До мамите с нервни, ревливи и зле спящи деца

  • 23 682
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Ако има тук мами, чиито бебета мрънкат и се тръшкат нон стоп, лесно възбудими, пищят през 30 мин нощем и изобщо са доста неспокойни искам да ми кажат как при този непрекъснат шум и недоспиване успяват да останат спокойни, да не крещят на децата и дали изобщо успяват. Непрекъснато слушам познатия рефрен Спокойна мама = Спокойно бебе. Не съм го изпробвала защото нямам спокойни деца, но определено за мен важи обратното Спокойно бебе = Спокойна мама. Това в много редките случаи когато децата не ми пищят на ушите. Става дума за много кратки периоди от няколко минути де. Интересно ми е сред вас има ли мами запазващи самообладание и спокойстие, вътрешно такова, а не само външно да не показват че от вътре им иде крещят и как го постигат. И забелязали ли са да действа принципът Спокойна мама = Спокойно бебе. Защото аз лично съм много изнервена, усещам си го, но гледам максимално да не го показвам пред децата и в повечето случаи мисля, че успявам. Но моето привидно спокойствие изобщо не ги прави по малко нервни. Изобщо не съм забелязала тази теория при мен да работи на практика. Но както вече казах обратната, когато са ми спокойни децата и аз съм спокойна действа беотказно. Предпочитам де се изказват мами с проблемни деца, които или имат този проблем с лична изнервеност покрай бебето или вече са го преборили. На теории от мами със спокойни дечица, които не са минали по този път, а само ми цитират заучени фрази съм се наслушала и ще оценя ако не флудят темата

# 1
  • Мнения: 2 908
Не успявам често да не викам(крещя)-признавам си-чувствам се недоспала,уморена постоянно,детето не е имало нощ,в която да не ни е будило поне 3-4 пъти(последната една седмица имаше 4 нощи,в които все едно не спах-по цяла нощ тя рева,през 15 минутки,накрая сутринта заспа,но аз станах,е,как се живее при 4 нощи без сън?).В един момент се изнервям и се развиквам..не е добре това,но не съм от хората,дето успяват да отидат в съседната стая,да палнат цигара(не пуша),да сипят сокче и се успокояват... TiredПРОСТО не виждам как ще спи тя в отделна стая-това дете не спи по цяла нощ и не виждам кога ще спи по цяла нощ-сигурно като стане на 5-6 години Mr. Green

# 2
  • Мнения: 543
Ами ето ме Simple Smile Аз съм само с един брой нервно бебе, а пък с две нервни дечица как е - не ми се мисли. Затова засега не планирам второ, защото само при мисълта, че и то може да е такова, ми се отщява. Така че оценявам, че твоята ситуация е малко по-зле, ама все пак да споделя моя скромен опит... Много ми е мрънливо и ревливо, чак се чудя хората как хранят на поискване - ми аз как да разбира кога е гладна, като има дни, в които не спира да мрънка. По този случай съм я подготвила за конкурса Мис Наденичка Simple Smile По някое време си казвам, че сигурно е огладняла и й давам, пък тя мойта е ящна и не отказва.

Както и да е, да кажа как се справям със собствените си нерви. Трудно, разбира се, непрекъснато си повтарям, че е супер безсмислено да демонстрирам нервите си по какъвто и да е начин, защото, ако има някакъв ефект, то той е отрицателен. Това ми е лайтмотивът засега - няма смисъл от нерви, няма смисъл от нерви... Случвало ми се е, естествено, да си изтърва нервите - резултатът е рев, и то лъвски. Така че се научих да се сдържам. Абсолютно подкрепям тезата ти, че зависимостта е от бебето към майката, а не обратно.

Освен това си изкарвам яда на всички мотористи, които ми я будят или разревават по улиците, като им крещя неистово. Не знам кой ден ще изям боя.
А също така много се дразня от хора, които казват "Ами така си я научила" - т.е. не може да заспива сама, не иска да си играе самичка и т.н. Това наистина може да го каже човек, който е случил на спокойно бебе и си мисли, че нещата са лесни по презумпция.

Ами това е, освен да се тюхкаме по форумите и да търсим сродни души, друго не ни остава.

# 3
  • Мнения: 543
Опааа, зле съм прочела лентичките. Ти си с три!!!

# 4
  • Мнения: 2 908
kitche -аз само искам да допълня,че дъщеря ми винаги е заспивала сама,не съм и пяла и песни,нито съм я гушкала(само докато имаше колики) за заспиване-и аз мисля,че си е навик това  за заспиването с мама(лош според мен)-аз говоря по време на съня,или въобще като температмент и характер на детето. Rolling EyesКолкото до мотористите и хора,дето ремонтират нещо в часа ,в който спи детето-гледай ме как тичам по етажите да се разправям-ето,вчера не е спала цял следобед-някакъв почна с бормашина да дупчи и тя се събуди на 5-тата  минута и край. Tired
НикиФин-не те знам как се оправяш с 3 бройки-не искам и да знам Mr. Green  bouquet

# 5
Edinstvenoto koeto razbtah 4e e mnogo trudno s takova dete. Vinagi sam mislila che na men ne moje da mi se sluchi takova dete, NO Uvi i az si imam takova zverche v kashti.

# 6
  • Мнения: 2 015
Не успявам, нервна съм и това е Sad.
Тия дни говорих с една майка.Сподели ми, че и е грях на душата, за това, дето си е мислела, че тя е върховна майка Laughing.Тогава е имала спокойно дете, но след време при появата на второто не е убедена, че винаги тя командваш парада Peace.

# 7
  • Мнения: 2 757
irrababy, като бореща 3 диванета и опитвала всичко възможно и невъзможно конкретно по повод заспиване и приспиване та мога да кажа, че вече не съм сигурна дали ние им създаваме навиците или те на нас ни ги създават. Моят Теодор примерно понякога, предимно вечер си го слагам в леглото и си излизам и си заспива сам. Но през деня е мамата си трака. Ако баща му го слага да спи много рядко роптае. И да направи опит баща му му се скара строго и той млъква. Когато обаче аз го зарежа в леглото и той ревне и аз съответно му се скарам доста строго според мен човекът наддава вой до небето. Ако го оставя да реве ще реве до безкрайност, никога не спира сам. След 5 мин като си поревал отивам и го вземам и пак заспива на ръце само че по бързо щото вече е уморен от рев. Идеята ми е, че ако той е решил че иска да го приспивам на ръце не ми оставя друг избор просто. Ако е решил сам да си заспи си го прави човека

# 8
  • Мнения: 59
И аз имам меко казано палаво бебе. Трудно заспиваме , мрънкаме и плачем 1ч. преди сън и заспиваме само за 30мин. Също така постоянно викам по центъра, защото тя се нещо иска. С една дума не седи на едно място и за 1 сек. Преди седмица бях пуснала подобна тема , само че за помощ да мога да се справя най правилно с моето момиченце. Повечето от отговорите бяха че аз си измислям че детето ми е палаво , че всички са такива и т.н. Аз лично не смятам че всички деца са такива , защото компанията с майки с която излизам е голяма и за съжаление май само аз викам навън smile3511.
  А как да се справим без да се нервираме според мен е невъзможно. Майка ми все повтаря не се ядосвай има и по големи ядове(ама не тя е с нея по цял ден).
   Ще следа с интерес дано тук прочета някои съвети , защото от моята тема не успях. newsm12

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е далеч съм от мисълта, че има деца които са толкова кротки и не изнервят родителите си (най-вече майкити, нали сме нон стоп с тях). При мен когато се случи такъв период малкия да мрънка и да нервничи, в началото се изнервям, ама то нерви, нерви....и накрая ме хваща непокизма - да мрънка като иска, да разхвърля, бе да прави каквото си иска. Но определено смятам, че Спокойна мама = Спокойно бебе Tired, Спокойно бебе = Спокойна мама  Peace

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 17:09 от Carolina Herrera

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Не успявам. Въпрос на характер. Аз съм си избухлива принципно. Опитвам се да се сдържам пред детето и да не крещя, но рядко ми се получава Sad
Да уточня, че детето ми не е от нервните, но пък понякога е страшен инат и трябва да повторя едно нещо 100 пъти, за да ме чуе.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз по принцип съм доста избухлива,но пред децата викам само в най-краен случей Hug

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз съм с три капризни и ревливи - тийнейджърка, дете и бебе...
Най-често го отнася каката (с викане), малкият е наказан за 5минути, а беба - е, тя е само на ръце (а аз с пристягащ колан за гърба и кръста  Confused)
Малкият е на 2г6мес - е откак се е родил не спи нормално нощно време...Или реве, или говори или яде...Нощното хранене (кърмене) беше до близо 20месеца, а през деня - не ме питай! Едно цокане безразборно, носене на ръце и рев...До преди 2месеца спяхме заедно на леглото + беба (на почти 6месеца).
И двамата се бореха по нощите да се претърколят върху мен - е, сега само бебка го прави това упражнение (той заспива с нас, но го местя после в креватчето).
Нервна съм най-вече на каката - мърмори непрекъснато, все е нещастна и недоволна, супер егоист и материалист (добре че пред чужди хора е най-миличката и възпитана, че ако трябваше и срам да бера за лошо възпитание - нейсе!)
За малките съм се примирила, че ще е така още поне 3-4години...Викам по малкия само ако прави нещо опасно или удря друго дете.
Безсънието не го коментирам - станала съм грозно клечаво човече  Cry
Обаче съм много щастлива, че ги имам  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 683
Не успявам често да не викам(крещя)-признавам си-чувствам се недоспала,уморена постоянно,детето не е имало нощ,в която да не ни е будило поне 3-4 пъти(последната една седмица имаше 4 нощи,в които все едно не спах-по цяла нощ тя рева,през 15 минутки,накрая сутринта заспа,но аз станах,е,как се живее при 4 нощи без сън?).В един момент се изнервям и се развиквам..не е добре това,но не съм от хората,дето успяват да отидат в съседната стая,да палнат цигара(не пуша),да сипят сокче и се успокояват... TiredПРОСТО не виждам как ще спи тя в отделна стая-това дете не спи по цяла нощ и не виждам кога ще спи по цяла нощ-сигурно като стане на 5-6 години Mr. Green

Четири дни без сън са нищо, като се роди сина ми, не спахме 3 месеца - ревеше нон-стоп от 12 през нощта до 6 сутринта. А и през деня спеше малко, но се свиква, излизай повече навън.

# 14
  • Мнения: 265
irrababy, като бореща 3 диванета и опитвала всичко възможно и невъзможно конкретно по повод заспиване и приспиване та мога да кажа, че вече не съм сигурна дали ние им създаваме навиците или те на нас ни ги създават. Моят Теодор примерно понякога, предимно вечер си го слагам в леглото и си излизам и си заспива сам. Но през деня е мамата си трака. Ако баща му го слага да спи много рядко роптае. И да направи опит баща му му се скара строго и той млъква. Когато обаче аз го зарежа в леглото и той ревне и аз съответно му се скарам доста строго според мен човекът наддава вой до небето. Ако го оставя да реве ще реве до безкрайност, никога не спира сам. След 5 мин като си поревал отивам и го вземам и пак заспива на ръце само че по бързо щото вече е уморен от рев. Идеята ми е, че ако той е решил че иска да го приспивам на ръце не ми оставя друг избор просто. Ако е решил сам да си заспи си го прави човека
С твоята история ме подсети за миналите ми години,когато бях 1 година гледачка на 2 близначки на по 2 годинки и момченце на 3г. ooooh!Една от близначките беше нервна за цялата дружина-реване,тръшкане и пак тръшкане.Аз нямах право да възпитавам,но майката и таткото изпадаха в бяс по някога/а бяха много свестни и интелигентни хора/и когато някоя от близначките се тръшкаше,я затваряха в гаража за няколко минути,да си пореве на тъмно и да се укроти-нещо като възпитателна цел.Имаше ефект,защото после млъкваха,а и като им кажеш"ако не слушаш,отиваш в гаража"-те се укротяваха,понякога де Simple SmileИскам да допълня,че гаража им беше хубав и модерен.Спането също не беше лесно,на сутринтта всички деца и родители се събуждаха в едно легло,бащата мислеше как да купува по-голяма спалня Laughing.
Когато след 2 години им отидох на гости,нещата бяха коренно различни- всяко от децата си спеше в собственото легло и не бяха такива дзверове,но явно трябва да мине време.
Аз обаче имам едно питане,според вас има ли връзка между спокойна бременност и спокойно бебе и обратното неспокойна бременност-неспокойно бебе?Аз карам много неспокойна бременност,много съм нервна,избухвам за дреболии,установявам,че съм повишила тон за много незначителни неща,рева безпричинно и на често.Дали това ще се отрази на бебето ми ,дали няма и то да стане такова като мен #Crazy.Моля ви,кажете си мнението!А и още нещо,зависи ли ,дали таткото и майката са били нервни като бебета,дали не е наследствено newsm78?

# 15
  • Мнения: 59
Относно неспокойна бременност=неспокойно бебе , смятам че е така. Аз бях много нервна по време на бременността и бебето ми е такова. Моята приятелка е спокойна, даже мога да кажа изнервящо бавна и спокойна и повярвайте има най кроткото бебе което съм виждала.

# 16
  • Мнения: 1 103
И мойте са направо ужас въпреки че са големи -имам син на 8г. и дъщеря на 2.5г.  просто ме побъркват.Понякога не мога да се позная и да се контролирам ми е трудно.

# 17
  • Мнения: 2 757
zuerich, относно въпроса ти дали бременноста влияе на бебето. Личният ми опит е, че няма значение. С Давид бях спокойна, с близнаците нервна като бременна. Но и Давид и близнаците са доста нервни. Стана дума в др клуб за това и статистиката показа, че всъщност няма доказана връзка, много мами споделиха, че са били нервни бременни, а децата им са спокойни.
irrababy и mama-na-vale, какво пък да кажа аз за спането, като докато бебета станаха на 6 месеца нормалното ми беше нощем изобщо да не заспивам. Спях сутрин 3 часа като ги давах на майка ми да ги гледа. После нямаше на кой да ги оставям и си карах така на магия. Но пък те почнаха да ме оставят поне малко да поспивам. Сега са на 15 месеца и прясно от тази нощ мога да ви дам отчет. Будеха се на всеки 15-30 минути ту едното ту другото. Тъкмо се унеса и някое зине. Накрая ми разстоиха съня и от 4 часа натам изобщо не съм заспивала, не успях. Едва изчаках да стане 6.30 и ги връчих на баща им та поспах още 1 час. Това връчване става само през уикенда защото иначе мъжът ми тръгва рано на работа като преди това води Давид на ясла. Всяка сутрин се събуждам по уморена отколко съм легнала и искам вече да е време за лягане. Не се свиква с умората, но с мисълта за нея може би се свиква. В смисъл, че го приемаш по нормално, не му се впечатляваш. Като цяло от как са се родили бебоците си спомням само 3 нощи когато не са се будели и двамата. Първата нощ аз се будех непрекъснато и ги проверявах живи ли са, че беше невероятно просто, тогава още сучеха през час-два и трябваше да ги кърмя  спящи за да не се налага да се цедя.
Но искам да ви споделя нещо, което установих, че ми помага ако не да компенсирам умората, поне да се чувствам малко добре. И това е спорт. Тичане и упражнения в продължение на 1 час. Възможно е само ако има на кой да оставите детето или децата. За щастие аз имам за сега едно момиче което ги гледа докато спортувам. След тренировка и душ се чувствам като нов човек. Разсънвам се, въпреки че докато тичам по пътеката в началото направо заспивам на нея. Но лека полека се освестявам и накрая вече е супер. Като изразходвам енергия и после като че ли по имам нерви да търпя децата. Подобен ефект има ако се захвана с яко чистене на къщата. Това също доста ме разсънва и зарежда. Разбира се успокояващо действа дори само да остана сама за час на тишина и да си пия кафето на спокойствие. Но това не ме освежава  и зарежда със сили да уйдисвам на бебешки прищевки де. Определено спортът добре ми се отразява, радвам се че го открих преди 2 седмици, и ме е яд че не го направих по рано. Мъжът ми отдавна ми бае да се хващам със спорт, щяло да ми помогне да се чувствам по-добре. Но аз не вярвах, мислех си Аз едва гледам, нямам сили децата да обслужвам, камо ли за спорт да намеря енергия. Наистина е трудно да се почне като се чувстваш парцал. Ама насилиш ли се после идва апетит и накрая си доволен от резултата. Пробвайте ако имате възможност

# 18
  • Мнения: 9 973
аз моето го оставям на произвол да прави вкъщи всичко

# 19
  • Мнения: 543
Amaryllis и NikiFin, на такива мами като вас трябва да се присъжда орден! Като прочета такава история за няколко броя проклетии вкъщи и ме хваща срам, че мрънкам и се оплаквам от едно.

По въпроса за спането, и аз имах няколко такива опита "да я оставя да се нареве и да заспи самичка". Е не става! Изпада в някаква бебешка истерия, дере се зверски, от устата хвърчат едни лиги, абе страшна картинка! И после, както казваш, ми заспива на рамото, хлипайки. Не мога да причинявам това нито на бебето си, нито на себе си.

zuerich, мисля, че няма връзка между спокойствието на бременната и характера на бебето. Аз съм много спокоен човек, като бременна също не съм се нервирала, даваха ми болнични и си лежах вкъщи и гледах латино сериали... и ето резултата. Нервно и ревливо бебе. Те си се раждат с характерчета. Там ние нямаме принос, или поне е много малък, според мен.

# 20
  • Мнения: 1 187
Не успявам, не се справям и съм нервна, лошото че понякога ми избиват нервите навън. Вече спим (крайно време беше - на 3 г да почнем да спим), но през останалото време е ад - мрънкаме и се тръшкаме за всичко - търпя, обяснявам, говоря нормално, занимавам го - и в един момент съм истеричката вкъщи. Ходим на детска градина от миналата седмица, там слуша, а в къщи гледа да си навакса "лошотията". Какви ли книги не четох за психологията на детето и нещо не ми помагат да разбера защо е такъв. Почивам си на работата. Laughing

# 21
  • Мнения: 689
И моето диване вече спи, но през останалото време, почти постоянно мрънка, реве, квичи, тръшка се. И да, нервна съм, викам, крещя, наказвам. Нервна съм, защото едно и също нещо трябва да го повторя сто пъти, за да бъде направено, да обясня няколко хиляди пъти кое как се прави и как не се прави. И все тая.
Успокояваме факта, че май като беше бебе бе по-зле. От тогава съм запомнила само едно - денонощния рев и любимата ми фраза: "Е, нали е бебе! Какво искаш да не реве хич ли?" И това от хора дето я виждаха от няколко минути до най-много час и то в мое присъствие.

# 22
  • Мнения: 153
И аз се присъединявам към групата на мамите с ревливи и капризни бебета. Изчетох всичко и искам да ви кажа, че много добре ви разбирам..

Дъщеря ми е на почти 10 месеца и откакто се е родила имам чувството,че живея на автопилот. Сега се замислих дали е имало нощи, в които не се е будила през половин час.. ами, имаше, да, един период от 10тина дни, когато беше на 3 месеца. През останалото време денонощно е голяма истерия и съответно голям психически тормоз за мен. Все реве за нещо, спи много малко през деня; когато сме навън на разходка на 15-тата минута започва да реве истерично, понеже не иска да стои в количката.. в резултат аз бутам празна количка по улиците, носейки я на ръце.. когато ми писне и реша да я оставя да се тръшка, моментално се намира някоя загрижена леля/баба, която да ми каже, че детето реве и иска да го взема.. все една аз съм глуха и не чувам  newsm78. Когато сме вкъщи нон-стоп иска внимание, иначе е рев до небесата. През нощта, като повечето от вас, и аз ставам на 15 минути и да ви кажа вече едвам издържам на този ритъм.. Мъжът ми ми помага, но той доста пътува и често сме сами по цяла седмица, тогава си е чист кошмар. Гледам да не и показвам колко съм изнервена и изморена, но не винаги мога да се сдържам. Когато много ме изнерви просто я оставям да реве и повярвайте ми никога не е спирала да плаче, докато не я гушна.. Засега не съм намерила решение на ситуацията (макар че съм опитвала какво ли не), но поне и аз като NikiFin започнах да спортувам и наистина се чувствам много по-добре Simple Smile От другия месец се връщам на работа и се надявам да мога да разпускам психически поне докато пътувам до офиса и обратно.. Искам да съм най-милата и и усмихната майка за моята Сияна, но засега не ми се отдава особено. Понеже, винаги съм искала да имам поне две дечица, се надявам моето диване да се пооправи малко с времето, за да не ме откаже съвсем от тази мисъл Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 187
Нервна съм, защото едно и също нещо трябва да го повторя сто пъти, за да бъде направено, да обясня няколко хиляди пъти кое как се прави и как не се прави. И все тая.
Да, мноооооооооого познато

# 24
  • Мнения: 1 691
След всичко, което прочетох тук, просто не смея да кажа нищо за себе си и малкото зверче. Да, пищи, изпада в истерия от най-малкото, чупи, хвърля, не ми обръща внимание... заспива само с кърмене, буди се поне 2-3 пъти през нощта и дори 1-2 пъти по време на дневния сън (който е около 2 часа). Но това явно нищо не е в сравнение с вашето. Изпускам си нервите, крещя, карам се. Гледам да не си го изкарвам върху детето, че после следва реееев! Трупам, трупам, трупам, пък накрая баща му си го отнася  Embarassed Особено ако има неблагоразумието да произнесе най-омразната фраза: "Ами така си го научила". Сигурна съм, че всички тук сме си "научили" децата да ги носим, да ги гушкаме, да им угаждаме не само защото толкова ни се иска или си нямаме и други ангажименти, а просто за да има малко тишина вкъщи.
Колкото до формулата "спокойна мама = спокойно бебе", при мен важи само дотолкова, че той усеща, когато съм напрегната от нещо друго (например имам изключително спешна работа на компютъра, а той не заспива цял следобед и нямам кога да пиша) и съответно започва да се изнервя и да иска още повече внимание.
За "спокойно бебе = спокойна мама" гласувам с две ръце!

# 25
  • Мнения: 2 757
Най гадното при мен е, че цял ден трупам и като с яви вечер мъжа ми и ме издразни по тичпиния за него адски дразнещ начин за каквото и да е и тогава избухвам и си го изкарвам на децата, даже ги пошляпвам. Мъжът ми с поведението си блокира всеки мои опит да си изкарам яда върху него, как го прави не знам, но е ненадминат в способностите си да ме ядоса адски и аз каквото и да кажа, той е пълен непукист и студен, не приема никаква негативна реакция срещу него, абсолютен пън, който нищо не може да го трогне. Е тва най вбесява. Кога ли ще се науча да бъда същия дръвник. И милите ми дечица като най безпомощни го отнасят щото след всички писъци през деня дори най дребното дразнене от този, който очаквам да ме отмени с децата ме изкарва из релси  #Cussing out #2gunfire

# 26
  • Мнения: 1 674
Опааааа ,да се запиша-аз също съм от нервните мами.Старая се да не викам пред децата и на последък все по-вече ми се получатат нещата/да чукна  да не чува дявола./ Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 059
Не успявам често да не викам(крещя)-признавам си-чувствам се недоспала,уморена постоянно,детето не е имало нощ,в която да не ни е будило поне 3-4 пъти...
И ние сме така

# 28
  • София
  • Мнения: 958
Абсолютно съм на мнение, че спокойствието на майката зависи от това, колко е буйно и разрушително хлапето, а не обратното. Единственото, което мога да направя в бесните периоди на моя калпазанин е да намаля кафето, че иначе съвсем ме затриса нервата.
Но стискайте зъби, има светлина в тунела  Mr. Green Моето момче сега е направо ангелче, в сравнение с това, което беше миналата година. Като стана на 1,5г реши, че иска да спи сам на дивана в хола и от тогава се наспиваме перфектно, а от тази пролет престана да се бие с другите деца и положението е почти идеално.  Grinning Е, миналия месец му растеше зъбче и бяхме истерясали всички, но като поникна, станахме пак сравнително нормално семейство. Сега тръгва на ясла и ще видим какъв ще е ефекта, но да се надяваме, че няма да деградира.  ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 264
В общи линии се правя, че не го чувам или го оставям да прави каквото иска (стига да е безопасно). Понякога, рядко (защото това има по-скоро обратен ефект), си изпускам нервите и мога да кресна. В повечето случаи отвличам вниманието му. Калоян например е луд по колите - вземам го и му показвам камиони, автобуси, казвам му коя кола какво марка е и той повтаря или измислям разни истории с гълъбчета, звездички, абе каквото ми дойде. Често се правя на маймуна, борим се и т.н. Гледам да го успокоя и да постигна мир и тишина за себе си.  Wink
Нощно време имаше период, в който често ставахме между 1-3 часа и сме играли по час-два. Редувахме се с мъжа ми. Ако едната вечер той си почива на следващата е мой ред и така...

# 30
  • Мнения: 257
аз съм сама със моите двама палавници почти 24 часа в денонощието  таткото е тираджия и почти го няма в къщи ние живеем сами  баби имаме но те вечно са ангажирани с техните си нещица   със всичко се оправям сама но понякога ми идва да крещя да плача  но си давам сметка че няма кой да ме чуе взимам се в ръце и всичко отначало

# 31
  • Мнения: 851
Ужасно благодаря на авторката за тази тема. И аз съм от "онези" майки на които им обясняват как на теория те като са спокойни и децата ще бъдат. Е, не е така, мамка му! Морих се да се владея и да си сдържам нервите почти две години, но и аз не издържам вече. Не съм спокойна, страхотно съм изнервена и имам нужда от почивка от дъщеря си. За три дни! /поне.../ И от сън, ама здрав, а не на пресекулки, нервен и безполезен. И сте абсолютно прави, че спокойните деца = спокойна мама.  И на мен ми писна да ме поучават как това било нормално и че детето просто си изразявало емоциите. Да ама за сметка на мойте нерви. Не бях свадлив човек, сега съм...не мога да пазя поведение и пред дъщеря си и на работа.
Съчувствам на всички, прегръщам ви като сестри по неволя и се надявам за всички ни да важи правилото"когато детето е проклето като малко, като голямо е послушно"!

# 32
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
позната история.ве4е ми се вие свят от безсъние,стяга ме главата.и съм нервна,мнооого нервна,но на децата не викам,а на таттко им.
не вярвам,4е някога ще спя нормално.малкия се буди 10-15 пъти нощем,денем не се спира за секунда,ти4ам все по него,а когато  е крив,мрънка нон стоп.слава богу не реве постоянно.и по време на дневния сън с ебуди няколко пъти за 2 4аса.
ама нямаме избор,все някой ден ще пораснат и тогава тия грижи ще ни се струват бял кахър.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 029
Аз определено заставам зад твърдението, че спокойно бебе =спокойна мама. Синът ми плачеше по около 18 часа на денонощие, бях толкова изнервена, че просто не искам да си спомням, а притесненията ми, че нещо с детето не е наред и за това плаче толкова много...

# 34
  • Мнения: 3 211
преживява се. забравя се.
моята дъщеря беше така със спането до 3 годишна, а с мрънкането и реването до 1 година. След това през деня беше послушна и кротка, но през нощта Twisted Evil
и аз и мъжът ми не си и помисляхме за второ, но ето че сега очакваме второ.
какъв съвет да дам: ами слагайте си го по-малко на сърцето, дайте повече свобода на бебетата да правят каквото си искат, няма да се разглезят, нека да чувстват увереност в живота. недейте да треперите постоянно над тях. също много добре е, ако имате възможност да ги оставяте на някой за през нощта поне веднъж в седмицата/месеца Simple Smile

позната история.ве4е ми се вие свят от безсъние,стяга ме главата.и съм нервна,мнооого нервна,но на децата не викам,а на таттко им.
и аз така бях, но това не е вариант Naughty

и се надявам за всички ни да важи правилото"когато детето е проклето като малко, като голямо е послушно"!
при нас важи само за през деня, нощем пак се буди отвреме на време-ето, снощи ме събужда 3-4 пъти
особено трудно е, като си на работа през деня Tired
NikiFin, надявам се да не са и трите така

# 35
  • Велико Търново
  • Мнения: 24
И моето бебе е доста неспокойно и ревливо, буди се най-малко 3 пъти нощем /а понякога и през 20 мин/, през деня спи малко... Но самото заспиване е най-трудно от всичко - само сукане признава и нищо друго, на ръце вече нямам сили да го приспивам, защото е почти 10 кг, а аз станах по-слаба от преди да забременея /48 кг/, да не споменавам постоянните болки в кръста. Самичък е заспивал само 3-4 пъти с биберон като новороден, но вече и биби не ще. Общо-взето безсънието е най-изтощетелно от всичко, но има и моменти, в които бебо иска да съм постоянно в стаята при него и само да излезя и почва един истеричен рев  Tired
И аз съм на мнение, че само майка с кротко бебе може да каже "Ами така си го научила!" /направо ме вбесява тази фраза, но ми е омръзнало да споря с такива/. Всяко дете си има характер и явно го проявява от съвсем малко, така че децата са тези, които ни учат и нямаме друг избор, освен да се съобразяваме с тях. Ако им налагаме нашите правила, просто ще реват постоянно и това е - който може да издържи, да пробва.
По начало съм спокоен човек и през бременността също бях спокойна, но явно няма връзка после това с нервността на бебето. До сега не ми се е случвало да му крещя /или да си го изкарвам на таткото/, знам, че не го прави нарочно и никой не ми е виновен, може би като си поревавам от време на време, после ми е по-добре... За успокоение на всички майки с нервни бебета мога да кажа само, че и това ще мине, но вие си го знаете   bouquet

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 187
нощем пак се буди отвреме на време-ето, снощи ме събужда 3-4 пъти
особено трудно е, като си на работа през деня Tired

Ай стига бе, и на 5 години ли още се буди по няколко пъти ooooh!, няма светлина в тунела, ей!

# 37
  • Мнения: 336
Много ме е срам да си призная, но когато разбера, че има и други мами в моето положение ми олеква, че не съм сама  Embarassed. Бебо е много темпераментен и все иска някой да го гушка, да го носи, а аз понякога изнемогвам и много се изнервям. Имаме и проблем със спането. Заспива само с кърмене  Confused. Как ще го отбивам незнам. Да не говорим, че нощем се буди много, дори повече от колкото като новородено. Вече трудно взимам разстоянието от спалнята до кошарката, а не мога да го оставя при нас, защото няма място и така никой от тримата не спи. Когато прочета как някое бебче спи по три пъти на ден и след това цяла нощ и ми се доплаква. Къде сгреших, толкова лоша майка ли съм? Но да се надявам, че всичко е временно и ще отмине. Иначе ще трябва  да го кърмя и в детската градина за следобедния сън  Joy.  Жалко, че не мога да се включа със съвет как да се реши подобен проблем и наистина майки, които не са го преживели е добре да не изказват мнение в случая. Ние не обичаме по-малко от тях децата си  Naughty, прост Naughty на моменти умората си казва думата  Hug и трябва някак да излеем напрежението  Peace.

# 38
  • Мнения: 3 211
нощем пак се буди отвреме на време-ето, снощи ме събужда 3-4 пъти
особено трудно е, като си на работа през деня Tired

Ай стига бе, и на 5 години ли още се буди по няколко пъти ooooh!, няма светлина в тунела, ей!
не се отчайвай Simple Smile
не е всяка вечер така, сега преживява смяна на градина, преди това беше друго ooooh! много е емоционална и емоциите от деня ги преживява наново през нощта.

чета, че някой от вас се преспиват на ръце, бях го забравила това  Tired
нищо няма да им стане на децата да си пореват малко и няма да се съобразявате с хорското мнение и забележки Whistling

# 39
  • Мнения: 2 131
Уффффф, и аз в последно време често избухвам. Пък малкият си е като всяко дете - доста палав на моменти. Уж беше спрял да си събува чорапите навън, а от няколко дни /точно като стана студено/ нещо не можем да се разберем на тази тема. Маха си шапката навън, опитва се както е седнал в количката да бърка в коша за багаж... Да не говорим, че хич не му чуват ушите нещо.
Опитвам се да бъда спокойна, наистина, но не винаги успявам. Пък малкият - той не е виновен, просто си е щурав, да ми е жив и здрав.

# 40
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
да се включа и аз, уж беше спокойно бебе но откакто откри че има и право положение на тялото /близо 2м./ положението става щураво, все права да стои, спи по-малко денем, може да откара и повечко но ако съм я гушнала, нощем се буди почти на всеки час след 2, в количката се изправя и се измъква от коланите, е днес върха на дивотииката и падна от сола за хранене ............ направо незнам, а и друго че не иска да се храни както трябва, а мен това най-много ме изнервя и съм като ходеща мълния, а някои ме е закачил и ............ #2gunfire идея нямам как да подобря нещата

# 41
  • Мнения: 55
За съжаление и аз ще се запиша тук Sick
Бях толкова доволна, че щерка ми е мнооого по-кротка от батко си, но от две седмици е неузнаваема. Нощем яде вече по три пъти(суче), денем докато заспи е рев ум да ти зайде и след това спи час и това е , а преди на обяд спеше по три часа. Тази вечер тъкмо заспиваше когато брат и влезе с трясък в стаята и край - нито иска да суче, нито в леглото, нито на ръце реве та се къса и за да не им се развикам и на двамата тупнах малката на батко и да я занимава след като я събуди, аз влязох в банята и си взех един дълъг душ, след това погледах ТВ в другата стая и след това освежена и доволна я накърмих и тя заспа  Simple Smile

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И аз бях от мамите със спокойни дечица,които си мислиха за тези с неспокойните-Е,какво пък толкова,че да не могат да се оправят с едно(или повече) бебе/дете?Милички ,простете ми  Embarassed.
Renyto-нещо такова се получи и при нас,само се мята наляво и надясно,пищи в количката,а хората ме гледат странно-какво да направя,превъзбуден е човека.
Няма секунда ,в която да не извършва някакво движение,иска да съм при него постоянно,плаче ,ако не съм в стаята.Как ще става по-нататък незнам.
И да-при мен също извън равновесие ме изкарва приказката:''Така си го научила".Все пак аз съм с него по цял ден,аз си знам какво ми е.Преди беше малък ангел, а сега е станал малко дзверченце,почна да се буди и през нощта през час,а окончателно се събужда в 6.30/7.
NikiFin-предполагам,че прекрасно те разбирам,защото и аз съм омъжена за дебил Flutter.Няма такова спокойствие братче и непукизъм.Ако зависи от него детето ще се дере нон-стоп,да не се лигавело,щяло да му мине,остави го и т.н.Когато го помоля за малко да го гледа,за да мога поне да се изкъпя,с полунасапунисана глава чувам как Кристиян реве.Благодаря за такова гледане.А бе,не ми се говори чак,все ми се насълзяват очите.Но за пред приятелите си е татко номер 1.
Случвало ми се е да си изпусна нервите пред бебето,а то милото какво ли разбира и след това се чувствам най-големия олигофрен на земята Sad,затова се опитвам колкото и усилия на волята да ми коства да се държа.Гледам много да му говоря,да го залисвам ,пея,правя се на маймуна,всичко,което ми дойде на акъла,разхождам го на ръце,а бе каквото измисля.Приспиване-с цица (естествено Whistling)
Често се питам кога ли ще спя отново непробудно......ех,мечти....

# 43
  • Мнения: 31 154
Нервна съм и уморена, но си казвам че ще отмине. Крещя като побъркана, даже понякога и поплясквам. Съвети не приемам, тъпи мнения от познати и непознати също. Измисляме неща за забавление и игри. Само ме е яд, че покрай цялото тичане не отслабнах тези 5 кг. дето ги гоня. Joy Господ да ми я пази и вашите също.

# 44
  • София
  • Мнения: 276
Аз съм нервна по природа, избухвам лесно, викам (иначе не съм лоша  Rolling Eyes )
През бременността пак си бях нервна защото хормоните направо ме съсипаха. Не знаех къде се намирам, всичко ме дразнеше, не бях щастлива... абе ужас.
Винаги съм знаела, че няма да имам спокойно бебе и си е така. Само мрънка и е недоволна от всичко. Много рядко за по няколко минути е спокойна. През нощта се буди и реве, през деня съм в постоянен стрес кога ще почне да реве и да се тръшка за нещо... а то е ежеминутно. И това е от раждането, та до сега.
Аз се нервирам и понякога крясвам, а то е ясно вече, че няма никакъв смисъл. Само се разревава по-силно.

# 45
  • Мнения: 44
Ох,какво да ти пиша сега и аз се чудя.На теб определено ти е по-трудно,защото си имаш три дечица,а аз съм още на първото.Да са ти живи и здрави първо и второ-не се притеснявай,ще си бъдеш нервна и това е.Не умея да заобикалям,просто пиша точно и ясно какво ще е.Моят син е на 2г и 3м. и смея да твърдя,че от 3месеца вече спя,но преди това още от бременността като съм почнала с безсънието та до навършването на втората му годинка.Говоря за будене през нощта от порядъка на 10-15пъти.Това е всяка вечер.Като беше бебе всеки път го слагах на гърда и като заспи хоп обратно в кошарата,поне не е мрънкал да го нося на ръце,също заспиваше и сам.После като го отбих пък почнах с един шезлонг да го люлям като го взимах между нас и така заспиваше.Имало е нощи да прекарва в шезлонга,а не в кошарата и всеки път като се буди трябва да люляш иначе м....та си трака.И тия неща ги правя,защото както си писала и ти като реши да реве просто няма спирка,а ако реша да се скарам,то тогава съжалявам сто пъти,ставаше още по-лошо.Давах му хомеопатични разни за успокоение,но ефекта беше нулев.И изведнъж...чудото стана.Точно на две години господинчото реши,че ще спи.През всичкото това време бях изнервена и с обтегнати отношения с мъжа си,просто не може да го избегнеш,нямаше как да се усмихвам,като ми се плачеше.Така че търпение и не си мисли,че си единствената нервна мама,защото нашата професия е най-трудната,а който ни обича ще търпи.Успех,мила! 

# 46
  • Мнения: 1 674
"когато детето е проклето като малко, като голямо е послушно"!
От твоите уста в божиите уши  bouquet

# 47
  • Мнения: 1 121
Моето е ревливо, ама поне нощем спи като пън Laughing и то няма как иначе като по цял ден се тръшка и дере за нещо, привечер е толкова скапан, че само от време на време помрънква по нещо и пак заспива.

Иначе от раждането искаше постоянно да го разнасям на ръце. Кърмех го постоянно Rolling Eyes заспиваше само на гърда, нищо друго не признаваше Whistling и аз се чудех какво ще го правя като го отбия и ето какво помогна при мен: кърмех 14 месеца, в първите дни след отбиването давах на таткото да го приспива, защото малкия си знаеше, че при него и да реве и да не реве цица няма Laughing баба ми също много ми помогна Hug та, като се умори хубаво просто го слагат на леглото, гушкат го и започват да му пеят. В началото естествено доста ревеше, но постепенно свикна и вече си заспива така Sunglasses та пробвайте го това-щом мойто инатливо и опако детенце се научи, значи може и при вас да помогне Grinning

Иначе в момента му никнат 3 кътника едновременно ooooh! по цял ден реве и се тръшка и за най-малкото нещо Crossing Arms като не му се даде някой опасен предмет започва да пищи с един толкова пронизителен гласец, все едно му свалям кожата #Crazy решението в случая: знам какво го дразни и се старая да не го вижда. Например, мъжът ми понякога пие бира вечер и малкият много реве щото иска да си игарае с бутилката. Е, казах на мъжът ми, че ще пие бира след като приспим зверчето Grinning Така и прави.

А за репликите няма да коментирам. Майка ми, например, постоянно ми вади душичката, че не мога да си гледам детето, че го тормозя, че му разбивам нервната система Rolling Eyes че аз правя нещо грешно, за да реве така Shocked Close казвам, че просто си е ревливо, ама тя винаги вади аргумента, че мен ме е гледала и се справила много добре, понеже гласът ми никога не се е чувал Twisted Evil

# 48
  • Мнения: 27 524
Ники Фин, ще си позволя само да те питам едно - при положение, че Давид не е кротките, поспаливите и спокойните деца, защо не изчакахте малко със следващото/следващите?  Hug

"когато детето е проклето като малко, като голямо е послушно"! - това изобщо нито е правило, нито вярно  Peace

# 49
  • Мнения: 2 757
Ники Фин, ще си позволя само да те питам едно - при положение, че Давид не е кротките, поспаливите и спокойните деца, защо не изчакахте малко със следващото/следващите?  Hug

"когато детето е проклето като малко, като голямо е послушно"! - това изобщо нито е правило, нито вярно  Peace


Първо държа да отбележа, че изобщо и за секунда не съжалявам и не съм съжалявала че си направих децата. Нито пък съжалявам, че са такива, защото такива си ги харесвам и си ги искам. Но е факт и че никога не съм искала близнаци и не съм и вярвала, че ще имам. Поисках ги чак когато разбрах че съм бременна с близнаци, въпреки шока и ужаса.
Иначе на въпроса ти. Побързах с второ, защото вече съм на възраст. И защото исках още едно, а не още 2. Ако знаех, че ще станат 2 не бих се навила да забременявам.

# 50
  • Мнения: 1 091
Здравей,и от мене НикиФин!И аз бях от тези мами.Баткото не спеше нощно време до 3-тата си година.Не искам да си спомням какъв кошмар беше. ShockedБях станала 42 кг.на моя ръст 167 това е направо ужас.Бях като скелет.Нито спях ,нито ядях нямах време за почивка.Идеше ми да се гръмна.Сега баткото е в отделна стая.И аз съм доволна/е вярно е че е голям/но става в 5.30 сутринта.Инструктирала съм го да пази тишина и като иска да гледа детски.Слава на Бога ,че малкия спи и е много кротък.С баткото само съм чувала за кротки деца и съм завиждала ма майките ,които стават в 9 сутринта.А баткото по цели нощи ревеше.Заспиваше в 21.00 ставаше в 1 посред нощ до 5 сутринта и вече в 6 трябва да си станал. ShockedНяма как да запазиш спокойствие ,след като нямаш такова.

# 51
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Моето беше от непрекъснато пищящите и неспящи, един познат ме успокояваше"Изчакай да минат първите 3 месеца"А на пълният ми с надежда въпрос" Тогава ще се оправят ли нещата" разби всичко детско в мен:"Не, просто ще свикнеш"
Е, не свикнах, само дето едва не полудях. Нещата се оправиха чак към третата година, когато тръгна на ДГ и имах макар и няколко часа сама със себе си. А когато тръгнах и на работа, всичко се промени към по-добро-вече имам и свой живот и реализация извън домакинските задачи, чувствам се полезна и не мрънкам за всяко нещо, радвам и се повече и по-осмислено, защото през деня ми е липсвала и т.н. Всичко е въпрос на търпение първите години, ако можеш да ги издържиш без да луднеш ooooh!

# 52
  • София
  • Мнения: 5 751
Сигурно звучи гадно  Embarassed , но се радвам да видя, че не съм само аз така  Embarassed Най-проблемно ни е спането, разбира се. За 2г и 1 м има само 4 нощи, в които е спал до 6ч, без да мрънка и да се буди. Помня ги, защото са събитие.  Crazy Периодите с колики и зъби ни минаха трудно, с много рев и още повече безсъние.  Tired Определно съм съгласна, че Спокойно бебе=Спокойна мама.  Peace В обратното никой не може да ме убеди.  Naughty

# 53
  • Мнения: 1 900
Определно съм съгласна, че Спокойно бебе=Спокойна мама.  Peace В обратното никой не може да ме убеди.  Naughty

За мен важи и обратното. Ако ти не си спокойна бебето усеща, още повече се разтройва от там и ти и така се завърта един порочен кръг.
Моят съвет е да си починеш за ден, час или там колкото имаш възможост и нужда. Отиди на фризьор, на кино, виж се с приятелки, а през това време осигури някой позитивен и грижовен човек да се грижи за детето. Peace

# 54
  • Мнения: 571
Охх и ние имаме дни в които с часове след ядене не заспиваме #CrazyБило то ден или нощ!!!Някои пъти заспива от раз ама има и такива,че душата ми вади!!!Само дондуркане,ту аз ту баща и!! ooooh!Даваме капки за коликите,не са колики,опитваме с биберони а също и додаваме манджа!!Мисля,че единственото което помага е да е на ръце и телевизора!!!Това го открих днес!На телевизор спи!Нормално ли е?

# 55
Здравей,
И аз ще се запиша тук. Ние бяхме от постоянно мрънкащите бебета. Първите месеци бяха колики, после почнаха зъбки, после педиатърката ни каза, че идвал период на най-ранният пубертет-около 2-те годинки. Тогава децата започвали да се осъзнават като самостоятелни личности. Вече сме по-спокойни и мисля, че като обясняваме нещата малката е по-спокойна. Пак реве за дребни неща, но се променя в положителна посока. Grinning

# 56
  • Мнения: 63
Голямото дете е много спокойно, НО нощем не спи (буди се през 2 часа с кошмари, рев, истерия, осъзнаване, приказки, заспиване). Малката спи, но до скоро беше само на кърма и я хранех нощем поне 3 пъти.
Проблемът ми са безсънните нощи и търчането от едната в другата стая. Дали съм нервна и дали викам - да, да. Ако децата са спали през ноща - тогава имат нахилена и спокойна майка Wink Така е вече 3-та година, надявам се до 2-3 години да почнем да спим всички

# 57
О,и аз си мислех че само моето дете е такова.Аз също започнах да крещя(не помня в живота си да съм крещяла),да се разплаквам,и да пуша цигара в 4 сутринта.Моето зверче не дава да му се сменя памперс,да се храни,да му се каже"НЕ".Буди се всяка нощ,и всичко е съпроводено с тръшкане и крясъци.Аз също чувам-"така си го научила",и постоянни съвети от майки чиито деца(да са им живи и здрави) виждам всеки ден и те нямат нищо общо с моето буйно дете.В случая обаче ще се съглася и с Валерия,все по-често намирам начин вместо да се разкрещя,да оправя някак нещата.Когато стане напечено,зарязвам всичко каквото и да правя,сядам с него на земята например,покрай разпилените му играчки,които не поглежда,за да може да преследва майка си навсякъде,и само се взирам в очичките му,слушам му измисленото бръщолевене,и ми става миличък отново,и така след 2 минути и двамата спокойни продължаваме.А в краен случай,слагам го в бънджито(единственото нещо заради което не ме търси цели 5 мин.),излизам,пуша,и като се върна и ми се усмихне,пак ми минава.Просто всяка майка трябва сама за себе си да открие начина.Извинявам се че попрекалих с писането.

# 58
  • Мнения: 1 559
И аз съм в кюпа #2gunfire.И то не защото имам бебе на 3 мес.,а защото имаме една кака на 2 год и 3 мес,която не е спала 1 пълна нощ откакто се е пръкнала #2gunfire.В най добрия случай,се буди 1 път и отивам да легна при нея(в нейната стая,на нейното легло,купихме и голямо,за да се побираме двете )..и след 4ас и половина 2 заспива.Много често явление е от 1 до 4-5 сутрин да е будна...
Добре че беба спинка добре(поне засега),че ако и тя беше такова чудо,нараво отивам на моста(тук са в изобилие Mr. Green)

# 59
  • София
  • Мнения: 3 679
Айде и аз да се запиша тука - каката реве по цял ден още от както бях бременна, мрънка за щяло и нещяло и се тръшка - ама като казвам по цял ден, буквално по цял ден - днес е почнала от 6 сутринта. Бебето пък реве по цяла нощ- ставам минимум 5-6 пъти. Е, как да не съм нервна -нито съм наспана, нито през деня си почивам. Крещя по цял ден, ама полза никаква. Каката отнася и по някой шамар  Sad Щом и мъжО вече се изнерви, а той по принцип е много спокоен -незнам. Ама скоро ще съм за лудница  Crazy

# 60
  • Мнения: 7 640
Ники Фин, ще си позволя само да те питам едно - при положение, че Давид не е кротките, поспаливите и спокойните деца, защо не изчакахте малко със следващото/следващите?  Hug

"когато детето е проклето като малко, като голямо е послушно"! - това изобщо нито е правило, нито вярно  Peace


Първо държа да отбележа, че изобщо и за секунда не съжалявам и не съм съжалявала че си направих децата. Нито пък съжалявам, че са такива, защото такива си ги харесвам и си ги искам. Но е факт и че никога не съм искала близнаци и не съм и вярвала, че ще имам. Поисках ги чак когато разбрах че съм бременна с близнаци, въпреки шока и ужаса.
Иначе на въпроса ти. Побързах с второ, защото вече съм на възраст. И защото исках още едно, а не още 2. Ако знаех, че ще станат 2 не бих се навила да забременявам.

 какво им харесваш на твоите, не знам, само оплаквания и тръшкане тука съм чела, една добра дума не помня.
Направо ти се учудвам как успяваш хем да си противоречиш, хем да се сърдиш.
Това беше един голям ОФФ.

# 61
  • Мнения: 2 757

 какво им харесваш на твоите, не знам, само оплаквания и тръшкане тука съм чела, една добра дума не помня.
Направо ти се учудвам как успяваш хем да си противоречиш, хем да се сърдиш.
Това беше един голям ОФФ.

Аааа явно си пропуснала добрите думи. Айде да ги не мерим на бройка хвалбите и оплакванията, не виждам смисъл. Това да си харесваш децата е природно обусловно. Фактът че са си мои ми стига да си ги харесвам. Освен това всеки все някога за нещо дори и дребно се е оплакал от децата, ама това не значи, че не си ги харесва каквито са. Па знам ли, може и да значи де. Но не и в моя случай  Wink
Освен това да мразиш и да си уморен и изнервен са коренно различни неща. Ама да не продължавам да обяснявам елементарни и всеизвестни факти

# 62
  • Мнения: 229
ох мами, напълно ви съчувствам. и аз съм една мама с многоооо ревливо бебе. вече сме на 3 месеца но сме страшен бяз. от самото начало до сега пада рев по цели дни, нощем спи неспокойно и се буди постоянно. през деня сме нон стоп на ръчички, успокоява се за 5 минутки я на шезлон, я на нашето легло, играчките са му интересни макс за 3 минути и после якоооо рев. нито слинг, нито кенгуру, нито количка. а леле количка ли казах? имам чувството че я мрази, само да го оставя в нея и бесове страшни .. кога го излъжа да заспи за малко на ръчички слагам в нея и само 10 минути спи и като се събуди и види че е в нея майка да ми е мила .. като съм сама се побърквам, никакво спане, да отида до тоалетната не мога, майка ми е тук и ми помага ама и тя изтрещя. бащата дето е само няколко часа с детето твърди - при мен детето не реве. пепел му на устата оставихме го две съботи подред да го гледа и вдигна ръце, не го харесвало детето, за туй ревяло. а супер отръвка!  #2gunfire
то нашият пък и с тих рефлукс, беше 2 пъти в  болницата, на медикаменти ..и още си е де, и с ар-а на аптамил, при което обяснението е че е запомнил позите в които сме го успокоявали от болките и тука от 1 седмица само да го гушна и рев, само да види главата на баща си - пак рев! само в ръцете на майка ми се успокоява, щото пък с нея не е бил цял месец, тя докат ос ибеше в бг.
а пък в болницата - както казаха лекарите - бебе мечта! спи и яде и си играе. а там аз бях денонощно, и спокоен,питам ги на какво може да се дължи, ами стреса в къщата. окей, успокоихме се ние че от медицинска гледна точка всичко си му е наред, да ама той не. реввове бесни, какви ли не техники измисляме че да го занимаваме, тихо, не тихо, с музика, без музика, с различни играчки и пози , на сакрал масажи ще го водим другата седмица, дето били за успокояване на ревливо бебе ..ама
грохнали сме от умора всички тука ..нямаме минутка почивка .. а като ви чета че до 3тата годинка и охх малее -- тука некви доктори ми обясняват за коликите неква техника да преметнеш детето 3 пъти през главата .. божеее  #Crazy
иначе му даваме инфакол, че ни казаха че имал колики ама това след второто вкарване в болницата ..че нал ипък рефлукса изгорил хранопроводчето
а първият път ни казаха че нямал
абе лудница е при нас
какафонияяя яка
съпричастна съм на всички мами с такива бебета, като моето. успокоявам се че не съм самичка, щото понякога се чувствам толко сама в ситуацията си и почвам да се обвинявам, че съм лоша майка

# 63
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Айде и аз в кюпа на зле спящите ревливци  Sunglasses
Първо бяха, колики, сега са зъби  Thinking . Ще ИЗДЪЖА!

п.п. Днес ме попитаха дали съм на успокоителни  Shocked толкова съм отвяна вече, от това недоспиване. Поискаха ми лична карта в Общината аз им давам кредитната, изобщо издухана работа Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 1 529
 Колкото е по изнервена и заредена с негативизъм майката,толкова по ревливи са децата. Казвам го от личен опит и наблюдения.
От значение е и спокойствието през бременността. Нема начин да нЕма начин. Поне за малко намирай начин да излезеш навън.

# 65
  • Мнения: 2 757
еее ако цял ден съм навън без бебета покрай мен най ще съм спокойна. Ама това значи да не се грижа за тях, а друг да го прави. Само дето е невъзможно да ги тропосам на някой за 24 часа по възможност.
Отдавна не съм писала ама като си видях темата реших да ви държа в течение с моите диванета. Новините са, че стават все по ревливи. Бях решила да си ги гледам до 2 годинки. Но се оказа непосилен психически тормоз, защото са много ревливи, все по зле става. Сега на практика като са будни и когато съм покрай тях не спират да реват. Ще каже човек, че им е хоби или че го правят нарочно да ме тормозят, защото ако друг ги гледа реват значително по малко, почти изобщо. Няма как да си спокоен с такива деца, освен ако не гълташ успокоителни. На мен все по често ми се налага, защото понякога усещам, че съм опасна за живота им. Когато са с баща си или с друг, който познават и може да ги пригледа винаги ме гонят, защото аз като съм там бебоците непрекъснато реват и побъркват всички. Така че се спасявам и всички са доволни. Това е моят начин за релакс и може би добре се получава, защото не ми е нужно да си търся оправдание да се измъкна -  гонят ме веднагически.  Grinning

# 66
  • Мнения: 2 131
NikiFin, добре де, как така непрекъснато реват?! Не знам, сигурно има някаква причина да го правят или конкретни обстоятелства, при които реват. Не се ли заиграват с играчки, да гледат реклами по ТВ /на повечето бебета им харесва/ или нещо подобно. Не може да няма начин да им се привлече вниманието и да спрат да реват, дори в твое присъствие.

# 67
  • Мнения: 2 757
NikiFin, добре де, как така непрекъснато реват?! Не знам, сигурно има някаква причина да го правят или конкретни обстоятелства, при които реват. Не се ли заиграват с играчки, да гледат реклами по ТВ /на повечето бебета им харесва/ или нещо подобно. Не може да няма начин да им се привлече вниманието и да спрат да реват, дори в твое присъствие.


И аз си задавам същия въпрос. За сега единственият възможен отговор е Проклятие. Аз покрай тях ли съм непрекъснато се глезят, тръшкат и реват според мен от глезотия .  А не мисля, че съм ги глезила, напротив. Плюс правят непрекъснато само и единствено забранени неща. Там ли съм искат да ги държа нон стоп и двамата. Същевременно не дават заедно да ги държа, всеки иска само него. Така се получава, че ако държа едното другото задължително реве и на практика нон стоп някой реве. Ако ме няма всички, които са ги приглеждали казват, че си играят и не реват. Може да ревнат ако се ударят нещо или си вземат играчка. Но иначе цари мир и любов. Само като се появя и надуват гайдите. Защо го правят питам и за сега не се е намерил някой, който да знае отговора. За мен лично това е вид проклятие и дори знам от кой.  #2gunfire

# 68
  • Мнения: 1 817
Съчувствам на всички ви с такива неспокойни деца. Някои неща все едно аз съм ги писала. Много трудно се издържа.
Бебе и първокласник! Невероятна комбинация Rolling Eyes
В началото почти не спях. Той ревеше постоянно и сучеше по безброй пъти , повръщаше Rolling Eyes Когато не спеше -ревеше. А той рядко спеше . Обикновено за 15 мин. или половин час. Много бях изнервена и постоянно плачех и аз. Спеше само в ръцете ми през деня, изтръпвала съм цялата. Не смеех да дишам да не се събуди. ooooh!
Много ме измъчваше това, че не мога да обърна внимание на другото си дете, че и то имаше нужда от мен...с тези ченгели и цифри в уч-ще. А малкия нон стоп ми беше в ръцете. Оставяли го рев. Sad
А и нещо за ядене трябваше да се направи за баткото за таткото , предимно за баткото /че и той скаран с яденето ooooh!/ newsm78. Готвила съм с една ръка, защото в дугата е ревящия вързоп. Трудно ми беше. Имах постоянно главоболие от недоспиване, а не можех да пия хапчета, че кърмих.
Минаваха ми и старшни мисли през главата Sad Нямах сили да се справям с всичко това. Идеше ми... да ме няма. Заради баткото се държах...и успях.
Вече всичко е мноого по-добре. Малкия ревящ вързоп е вече на 1. Все още спи неспокойно, но се буди по 2-3 пъти и то за кратко. Така са повече дечица май. Обаче не може да спи сам. Трябва да съм до него и като се пробуди да го гушкам и пак заспива. В противен случай спи половин час и после е мнооого крив. Неспокоен му е съня. Лекарката ми каза, че така били по-чувствителните деца newsm78
Сега имаме неразположения от зъбките, но не може да се сравнят с коликите. Там беше чудо. Трудния период беше до 6-7-ия месец. После почна мъката с храненето. Много ми е злояд. Но вече и там имаме напредък някакъв.
Иначе при мен важи май правилото -Ревливи бебета-добри деца. Сега много ме слушат, разбрани дечица са. Иначе са много  темпераментни.
Пожелавам ви да отминат трудните периоди  и при вас. Да изпитате цялото щастие на майчинството.
То добре, че така сме създадени, тези моменти да ги забравяме, че то иначе кой би се навил на следващи деца.

# 69
  • Мнения: 336
Venera  smile3501 даде надежда на много от нас   bouquet.

# 70
  • Мнения: 1 817

И аз съм на мнение, че само майка с кротко бебе може да каже "Ами така си го научила!" /направо ме вбесява тази фраза, но ми е омръзнало да споря с такива/. Всяко дете си има характер и явно го проявява от съвсем малко, така че децата са тези, които ни учат и нямаме друг избор, освен да се съобразяваме с тях. Ако им налагаме нашите правила, просто ще реват постоянно и това е - който може да издържи, да пробва.


Ужасно се ядосвам на такива всичкознаещи майки. Умирам от яд.  #Cussing out
Като бях бременна си мислех : Това бебе ще го науча да спи в кошарата си и повечето време ще си прекарва в кошарата, както нормалните деца. аз само ще го взимам да го кърмя и да му се порадвам. Няма да го взимам за друго за нищо на света. Да не свиква на ръце.Хората са казали НИКОГА не йазвай НИКОГА !
 ooooh! Нищо подобно не се получи, даже напротив, а повярвайте ми опитвах доста Sad
Не можах да издържа неистовия рев -бебето си имаше нужда от мен. Та то ревеше и в ръцете ми.
Както стана ясно и по- късно  бебчо си се пренеси при мен да спи. нямаше как да ставам по 15-20 пъти  до кошарата. по-лесно ми беше да го гушкам при мен и установих, че събужданията бяха и по-редки. А и нямах сили за нищо вече.
Не можех нито до тоалета да отида, нито до банята. Мъжо все на работа ooooh!Всичко върших набързо и сърцето ми свито като го чувах как реве.
Сега положението както писах е по-добре, но кошарата още си стои неизползвана като паметник. Много се буди като го сложа в нея.Иначе ми е вече много усмихнат.
joy, наистина има светлина в тунела. Прегръщам всички изморени и недоспали майчици. Hug Трудна професия наистина. Wink

# 71
  • Мнения: 925
венера, браво! търпение и много любов и всеотдайност му е майката, наистина. А за плача и нервниченето, и моят син беше така първите 3 месеца, много гадни колики имаше и все на ръце, все се дондуркахме и си пеехме. Да ви кажа, добре, че е кърменето, та много се успокоява така Peace
Според мен е много важно да се разбере от какво именно мрънкат и плачат децата, защото винаги има причина. Затова и аз експериментирам, докато не попадна на някакъв жокер. А и с времето майката си опознава детето и е по-лесно да отреагира адекватно.
В "Нашите деца" има тема за Темпераментните деца, споделили са полезни неща момичетата.

# 72
  • Мнения: 229
По мое мнение децата наследяват темперамента на родителите.С първата бременност бях по спокойна , но не мисля, че  това определя темперамента на дъщеря ми - тя просто изцяло прилича на баща си и е толкова спокойна колкото и той. Синът ми пък е нервно и палаво бебе, впечатлително и емоционално - също като мен CryМного рядко спи по цяла нощ / за 10 месеца 3 пъти/  , а през останалите нощи се буди по няколко  пъти - не реве, не става , просто се буди и мрънка , давам вода и заспива и така до след час, върти се все едно има тръни в леглото.Аз също се изнервям след няколко поредни нощи , в които съм ставала по 10 пъти  и има моменти , в които съм по мрънкаща и от детето. Например вчера беше адски изморен от буйство и спа цяла нощ , но аз се будих през 3 часа, просто , защото нервната ми система е изострена.Като стана сутрин и се погледна в огледалото чак се плаша по някога, то сенки, то чудо Cry Чета из форумите , че има деца, които не спат до 3 години и косата ми се изправя   ShockedСилно се надявам моето да не е едно от тях.

# 73
  • Мнения: 1 817
..... спа цяла нощ , но аз се будих през 3 часа, просто , защото нервната ми система е изострена.Като стана сутрин и се погледна в огледалото чак се плаша по някога, то сенки, то чудо Cry .....

Това за нервната система наистина е така. И аз вече не мога да спя без да се събуждам...все ми е неспокойно. Та на кого да приличат децата newsm78
А за огледалото да не говорим...не ми се поглежда. Няма нужда да се маскирам на Вси светии Laughing Joy Абе не е много смешно.

# 74
  • Мнения: 571
И ние ставаме все по-ревливи и направо се чудя как издържам още ooooh!Имаме периоди с по 16 часа рев и тръшкане! #CrazyА още няма 2 месеца!!Какво ли ще е като стане на 2 години се питам/ако разбира се съм жива да видя Mr. Green/Не са колики,не е глад,не е мърсна,не и е топло или студено.Просто се дереееееееееееееее и това си е!През деня сме само на ръце,оставя ли я ела виж какво се случва. #Crazy SickМрази нееееееее ненавижда да е на вън!Реве,напъва се гърчи се а приберем ли се няма по изнервена и превъзбудена от нея ooooh!Как ми се падна такова дете не знам.Обичам я безумно обаче ако не се отдалеча малко от нея или ще ида в лудница или на оня свят ooooh!Искам да изляза малко сама да се повеселя или просто да се разходя.А това няма как да се случи за съжаление.Има кой да я гледа ама не смея да я оставя и да ходя да се разнообразя,че да не кажат "гледай я аз и гледам детето а тя си вее г**а Whistling

Общи условия

Активация на акаунт