5ти ден температура

  • 1 245
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
здравейте дами,

дъщеря ни е 5ти ден с температура. вдига я сутрин кум 7 часа и вечер към 17. Дори и с температура е жизнена. Първия ден даже направи температурен гърч. спешно ни приеха в института по педиатрия. там излезна и диарията. Сега пие лечебна хумана. Направиха изследвания кръв и ЕЕГ. оказа се че са в норма изследванията. започнаха да й дават антибиотик МЕДОКЛАВ. Педиатърката ни каза че е много добър. Предполага се че е от тия летните вируси. и аз си мисля така защото и аз съм боледувал (преди 3 години) и имах същите симптоми.

във другите теми гледам че температурата след 4-5 дена изчезва.
вие как мислите? ако не изчезне какво се прави?

Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Най добре се обърни към лекар.

# 2
  • Мнения: 178
Малкия ми син изкара този вирус миналата седмица.Не казваш колко е голямо детенцето.Започнахме с температура,изследванията-перфектни.На 3-тия ден получи разстройство.На нас също ни изписаха лечебна хумана.Най-важното е детето да се оводнява-при нас беше мн. трудно,нищо не искаше и със спринцовка от нурофен му давах по малко да пие.Педиатърът ни каза,че обезводняването е причината за продължителната температура.За всеки случай се консултирай отново с лекар.Скорошно оздравяване Praynig

# 3
  • Мнения: 7
Малкия ми син изкара този вирус миналата седмица.Не казваш колко е голямо детенцето.Започнахме с температура,изследванията-перфектни.На 3-тия ден получи разстройство.На нас също ни изписаха лечебна хумана.Най-важното е детето да се оводнява-при нас беше мн. трудно,нищо не искаше и със спринцовка от нурофен му давах по малко да пие.Педиатърът ни каза,че обезводняването е причината за продължителната температура.За всеки случай се консултирай отново с лекар.Скорошно оздравяване Praynig
да........ дъщеря ми е на 1 година и два месеца почти.  на ден изпива по почти литър вода, яде лакомо. даже сега изпи 240 мл хумана. сега майка й я храни допълнително с кремче, яде бизквита и солети....жизнена е даже и с температура....но температура сутрин и вечер има....утре ще се видим с педиатърката и ще ходим до болницата пак. на контролен преглед, пък и сме имали право на два безплатни в педиатрията.
даваме диазепам против гърчове. но ще го спираме да не се пристрасти...
при вас кога изчезна температурата? колко време я поддържахте?


а....май сме адаши със сина ти  bowuu

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 19:24 от bonobos

# 4
  • Мнения: 178
Сори,че толкова късно EmbarassedТака като казваш-сутрин и вечер се сещам,че миналата година големия поддържаше Т сутрин и вечер и след изследвания на урина и ехограф се оказа задръжка на урина в единия бъбрек,но вие сигурно вече сте пускали изследвания,пък и разстройството май не се връзва newsm78Иначе при нас Т спадна на 5-тия ден(вечерта).Най-добре идете по-скоро на лекар,то Т без причина няма.Пиши как сте newsm10

# 5
  • Мнения: 7
Сори,че толкова късно EmbarassedТака като казваш-сутрин и вечер се сещам,че миналата година големия поддържаше Т сутрин и вечер и след изследвания на урина и ехограф се оказа задръжка на урина в единия бъбрек,но вие сигурно вече сте пускали изследвания,пък и разстройството май не се връзва newsm78Иначе при нас Т спадна на 5-тия ден(вечерта).Най-добре идете по-скоро на лекар,то Т без причина няма.Пиши как сте newsm10
към 4 часа сутринта пак имаше темп, но лесно я смъкнахме за разлика от другите дни.
днес ходихме при педиатърката...тя се усъмни в задържане на урина в легенчето на бъбрека.
но има и леко зачервено гърло. и друг път е имала леко зачервено гърло но не е вдигала темп.
утре ще ходим на ехограф. като гледам какво казваш, май това със бъбрека ще се окаже, ама да видим...
вас как ви лекуваха за задържането на урина в бъбрека? на нас ни каза педито че система ще се вкл.
а иначе вируса може да е породил това задържане на урина може би, щото диарията си беше ясна...може едновременно да са възникнали или бог знае какво....най-важното е че е жизнена и лакома  Laughing. отгоре на това бързо й доскучава на маймунето. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 178
За системи нищо не споменаха тогава Thinking.Искаха да ни вкарат в отделение,но тъй като бях бременна в 8-мия месец се "смилиха".Изписаха ни ЗИНАТ и на 2-рия ден от лечението се оправи,а и антибиограмата показа,че този антибиотик е най-подходящ.Защо не ви пратиха на ехограф още днес?

# 7
  • Мнения: 7
За системи нищо не споменаха тогава Thinking.Искаха да ни вкарат в отделение,но тъй като бях бременна в 8-мия месец се "смилиха".Изписаха ни ЗИНАТ и на 2-рия ден от лечението се оправи,а и антибиограмата показа,че този антибиотик е най-подходящ.Защо не ви пратиха на ехограф още днес?

е нашето положение е абсолютно същото, жена ми е бременна в 7ми месец.
Но педито каза че система може да се наложи (в болница). В педиатрията дъщеря ни беше със баба си. Предполагам ще искат и сега така, но жена ми не иска пък. Ще се пазарим.
Днес не ни пратиха щото нямаха днес часове във МЦ "Детско здраве" на ул. ами буйе. самата педиатърка се обади в МЦто.
Ще питаме за ЗИНАТ.Каква е тази антибиограма?
Как и къде се прави и защо?

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 15:36 от bonobos

# 8
  • Мнения: 178
Сега като се замисля за точното време- януари 2007г. съм била точно в средата на 7-мия месец Mr. Green.Чак тръпки да те побият от съвпадения.Иначе педиатърът ни назначи антибиотика след като говори с лекаря дето ни гледа на ехограф,той(педито) помогна и да не влизаме в отделение.Дадохме стерилна урина и тъй като беше петък,резултатите излезнаха в понеделник.Доколкото си спомням въз основа на изолираните от урината бактерии се определя най-подходящия антибиотик,но не гарантирам,че ти го обяснавам съвсем точно Rolling EyesОт друга страна,ако се налага по-добре е детето да е под наблюдение.Колкото и да не ми се искаше да влизам в болница,седмица преди да родя се наложи-малкия(вече батко) беше с гноен отит,но не беше чак толкова страшно. yesДано се разминете с домашно лечение и бързо оздравяване.

# 9
  • Мнения: 7
Сега като се замисля за точното време- януари 2007г. съм била точно в средата на 7-мия месец Mr. Green.Чак тръпки да те побият от съвпадения.Иначе педиатърът ни назначи антибиотика след като говори с лекаря дето ни гледа на ехограф,той(педито) помогна и да не влизаме в отделение.Дадохме стерилна урина и тъй като беше петък,резултатите излезнаха в понеделник.Доколкото си спомням въз основа на изолираните от урината бактерии се определя най-подходящия антибиотик,но не гарантирам,че ти го обяснавам съвсем точно Rolling EyesОт друга страна,ако се налага по-добре е детето да е под наблюдение.Колкото и да не ми се искаше да влизам в болница,седмица преди да родя се наложи-малкия(вече батко) беше с гноен отит,но не беше чак толкова страшно. yesДано се разминете с домашно лечение и бързо оздравяване.

ура...в 17-18 часа нямаше темп....вдигнала само до 37.5 и сега е 36.7.....преди час слезна от люлката където беше 30 мин, обаче на студа, ръцете й се заледиха и въпреки това квичеше като я свалих от люлката.
надявам се да се аклиматизирала за 1 час и термометъра да показва вярно... Joyнаблюдаваме я постоянно... baby_neutral

# 10
  • Мнения: 178
 newsm74 дано с това да се приключи. От утре никакви температури fingerscrossed!

# 11
  • Мнения: 7
днес бяха с майка й на ехограф. и това изследване се оказа чисто...педито видяла кръвната картина (която направихме още веднаж) и заключила че показва наличие на бактерилна инфекция.
не разбрах обаче защо в института по педиатрия не са направили пълна кръвна картина, та се наложи допълнително да правим. може би затова са дали този широкопрофилен антибиотик медоклав. може изследвамето да е било предназначено да разгледат само темп гърч. както и да е.....
дъщеря ни вече няма температура и си е пак същото дете baby_neutral Laughing
благодаря ти за съветите и ви желая здраве на цялото семейство...  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт