Проблем с регистрирането на името на моето бебе

  • 21 849
  • 153
  •   1
Отговори
Здравейте на всички,

Преди 4 дена станах майка на малко и сладко бебенце Simple Smile, което с баща му решихме да се казва Кикаха/Името е взето от един герой от книга  на Филип Хосе Фармър, означава бърз, смел и хитър и тн./ Днес след изписването ни от болницата отидохме да го запишем и да му издадат Акт за раждане. Служителките там обаче, след като чуха името и ми бутнаха една книга с извадка от някакъв закон според който, цитирам: "Ако избраното име на детето е осмиващо, опозоряващо, обществено неприемливо или несъвместимо с националната чест на българския народ, длъжностното лице има право да откаже вписването му в акта за раждане, като приложи разпоредбите на ал. 2 и 3."

Нашата идея с таткото беше да го кръстим Кикаха Сим Симеонов, за да не стават много натрупвания от Симеонов Симеонов и тн, след името на детето.

Уведомиха ни обаче, че с това Сим като бащино име почти най вероятно със сигурност, кметицата не би одобрила или позволила.

Прочетох в други форуми, че всъщност в някои градове няма никакъв проблем да се запише с бещино име без -ов или -ев, докато на други места трябва едва ли не да ги цапнеш с стотачката за да се смили някой да ти запишат детето с каквото име са му измислили родителите.

Моля ако някой е преживял или сблъскал с нещо подобно да сподели перипетиите си Simple Smile и евентуално ако знаете дали имат реално законово основание освен това което цитирах, да ни откажат да запишем детето както искаме, и ако има начин как да си помогнем /изключвам варианта с пари под масата- мразя корупцията/.

Благодаря предварително


Анета

# 1
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 383
Леле вие добре ли сте бе хора  Shocked?Чесно да ви кажа с такъв проблем не съм се сблъсквала,ама служителката си е в пълното право да ви откаже.Помислете си добре тези имена въобще не се връзват с нашата националност.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 755
Това сериозно ли е?  Rolling Eyes
Да ви е живо и здраво детенцето! Нека е "бърз, смел и хитър", както искате. А Кикаха Сим Симеонов ми звучи малко като китайско име.

# 3
  • Мнения: 6 992
Детето може да е Някойси Симеон Симеонов. Не Сим, Сим не е името на бащата все пак, а Симеон.
А за Кикаха...нямам думи просто. Rolling Eyes Съжалявам, но...е осмиващо име, според мен. Не всички сме чели тази книга...и ми звучи малко като кихам, кихнах... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 9 903
е@@си, пързалка ли е това?
ако не е,  какво ще обяснявате на детето : ти, Бързоног елен, се казваш така, защото като се роди, пред палатката пробяга елен. Ти, Кикаха, като се роди, едно плешиво куче кихна на прага...

# 5
  • Мнения: 2 212
Аз не разбрах проблемът е, че не искат да го запишат Кикаха или не искат, заради бащино Сим и биха го записали Кикаха Симеонов Симеонов.

Не знам, името е меко казано странно и добре помислете дали заради вложения в него смисъл искате някой ден детето ви да търпи подигравки...щото айде може да има Ричардовци, Майкъловци и т.н. ама Кикаха звучи не особено приемливо...

# 6
  • Мнения: 399
Това е шега ,нали?!  #Crazy И аз харесвам странни имена ,но това е просто   Sick...всъщност жената не моли за коментар на името,но е трудно да се въздържи човек!  ooooh!
Да ви е жив и здрав сина и дано намерите разрешение на "проблема"!  Peace

# 7
  • Мнения: 363
Преди 4 дена станах майка на малко и сладко бебенце Simple Smile, което с баща му решихме да се казва Кикаха/Името е взето от един герой от книга  на Филип Хосе Фармър, означава бърз, смел и хитър и тн./

първо, честито! да ви е жив и здрав!!!   bouquet
за Бога, хора, какви книги четете?!? пробвайте с някой бг автор белким си харесате някое прекрасно бг име!!!


Не знам, името е меко казано странно и добре помислете дали заради вложения в него смисъл искате някой ден детето ви да търпи подигравки...щото айде може да има Ричардовци, Майкъловци и т.н. ама Кикаха звучи не особено приемливо...

можеше и Ю Ги Йо да искат да го кръстят!!!

# 8
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
е@@си, пързалка ли е това?
.... какво ще обяснявате на детето : ти, Бързоног елен, се казваш така, защото като се роди, пред палатката пробяга елен. Ти, Кикаха, като се роди, едно плешиво куче кихна на прага...

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy


 Hug

# 9
  • Мнения: 1 691
Хора, може и да не е осмиващо това име (много е красиво всъщност само по себе си), но определено е разсмиващо в комбинация със Сим Симеонов. Не че със Симеонов Симеонов е много по-добре... Просто не се връзва някак.
Вярно, че всичко е въпрос на привичка и ако в следващите години се появят още 100-тина Кикаховци, вероятно ще звучи като Аспарух, Кардам, Тимур или нещо от сорта.
Единственият вариант - според мен - е да се съгласите на стандартно бащино име (Симеонов) и така да им замажете очите.
 newsm78
Замислих се обаче - как ще му викате на галено? Аз бих избрала Кики.

# 10
  • Мнения: 2 212
За галено според мен е страхотно Кико или Кики, но цялото име е малко смущаващо...и наистина едва ли ще се появят още много такива и наистина едва ли много хора ще го асоциират с книгата и вложения от родителите смисъл. Иначе за контекста и атмосферата от книгата, името наистина е красиво, сигурна съм. Но БГ действителността не е такава и може да отнесе незаслужени подигравки детето, само заради името си.

# 11
  • Мнения: 3 016
Леле вие добре ли сте бе хора  Shocked?Чесно да ви кажа с такъв проблем не съм се сблъсквала,ама служителката си е в пълното право да ви откаже.Помислете си добре тези имена въобще не се връзват с нашата националност.
Peace

# 12
  • Мнения: 1 796
Едва ли някога ще се сблъскам с такъв проблем, защото на мен ми харесват по-традиционни имена, все съм чувала странности, ама това име ме разби newsm78
Помислете за детето си, как ще се чувства с това име и дали няма да отнася подигравки.

Освен това смятам, че служителките твърде рядко се се сещат да не вписват странни и осмиващи имена Thinking

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 08:07 от daya9

# 13

И според мен е добре да размислите.  Simple Smile
По-добре Калоян, а на галено може да си го наричате и така. Никое ли друго име не ви харесва?
Мисля, че за фамилно име на детето може да бъде записано бащиното или фамилното на таткото, за да избегнете повторение.





 

# 14
  • Мнения: 4 111
Най-добре Симеон на трета.

# 15
Здравейте на всички

Просто си мислех, че ако в "Дързост и Красота" главния човек не се казваше Рич ами Кикаха, и ако не ни бяха промити мозъците с всякакви предразсъдъци от сорта на ама то туй, или то унуй, сигурно никой нямаше и гък да каже.

Имам приятелка която от години събира странни български имена. Повярвайте ми - Кикаха е цвете пред поне 90% от тях, и тези имена биха ви разсмивали или осмивали далеч повече. Дано да ги е направила в електронен вариант за да мога да Ви запозная, с част от тях.

Между другото разгледах все пак българския именник, както ме посъветваха, невероятно компетентните служителки на общината, да не би случайно да не знаем с мъжа ми варианти за имена. Имаше далеч по смешни и странни за настоящите дни имена, които навремето може и да са значели нещо.

Кой според вас сега може да си кръсти детето Къдрьо Simple Smile

Ако Кикаха като име не стане ще подам молба малкия бебок да се казва Кика или Кико. Според мен е много звучно и интересно име и щом има Ричард и Леонардо, не може да не стане и Кика.

Между другото четох в закона, че в зависимост от религията можело да се избират различни имена, дори такива в разрез с БГ закона Simple Smile

Ако накарам, моя дивия мъж в бързината да иде и да стане будист или нещо от сорта, дали ще има ефект как мислите?

Поздрави на всички

Анета

# 16
  • Мнения: 4 111
За самото име е възможно да стане, но бащиното Сим не вярвам. Или трябва да е Кикаха Симеон Симеонов или баща му да се прекръсти на Сим.

# 17
  • Мнения: 6 992
На мен лично и имена от типа на Ричард и Леонардо са ми тъпи.
Вие избирате името на детето. Щом сте решили да му причините това, давайте, не се съобразявайте с общественото мнение.
Синът ви ще тегли последствията.

И ние сме чели книги, не гледаме Дързост и красота. Само че не ми е дошло на ум да си кръстя сина Квазимодо в името на промяната към добро, нито Арагорн, че е бил смел в битка...Между света на книгите и реалния свят има разлика.

Успех с институциите.

# 18
  • Мнения: 2 172
Здравейте на всички

Просто си мислех, че ако в "Дързост и Красота" главния човек не се казваше Рич ами Кикаха, и ако не ни бяха промити мозъците с всякакви предразсъдъци от сорта на ама то туй, или то унуй, сигурно никой нямаше и гък да каже.

Имам приятелка която от години събира странни български имена. Повярвайте ми - Кикаха е цвете пред поне 90% от тях, и тези имена биха ви разсмивали или осмивали далеч повече. Дано да ги е направила в електронен вариант за да мога да Ви запозная, с част от тях.

Между другото разгледах все пак българския именник, както ме посъветваха, невероятно компетентните служителки на общината, да не би случайно да не знаем с мъжа ми варианти за имена. Имаше далеч по смешни и странни за настоящите дни имена, които навремето може и да са значели нещо.

Кой според вас сега може да си кръсти детето Къдрьо Simple Smile

Ако Кикаха като име не стане ще подам молба малкия бебок да се казва Кика или Кико. Според мен е много звучно и интересно име и щом има Ричард и Леонардо, не може да не стане и Кика.

Между другото четох в закона, че в зависимост от религията можело да се избират различни имена, дори такива в разрез с БГ закона Simple Smile

Ако накарам, моя дивия мъж в бързината да иде и да стане будист или нещо от сорта, дали ще има ефект как мислите?

Поздрави на всички

Анета

Анета,абсолютно те подкрепям  Peace
Не виждам ,защо всички майки се отнасят по този начин  Sick Едва ли не с отвръщение към името  Shocked Според мен е логично да бъде позволено вписването на името,поради простата причина,че в днешно време се срещят такива "изгъзици",че се чудя как въобще са се сетили.Извинявайте,ама не може да има Брайън,Рейчъл,Райън,Шанън,Лоренцо....и дрън-дрън напълно чуждоземни имена,а Кикаха да не може  Thinking Ами ако бащата е китаец,индиец или от някаква друга народност и държи детето му да се казва с тамошно име??Какво ще стане тогава?Незнам какъв е този патриотизъм,който е налегнал в днешно време българите,че все търсят КРАСИВИ БЪЛГАРСКИ имена  ooooh! На мен пък ми е писнало от тривиални,изтъркани имена,които са под път и на път.Точно затова и моето дете не се казва така  Naughty И съм сигурна,че ще ме поздрави,че сме и дали красиво и забелязващо се име.
   Лично аз не виждам никакъв проблем.Потърсете си правата,допитайте се до някои по висши инстанции и не позволявайте някакви си служителки от общината да определят толкова важни неща  Peace
 

П.П.Аз лично не подкрепям избора на това име поради единствената причина,че биха го гледали накриво в училище,предполагам би будило подигравки,поради непознаването му.Все пак това не е име,което се среща т.к. не прилича на име,по-скоро на индианско прозвище  newsm78

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 21:36 от elfi4ka

# 19
  • Мнения: 3 804
Елфи4ка-ако бащата е 4ужденец ли4ното име на детето не се гледа,но пък за бащино се изписва цялото име на бащата -независимо от произхода му bowuu
а за името Кикаха  newsm78,знам ли доста е странно за бг действителност,детето ще отнесе доста подигравки,ако не се брои пък и колко ще му се налага да обеснява как то4но се произнася името и защото е такова-това е от ли4ен опит ,името на голямата ми дъщеря е арабско и то много рядко срещано и когато сме в БГ и се налага по 100 пъти да го повтаря за да я разберът,какъвто проблем нямат средната и малката
знам ли във вашия слу4ай бих предпо4ела да го запиша само Кико,а от бащиното име няма как да избягаш Mr. Green,дори и да бутнеш пари

# 20
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Боже , божееее.... няма ли да има край , съвсем изкукуригахте ...милост за горките дечица - имате ли идея как се чувстват в училище ?!!
Имам 5 сестрички , ученички - майката е подкарала кръщавката според текущия тв сапунка-сериал .
Изключение прави първата - писана е на баба си Елка , а останалите са -
Андрея Селесте , Михаела , Есмералда , Вероника Диас .
Имам и колежки , които са записали децата си със странни имена - Стивиан , Правдолюб , Първомир , Хрисимир . Познавам и една  Миньон - едра и снажна жена - нейните я писали така защото била дребничко бебенце - налагаше и се всекиднивно да се обяснява - ужас просто , цял живот обяснения и пояснения !!!

# 21
Здравейте отново на всички и благодаря за всички мнения.

За това че името е странно две мнения няма, даже днеска обсъдихме варианта Кардам - Кикаха евентуално. Все пак момента за подигравките в училище го има и сигурно наистина ще отнесе присмех и тн.

И това отново и за пореден път доказва с извинение по колко захлюпен начин са ни възпитали и колко ни е страх нас българите от всичко различно, че като се изправим срещу него си заравяме главата у пясъка ипочваме да го плюем.

Ще изчакам мнението на всесилната госпожа кметицата да си каже невероятно тежката дума и така.

Ето само за пример некои имена отново които намерих в българския именник и тн.

Цаца Стойкова Зорова
Звездолетка
Меранза
Нива и Поляна

и после идиразправяй че трябвало по закон от българския именник да си кръщаваме децата


Лека вечер на всички

# 22
  • Мнения: 1 364
 Laughing Laughing Laughing И аз ако съм на мястото на служителката ще откажа регистрация.

# 23
  • Мнения: 9 903
даже днеска обсъдихме варианта Кардам - Кикаха евентуално.

а това вече е подигравка; стъпете на земята с мъжа ти.
Не можеш да наричаш хората захлюпени само защото не харесват кихавицата на главния герой от някакво фентъзи  Thinking
уф, сигурно е пързалка, пък аз се връзвам  ooooh!

# 24
  • Мнения: 206
Моята баба се казва Неделя, баща и беше Калчо, сестра и Керана. Сега тези имена са старомодни както по-горе посочените Нива и Поляна, ама в някое си време са били актуални, както с днешната Есмерада Simple Smile Simple Smile
Иначе нека момченцето си има някое нормално име, а галено си му викайте Кикаха... така няма да е натрапчиво, а като прякор по-може да се приеме и от околните
Това нали не е реклама на книгата защото и аз не съм я чела Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 992
Андрея Селесте , Михаела , Есмералда , Вероника Диас .

Моля, не ме нареждайте към сериалите  Joy
Че и за моето име е падало битка с лелките в общината, че и до съда за ходили за това Михаела, а сега до сериал да ме наредите ... Crazy Mr. Green

# 26
  • Мнения: 399
 Joy Голям смях! Твърде повърсхостно е да наричаш хората захлюпени само защото правят разлика между смешно име и странно име!  Joy
Аз принципно ви подкрепям в желанието ви да дадете на сина си уникално име - както е видно и от подписа ми и аз не си падам по тривиални и често срещани такива!  Peace НО това име е твърде смехотворно дори за моята незахлюпена същност! Crazy

# 27
  • UK
  • Мнения: 3 959
Освен това далеч не само в България се обръща внимание на странните имена и се подиграват хората за това.

Аз не харесвам името както всички досега, но пък съм на мнение, че трябва да можеш да кръстиш детето си както си пожелаеш. В крайна сметка, ако съумееш да го научиш от малък, че най вероятно някой ще му се смее за името и че той не бива да обръща внимание на това, сигурно няма да е толкова лошо когато започне училище примерно. Ако не успееш тогава ти ще го успокояваш когато се прибере разреван - и в двата случая си е изцяло твоя работа. Успех.

# 28
  • Мнения: X
Е, не, това е безумно просто  Sick Sick Sick Извинявай, но щом си пуснала тема, се изкушавам да си напиша мнението. Името е меко казано- безумно (мое мнение), не си заравям главата никъде, казвам си мнението. Наистина не сте помислили за подигравките и как може да се травмира едно дете от подобно нещо. Децата не мислят за обидата, те просто изразяват впечатленията си. Става въпрос не само за имена, ами за различия, които ги впечатляват. Отплеснах се! Вие сте от родителите, които пълнят подобни списъци със "странни" имена. Съжалявам ако съм била груба, да ви е живо и здраво детенцето. И не на последно място, ако зависеше от мен, не бих позволила някой да кръсти детето си така. Иначе няма лошо да избереш някакво уникално име, но прощавайте това е... ooooh!
Е, добре де, ако трябва да го подготвяш, че някой ще му се смее, защо въобще ще го кръщаваш така  newsm78

# 29
  • Мнения: 502
аз не бих си кръстила детето със странно име, най-малкото за да не се чувства то като порасне некомфортно от присмеха на другите. колкото и да ме привлича името пак с това бих се съобразила, но това е мое лично мнение.

# 30
  • Мнения: 4 435
Не мога да повярвам че родител иска да причини това на детето си.Да бъде подигравано от малко,после до 12-ти клас в училище,и от там нататък,него да го е срам да си казва името,когато се запознава с някой. Стига бе хора,мислете малко.
Радвам се че служителката не се е съгласила да го запише.

Цитат
Ето само за пример некои имена отново които намерих в българския именник и тн.

Цаца Стойкова Зорова
Звездолетка
Меранза
Нива и Поляна

Ти така ли искаш да звучи и името на детето ти,а? Tired И така да се спряга по форумите. Tired  Тези имена ги има,но са по-скоро от на баба ми времето,а не сега. ooooh!
Горкото дете.И да го кръстите така, още на 18 ще го смени.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Аз си мисля че е немислимо да не ви разрешат да си кръстите така детенцето /да ви е живо и здраво!/. На мястото на кметицата със сигурност бих зачела усилието да се измисли това безумно име.
Иначе винаги ми е подозрително когато някой регистриран от преди два дни пусне тема с подобно съдържание.

# 32
  • Мнения: 11 607
Леле, каква тема! Форума продължава да буди в мен най-мили чувства........

Аз съм за Кардам.......

Интересна ми е развръзката на случая........

В крайна сметка - детето все още ли е без име, и как си го наричате в къщи?

# 33
  • Мнения: 18
 ooooh! ooooh! ooooh!
Горкото дете, честно !

# 34
  • Мнения: 1 488
Аз пък не виждам къде е проблема. Защо да неможе родите да си кръстят детето така както им харесва? Не виждам нищо осмиващо или обидно в името. Защо е това ограничено мислене? Това че на другите не им харесва повод ли е да не се позволи записването му?  ooooh!

# 35
  • София
  • Мнения: 137
Съжалявам предварително, че не давам отговор на поставения въпрос, но.. По-скоро искам да кажа, че да кръстиш детето си е голяма отговорност, не е просто така измисляш/спираш се на някое име и го "плесваш" на детето си! Все пак родителите би трябвало да си зададат и въпроса, как ще се чувства това дете, как ще се представя, когато тръгне първо на детска градина, после на училище.. Децата са доста откровени/меко казано/ и определено с подобно име детето би било обект на подигравки. Ясно е, че е неписан закон и повечето хора не харесват името си, но това... Кикаха  Rolling Eyes  А и много интересно, нямах предства, че има такъв закон, който защитава децата от донякъде безумните хрумвания на някои родители. Не искам да ви обиждам, но наистина това име е меко казано странно!

# 36
  • Мнения: 1 322
Не го кръщавайте Кикаха!!!

# 37
  • Мнения: 544
А защо не го кръстите Кардам (или с друго име) и да го наричате на галено Кикаха? Името е уникално и вие като най-близки имате привилегията да го наричате Кикаха в моменти на нежност. Така и детето като чуе Кикаха, ще знае, че близък човек се обръща към него, а като чуе Кардам, ще знае, че е всеки друг.
А има хора, които всички наричат с едно име, а официалното им е друго. Макар че,  името се дава с цел да те наричат другите с него, нали!?
Вие май сте се заинатили и е любопитно как ще се развият нещата  Thinking.

# 38
  • Мнения: 917
Еххххххххххххх че е забавно. Интересно ми е как всъщност ще се казва това дете. Не бях се смяла така от години. Добре че има кой да пуска такива теми и кой да им прави коментарите.

# 39
  • Мнения: 4 555
Ето затова има такива закони, защото понякога деца се раждат от хора, които още не са дорасли за тази работа и държавата, естествено, има грижата да защити правата им (на децата!).

Много забавна тема Simple Smile

# 40
  • Мнения: 494
Ох майко,как само тръпна,ако знаете ,да разбера все пак,какво име сте избрали,айде наздраве!

# 41
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ето затова има такива закони, защото понякога деца се раждат от хора, които още не са дорасли за тази работа и държавата, естествено, има грижата да защити правата им (на децата!).

Много забавна тема Simple Smile
Изобщо не съм съгласна с теб, това, че искат да си кръстят детето със странно име далеч не е гаранция, че няма да се грижат за него добре. Не може да кажеш че не са дорасли за да имат дете.

# 42
  • Мнения: 153
А защо не го кръстите Кардам (или с друго име) и да го наричате на галено Кикаха? Името е уникално и вие като най-близки имате привилегията да го наричате Кикаха в моменти на нежност. Така и детето като чуе Кикаха, ще знае, че близък човек се обръща към него, а като чуе Кардам, ще знае, че е всеки друг.
Подкрепям напълно този вариант /е може и да не е точно Кардам/
Цитат
А има хора, които всички наричат с едно име, а официалното им е друго. Макар че,  името се дава с цел да те наричат другите с него, нали!?
Вие май сте се заинатили и е любопитно как ще се развият нещата  Thinking.
У нас двете с дъщеря ми сме на този вариант - тя се казва Любов, но си я наричаме Буба, а аз съм Вергиния, но май само в къщи го знаят това  Mr. Green - за всички останали съм Вики

Моят съвет мила Азазел е, кръстете си детенцето /живо и здраво да ви е/ на човек, когото обичате и уважавате, пък си го наричайте Кикаха, то ще си приеме допълнителното име като нещо нормално, но ще му спестите мнението на чуждите хора, ако точно това име е написано в акта му за раждане / и после в личната карта и т.н./

# 43
  • Мнения: 4 555
Ето затова има такива закони, защото понякога деца се раждат от хора, които още не са дорасли за тази работа и държавата, естествено, има грижата да защити правата им (на децата!).

Много забавна тема Simple Smile
Изобщо не съм съгласна с теб, това, че искат да си кръстят детето със странно име далеч не е гаранция, че няма да се грижат за него добре. Не може да кажеш че не са дорасли за да имат дете.

Напротив. Желанието им да си кръстят детето с това име говори две неща:
1. Не осъзнават отговорността, която имат. Подхождат по-скоро егоистично, избирайки някакво интересно за тях име, без да си дават сметка как ще се чувства детето с такова име и без това да е приоритет при избора. Говори за незрялост на мисленето. Детето не е куче все пак.
2. Желанието да демонстрират своята оригиналност по този начин, говори за липса на пълноценна себеизява. Подобни родители трудно могат да възпитат у детето адекватна самооценка, каквато те самите предполагам не притежават.

# 44
  • UK
  • Мнения: 3 959
Нямаш право да поставяш подобни етикети на хора, които не познаваш. Историята помни хора със странни имена постигнали много в живота си, очевидно възпитани от способни родители. И моето, и твоето име са измислени от някого някога, и, кой знае, може родителите, кръстили детето си с това име да са били мислени за безотговорни и там каквито ги определи. Никой не е седнал да измисли един именник и да му сложи етикет "за отговорни родители", така че нито ти, нито който и да било може да определя някого като неспособен родител само заради избраното име.

На мястото на авторката изобщо не бих се занимавала да пиша какво е името на детето, то стана като БигБрадър.

# 45
  • Мнения: 517
Моля те, не кръставайте така детето си... А3 самата не съм предполагала, че сина ми сте се ка3ва Георг, а не Георги и дъстеря ми сте е Тере3ия, а не Тере3а, което е по интернационално, но 3а Бавария и Австрия имената са си класически.
Кикаха не 3вучи добре.   

# 46
  • Мнения: 4 555
Нямаш право да поставяш подобни етикети на хора, които не познаваш.
Simple Smile
Ти явно просто искаш да се заяждаш, а аз си губя времето да ти изреждам аргументи. Ако не умееш да спориш, просто си признай Simple Smile
Не ми е необходимо да познавам хората, защото аз не им поставям етикети на базата на тяхната биография, а коментирам едно конкретно тяхно действие. Друго за тях не ми е необходимо да знам. Аз виждам, че те поставят приоритет на желанието си да се направят на интересни, пред това да се замислят как ще се чувства детето с това име. Желанието им да се правят на интересни говори за незадоволена нужда от себеизява.
Аргументът ти, че всяко име е измислено в даден момент, въобще няма отношение към моите аргументи. Много е лесно да се прецени дали едно име е приемливо за конкретна социална среда и коментарите в тази тема много ясно показват как се възприема точно това име. Ако въпреки този очевиден факт, майката предпочете да причини това на детето си, значи без съмнение има много незряло отношение към бъдещата му личност и за пореден път доказва, че дава приоритет на прищявката си. И понеже грижата за бебето след раждането му често изисква компромиси с прищявките и личното време на майката, много помага, ако тя предварително е подготвена за този факт.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 755
Ескарина, съгласна съм с теб  Peace

# 48
  • Мнения: 805
Нямаш право да поставяш подобни етикети на хора, които не познаваш.
Simple Smile
Ти явно просто искаш да се заяждаш, а аз си губя времето да ти изреждам аргументи. Ако не умееш да спориш, просто си признай Simple Smile
Не ми е необходимо да познавам хората, защото аз не им поставям етикети на базата на тяхната биография, а коментирам едно конкретно тяхно действие. Друго за тях не ми е необходимо да знам. Аз виждам, че те поставят приоритет на желанието си да се направят на интересни, пред това да се замислят как ще се чувства детето с това име. Желанието им да се правят на интересни говори за незадоволена нужда от себеизява.
Аргументът ти, че всяко име е измислено в даден момент, въобще няма отношение към моите аргументи. Много е лесно да се прецени дали едно име е приемливо за конкретна социална среда и коментарите в тази тема много ясно показват как се възприема точно това име. Ако въпреки този очевиден факт, майката предпочете да причини това на детето си, значи без съмнение има много незряло отношение към бъдещата му личност и за пореден път доказва, че дава приоритет на прищявката си. И понеже грижата за бебето след раждането му често изисква компромиси с прищявките и личното време на майката, много помага, ако тя предварително е подготвена за този факт.

Какво ви става бе хора - изтрещяхте съвсем. Май демокрацията ви е в повече!
Как ще си кръстите детето КИКАХА!?!
Учудвам се че са се намиерили двама души които да са съгласни с подобно безумие и на всичкото отгоре са се срещнали и семейство са създали....

# 49
  • Мнения: 340
Напротив. Желанието им да си кръстят детето с това име говори две неща:
1. Не осъзнават отговорността, която имат. Подхождат по-скоро егоистично, избирайки някакво интересно за тях име, без да си дават сметка как ще се чувства детето с такова име и без това да е приоритет при избора. Говори за незрялост на мисленето. Детето не е куче все пак.
2. Желанието да демонстрират своята оригиналност по този начин, говори за липса на пълноценна себеизява. Подобни родители трудно могат да възпитат у детето адекватна самооценка, каквато те самите предполагам не притежават.

Много добре аргументирано.  Напълно съм съгласна.

# 50
  • Мнения: 3 804
а авторката няма ли да се появи и да разбули мистерията как все пак е записано детето newsm78

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз чакам с нетърпение развръзката.
П.С.: Ескарина -   bouquet

# 52
  • Мнения: 2 784
Какво толкова. Преди няколко години тук бяха доста модерни имената Алисия, Малвина и Ноел.
Аз лично не бих си кръстила детето на дадо Коледа или на синекосата приятелка на Буратино, но ето, че някой го е направил. Имаше даже една майка, която си беше кръстила детето на вид вносно сирене(няма да споменавам име, че е много характерно), чак година по-късно разбрах, че мъжът и е чужденец.
В моето семейство вуйчо ми има доста странно име, казва се Идеал, на артиста Идеал Петров, който е бил приятел на дядо ми. Не знам да е имал проблеми в училище, имал е по-късно, когато се ражда братовчедка ми, защото е настоявал бащиното име да е Идеал, не Идеалова. През 54-та са го записали без проблеми, а тридесет години по-късно майка ми е стигнала до съд, за да запише сестра ми Ваня, а не Иванка, както е било в именника. Rolling Eyes

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
 ooooh!
И аз чакам с нетърпение развръзката.
П.С.: Ескарина -   bouquet
и аз  Laughing

# 54
  • Мнения: 641
Не мога да разбера защо така нападате авторката, пък даже и квалификации за възможността и зрелостта и да гледа деца. Жената пита за законовите основания да и бъде отказано. Съгласна съм с мнението на Малката Госпожица Мърморана, хората имат право да си кръстят детето както пожелаят. Не смятам, че името е „обидно, опозоряващо, обществено неприемливо или несъвместимо с националната чест на българския народ”. Дали го харесвам е друг въпрос, но не той е важен. Детето може да бъде обиждано за името каквото и да е то, или за нещо друго, ако не за името – децата са безкрайно изобретателни в жестокостта си понякога, и това е едно от малкото препядствия с което то ще се сблъска в живота и трябва да се научи да ги преодолява.
azazelll, съжалявам но нямам представа от законовата уредба и не съм се сблъсквала с този проблем. Надявам се нещата при вас да се развият благополучно за всички.

# 55
  • Мнения: 9 903
Еспа, значи ти смяташ, че Кикаха е име, съвместимо с националната ни чест?

# 56
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ако започнем да изброяваме само имена, съвместими с националната чест, мисля че съвсем скоро ще преминем на твърде националистична вълна. Нито ще е първото, нито последното бебе, кръстено по "несъобразено с националните традиции" име, а и не е вашето, така че какъв ви е проблема?

# 57
  • Мнения: 9 903
проблемът е, че авторката поиска мненията ни Simple Smile какво, като не е нашето, трябва да я подкрепим на всяка цена ли?

# 58
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами не, но не и да я обявявате за едва ли не за затвора, че искала да си кръсти детето със странно име. Аз също не го одобрявам, но си е нейна работа.

# 59
  • Мнения: 3 372
Абе хора защо си мразите толкова децата ooooh! Мен ако ме бяха кръстили Кикаха щях да ги мразя родителите ми цял живот Thinking

# 60
  • Мнения: 5
Много интересна и забавна тема!
Гледам, че до днес никой не е цитирал закона, нито пък авторката се е включила да каже как е завършило всичко за детенцето - да им е живо и здраво!
Та името на б.г. гражданин е задължително съставено от лично, бащино и фамилно име. Бащиното се образува от собственото име на бащата с наставка -ов или -ев и окончание съобразно пола, изключение от правилото за наставката -ов или -ев са изброени и в закона и не мисля, че случая на авторката на темата се вписва в тях.
Ескарина ми допадна много като коментар.
А и служителката, която е отказала вписване на името има право.
Весело ми стана, като видях едно от възможните развития на въпроса, предвид всичкото това инатене от страна на авторката да запише детето си с това име и отказа от страна на длъжностното лице да го впише. Никой не остава безименен  Simple Smile
Вижте и вие
"чл.12 (4) Ако избраното име на детето е осмиващо, опозоряващо, обществено неприемливо или несъвместимо с националната чест на българския народ, длъжностното лице има право да откаже вписването му в акта за раждане, като приложи разпоредбите на ал. 2 и 3."
ал.2 не е много интересна : Ако двамата родители не са постигнали съгласие за името, длъжностното лице вписва в акта за раждане само едно от имената, предложени от родителите
но погледнете това:
(3) Ако родителите не посочат име, длъжностното лице определя името, което сметне за най-подходящо в случая
и така, ако не сте добри да дадете име на детето си, ще го кръсти държавата вместо вас.

# 61
  • Мнения: 2 786
Надявам се, че авторката на темата се шегува  Wink
Преди да се избере странно име за детето трябва да се помисли, че някой ден това дете ще отнесе много подигравки от другите деца и може и да стигне до Съд да си смени името като осмиващо.
И аз знам деца, които се казват Буркан, Салфетка и Стомна, но са твърде малки, за да осъзнават каквото и да било.
Представям си какво ще им е като пораснат  ooooh!

# 62
  • UK
  • Мнения: 3 959
Но някой е позволил на родителите да кръстят детето си Салфетка, значи на какво отгоре ще забранят на тази жена да кръсти нейното Кикаха? Доколкото ми е известно това не е нещо, в което правим компоти за зимата или пък си бършем мазните пръсти. Защо тогава Салфетка може, а Кикаха - не?

# 63
  • Мнения: 340
Чиновничките, които са позволили да се запишат Салфетка и т.н. просто не са си свършили работата.  За пръв път ли чувате за държавни служители, на които не им пука?  Това, че има много деца кръстени с имена, които нарушават закона, не значи, че и на Кикаховите родители трябва да им разрешат да направят нарушение.

Според мен името Кикаха ясно нарушава закона защото е "обществено неприемливо".  Айде пуснете една анкета сред форумското "общество" да видим какъв процент смятат Кикаха като приемливо име за дете в БГ??  Надали % ще е над 5-6, макс. 10.

И стига вече с аргументи от типа "аз съм за свободата на избора", че са напълно неуместни в този случай.  Първо, има си закон, който ограничава избора в някаква степен.  Ако имате аргумент затова, че Кикаха не нарушава закона, кажете го.  Второ, дори и да нямаше такъв закон, пак смятам, че родителите не трябва да злоупотребяват с правото на избор и да причиняват травма на детето си като го кръстят Кикаха.  Ситуацията за мен е аналогична на тази-- представете си, родители, които ежедневно наричат детето си олигофрен и тъпанар.  Те смятат, че имат пълно право на избор как да се отнасят с детето си и как да го възпитават.  Вие няма ли да сметнете, че те травмират детето?  Няма ли да се опитате да ги разубедите да не се отнасят така с него?

# 64
  • UK
  • Мнения: 3 959
Познавам момиче, което се казва Десислава и е до болка травмирано от името си. Мрази го, комплекс й е. Не мога да я разбера, бегло я познавам, но тя дори не се представя с него. Възможността това дете да мрази името си е по голям, но има и друга крайност - хора с подобни, странни имена, които се гордеят с това. Не можеш да определиш кой от двата типа ще е това дете.

# 65
  • Мнения: 340
Познавам момиче, което се казва Десислава и е до болка травмирано от името си. Мрази го, комплекс й е. Не мога да я разбера, бегло я познавам, но тя дори не се представя с него. Възможността това дете да мрази името си е по голям, но има и друга крайност - хора с подобни, странни имена, които се гордеят с това. Не можеш да определиш кой от двата типа ще е това дете.

Е, естествено, че всяко правило си има изключения.  И какво от това?

Има и много хора, които са тормозени от родителите си, но са преодоляли травмата.  Това значи ли, че трябва да подкрепим избора на родителите да тормозят децата си?

# 66
  • Мнения: 2 786
Не мисля, че Кикаха е подходящо име за България.
Имена, навлезли от западната култура някак по се приемат, но това Кикаха ми звучи точно като индианско име - защо не кръстят детето Белия облак направо или Черния чайник?
Или пък Винету - и това е от книга.
Робинзон Крузо Симеонов мисля, че ще звучи направо идеално  ooooh!

# 67
  • Мнения: 10
Ако не се лъжа, в "Мъже в чорапогащи" имаше някакъв персонаж "Апчу", и хората като чуеха името му, отговаряха с "Наздраве!" Не намирате ли нещо сходно със ситуацията, в която на това дете му предстои да попадне? Grinning

# 68
  • София
  • Мнения: 5 755
Аз пък съм почти сигурна вече, че темата е пързалка  Laughing

# 69
  • Мнения: 641
тити, не виждам с какво националната чест на България може да бъде опозорено от човек с името Кикаха. Прости ми но не разбирам. Жената не е тръгнала до го кръщава Отцеубиец Симеонов или Крадльо Българанов примерно.

Сиси Боата, не смятам че името е обществено не приемливо също така. Не може за доказателство да служи мнението на хората в форума или където и да е в интернет пространството. Просто това не е представителна извадка.
А да твърдиш, че да кръстиш детето си Кихаха е аналогично на това да го наричаш кретен или олигофрен е просто несериозно, аналогията е напълно неуместна.

Както и да е, спирам по темата, почесах си езика, както казва Elwing темата най-вероятно е пързалка
Хубав и усмихнат ден от мен на всички.   bouquet

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз пък съм почти сигурна вече, че темата е пързалка  Laughing

Да, ама всички май бая се посмяхме, нали?

# 71
  • Мнения: 340
Еспа, напълно съм съгласна с теб, че Кикаха не позори националната чест.  Отказ по този параграф ми се вижда напълно неуместен.

Съгласна съм също, че интернет форумът не е представителна извадка.  Но според теб, ако се направи проучване в представителна извадка, какъв ще е процента на респонденти, които ще определят име Кикаха като "приемливо"?  Както изисква закона. Според мен страшно нисък. И за това смятам, че Кикаха много лесно се вписва в групата на обществено неприемливи имена. 

Колкото до аналогията, нещо не си я разбрала явно-- аналогията идва не от това, че Кикаха=олигофрен, а от това, че и в двата случая ако родителите решат да наречат детето си с тази дума, резултатът ще е травмиране на детето в по-малка или по-голяма степен.  В единия случай травмата ще идва от това, че родителите го обиждат, в другият случай травмата ще идва от това, че масово ще му се подиграват в обществото (а съучениците сигурно и ще го обиждат).  И заради това смятам за напълно приемливо да се ограничи правото на избор на родителите.  Направих аналогията защото за първия случай родителят с право ще отнесе само критики, а за втория получава защита от някои, основана на "право на избор". 

На мен не ми се струва, че е пързалка темата.  Хора всякакви...

# 72
  • Мнения: 6 901
Само аз ли успях да свикна с името докато изчета темата Laughing Сериозно, вече не ми звучи толкова зле. И не виждам защо да не си кръстят така детето, не е кой знае какво и всъщност думата нищо не означава на български.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ситуацията е напълно абсурдна! #Crazy Добре, че в България са останали закони, които защитават правата на тези, които не могат да го сторят сами.

# 74
  • Велико Търново
  • Мнения: 94
Е, това не може да бъде!
Кой нормален и съвременен родител в днешна България ще се кръсти детето така? Наистина мисла, че Кикаха ще бъде обект на подигравки още от първи клас. Малките деца са невероятно и по детски му невинно искрени, истински  подигравчии. Отначало в по-малка възраст те не го разбират(че се подиграват или присмиват на някой), но когато се премине една възраст и поузреят на малко по-високо ниво, тогава подигравките и обидите са целенасочени. Моят съвет е: има толкова хубави и звучни и не толкова смешни имена - изберете си едно, в къщи го наричайте както ви харесва, а той сам като порасне, ако иска може официално да се прекръсти на Кикаха. Ако помните в Свищов има един човек,който години води битки в съда, за да се прекръсти на любимият си отбор и сега този мъж официално се казва Манчестър с фамилия Юнайтед.

Аз самата съм с не по-малко странно име - Иванета, но много  си го харесвам. Не зная дали родителите ми преди 33 години са имали проблем с неговото записване, но в къщи всички ме наричат Ива. Само като сгафя - Иванка  #Cussing out , добре че не са ме кръстили буквално така на баба ми, щото и аз щях да се прекръстя!

Е хайде, какво става с името на вашето бебе? То май вече е   на месец..

# 75
  • Мнения: 2 784
Е хайде, какво става с името на вашето бебе? То май вече е   на месец..
Или вече са го кръстили и коментарите ни не ги интересуват, или темата е поредната пързалка.
А между другото, вписването на името не става ли още в АГ-то или само във Варна е така? newsm78

# 76
  • Мнения: 1 427
 hahaha hahaha hahaha
Представям си как в първия учебен ден детето се изправя пред целия клас и най-тържествена казва:
"Добър ден,аз се казвам Кикаха Сим Симеонов"
И всички ще са леж на земята  moresmile
И после като тинейджър,сваля някоя мадама и се представя" Здрасти,аз съм Кикаха" и тя"Кво,кво? Кой кихнал?"
Отсега го нищим по форумите,а представете си като порасне..... Laughing
Е хайде, какво става с името на вашето бебе? То май вече е   на месец..
Или вече са го кръстили и коментарите ни не ги интересуват, или темата е поредната пързалка.
А между другото, вписването на името не става ли още в АГ-то или само във Варна е така? newsm78
Ако са го кръстили-ще се разчуе. Такова име няма да остане незабелязано Mr. Green

# 77
Здравейте ,
от сигурен източник мога да ви кажа как е кръстено детето на Азазеллл
с риск да не се расърди момичето искам само да кажа , че всеки си има собствен избор- лично, аз не бих си кръстила детето така , но за това този свят е и толкова различен.
И така малкото дете се казва
Ален- Кикаха Симеонов Симоне
Нека е живо и здраво и да радва всички около себе си .

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
 smile3555  да е жив и здрав Ален-Кикаха и дано си научи името до 1-ви клас  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 11 607
с баща му решихме да се казва Кикаха/Името е взето от един герой от книга  на Филип Хосе Фармър, означава бърз, смел и хитър и тн./

И така малкото дете се казва
Ален- Кикаха Симеонов Симоне

Да вземем да прочетем книгата ли newsm78.......ама тя авторката не и пише името.......

Да е живо и здраво детето!

# 80
  • Мнения: 9 903
е, има известна мъдрост в решението  Laughing
от неудобство всички ще го наричат Ален, но родителите ще са си угодили все пак. А и самото дете не е длъжно да се представя в неофициални контакти с цялото си име.
Освен това отсега е известен Simple Smile
Само не разбирам как е променена фамилията.

# 81
  • Мнения: 3 405
Манчестър с фамилия Юнайтед.

Не, казва се Манчестър Юнайтед и фамилия (сега не се сещам каква е, но ще я напиша веднага щом я разбера).

А Кикаха наистина е странно име, но на децата няма да им прави впечатление, когато израстват заедно с Кикаха. Децата приемат отношението на възрастните обаче.
И аз се питам за фамилията на Кикаха.

# 82
  • Мнения: 9 903
Манчестър е Левиджов по фамилия - разпространена е в родния му град.
И за неговото ново име имаше значителен медиен натиск, тъй като в съда първоначално просто се изсмяха. Вкл. кметът на Свищов свидетелства в полза на Манчестър, като негов съученик.

Последното му дело беше за преименуване в Манчестър-Юнайтед Здравков Левиджов. В момента по документи той е Манчестър Здравков Левиджов - Юнайтед Simple Smile

# 83
  • Мнения: 3 405
тити, мерси за разяснението Simple Smile Въртеше ми се Здравков в главата, но не бях сигурна. Значи му предстоят още битки.

# 84
  • София
  • Мнения: 5 755
е, има известна мъдрост в решението  Laughing
от неудобство всички ще го наричат Ален, но родителите ще са си угодили все пак. А и самото дете не е длъжно да се представя в неофициални контакти с цялото си име.
Освен това отсега е известен Simple Smile
Само не разбирам как е променена фамилията.
Peace Laughing
а това за фамилията да не правописна грешка  newsm78
живо и здраво да е детето!  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 22 430
Е, това име е страхотно - Ален- Кикаха Симеонов Симоне. )))) Представям си колко време ще му отнеме на детето да си научи името, дано белким докато стане 1ви клас знае как се казва. Да не говорим как ще се представя. Ако живее в БГ определено ще му е трудно.
Не разбирам що за странни мераци на родителите да кръщават децата си като.....не знам, нямам думи чак.
В момента, в който стана на 18г, лично аз бих си сменила името ако носех подобно.
Дали тогава на родителите му ще им стане много драго?

# 86
  • Мнения: 3 372
Е, това име е страхотно - Ален- Кикаха Симеонов Симоне. )))) Представям си колко време ще му отнеме на детето да си научи името, дано белким докато стане 1ви клас знае как се казва. Да не говорим как ще се представя. Ако живее в БГ определено ще му е трудно.
Не разбирам що за странни мераци на родителите да кръщават децата си като.....не знам, нямам думи чак.
В момента, в който стана на 18г, лично аз бих си сменила името ако носех подобно.
Дали тогава на родителите му ще им стане много драго?


Напълно споделям това мнение Peace И аз се чудя от какви мераци си кръщават децата с "различни" имена newsm78 Мислят ли тея родители как биха се чувствали те ако носят такова име newsm78 Явно не Tired

# 87
  • Мнения: 4 111
Струваше ми се в началото, че не е пързалка, но след като видях фамилията си мисля, че ни будалкат.

# 88
  • Мнения: 340
Ален и то не е много цвете за мирисане, ама е по-добре от Кикаха.  Аз все пак не схващам защо служителите са се съгласили на новата версия на името.  Все едно да откажат да се казваш Глупчо Петров, защото е обидно, но да разрешат да си Велик Глупчо Петров, защото Велик било приемливо и "поправя" обидата. 

Да им е живо и здраво детето, разбира се.  И от сега да почват да го възпитават в непукизъм, че с това име ще му е нужен.

# 89
  • Мнения: 4 555
Мен фамилията не ме кара да се съмнявам. Доколкото знам, човек може да си избере как да му е фамилията, поне за такива случаи съм чувала, не съм проверявала точно как стои въпросът законово.

Иначе Ален е готино. Детето ще има взможност да си избира как да се представя, което доста му облекчава положението.

# 90
  • София
  • Мнения: 2 425
това Ален спаси положението! Макар че аз си го произнасям с ударение на Ален като френското име. А ако се произнася с ударение Ален  newsm78 Като Червен - Кикаха ....

то не е смешно, но пък се посмях с коментарите ви. Имам много познати, които не могат да си понасят имената и се червят при всяко запознаване или пък се представят само с умалителни или прякори. Дано това дете да изгради самочувствие и да се представя така, че да не буди подигравки... а като си помисля в училище какво правеха с едно момиче, което имаше нещастието да носи красивото и величествено, но крайно неподходящо за нея име Патриция.....

# 91
  • Мнения: 4 555
Нещо интересно по темата  Laughing

http://www.dnes.bg/article.php?id=59044

Ако знаеха за Кикаха, можеха и да го включат в статията Simple Smile

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 12:22 от Ескарина

# 92
  • Мнения: 3 372
Joy много луди хора има по света

# 93
# 94
  • Мнения: 21
Здравейте на всички

Просто си мислех, че ако в "Дързост и Красота" главния човек не се казваше Рич ами Кикаха, и ако не ни бяха промити мозъците с всякакви предразсъдъци от сорта на ама то туй, или то унуй, сигурно никой нямаше и гък да каже.

Имам приятелка която от години събира странни български имена. Повярвайте ми - Кикаха е цвете пред поне 90% от тях, и тези имена биха ви разсмивали или осмивали далеч повече. Дано да ги е направила в електронен вариант за да мога да Ви запозная, с част от тях.

Между другото разгледах все пак българския именник, както ме посъветваха, невероятно компетентните служителки на общината, да не би случайно да не знаем с мъжа ми варианти за имена. Имаше далеч по смешни и странни за настоящите дни имена, които навремето може и да са значели нещо.

Кой според вас сега може да си кръсти детето Къдрьо Simple Smile

Ако Кикаха като име не стане ще подам молба малкия бебок да се казва Кика или Кико. Според мен е много звучно и интересно име и щом има Ричард и Леонардо, не може да не стане и Кика.

Между другото четох в закона, че в зависимост от религията можело да се избират различни имена, дори такива в разрез с БГ закона Simple Smile

Ако накарам, моя дивия мъж в бързината да иде и да стане будист или нещо от сорта, дали ще има ефект как мислите?

Поздрави на всички

Анета

Анета,абсолютно те подкрепям  Peace
Не виждам ,защо всички майки се отнасят по този начин  Sick Едва ли не с отвръщение към името  Shocked Според мен е логично да бъде позволено вписването на името,поради простата причина,че в днешно време се срещят такива "изгъзици",че се чудя как въобще са се сетили.Извинявайте,ама не може да има Брайън,Рейчъл,Райън,Шанън,Лоренцо....и дрън-дрън напълно чуждоземни имена,а Кикаха да не може  Thinking Ами ако бащата е китаец,индиец или от някаква друга народност и държи детето му да се казва с тамошно име??Какво ще стане тогава?Незнам какъв е този патриотизъм,който е налегнал в днешно време българите,че все търсят КРАСИВИ БЪЛГАРСКИ имена  ooooh! На мен пък ми е писнало от тривиални,изтъркани имена,които са под път и на път.Точно затова и моето дете не се казва така  Naughty И съм сигурна,че ще ме поздрави,че сме и дали красиво и забелязващо се име.
   Лично аз не виждам никакъв проблем.Потърсете си правата,допитайте се до някои по висши инстанции и не позволявайте някакви си служителки от общината да определят толкова важни неща  Peace
 

П.П.Аз лично не подкрепям избора на това име поради единствената причина,че биха го гледали накриво в училище,предполагам би будило подигравки,поради непознаването му.Все пак това не е име,което се среща т.к. не прилича на име,по-скоро на индианско прозвище  newsm78
#CrazyБоже,колко лудост има по-този свят боже! newsm78 #Crazy

# 95
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Аз съм в шах и мат.

# 96
  • София
  • Мнения: 8 932
Не знам дали децата ще се смеят на малкият Ален-Кикаха, но аз определено умрях от смях. И ако темата не е пързалка се надявам детенцето да не намрази родителите си. Пък може и книгите. Joy

# 97
  • UK
  • Мнения: 3 959
Скоро ще разберем дали е пързалка, в края на годината винаги пускат по новините и из сайтовете списъци на странните имена на деца, родени през изминалата година. Ален-Кикаха няма как да не фигурира. Wink

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 647
 Joy лудницааа  Mr. Green първо искам да изкажа съчувствието си към детенцето - що вицове ще се измислят за името му... пък и да се смее трябва после, за да не го заклеймят като задръстеняк... дано не му се роди сестричка и по идея на по-горен пост да я кръстят салфетка, че тя ще е по-малка от кикаха-та и нещата ще вземат да се разлеят... (груба съм, ама ме хвана яд.  #Cussing out ) След време всички ще съчувстват на родителите - дете с подобно име вероятно ще кара тежък пубертет... да му мислят тогава... Дано да е измислица тоя каламбур, че  hahaha

# 99
  • Мнения: 1 817
Кихаха  Shocked горкото дете. Хората тотално изтрещяха.
Мнооого ексцентрично... Joy
Ален Кихаха Симеонов Симоне ooooh! звучи ми като детска измишльотина. Най-вероято си е вързалка.

# 100
  • Мнения: 544
Ален Симоне - франкофони са изглежда.

А вчера ми казаха за името на новородено момченце Харлей-Валентин. Вече нищо не може да ме учуди по въпроса за имената.

# 101
  • Мнения: 740

Да вземем да прочетем книгата ли newsm78.......ама тя авторката не и пише името.......


Книгата се казва Невъзможен свят /1977г./ и има герои като Червения Орк, Анана, Уртона ...и да ме прощава автора, но особен смисъл не намерих в попадналия ми откъс.

# 102
  • Мнения: 5 710
Само си представям сценка в градинката.
Баби по пейките, Кикаха тича напред-назад и току някой попита " ти момченце, как се казваш", " кикаха"
"а баби, не съм кихнала, как се казваш" , "Кикаха"..

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Той и моя обича фентъзи-филми, книги, ма, слава-богу е здраво стъпил на земята. Даже докато четях отговорите по темата май съм се смяла доста силно, та дойде и зачете темата, после се смяхме силно и дружно. Вече цяла седмица провежда анкета сред близки и познати "какъв човек трябва да си, за да си наречеш детето Кикаха?"  Laughing Grinning Laughing Grinning Laughing Grinning Laughing Joy

# 104
  • Мнения: 4 555
И какви са резултатите от анкетата?

И аз обичам много фентъзи и фантастика. Повече второто.

# 105
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269

Съмнението, че темата може и да е пързалка ме гложди и мен  newsm12
Не знам как е в другите градове, но в Шумен не изписват бебето и майката от болницата, ако детето не е записано вече. Т.е. това
Днес след изписването ни от болницата отидохме да го запишем и да му издадат Акт за раждане.
изобщо не ми се вързва с реалността...

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И какви са резултатите от анкетата?

И аз обичам много фентъзи и фантастика. Повече второто.

Ами никой не може да си представи дете с подобно име, в България...

# 107
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

но погледнете това:
(3) Ако родителите не посочат име, длъжностното лице определя името, което сметне за най-подходящо в случая
и така, ако не сте добри да дадете име на детето си, ще го кръсти държавата вместо вас.


Ами те родителите като им хлопа дъската, поне държавата да се заеме, че кой иначе Rolling Eyes

Добре се посмях тази вечер, минаха ми контракциите Crazy
Благодаря  bouquet

Да е живо и здраво детенцето.

# 108
  • Мнения: 1 691
Толкова пъти влизам да я чета тази тема, че вече и на мен Кикаха започна да ми изглежда напълно нормално име  Crazy Дори взе да ми харесва.

Не знам как е в другите градове, но в Шумен не изписват бебето и майката от болницата, ако детето не е записано вече.

Абе де да знам... Една моя приятелка така и не можа да постигне с мъжа си консенсус как да им се казва детенцето (спореха за две съвсем нормални имена, които се различаваха по една буквичка). Дотам се докараха, че няколко години не отидоха да му направят акта за раждане. Може и да са го писали някак в родилното, но после да са се отказали преди официалната регистрация...

# 109
  • Мнения: 1 187
Изгубих края. Успяхте ли да го регистрирате детето все пак?

# 110
  • София
  • Мнения: 1 252
Горкото дете  Praynig Ще расте подтиснато от умнотията на родителите си.
Боже, Боже, много мъка има по този свят, Боже!

# 111
  • Мнения: 517
Ужасно любопитна съм какво е ра3витието, но явно няма никога да у3наем как се ка3ва детето...

# 112
  • Мнения: 4 555
Ако никога не прочетеш темата, наистина никога няма да узнаеш Simple Smile

# 113
  • Мнения: 517
Ако никога не прочетеш темата, наистина никога няма да узнаеш Simple Smile

Ясно, прочетох я...  Не 3нам, тежко сте е на детето с подобно име... Shocked newsm78

# 114
  • Мнения: 232
На мен лично ми звучи индианско името. Помислете добре дали няма да се подиграват на детето през цялото му детство за това име. Интернационални известни имена - наистина иди доди, но това е много странно име. Момчето ще го е срам да го казва при всяко запознаване с някого и то не заради друго, а защото все ще има някой нечул, неразбрал ще му е изморително... Със сигурност от малък ще започне да казва, че се казва Кико или нещо такова... но в училище ще му е доста криво. Казвам го от опит, защото фамилията ми не е българска и ми беше писнало да ме питат каква е, кво е, що е, кви сме и т.н. Един - двама - как да е - но всеки ден по някой в училище е ужасно.

# 115
  • Мнения: 6 992
Emily, я сега прочети всичките страници на темата.
Записано е бебето вече.

# 116
  • Мнения: 232
извинявам се, четох отначалото почти всичко, после от края, но явно записването е станало някъде по средата  Laughing

# 117
  • Мнения: 6 992
Aха, на 4 страница на края  Mr. Green

# 118
  • София
  • Мнения: 44 092
6 страници не мога да спра да се хиля като идиот на глас.... Laughing Laughing Laughing
А Ален- Кикаха Симеонов Симоне    направо уби рибата....

Горкото дете.... ooooh! ooooh! ooooh!

# 119
  • Мнения: 861
Най -вероятно в крайна сметка всички ще му казват Али или Кики. Дано детенцето си харесва името Grinning

# 120
  • Мнения: 1 187

И така малкото дете се казва
Ален- Кикаха Симеонов Симоне
Shocked

# 121
  • Мнения: 530
Леле вие добре ли сте бе хора  Shocked?Чесно да ви кажа с такъв проблем не съм се сблъсквала,ама служителката си е в пълното право да ви откаже.Помислете си добре тези имена въобще не се връзват с нашата националност.

# 122
  • София
  • Мнения: 2 802
Оф, хем знам, че всичко е една голяма лъжа, хем се връзвам да пиша... но не се стърпях просто.
Първо, всеки има право да избира името на детето си, никой не го оспорва, но как се променя бащино или фамилно име   newsm78
А и всеки може да пише в темата и да твърди, че познава детето и да "сподели" как се казва, а ние тук да гадаем дали ще му викат Али или Кико. Но както и да е, да е живо и здраво детенцето Laughing

# 123
azazelll, не си писала от два месеца. Истина или не, аз много, ама много се забавлявах.
Може ли да кажеш продължението? Каквото и да е то.
Simple Smile

# 124
  • Мнения: 4 555
Оф, хем знам, че всичко е една голяма лъжа...
И от къде знаеш  newsm78

# 125
  • Мнения: 3 804
абе няма ли модератор да затвори тая тема-детето ве4е е записано

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз искам модератор да затвори тая тема - детето вече е записано, името разнищено, оплюто, а все ми се появява в непрочетени с някое мнение - емотикон!

# 127
Извинявайте, може би аз нещо бъркам. Не е ли правило във форумите, че никой никого не принуждава нито да чете, нито да пише. Както и че никой никому не забранява да чете и да пише. Защо трябва да призоваваме Силата? Simple Smile

# 128
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ако толкова искате да се заключи кликнете на Информирай модератор, пишете им, съмнявам се иначе да проверяват всяка тема тук и да я заключват, все пак това не е подфорум в който се предполага, че могат да стават конфликти и темите като цяло завършват със "Здравейте, родих на 11ти момиченце, кръстих я Мария, благодаря на всички за коментарите" и прилежащите "ауу, честито, да ти е жива и здрава, да те радва много". И темата си отива по канален ред. Ако тази ви дразни, пишете на модераторите, а те ако преценят, ще я заключат.

# 129
  • Мнения: 4 514
Аз искам само да попитам къде се слага ударението на Кикаха?  Blush
Да им е жив и здрав Кико на родителите и дано... не се срамува много.  Embarassed

# 130
  • Мнения: 6 992
Интересен въпрос. Аз го произнасям на втората сричка. КикАха.
Че ако е КИкаха, съвсем на кихване звучи.

# 131
  • Мнения: 4 514
И аз отначало така го четях, но после се замислих. Ами ако авторът го е замислил КИкаха иил КикахА? Ами ако "х"-то, подобно на френския, не се произнася изобщо и името е Кикаа?

# 132
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ако е френско, би трябвало ударението да е на последната сричка Thinking

# 133
  • Мнения: 6 992
Обърнах интернета, с дума Kikaha излизат разни сайтове за Хаваи. Което ме навежда на мисълта, че е хавайско името.
Филип Хосе Фармър е американец.
Френско няма да е Кикаа, но на хавайски ако някой знае къде пада ударението, хубаво  Mr. Green КИкаха, КикАха, КикахА.
 Crazy

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Kолко пъти им писаха на модовете, и никой не я заключва тая тема! newsm78

# 135
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Добре де, кво ви пречи?!?!? Ми не четете, не вярвам някой да ви кара насила Whistling

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Добре де, кво ви пречи?!?!? Ми не четете, не вярвам някой да ви кара насила Whistling

Става, ама когато по 20 пъти на ден ми излиза темата в НОВИ ОТГОВОРИ, защото някой е писал поредната безмислица или мнение-емотикон, а темата е доста остаряла и безмислена, то писва! #Cussing out

# 137
  • Варна
  • Мнения: 25 236
А какво ти пречи, че излиза в нови отговори? Честно не вдявам. По тази логика трябва да моля мод да заключи всяка тема, по която съм писала мнение, но е престанала да ме интересува, че да не ми излиза в нови отговори ooooh! Не я отваряй, или натискай бутон "маркирай прочетено". Не е пък болка за умиране. Няма нужда някой да го играе като цензура.

# 138
Мислех си за име Миа и се отказах, че много изкилифенчено, ама Кихаха или квото е там ме разби! Всеки иска да измисли нещо "уникално" за малкото си човече, но с името ще се обръщат цял живот към него, ще го асоцират като личност, ще вдъхва респект и отношение...не знам Кихаха как се връзва в бг социума, а дори и извън него

# 139
  • Мнения: 340
Обърнах интернета, с дума Kikaha излизат разни сайтове за Хаваи. Което ме навежда на мисълта, че е хавайско името.
Филип Хосе Фармър е американец.
Френско няма да е Кикаа, но на хавайски ако някой знае къде пада ударението, хубаво  Mr. Green КИкаха, КикАха, КикахА.
 Crazy

Не мисля, че има значение къде е ударението.  Все едно да се вълнуваш дали да кръстиш детето си СмешнИк или СмЕшник.  Все тая...

# 140
  • Мнения: 17
Честито! Да ви е живо и здраво бебчето.
Ама права си е служителката, наистина след като порасне детето ще се срамува ако го кръстите така. И аз си падам по нетрадиционните имена ама вие ме БИЕТЕ ПО ВСИЧКИ ПАРАГРАФИ Simple Smile

# 141
  • Мнения: 215
Думи не мога да намеря, за да оправдая по някъкъв начин намерението на тези хора! Където Кикаха, там и Кика, и Кико!

# 142
  • Мнения: 1 427
Здравейте ,
от сигурен източник мога да ви кажа как е кръстено детето на Азазеллл
с риск да не се расърди момичето искам само да кажа , че всеки си има собствен избор- лично, аз не бих си кръстила детето така , но за това този свят е и толкова различен.
И така малкото дете се казва
Ален- Кикаха Симеонов Симоне
Нека е живо и здраво и да радва всички около себе си .
Намерението им е осъществено още преди 6 месеца  Laughing

# 143
  • Мнения: 3 732
Как е малкия, вече голям, Ален Кихаха Сим Симеоне?

# 144
  • Мнения: 4 611
Мисля, че не съществува, тъй като няма данни за него в Гугъл Grinning

# 145
  • Германия
  • Мнения: 3 427
Нима няма профил във фейсбук?! 😲😳

# 146
  • Мнения: 355
Ахаха хаха 🤣🤣🤣
Цвиля 🤣
Кардам- Кико Сим вече трябва да е тийн 🤣
Може сам да каже как е името.

Сега сериозно. Мисля, че името наистина е от голямо значение в живота на човек и трябва да се подхожда най-малкото отговорно към даването на такова.

И на мен ми харесват Пагане и Алцек,  но няма да си кръстя така децата.

# 147
  • Мнения: 582
Попаднах на тази тема вчера. Мислех, че е шега, но написах името във фейсбук и ми излезе профила на бащата, който след раждането е написал, че му се е родило дете - "Ален Кикаха Симеонов". Тъй, че да, истина е. Grinning

# 148
  • Мнения: 6 148
Ох, не бях се смяла така на тема никога досега.
Горкото дете ...

# 149
  • Мнения: 1 047
Попаднах на тази тема вчера. Мислех, че е шега, но написах името във фейсбук и ми излезе профила на бащата, който след раждането е написал, че му се е родило дете - "Ален Кикаха Симеонов". Тъй, че да, истина е. Grinning
Е дай линк, де!

# 150
  • Мнения: 478
Нищо не излиза в гугъл, освен темата в бг мама. Някой доста се е забавлявал преди време като е пускал пързалката. Да не говорим, че и фамилията противоречи на българските закони. Тотална измишльотина е тази тема и не знам как изобщо някой се е вързал.

# 151
  • Мнения: 6 901
Гугъл не търси навсякъде във фб. Има такъв пост действително, но не знам доколко това може да е критерий за истинност.
https://www.facebook.com/simeon.simeonov.16/posts/10638684606236 … __tn__=%2CO%2CP-R

# 152
  • Мнения: 582
Точно това намерих и аз. Според мен историята е истинска. Едва ли има друго семейство с такава странна идея за име. Иначе защо да го обявява във фейсбук сред всички.

# 153
  • Мнения: 478
Разгледах профила. На галено наричат момчето Кики, но фейсбукът му е само Ален Симеонов. С бащата сме от един град,как пък един общ познат нямаме. Може ли наистина толкова безумно да са кръстили детето 😳

Общи условия

Активация на акаунт