Опасност за плода

  • 917
  • 10
  •   1
Отговори
БРеменна съм в 6-ти месец, това ми е втора бременност. С първата всичко беше наред. В началото на бременността /без да знам, че съм бременна/ ходих на зъболекар. 3 пъти ми правиха рентгенови снимки на зъби. По-късно зъболекарката ме успокои, че няма никаква опасност за плода. Моля Ви, кажете ми има ли такава опасност и каква точно е тя. Йорданова

# 1
  • Мнения: 215
ДОКОЛКОТО ЗНАМ - НЯМА ОПАСНОСТ. ЛЕКА БРЕМЕННОСТ!!

# 2
  • Мнения: 372
И аз мисля, че няма. Не се тревожи излишно и се наслаждавай на бременността.

Целувки!!

# 3
  • Мнения: 428
Nqma nikakva opasnost!Ne se pritesnqvai!Leka i 6tastliva bremennost!Pozdravi!

# 4
  • Мнения: 7 186
Няма страшно,не се притеснявай.Аз какво да кажа,като работя в отделение,където има много вредности-кофти болни,анестетични газове,тежка работа,снимки с рентген чат-пат и всички,които забременяват си откарват поне първия месец на работа,защото няма как да се разбере по-рано за бременността.Аз също изкарах цял месец в такава среда и чак като разбрах,че съм бременна със сигурност тогава излязох в болнични.Не се шашкай,моите колежки са минали по този път и не са имали никакви проблеми,имат си чудесни деца.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И на мен ми правиха рентгенова снимка на зъб по време на бременността.
На такъв ранен етап ако плодът се увреди обикновено бременността се прекъсва от самосебе си (по тая причина много жени така и не узнават, че са забременели).

# 6
  • Мнения: 5 299
Не се шашкай толкова много,щом докторката ти е казала,че няма опасност-мисли за повече положителни неща и се наслаждавай на бременноста yes

# 7
  • Мнения: 1 873
Няма страшно не се притеснявай!Те не са ти облъчвали коремчето, а зъба!Предполагам, че са внимавали..., а и щом лекарката го е казала..

# 8
  • София
  • Мнения: 472
БРеменна съм в 6-ти месец, това ми е втора бременност. С първата всичко беше наред. В началото на бременността /без да знам, че съм бременна/ ходих на зъболекар. 3 пъти ми правиха рентгенови снимки на зъби. По-късно зъболекарката ме успокои, че няма никаква опасност за плода. Моля Ви, кажете ми има ли такава опасност и каква точно е тя. Йорданова

По принцип не трябва да се правят никъкви ренгенови облъчвания. Все пак това е на зъба ,не е по тялото но знам ли.... Какво казва гинеколога ти? До сега ,ако всичко е наред при УЗ - мисля ,че няма смисъл да се тревожиш! Иди и на триизмерен УЗ. Мен с първата бременност ми снимаха на ренген таза ( т.е корема) последните 3 дни преди да родя , за да се убедят ,че имам тесен таз . Тогава аз много се бях уплашила, че нещо може да стане ,но доктора ми каза че рзвитието на бебо вече е приключило и ням опасност , опасно било в началото.

# 9
  • Мнения: 6 472
Не се шашкай толкова Grinning Едва ли има някаква опасност, а и след като доктора до сега не е казал нищо, значи всичко си е наред Grinning
На моя позната и правиха в началото на бременността снимка на белите дробове. После всички и казваха да махне бебето, но тя реши да го остави. Всичко си му е наред на сладурчето, тъй че това, че са те снимали не означава винаги 100% увреждане:)

# 10
  • Мнения: 1 031
Миличка не се шашкай, нали твоята лекарка ти е казала, че няма страшно. На мен в 6-ти месец ми се наложи да си правя един зъб, който се спука да ме боли, и трябваше да направя снимка. Та и аз като теб се бях шашнал и викам на зъболекаря ми ами бебето??? а той няма страшно, рентгена фокусира само върху зъба, а и отделно нали ти слагат една оловна жилетка, която пази бебо така, че споко Simple Smile

Лека бременност и леко раждане Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт