Най-странните фамилни имена които сте чували

  • 57 832
  • 334
  •   1
Отговори
# 15
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
А какво ще кажете за нотариус Чайка Бележкова?  Rolling Eyes На Витошка работи.


Познавам и сем. Коджабашеви, а учителката на сестра ми в началното училище бе Кършева.  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 3 405
Една колежка на майка ми по моминско име е Куцева, а по съпруг Кьорова. Тя постоянно се шегува с тези си фамилии  Grinning

# 17
Една от учителките ми, отдавна, отдавна, беше Колипаткова. И една друга имаше Гюлеметова.
Колипаткова ми е много познато.
В другата тема за имената писах и за някаква жена с фамилия Портокалска. А в един вход бях видяла семейство Дрънкови.

# 18
  • Мнения: X
Най-странните фамилии съм срещала  по македонско и в Родопите.
На първо замисляне ето какво изрових в паметта си:
Тиганев, Карабодаков, Пачеджиев, Плеснева, Свиркова, Хвойнева, Карабельов, Командарев, Тръпков ... сега не се сещам за повече, но съм изброила по-малко от една четвърт от познатите ми със необичайни фамилии.
Аз също бях с необичайна фамилия и животът ми много се улесни след като се омъжих и взех фамилията на съпруга ми - абсолютно нормална и традиционна.

# 19
  • Мнения: 3 405
Аз бих предпочела да съм с необичайна фамилия.
И двете ни родови фамилии ( на майка и татко) са особени, но по някое време са били заменени при децата с името на дядовците и така са се изгубили. Станали са най-разпространени и обикновени.

# 20
  • Мнения: 454
Имах съученичка, която се казваше Димка Праскова, а като се омъжи стана Карпузка или Карпуска. Не съм сигурна как се пише, но звучи доста плодово.
Моята фамилия беше Янкехайова, а сега съм Кирова по мъж. За съжаление, фамилията Янкехайова май свършва до нас с братовчедките ми.

# 21
  • Мнения: 4 068
По мъж съм Вардева и мъж ми е доктор, но не си е измислял сам фамилията.
Моминската ми беше Соколова.
Най-добрата ми приятелка е с моминска фамилия Орешкова. Едни наши приятели са Конареви, а други Копривчини. Кумовете ни са Влахови. Абе май една традиционна фамилия няма покрай нас.

# 22
  • Мнения: X
Хахах, сега се сетих покрай Лискината Фрау Хуй, как навремето си кореспондирах с една Фрау Курек и един Хер Цицман от университета в Регенсбург. Все си мислех,че е редно да си разменят фамилиите.

# 23
  • Мнения: 2 035
В Русе е имало Д-р Газурков - само, че е починал и сега само жена му носи фамилията - Газуркова.

Познавам иначе адвокатка, която се казва Палма Тараланска  Crazy - готина мацка е иначе  Wink

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 1 483
Възрастна жена, живееща нейде в Люлин, се казваше г-жа Пепеляшка

Една от учителките ми, отдавна, отдавна, беше Колипаткова. И една друга имаше Гюлеметова.
И аз имах учителка по литература г-жа Колипаткова, а съпругът й г-н Колипатков (лека му пръст) ми преподаваше по немски

# 26
  • Мнения: 1 479
Папукчиев,Кюркчиев,Пиляшки,Знаменов,Грапльов,Фандьков,Пишурка.

# 27
  • Мнения: 44
Моята е Епитропова.Когато се налага да си казвам някъде имената,почти винаги ме карат да я диктувам буква по буква.

И аз познавам един Фандъков,беше ми даскал...нямам много хубави спомени от него ooooh!

# 28
  • Мнения: 404
Недокланова-доктор-хирург Laughing.не се шегувам...

# 29
  • Мнения: 226
По бащина линия съм  РОШЛЕВА , по мъж съм Димитрова. А сестрата на съпруга ми е с фамилия Кривошиева.

Общи условия

Активация на акаунт