Мазна коса.....

  • 4 631
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте.Много Ви моля да ми помогнете.Проблемъ е ,че косата ми е мазна.Реших да си купя Фито кедрате за мазна коса, но го няма в моят град.Моля препоръчайте ми хубав шампоан , а не хетеншоудърс или други подобни боклуци от 4-5лв.Ето и малко описание на косата ми:
-по принцип като ходех на училища си миех всеки ден косата.
-Лятната ваканция я миех през 3-4 дни и пак беше мазна, така че не е от миенето.
-Искам да я мия през ден.не искам да я съсипя с ежедневно миене.... Cry Cry Cry Cry
какво ви е мнението за следните шампоани: 515,фитовал-Беин Дивантетой.
Помогнетееее Sad

# 1
  • Мнения: 1 731
С две ръце препоръчвам Прегейн. Peace Heart Eyes Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 15
А на латиница как е?
В моят град има шампоани Фито, но точно за мозна коса няма. Sad

# 3
  • Мнения: 1 731
Този го продават в аптеките ,струва около 7лв ама доста време се мих с него ,защото си го ползвам само аз.Той е и за косопад.Казва се (пак да кажа) Pregein.  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 554
мазна коса newsm78,проблема ти е от мазната кожа т.е. имаш мазен скалп Crazy ползвай шампоани за нормална коса Peace

# 5
  • Мнения: 7 723
Пробвай с Клиър, или Себорал форте.
Но проблемЪ, според мен ще ти се реши,
след като излезнеш от пубертета Wink

# 6
  • Мнения: 765
Аз и съпругът ми имаме същия проблем, като твоя.
Косите ни и 24 ч. не изкарват без да се омязнят в корените.
То е ясно, че ни е бързоомазняващ скалпа, но досега не съм открила лек за това.
Лорела, Клоран, Виши и какво ли не и няма спасение. Дано ти намериш решение.

# 7
  • Мнения: 3 312

Но проблемЪ, според мен ще ти се реши,
след като излезнеш от пубертета Wink
 

    Peace 

# 8
  • Мнения: 2 926
Решението на този проблем е единствено по-рядко миене на косата с по-мек шампоан.
Шампоаните за мазни коси са твърде агресивни.
А и колкото повече миеш, толкова повече стимулираш отделянето на себум.

# 9
  • Мнения: 1 554
защо не пробваш с бебешки шампоан , те са по меки Peace

# 10
  • Мнения: 226
Искам и аз решение на проблема  #Silly
Вече ми писна, вчера бях да ми я изсушат и днес ми е мазна.... Започвам да мисля, че няма решение, защото съм пробвала всичко  Crazy
Но не мога да не се измия, защото е грозно, а не мога да я понасям мазна, некомфортно ми е....

# 11
  • Мнения: 25
 Здравейте и от мен, аз също имам мазна коса.  За да се справиш с проблема няма да ти помогне  само честото  миене, а е от значение също и дали се боядисваш и колко твърда е водата с която се миеш.

# 12
  • София
  • Мнения: 708
И аз до този момент не съм намерила решение. А допреди година нямах чак такова омазняване. Имам обаче подозрения че проблема е от мръсния въздух в София!  Thinking
Като че ли като съм в провинцията, на чист въздух, косата ми се омазнява по-бавно.

# 13
  • Мнения: 743
И аз до този момент не съм намерила решение. А допреди година нямах чак такова омазняване. Имам обаче подозрения че проблема е от мръсния въздух в София!  Thinking
Като че ли като съм в провинцията, на чист въздух, косата ми се омазнява по-бавно.

И аз имам същите подозрения newsm78. Мия си косата през ден. Но само защото прекарвам повече време вкъщи /заради дъщеря ми/. Докато работех миех коста си всяка сутрин.
Миене му е майката Peace Mr. Green

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 709
Моята коса също се омазнява много бързо. Доволна съм от Клиър "за мазна коса" , Балансиращ шампоан и балсам 2 в 1 с масло от сладък бадем и череша на Орифлейм и подхранващ ш-н с кокос пак на Орифлейм. Фруктис на Гарниер също не е лош.

Общи условия

Активация на акаунт