На училище или в ДГ, все с тетрадки ний ще сме - родени 2002

  • 15 973
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 230
нашето тържество беше на 1 септември и днес празнува само малкия, но Честит Празник На Наборчетата.

# 46
  • Мнения: 129
Здравейте и честит празник на учениците   bouquet!
Деян е в първи клас, но не е много въодушевен, не пожела даже да си разгледа учебниците. Той може да чете и да пише , и за съжаление сигурно ще му е скучно отначало. Утре ще има 5 часа и така му се натъпка раницата, че незнам как ще си я носи. В класа му са 22 деца- горе-долу нормално ми се стрва, въпреки, че ми се искаше да са по-малко, при вас как е ?

# 47
  • Мнения: 1 652
Много празнично  мина и при нас първия учебен ден в предучилищната група в училище. Имаха тържество , но без родителите. Успях да купя цветя сутринта. А за подарък му купих дъждобран и чадър. Много се зарадва на подаръка и се почерпихме с торта в любимата му сладкарница. Вечерта, обу гумените ботушки и с една голяма червена лопата и още по- голямо въображение, "пори вълните" в "морето".
Виждам, че някои деца започват първи клас на шест и нещо. Тъй като и на нас ни предстои същото - /роден е декември/- се притеснявам- дали не е рано и ,че ще е по-малък от  всички в класа. Вие как мислите? newsm78

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 22:54 от darena

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
При нас тържеството беше днес. Аз все пак успях да купя сутринта букети. Занесохме и балони. Било е весело и детето е доволно. Имали са аниматори, участвали са в игри. Дори се завърнахме с награда(моливи).  Успешна учебна година на всички наборчета!

# 49
  • София
  • Мнения: 4 867
Успешна учебна година на тези, които я започнаха!

Габриела все още е в очакване...

# 50
  • Мнения: 1 491
Добър ден на всички   bouquet
Първо да си кажа за лъжата - Емма един единствен път е лъгала. Много грозно беше. Една вечер ми разказа как родителите на най-добрата й приятелка в детската се разделили и майка й заминала без да им каже нищо и тя сега само с баща си живеела ... Много се изненадах, защото са прекрасно семейство. След няколко дни повтаряне от нейна страна на тази история, говорих с госпожата и тя ме увери, че не знае да има такива работи. После нещата придобиха лавинообразен ефект... Госпожата на бащата на въпросното момиченце, той направил скандал на щерка си още в градината, после госпожата на мене... Много говрихме с Емма тогава. Наказанието й беше лично да се извини на майката и бащата на приятелката й. С месеци аз не можех да ги погледна в очите тези хора  Embarassed, и си представям тя как се е чувствала когато се извиняваше по отделно на родителите... Тогава имаше един период, в който не й вярвах за нищо  Confused  Но никога не съм я питала "Лъжеш ли?" или нещо подобно включващо думата "лъжа". Питам я "Сигурна ли си?"; "Друго има ли?"; "Точно така ли стана?" и други подобни... Дано не се повтаря повече това  Praynig

Вчерашният ден мина неусетно като че ли... За съжаление в този дъждовен ден, ръководството на училището не се сетиха да ни пуснат във физкултурния салон, ами проведоха цялото тържествено посрещане във фоайето и коридора... Гъчканица, ръганица, задушно, горещо... Дечурлигата на 40 мин бяха вече уморени, нито слушаха, нито мълчаха  Wink Класната ги посрещна едно по едно в касната стая с погача и мед и даваше на всяко детенце поотделно  Heart Eyes  След което поименно ги викаше и им раздаде учебниците в торбичка. Като приключи каза - Деца домашното ви за утре е да оцветите картинката, която ще намерите в пликчето и да я залепите в тетрадката с бели листове на първата страница. И като се прибрахме Емма веднага седна да си пише домашното  Shocked В това време звъни телефона и я търсят нея, а тя като разправя - Мамо, когато се пише домашно, не се говори по телефона, не се слуша музика и не се гледа телевизия  Shocked ooooh! 
Днес съм със по-свито сърце от вчера  Crazy  Треска ме тресе и не знам как ще го изкарам днешният ден (хич, ама хич още не съм започнала да работя дори)...

Пожелавам много успехи на всички, които са първолаци и на всички, които са в предучилищна!   bouquet  bouquet  bouquet

# 51
  • Мнения: 113
Нашия първи (истински)учебен ден мина чудесно.Малката си харесва новата госпожа.За утре даже имаме домашно да занесем плод и зеленчук за магазина.

# 52
  • Мнения: 413
Честита нова темичка,  bouquet
При нас първия ден бе страхотно организиран в Детската градина,занесохме и букетче за госпожата.Подариха на всички дечица по тетрадка и химикал,пристигнали са и комплектите с учебни тетрадки,тази вечер имаме родителска среща .Абе суетнята е голяма,Дебора е ентосиазирана засега,пък за в бъдеще ще видим..........Госпожата ги е препитала набързо още първия ден кой какво си спомня от стария материал,но в веселие и игри цяло лято не е останал спомен от стихотворенията   ooooh!
За лъжата:опитва се понякога,но като я хвана натясно всичко си признава,а иначе ние в момента сме на фаза много да отговаряме ,почти на всяка моя дума има готов отговор,че чак се плаша какво ще е занапред. Госпожата в градината ме успокоява ,че в днешното ежедневие така било по-добре,отколкото да мълчи и да я 'командорят",но незнам едно време в моето дтство не беше така ooooh!
Споделете как се оправяте с "устатите деца"?
Иначе е будно дете,носи ми шестички от градината,включва се активно в откритите уроци,но взема участие и там където не и е работа. Embarassed

# 53
  • Мнения: 1 159
А,тъкмо щях да ви питам,тетрадките за предучилищна безплатни ли са?Днес Макси ми каза,че "работили по новите тетрадки",ама ние пари не сме събирали таи година newsm78.Мъжът ми го взе,не е питал за тетрадките,само са му дали списъче с необходими канцеларски материали.

# 54
  • ЕН
  • Мнения: 543
да се запиша и аз в тази тема
другата учебна година-2009г и в нашето семейство ще има първолак. да са ни живи и здрави и МНООООГО УМНИ Simple Smile

# 55
  • Мнения: 166
здравеите и от нас близнаците Анабелла и Йоан какво като сме на 6 и 7 месеца и ние сме въб 1 клас ,моите деца много се радват 4е тръгват  на у4или6те и ве4е си пишат дома6ните и пак има време за игра .

# 56
  • Мнения: 62
Здравейте!
Минавам за малко да ви "видя" и ще си лягам,че smile3507. При нас първият учебен ден мина добре!Тази година ще работят с помагалата на "Изкуство" .Лично аз не ги одобрявам много,ама...През седмицата ще имаме родителска среща и ще науча повече...
Деси, помагалата са безплатни !При нас и таксите са 50%от пълната такса. Дано само да сме здрави...
За лъжата ,не умее да лъже. не че не се опитвал.
За устатите деца.И аз имам един професор в къщи.Ама това е нормална  възрастова криза.Вече започват да се осъзнават като личности,да имат собствено мнение по всички въпроси.  Момичета започва се, стягайте се за пубертета! GrinningС разговори за сега удържаме фронта .Още успявам да го манипулирам Grinning

# 57
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Аз пратих мъжът ми да провери кога ще е родителската и една майка на др детенце му е казала, че са дали нови тетрадки, които са безплатни. Ще видим на родителсктата какво ще кажат.

# 58
  • Мнения: 148
За устатите деца.И аз имам един професор в къщи.Ама това е нормална  възрастова криза.Вече започват да се осъзнават като личности,да имат собствено мнение по всички въпроси.  Момичета започва се, стягайте се за пубертета! GrinningС разговори за сега удържаме фронта .Още успявам да го манипулирам Grinning

Все едно за мойто момче става дума - за всяко мое изказване - подходящ отговор... Плаша се от пубертета ooooh!

# 59
  • Мнения: 147
честит имен ден на всички именници.

Общи условия

Активация на акаунт