Нормално ли е да ме хапе?

  • 1 280
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 559
Бебчо е на 4 месеца и половина и от известно време много се лигави и си яде ръцете. Започна обаче и да ме хапе докато го кърмя. Още няма зъби и не ме боли, но не знам как да реагирам  Rolling Eyes Прави го на всяко кърмене, горе долу когато вече се е наял. Ако ме захапе така със зъбиии  #Shocked
Правя се на строга и му викам: Нееее  Naughty А той ме поглежда и ми се хили  Mr. Green нищо не разбира още.
Вашите бебета правят ли така?

# 1
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
И моя почна да го прави, и той откакто започна да си яде ръцете и да му текат лигички. И също му е много смешно. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 691
Играе си, изследва реакцията ти, може да го сърбят венците и т.н. причини. Не е хубаво обаче да свиква, защото веднъж позволиш ли му, после и със зъби ще те хапе. В една статия, която четох (сигурно е тук в Библиотеката), предлагаха няколко начина за справяне с този проблем. Единият е точно както ти процедираш - да изохкаш и да се отдръпнеш, тоест да му покажеш, че те боли. Явно обаче при тебе това не действа. Другият начин е да му притиснеш лицето плътно към гърдата, така че да му затрудниш дишането - ще отвори уста да си поеме дъх и ти издърпваш гърдата, за да не те нарани. След това със строг тон му заявяваш, че ако хапе, няма кърмене. И прекратяваш кърменето поне за няколко минути, за да разбере, че е сериозно. Друг вариант - ако те хапе и не пуска. Пъхваш си върха на кутрето между венците/зъбите му в ъгълчето на устата и отпускаш хватката, за да можеш да се измъкнеш.
Всичко това го знам повече на теория, защото моят много рядко ме е хапал, при това обикновено неволно. Онзи ден обаче му казах, че ме хапе - той не ми обърна внимание (достатъчно голям е да ми прави напук  Wink ), затова се отдръпнах, прибрах гърдите и много строго го предупредих, че ако пак направи така, кърмене няма да има. За мое огромно учудване подейства - вече 2-3 дни е страшно внимателен и при най-малък знак от моя страна, че ме боли, започва да ме гали Whistling
Дано някой от вариантите подейства при теб.

# 3
  • Мнения: 559
Определено и зъбите го мъчат, защото почва и да щипе и ръмжи и направо ми излизат свитки  #Crazy
Но той изобщо не разбира като му взема цицата, защо му я взимам  Crazy

# 4
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мдаа, аз охках, прибирах си гърдата и гледах лошо. Периода продължи около месец обаче. После започна отново, когато и поникнаха зъбките и тогава реагирах доста по-бурно, защото болеше и доста бързо се отучи

# 5
  • Мнения: 559
Извинете, че подновявам въпроса обаче притесненията ми се оказаха основателни!
От около месец бебчо има два зъба и хапе все по-настървено. Не знам какво да правя вече. Доста боли, а той от "НЕ", не разбира  Sad
Не мога да разбера защо го прави. Понякога цял ден не се сеща и си цока нормално. Друг път реве, че е гладен и търси гърдата, а като му я дам първото нещо което прави е да ме ухапе. Взимам му я и пак рев  Cry

# 6
  • Мнения: 1 328
Не е хубаво да му позволяваш.
Моя ме хапа 5 месеца изненадващо, при всяко хапане се карах, но най-накрая имаше успех.. даже не знам кога точно е спрял, но от 8 до към година и 2-3 месеца..
А това че не разбира защо му взимаш цицата - ще го разбере, само да си по-настоятелна.
И всеки път му казвай че не е хубаво и т.н.... все ще разбере рано или късно
Успех!!!

# 7
  • Мнения: 197
Да, трябва да настояваш всеки път като те хапе му се скарвай сдържано, гледай да не е прекалено защото при мен след едно такова скарване ми отказа две дена след това да суче. Намери нещо, което ще му хареса да си го гризка- при нас гумените четки за зъби за бебета свършиха добра работа.

# 8
  • Мнения: 1 554
не ме е хапал никога Peace

# 9
  • у нас
  • Мнения: 5 696
И мен бебка ме хапе, точно така по описания начин - като се нахрани, като че ли си играе. Ама почва едно хапане и разпъване на зърното. Даже мъжа ми се шегува "Яде й се месо, на детето"  Joy Е, на мен не ми е до смях, че много боли. Иначе нямаме зъбчета още.  Peace

# 10
  • Мнения: 559
И мен бебка ме хапе, точно така по описания начин - като се нахрани, като че ли си играе. Ама почва едно хапане и разпъване на зърното. Даже мъжа ми се шегува "Яде й се месо, на детето"  Joy Е, на мен не ми е до смях, че много боли. Иначе нямаме зъбчета още.  Peace
Аааа, чакай да се покажат зъбите  Twisted Evil
Алекс има само два долни, като пораснат и горните нищо чудно да пробва и месце  #Shocked

# 11
  • Мнения: 2 477
Синът ми ме захапваше вече когато се е нахранил.Затова съм го приемала,че си играе и бързо го свалях от гърдата си.
Само че мен ме захапваше последно с 7 зъба Laughing

# 12
  • Мнения: 186
Ох лелееее...то си било сериозен проблем. Дано при мен не се повтори, че доста зор видях да си излекувам раничката от острите му зъбета. Но и аз не му цепих басма - реагирах остро и явно е имало ефект.

Благодаря ти, mata_kosmata, за полезната информация!  bouquet

# 13
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Мда и мен ме хапеше и то като й пораснаха зъбките, първите четири. И знам аз на бебоците,че им е много забавно и да им охкаш като те хапят и се правех на луда и се опитвах никак да не реагирам но не издържах. Моята мома много се забавлява като й се карам, с глас се смее, интересна й е промяната в мен. И тя обаче като не беше мн гладна тогава хапеше и аз направо си спирах да я кърмя. Тя захапе- аз вадя гърда. Пак захапе, аз пак вадя. еми вече не ме хапе, а има 8 броя зъби.. може ида усеща, обаче, ако почне да ме хапе ще я отбивам, тъй че в нейн интерес е да не ме взима за зълагалка  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 559
От няколко дни не ме е хапал. Сигурно са някакви периоди...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт