Остава ли ви време сами да правите пюренца за бебчето?

  • 2 914
  • 90
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Здравейте, Още ми е рано за този момент, защото очаквам бебчо да си появи в началото на декември, но с приятелки настоящи майки вече спорим, защото аз имам голамо желание сама да приготвам храната за моето слънчице. По опитните , обаче ми казват, че въобще не им оставало вроеме за домашно приготвени пюрета и се възпалзват от тези на магазина. Аз обаче не искам да повярвам, че ще трабва да храня детето си с изкуствени храни.
Моля да споделите ако имате опит остава ли ви време за домашни пюренца или наистина всички придпочитат готовите от магазина Hug

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Лично на мен,ми оставаше и в началото аз приготвях пюретата за
дъщеря ми.Имам специален робот за тази цел и правех по две дози,
не всеки път,но според ситуацията.Не мисля,че отнема чак толкова много време. newsm78
Разбира се говорим за времето преди бебето да е проходило. Peace

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 15:54 от slanced

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
До 1 год. и правех пюретата почти изцяло аз.Справях се,защото спеше по 2 пъти на ден и имах повече време.После започна да иска да е повече време навън и спеше по-малко.Започнахме кухня и ми е добре.

# 4
  • Мнения: 4 017
Не ми остава време, особено, когато сме навън преди обед. Правила съм много малко пъти. Имам желание, но имам и съмнение относно продуктите от пазара. Ще ми се да вярвам, че тези в бурканчетата са преминали през по-строг контрол!

# 5
  • Мнения: 3 157
Какво разбираш под изкуствени храни????Мислиш,че плодовете и зеленчуците от пазара са по-чисти от тези в пюретата ли?Времето за приготвяне ли те притеснява или това,че не вярваш на това,което пише на етикетите за съдържанието?
Моето дете яде и готови пюрета,и готвено-зависи от това с какво време разполагам,какво е времето навън-става ли за разходки или е лошо и трябва да се виси вкъщи.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И двете ми деца са отгледани с домашни пюрета, така че - определено остава време Grinning С малко планиране и наличие на фризер никак не ти се налага да го правиш всеки ден.
Моята система беше много простичка - взимаш 1кг от даден плод или зеленчук, измиваш и почистваш, вариш на пара (в тенджерата под налягане става за минути - плодовете обикновено са готови в рамките на 5 мин, а даже картофите са готови за 20 мин), пасираш, слагаш във формички за лед и замразяваш. Като замръзнат, си ги слагаш в пликче и надписваш какво е Laughing После само си вадиш по някое кубче и можеш да ползваш както за начало на захранване, когато детето яде не повече от 1-2 ч.л. (едно кубче е приблизително 30 гр), така и по-нататък, за да правиш най-различни и разнообразни смеси от неща.
Даже и да приготвяш всеки ден по нещо, едва ли отнема повече от 30 мин с подготовката, просто е по-досадно Mr. Green
Ако захранваш по съвременните препоръки - около 6-тия месец, тогава по този начин ще храниш приблизително 2 до 3 месеца, след което детето ще може да яде от вашата храна, стига да отделяш 1-2 порции за него, преди да сложиш сол и подправки.
А ако ползваш педагогическо захранване, нищо от това няма да ти е необходимо и ще ти е възможно най-лесно и мързеланско Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 418
На мен ми е трудно, но все пак намирам време. Правя обедни пюрета с месо и зеленчуци и десертни с плодове за след обяд. Обикновено правя по три на веднъж - едното за текущото ядене и две за следващите два дни. Винаги обаче имам и готови за всеки случай, когато се наложи ги ползвам без колебание.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
При мен имаше време бол,но пък аз нямах никакво желание да правя пюрета Crazy

# 9
  • Мнения: 454
И аз се присъединявам към  майките, които нямат време /а и фризер/. Ако бебето ти е от неспящите и нямаш кой да ти помага, малко трудно ще намериш време за всичко - гледане на бебето, домакинството и  приготвяне на домашни пюрета. Не знам защо си толкова сигурна, че като приготвиш сама пюрето и всичко ще е ОК, освен ако сами не си произвеждате суровините. Аз лично не съм сигурна кое е по изкуствено, вносните купешки пюрета, които са произведени съобразно определени изискванията или плодовете и зеленчуците с неясен произход и химичен състав, които се продават по пазарите.  Приготвям домашни пюрета на дъщеря ми предимно когато баба ми ми изпрати материал собствено производство и то, ако имам време. По рядко взимам плодове и зеленчуци от пазара и то, ако наистина им е сезона и се предполага, че за отглеждането им са използвани повече природните условия и по-малко различни торове и химикали. За месото също не можеш да си сигурна, дали няма химикали и консерванти, но пък домашнотои то е съмнително.
Това е моето мнение, но когато дойде време твоето бебе да яде пюре, ти сама ще прецениш какво да правиш. Всичко е много индивидуално и това, че по-опитните казват нещо не означава, че ти трябва да се съгласиш с него, но няма смисъл да спориш. Пожелавам ти леко последно тримесечие и леко раждане, а за пюретата не бери грижа, че са мнооооого далече.

# 10
  • Мнения: 748
да.системата ми е такава: докато готвя за нас отделям в една тенджерка подходящи продукти - примерно парченце морков, картофче, тиквичка и т.н. после ги оставям да се варят на котлона, това не ми отнема време, защото няма какво да им бая, те си се варят сами. като се сварят само пасирам и сме готови. Peace

понякога съобразявам захранването на беба с нашето меню, друг път ние ядем нещо, с което съм решила да я захраня Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте, Още ми е рано за този момент, защото очаквам бебчо да си появи в началото на декември, но с приятелки настоящи майки вече спорим, защото аз имам голамо желание сама да приготвам храната за моето слънчице. По опитните , обаче ми казват, че въобще не им оставало вроеме за домашно приготвени пюрета и се възпалзват от тези на магазина. Аз обаче не искам да повярвам, че ще трабва да храня детето си с изкуствени храни.
Моля да споделите ако имате опит остава ли ви време за домашни пюренца или наистина всички придпочитат готовите от магазина Hug

Глупости. Ако стоят цял ден на кафе с приятелки или да гледат поредния сапунен сериал със сигурност няма да имат време за пюрета.  Mr. Green

Приготвянето на супи и пюрета на Калоян ми отнемаше точно 30 минути дневно. Нарязвам продуктите в неговата тенджерка. За 15-20 минути те са се сварили, после парченце масло, пасатора и в бурканчета. Не виждам нищо сложно и толкова трудоемко.

# 12
  • Мнения: 2 334
Намирам време да си приготвям пюретата.Отнема ми точно 30 мин. Peace

# 13
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
На мене лично ми оставяше време.Предимно аз му приготвям храната,но съм ползвала и  от готови те пюренца.

# 14
  • Мнения: 2 757
Определено ще ти остава време ако имаш едно бебе, което за предпочитане да е по спокойно, но и да не е пак ще намираш време ако имаш желание. Не им остава време на тези, които по цял ден са навън на разходки и на кафенца, седят пред ТВто или компа или просто ги мързи. Готви се 1 или 2 пъти седмично и се замразява. Аз м ого готвех ама понеже никой не ядеше и спрях. А иначе имах и желание и време намирах. Ти се моли детето ти да е ящно, че е голям яд да се мъчиш да направиш всичко перфектно, да купуваш само екологични продукти и накрая даже ти излиза все едно готово си го купил от магазина, но пък бебето не го оценява и после ако не ти се ядат пщрета на теб самата трябва да ги изхвърлиш. Аз гледах да ги използвам като ги хакна в някоя подходяща за целта супа и така си ги изяждахме без никой да разбере какво има в супата  Laughing

# 15
  • Мнения: 1 691
Синът ми не е опитал купено пюре през живота си. Отгледан е изцяло с домашна храна - при това в повечето случаи готвена ден за ден (нямаме фризер, за да правя запаси). Времето ми стига по три причини: едната е, че вкъщи се готви всеки ден за цялото семейство (а значи се седи до печката и нищо не пречи да се свари нещо и на хлапето), втората - от самото начало отделях от общата храна (преди солта и подправките), така че обикновено дори не съм готвила отделно, третата - имаме си баба и татко Wink които също готвят.
Освен пюрета, децата ядат и каши - има готови, които се разбъркват с преварена вода и т.н. уж за по-бързо, но аз докато преваря водата, пък после я чакам за изстине до нужните 40-50 градуса, предпочитах за 5-10 минутки да направя домашна каша (овесени ядки, грис, оризово брашно и т.н. плюс сезонни плодове) - по-вкусно и по-здравословно е според мен.

# 16
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
С едно детенце ти остава време за всичко, особено като е спокойно Peace
Обаче с две малки ... като гледам няма да ми остава време и за кафе Laughing

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да оставами-досега само аз готвя за децата  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 294
Да и на двете съм правила  Peace

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Въпрос на организация.
Лично аз купувам.

# 20
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
време остава, желание да ги яде няма! ooooh!

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз също ще съм най-щастливата мама Декември късмет , здраве и живот.Това лято ,всъщност от преди седмиц,и ей така за гъдел и за спорта, пък и ми се занимаваше си затворих доста"зимнина" за бебче.Моркови , ябълки ,сини сливи , праскови и кайсии.Реших само да пробвам по рецепти на мами от форума.Представих се добре и се захванах/ взех се насериозно  Embarassed та направих от всичко, което можех да го намеря домашно отгледано.Затворих доста бурканчета и се надявам да ми влезнат в употреба.Супер щастлива съм и ми беше много готино.Силно се надявам да ми остава време , но все си мисля, че ще опирам и до купените пюренца  Peace

# 22
  • Мнения: 4 433
Намирах време Mr. Greenда му приготвям пюренца

# 23
  • Мнения: 1 763
Моето бебе е кротко и от раждането си спи много. Имам време, но нямам желание, а и не мисля, че купените от пазара продукти са по-качествени от готовите пюрета. Всъщност пробвах няколко пъти да му приготвям пюрета, но той не ги хареса. Давам готови пюрета,а вече е записан на детска кухня.

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Въпросът опира до желание и приоритети Simple Smile И двете деца са отгледани с домашни пюренца. Приготвянето им ми доставяше удоволствие, за разлика от гладенето на дрешките, което често пропусках, все времето не ми стигаше  Twisted Evil

# 25
  • Мнения: X
Остава и с едно, и с две. Въпрос на желание и организация.
Въпросът при мен не е във времето, а в качеството на купуваните зеленчуци.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 735
Понякога и готвя и не че нямам време,но предпочитам да яде разнообразна храна-даже и неща,които ние не ядем-пуйка,телешко,броколи,моцарела,от рибите- сьомга и моруна и прочие.Пък и повече се доверявам на пюрета на които пише,че са БИО,отколкото на зеленчуците от пазара.Досега колкото пъти съм купувала зеленчуци и споменавам,че са за бебе-все са най-хубавите. Wink

# 27
  • Мнения: 384
Давам и готови пюрета, но домашно приготвените са с различен вкус и синът ми ги предпочита. Времето ми стига за всичко - въпрос на организация.

# 28
  • Мнения: 2 090
........... определено остава време Grinning С малко планиране и наличие на фризер никак не ти се налага да го правиш всеки ден.
............
Peace

# 29
  • Мнения: 337
И да не остава , пак правя , защото тя и без друго купешки не яде.Пък и то  не е голяма философия : меткаш , вАриш и пасираш Mr. Green

# 30
  • Мнения: 1 103
Отначало правех но по късно вземах от млечна кухня и готови също.

# 31
  • Мнения: 6 713
Аз обаче не искам да повярвам, че ще трабва да храня детето си с изкуствени храни.

Първо искам да кажа, че храните от бурканчета въобще не са химия! Naughty Naughty Това че за дълго време продуктът остава годен за употреба не значи, че са изкуствени! Peace Ти като купиш продукти от пазара - те да не са обработвани с разни химикали и т.н. Whistling

На въпросът - нямам време да правя всеки ден домашно пюре, затова има дни в които правя домашно, когато къщата е чиста, сготвено е и т.н., а когато нямам това време - отварям готово пюре. Peace

# 32
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Време има, но е досадно!
Аз приготвих голямо количество от разнообразни зеленчуци и стерилизирах, отне ми един ден, но пък сега ми е лесно, само отварям и хапваме Peace

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Ами да, успявам да намеря време. Аз работя по 10 часа, 6 дни в седмицата и въпреки това всеки ден варя и пасирам Simple Smile

С желание и време ще намериш.

# 34
  • Мнения: 4 292
Оставаше ми време, разбира се. Предимно с домашно приготвени пюрета храних синът си. Готовите ги давах за разнообразие, не поради липса на време. Предполагам, че когато имаш повече от едно дете и, съответно времето ти става по-ценно, нещата стоят по малко по-различен начин.

# 35
  • Мнения: 422
да ти кажа , чесно не съм привърженичка на това да направиш на детето храна и едната доза да замразиш, после да топлиш и така нататък, аз правх пюрета докато стана на 7 месеца  , и трябва да ти кажа , че ми беше супер трудно ,защото бяхме навън, до към 11:30 някога 12 часа, после докато го приготвя, докато стане, тя вече се е разсърдила достатъчно , насукала се е докато чака пюрето  и то става една, едно че търчиш насам натам, второ че и детето се изнервя, и минах на вариант купешки на Хипп. И аз имах огромен мерак, такъв какъвто имаш ти в момета, убедена съм , но сама ще си кажеш, какво пък , не е само моето дете на купешки пюрета. Надявам се сега като се захлади , като си оставаме в къщи повече време , да й правя всеки ден , аз пюренцата !
На теб леко раждане и  Hug !

# 36
  • Мнения: 454

Глупости. Ако стоят цял ден на кафе с приятелки или да гледат поредния сапунен сериал със сигурност няма да имат време за пюрета.  Mr. Green


Ей сега вече се светнах, защо нямам време. Много тъпо и невярно.

# 37
  • Мнения: 17
аз лично имам време да му приготвям пюретата.Те стават бързо за 30 мин. докато спи съм готова.

# 38
  • Мнения: 4 784
Време имах, но залагах на готовите и не от мързел или гледане на сериали. Въпрос на разбирания.

# 39
  • Мнения: 8 999
Първо - не знам защо мислиш, че пюретата от бурканчета са изкуствени храни.
Второ - оставаше ми време, но ми липсваше желание. А и детето ми нямаше желание да яде домашно приготвени пюрета. Определено предпочиташе готови храни. Заобича домашните едва след втората година, когато можеше добре да дъвче и случайни жилки и по-едри парченца вече не го приесняваха.
Така  и никога не успях да смеля храната така, че да заприлича на тази от бурканчетата.

# 40
  • Мнения: 1 572
разбира се че остава време , стига да не си търсиш оправдания че нямаш време , всичко правя сама у нас -готвя,пера , гладя ,чистя и на разходки излизаме , въпрос на организация , е и аз съм давала от готовите когато сме излизали по-рано или нещо друго е обърквало режима

# 41
  • Мнения: 666
Честно казано в началото не се занимавах с това, а купувах готови, защото не бях сигурна с каква консистенция да са, как да подбирам плодовете и зеленчуците и дали последните не са нитратни. Започнах да готвя общо за него и нас след като навърши годинка. Съответно и тогава започнах да му приготвям разни по-завъртяни пюрета, запалих се и си купих няколко книги за пълноценно и здравословно хранене и ми доставя удоволствие да приготвям аз храната. Но до годинката да ти кажа хич не ми оставаше време. По-свободна станах като той проходи и започна да си намира разни занимавки.

# 42
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Готовите пюрета въобще на са изкуствени. А пък има и детска кухня, където всеки ден приготвят разнообразна храна за децата. Аз не правя пюрета в нас, бебето не ги харесва. Откакто е навършил 5 месеца му вземам храна от детската кухня.

# 43
  • Мнения: 2 005
През цялото това време сама съм му приготвяла пюретата , защото не понасяше храната от кухнята  Rolling Eyes Правех му най- различни зеленчукови и месни пюрета , които дозирах в торбички и съхранявах не за дълго във фризера и така разполагах с най- разнообразна храна  PeaceСама съм се справяла със всичко , тъй като нашият тати е постоянно зает в службата си , но пък и малкият беше кротък и успявах някак си  Hug

# 44
  • Мнения: 191
Ами защо да не ми остане свободно време? То колко е нужно? Веднъж- два пъти в месеца приготвям по една тенджера манджичка, от която излизат 10 буркачета по 200гр, замразявам ги и така. Фризера ми е винаги пълен с най-различни пюренца. Отделно вземам и купешки (най-често рибни и телешки) и така разнообразявам.
Иначе ако държиш да даваш само прясно приготвени пюренца, определено ще ти е нужно повече време.

# 45
  • Мнения: 4 496
Че ако за едно пюре не ми остава време, закъде съм тръгнала?! Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 9 973
то най-важно е храна да приготвим,ама моето дете не яде домашно

# 47
  • Мнения: 242
остава ми и още как,колко време ще ти трябва да свариш един картоф,пък и ние не ги любим много купените  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 17 592
При всяко положение по- добре е, ако нямаш сериозни финансови затруднения, да ползваш готовите. Не знам какво означава за теб "изкуствена храна", но готовите пюрета не са концентрирани протеини, а просто храна с подходящо съдържание и консистенция за бебе в различни възрасти. Морковите, примерно, имат свойството да извличат нитрати от почвата. Освен, ако не възнамеряваш да си посадиш в саксийка, не виждам как можеш да бъдеш сигурна, че са чисти - аз лично бях опитала да взема първоначално, още по времето на сокчетата, "чисти" моркови от градина - е няма такова шоу! Вярно не бяха пръскани с нищо, но пък бяха пълни с червейчета, които щастливо си живеят в "органичните" зеленчуци.

Пюретата за бебета се правят от проверени продукти, при спазване на хигиена и изобщо...

По- добре употреби това време да си поиграеш и да се посмееш с бебето, или дори да го изведеш на разходка - много по- голяма полза ще има в дългосрочен план от колкото от това, че си си губила по 2 часа на ден да вариш по 1 картоф.  Crazy Няма да бъде благодарно и признателно, че си го оставила само да скучае или да плаче, но геройски си пасирала няколко пълни с нитрати и какво ли не още моркова.

С други думи казано, това просто не си заслужава.

А и... какво ще правиш, като стане на 6 месеца и започне през ден да яде месо? Ще му вариш пълно с АБ пиле ли?

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не съм приготвяла.Не че не ми е оставало време, просто сина ми не беше капризен и злояд и ми беше по-лесно с готовите пюрета и кухнята след това.Иначе време винаги се намира  Wink

# 50
  • Мнения: 1 428
При мен имаше време бол,но пък аз нямах никакво желание да правя пюрета Crazy
Peace
Аз вземам от кухнята  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 3 929
Да, разбира се. Купувах и готови пюрета, защото уж били специално разработени за съответната възраст, но определено и аз сама му приготвях вкъщи. детска кухня пък никога не съм ползвала. Винаги аз му готвех.

# 52
  • Мнения: 689
Правех, предимно събота и неделя, защото тогава не бях на работа и имах доста време, но през седмицата, след работния ден, последното нещо, за което имах време и сили бяха домашно приготвените пюренца. Моята схема за хранене беше: понеделник до петък - готви пюрета/детска млечна кухня, събота и неделя - домашно приготвени. Ами, честно казано, най и допадаше храната от кухнята.

# 53
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Какво разбираш под изкуствени храни????Мислиш,че плодовете и зеленчуците от пазара са по-чисти от тези в пюретата ли?Времето за приготвяне ли те притеснява или това,че не вярваш на това,което пише на етикетите за съдържанието?
Моето дете яде и готови пюрета,и готвено-зависи от това с какво време разполагам,какво е времето навън-става ли за разходки или е лошо и трябва да се виси вкъщи.
Ами просто мисла че в онези бърканчета с пюрета има много консерванти. Иначе за детската кухня знам, чи се съобразяват с някакви норми. Става въпрос за по-малките бебенца, които типърва почват да се захранват. Flutter

# 54
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Здравейте, Още ми е рано за този момент, защото очаквам бебчо да си появи в началото на декември, но с приятелки настоящи майки вече спорим, защото аз имам голамо желание сама да приготвам храната за моето слънчице. По опитните , обаче ми казват, че въобще не им оставало вроеме за домашно приготвени пюрета и се възпалзват от тези на магазина. Аз обаче не искам да повярвам, че ще трабва да храня детето си с изкуствени храни.
Моля да споделите ако имате опит остава ли ви време за домашни пюренца или наистина всички придпочитат готовите от магазина Hug

Глупости. Ако стоят цял ден на кафе с приятелки или да гледат поредния сапунен сериал със сигурност няма да имат време за пюрета.  Mr. Green

Приготвянето на супи и пюрета на Калоян ми отнемаше точно 30 минути дневно. Нарязвам продуктите в неговата тенджерка. За 15-20 минути те са се сварили, после парченце масло, пасатора и в бурканчета. Не виждам нищо сложно и толкова трудоемко.
Напълно подкрепям тази идея въпреки, че още ми е рано да кажа какво ще правя като дойде момента

# 55
  • Мнения: 384
По- добре употреби това време да си поиграеш и да се посмееш с бебето, или дори да го изведеш на разходка - много по- голяма полза ще има в дългосрочен план от колкото от това, че си си губила по 2 часа на ден да вариш по 1 картоф.  Crazy

А стига бе, този картоф да не се вари на свещ? newsm78 Всъщност приготвянето на пюренца отнема много по-малко време от писането във форуми. Аргумените за нитратите ги приемам, но майки с едно дете да се оправдават колко са ангажирани, че не им остава време да обелят един картоф - е, това си е глезотийка. Никой не може да ме убеди, че едно бебе будува денонощно.

# 56
  • Мнения: 689
Никой не може да ме убеди, че едно бебе будува денонощно.
Е това последното не биваше да го казваш, ако на бебето му се събира да спи час - два на денонощие, едва ли тези два часа ще ги използваш за да му направиш пюре, при условие, че има толкова други неща за вършене, пък и ти имаш нужда от сън, все пак.

# 57
  • Мнения: 1 479
И на двамата сьм си приготвяла пюренцата в кьщи.При добро желание и организация-става.

# 58
  • Мнения: 384
Очевидно тук не сме се събрали такива жени - да се лишаваме от сън, за да готвим или да щъкаме в интернет. Щом има време за едното, има и за другото. Изключвам тези, които смятат, че готовите храни са по-добри от гледна точка на разнообразието. Така е, абсолютно са прави. Не виждам проблем да се предлага и едното, и другото.

# 59
  • Мнения: 4 753
В началото купувах, така ме съветваше и педиатърката, пък и пюретата, които му купувам са страшно вкусни... От известно време му ги приготвям сама, защото имаме плодове и зеленчуци собствено производство, но е факт, че купешките ги обича повече... Нищо не му пасирам, мисля да го запиша на кухня за по-лесно, но ако не ми хареса как готвят, ще мисля алтернатива... Имам време да му готвя, защото спи честичко или когато мъжа ми си е вкъщи и го гледа... Обикновено правя по-голяма доза и си отделям за следващия ден...

# 60
  • Мнения: 3 069
Имах време но той категорично ги отказваше.
Проблема беше, че с пасатора не можех да ги смеля толкова фино като готовите.

# 61
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Да оставаше ми време и готвех. Peace

# 62
  • Мнения: 666
По- добре употреби това време да си поиграеш и да се посмееш с бебето, или дори да го изведеш на разходка - много по- голяма полза ще има в дългосрочен план от колкото от това, че си си губила по 2 часа на ден да вариш по 1 картоф.  Crazy

А стига бе, този картоф да не се вари на свещ? newsm78 Всъщност приготвянето на пюренца отнема много по-малко време от писането във форуми. Аргумените за нитратите ги приемам, но майки с едно дете да се оправдават колко са ангажирани, че не им остава време да обелят един картоф - е, това си е глезотийка. Никой не може да ме убеди, че едно бебе будува денонощно.

Ами дано не ти се пада бебе, което през няколкото часа, които е будно реве почти постоянно и трябва да го носиш на горе на долу за да го успокоиш, като го нахраниш трябва да го носиш още 30-40 минути да е изправено, защото има рефлукс и повръща нон-стоп и накрая като заспи си толкова изтощен, че някак си хич не ти е до варене на картофи.

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Ама каквото и да ми е бебето аз до спърт ще си го обичам и ще гледам да правя най-доброто за него! Толкова много го искам!

# 64
  • Мнения: 1 674
Остава разбира се,но не отричам,че съм купувала също/макар и рядко./Предимно аз готвя на децата си./поне зная какво ядат/

# 65
  • Мнения: 1 546
Ако съм сама с детето - абсурд Wink Тя едва до кенеф ме пуска, какво остава да хукна да готвя Mr. Green

# 66
  • Мнения: 666
Ама каквото и да ми е бебето аз до спърт ще си го обичам и ще гледам да правя най-доброто за него! Толкова много го искам!


Маринке Маринке аз къде казах че не си обичам детето или като му давам готови пюрета го мразя според теб. Най-обичам такива като теб с голям опит акъл да дават. Да даде Господ да имаш здрави и хубави деца тогава ела и давай акъл какво ще правиш. Peace

# 67
  • Мнения: 5 183
определено остава време Grinning С малко планиране и наличие на фризер никак не ти се налага да го правиш всеки ден.

Абсолютно същото е и моето мнение.

# 68
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ами дано не ти се пада бебе, което през няколкото часа, които е будно реве почти постоянно и трябва да го носиш на горе на долу за да го успокоиш, като го нахраниш трябва да го носиш още 30-40 минути да е изправено, защото има рефлукс и повръща нон-стоп и накрая като заспи си толкова изтощен, че някак си хич не ти е до варене на картофи.
Е, това твоето е изключение от правилото, дано не се случва на други! Обикновено бебе на 6 месеца е много по-спокойно, а и само се заиграва, в сравнение с новородено.

# 69
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Моето мнение също е, че при добра организация има време за всичко Wink. Аз също си гледам сама детето, но и и приготвям храната.

# 70
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Ама каквото и да ми е бебето аз до спърт ще си го обичам и ще гледам да правя най-доброто за него! Толкова много го искам!


Маринке Маринке аз къде казах че не си обичам детето или като му давам готови пюрета го мразя според теб. Най-обичам такива като теб с голям опит акъл да дават. Да даде Господ да имаш здрави и хубави деца тогава ела и давай акъл какво ще правиш. Peace
Искам да кажа, че ревливо неревливо не ме плаши това. Аз знам, че всяка майка си обича бебето, но  съм в такава еуфория сега, че ще ставам майка, че ми се иска отсига всичко всичко да му дам! Даже си замразявам във фризера зеленчуци за бъдещите пюрета Hug Hug Simple Smile  chef  ylinfant preggo

# 71
  • Мнения: 247
Синът ми не е опитал купено пюре през живота си. Отгледан е изцяло с домашна храна - при това в повечето случаи готвена ден за ден (нямаме фризер, за да правя запаси). Времето ми стига по три причини: едната е, че вкъщи се готви всеки ден за цялото семейство (а значи се седи до печката и нищо не пречи да се свари нещо и на хлапето), втората - от самото начало отделях от общата храна (преди солта и подправките), така че обикновено дори не съм готвила отделно, третата - имаме си баба и татко Wink които също готвят.
Освен пюрета, децата ядат и каши - има готови, които се разбъркват с преварена вода и т.н. уж за по-бързо, но аз докато преваря водата, пък после я чакам за изстине до нужните 40-50 градуса, предпочитах за 5-10 минутки да направя домашна каша (овесени ядки, грис, оризово брашно и т.н. плюс сезонни плодове) - по-вкусно и по-здравословно е според мен.

При нас е абсолютно същото! Ама до последната подробност!  Simple Smile Simple Smile
Само да добавя, че наистина е въпрос на организация и желание. Хода на работа, но сутрин ставам по-рано, за да приготвя на Мария едновременно и закуската, е обяда. За следобедната закуска все се намира начин за кашата с пасиран плод.

# 72
  • София
  • Мнения: 368
Правила съм, но съм купувала и готови. Както дойде, не го мисли - ще си наредите режима взаимно.   bouquet

# 73
  • Мнения: 2 960
в повечето случаи имам време да приготвям ,но има и доста изключения.Иначе взилал и ДК ,така че редувам ,добавям -каквото му се хапва утова предлагам

# 74
  • Мнения: 2 803
Ами намира се. Изцяло аз приготвях храната на моята капризна бонбона.

# 75
  • Мнения: 1 104
Аз също правех пюретата на дъщеря ми. Време съм намирала. Готвя сутрин преди да излезнем на разходка. Случвало се е кагато пътуваме или ако съм имала повече ангажименти, да ядем и  готово пюре.

# 76
  • Мнения: 378
Не съм правила пюрета, но ще пробвам!

# 77
  • София
  • Мнения: 39 758
На Алекс все още не му правя пюрета, има време за захранването.
На Дияна й правех домашни пюрета, имах време. Винаги може да се намери време. Купувала съм разбира се и готови пюрета.

# 78
  • Мнения: 3 356
Правила съм,приготвях големи количества,когато имах повече свободно време и стерилизирах.

# 79
  • Мнения: 263
Ще се наложи да намираш време  за пюрета,особено ако е диване като моето и не иска готови.Аз варя между първата и втората разходка за деня по време на кърменето и после само пасирам и готово. А не споделям мнението, че са по - лоши, напротив съставките са много добре подбрани и п - чисти в сравнение с тов акоето ще намериш на пазара.
Леко бременеене и успех Peace

# 80
  • Мнения: 263
Ще се наложи да намираш време  за пюрета,особено ако е диване като моето и не иска готови.Аз варя между първата и втората разходка за деня по време на кърменето и после само пасирам и готово. А не споделям мнението, че са по - лоши, напротив съставките са много добре подбрани и п - чисти в сравнение с тов акоето ще намериш на пазара.
Леко бременеене и успех Peace

# 81
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Остава ми време и с голямо желание си купих уред за готвене на пара. Правя страхотни пюренца - плодови и зеленчукови, ама си ги ям сама... Синът ми не иска домашна храна Simple Smile

# 82
  • Мнения: 439
Здравейте, Още ми е рано за този момент, защото очаквам бебчо да си появи в началото на декември, но с приятелки настоящи майки вече спорим, защото аз имам голамо желание сама да приготвам храната за моето слънчице. По опитните , обаче ми казват, че въобще не им оставало вроеме за домашно приготвени пюрета и се възпалзват от тези на магазина. Аз обаче не искам да повярвам, че ще трабва да храня детето си с изкуствени храни.
Моля да споделите ако имате опит остава ли ви време за домашни пюренца или наистина всички придпочитат готовите от магазина Hug

Глупости. Ако стоят цял ден на кафе с приятелки или да гледат поредния сапунен сериал със сигурност няма да имат време за пюрета.  Mr. Green

Приготвянето на супи и пюрета на Калоян ми отнемаше точно 30 минути дневно. Нарязвам продуктите в неговата тенджерка. За 15-20 минути те са се сварили, после парченце масло, пасатора и в бурканчета. Не виждам нищо сложно и толкова трудоемко.
Подкрепям те,щом имаш желание време се намира,детс.кухня  не съм полэвала въобще.С таткото се справяме сами-готвим вечер и после само притоплям,пасирах,стерелиэирах и така всичко с дом.проиэход беэ консерванти

# 83
  • Мнения: 227
да.системата ми е такава: докато готвя за нас отделям в една тенджерка подходящи продукти - примерно парченце морков, картофче, тиквичка и т.н. после ги оставям да се варят на котлона, това не ми отнема време, защото няма какво да им бая, те си се варят сами. като се сварят само пасирам и сме готови. Peace

понякога съобразявам захранването на беба с нашето меню, друг път ние ядем нещо, с което съм решила да я захраня Wink

Абсолютно  Peace , пък и не мисля, че едно пюре изисква часове готвене... Mr. Green нужни са продукти, робот, (ренде) и желание. Моята принцеса не е от поспаливите, нито ден, нито нощ, но пък докато щъка до мен в кухнята, приготвям нашето и нейното ядене.  Hug

# 84
  • София
  • Мнения: 1 235
Малката е захранена на 6м. до момента (1,3г.) аз й готвя. Живот и здраве от другия месец ще взимаме манджи от детска кухня.  Simple Smile
 Щом имаш желание време винаги ще намерих.  Peace

# 85
  • Мнения: 91
абсолютно всички пюрета и зеленчукови и месни правя сама даже съм си направила примерно меню за 1 месец за да му е по разнообразна храната и така го повтарям всеки месец като разбира се въвеждам и нови неща от самото начало мн исках да му ги правя сама пюретата

# 86
  • София
  • Мнения: 607
Оставаше ми, наистина е въпрос на организация. Е, разбира се, че и готови съм купувала, но предимно плодови.  Peace
Не отнема време, а е приятно, поне на мен ми беше. Като стана на 11 месеца го замисах на кухня, а после вече ядеше от нашата храна (без подправки).
Ще се опитам и с бебето сега да успявам.  Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми не харесваше приготвените от мен пюрета  Tired А от тези по магазините обичаше само на Хип. Затова и започнах с тях да я храня.

# 88
  • Мнения: 625
Готвя всеки ден, с изключение на дните когато е при майка(2-3 дни в месеца) от както го захраних. CrazyГотови месни пюрета съм давала няколко пъти,когато сме били на почивка и не съм успяла да сваря картофа или моркова Mr. GreenИначе за нас готвя рядко BlushТо не може всичко Hug

# 89
  • София
  • Мнения: 790
Оставаше ми време. Всеки ден и приготвях пюренца. Не съм замръзявала. Не успях да я запиша на време в детска кухня, пък после реших че така ще е по-добре за детето.

# 90
  • Мнения: 78
въобще не отнема толкова време, че това да е извинение, а и на мен ми е приятно да ги правя

Общи условия

Активация на акаунт