764
Аз мажех с Мустела, единствено този крем ни помагаше. Използвала съм винаги и само кремове на Мустела.

# 8
Здравейте мами и един татко да се включи в дискусията. Трябва дупето да се мие с водичка, а не да се трие с кърпички. Освен това памперса се сменя задължително. После мажем с Бочко, Бюбхен или Нивеа и дупето е хубаво и розово. Имаме и едно друго кремче с масло от треска (това е риба), но е много мазно и мирише лошо. Лекува без проблем:)
Лек ден!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 524
Ами ние винаги сме си ползвали памперсите на Памперс без да имаме никакви проблеми Rolling Eyes. Чесно казано не ми се вярва да е от памперсите.
може и да не е. това при нас със същото описание стана веднага след смяната на вида памперси за съжаление. иначе крема за подсичане си му е на мустела, там промяна няма.. Confused

# 10
  • Мнения: 1 427
Отначало бяхме на Памперс,сега сме на Молфикс/по-доволна съм/ и от двата никога не се е подсичала.Но и се зачервява дупето от мокрите кърпички.Затова тях ги ползвам само навън,а в къщи при всяка смяна я мия с топла вода без сапун,подсушавам хубаво и мажа с олио,понякога и с Бочко.За много подсечено можеш да сушиш гънките със сешоар-много е важно да е добре подсушено,преди да намажеш.

# 11
  • Мнения: 3 997
Тианко, сподели моля те какво е казал педиатърът на бебето ти. И аз от известно време се боря с такъв обрив - малки пъпчици, там където минава ластика на памперса (ползвах доста време Слиип енд плей), смених ги с Либеро, но още не съм ги преборила.
 Иначе при по-сериозни случаи като този мажа с Мустела, крема против подсичане, както и с другия - Стеалктив (с него само вечер).
Аз на моята педи много вяра нямам. Бебето ми се прибира подсечено от родилния дом и тя ми изписа павизан (не помогна), веднъж пък заради един обрив, който дори не беше видяла отсече - Фенистил! (оправих с Мустела пак).

# 12
  • Мнения: 1 479
Вьзможно е да е от топлото време.Бебешките пелени,на която и ф-ма да са все пак запаряват.

# 13
  • Мнения: 9 973
Вьзможно е да е от топлото време.Бебешките пелени,на която и ф-ма да са все пак запаряват.
Peace
оставяйте по-дълго по голо дупе Wink

# 14
  • Мнения: 814
Тианко, сподели моля те какво е казал педиатърът на бебето ти. И аз от известно време се боря с такъв обрив - малки пъпчици, там където минава ластика на памперса (ползвах доста време Слиип енд плей), смених ги с Либеро, но още не съм ги преборила.
 

 Ок, като се приберем от педито ще пиша Peace

Общи условия

Активация на акаунт