Наематели в Pfohe Mall Варна искат обяснение за ниската посещаемост

  • 4 979
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
Запис  Peace

ПП Мария Лу, здравей.   bouquet

# 16
  • Мнения: 2 018
Какво ще има в тези галерии?  Grinning

Изкуство на килограм, може би...  Laughing

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Трябва да наблегнат повече на рекламата. Пример: Песен за мола  Joy

# 18
  • Мнения: 4 651
Айде сега менъджмента бил виновен. Ами този МОЛ е като музей от самото начало. Влизаш, гледаш, цъкаш с език и си тръгваш. Е, някои си купуват и парцалки по 100 лева парчето, но не са много.

Единственото достъпно нещо вътре е книжарницата.

# 19
  • Мнения: 5 462
Ами то Стара Загора няма толкова жители просто които да ги напълнят тези МОЛ-ове.

Това,че няма жители означава ли, че трябва да си седи града с 15смешни магазинчета. А и не забравяй, че от близките градове всеки ще ходи там.Аз няма да си пазарувам от Пловдив примерно или да чакам да ходя до Варна,а ще идвам до Стара Загора,която ми е на 1 час и 10мин с колата.
Обаче нали се сещаш че хората за да пазаруват трябва да имат поминак някакъв ???Ако има голям брой безработни и се разчита единствено на търговия ... кой ще ти пазарува.Все пак споменаваш Стара Загора .. въпреки че темата беше за Варненските Молове .
За мен истеричното масово построяване на Молове е баш пералня .

# 20
  • Мнения: 4 435
Ами то Стара Загора няма толкова жители просто които да ги напълнят тези МОЛ-ове.

Това,че няма жители означава ли, че трябва да си седи града с 15смешни магазинчета. А и не забравяй, че от близките градове всеки ще ходи там.Аз няма да си пазарувам от Пловдив примерно или да чакам да ходя до Варна,а ще идвам до Стара Загора,която ми е на 1 час и 10мин с колата.
Обаче нали се сещаш че хората за да пазаруват трябва да имат поминак някакъв ???Ако има голям брой безработни и се разчита единствено на търговия ... кой ще ти пазарува.Все пак споменаваш Стара Загора .. въпреки че темата беше за Варненските Молове .
За мен истеричното масово построяване на Молове е баш пералня .


В много от моловете има достатъчно магазини,от които да се пазарува спокойно.Ако знаеш в Ст.Загора какво е,има не повече от 3 свястни магазина,за дамски неща,и цените никак не отстъпват. Така че ще могат спокойно,даже и по-евтино да си пазаруват,от разни Теранови,Манго,Овиес,Кенвело и т.н.

# 21
  • Мнения: 2 030
Mall-Варна много ми харесва. Дори пазарувам от там - има намаления. А в Пфое-мол ходих и суитчърите намалени от 200 на 139 лв.

# 22
  • Мнения: 843
   И Пловдив върви по същата схема на яко строителство на МОЛ-ове.   Тези, които са добро местоположение/ удобно и за посещение пеша, примерно/ , удобни паркинги, район, в който е традиция да се моташ и да пазаруваш - да.  Те имат шанс.
      Останалите мастодонти,  които ще се забият  на най- нелогични места,  ще стоят празни.
Или да се нароят 2- 3 МОЛА в крайните , дори и доста населени квартали,  които вече гъмжат от други вериги ,:стоителни, хранителни  и комплекси - тип МОЛ.  Тези   ще се посещават от любопитство, на после ще кретат.
     Бум на МОЛ-ове  може да има , когато има бум на потребление.  Аз не виждам такова, поне в моя град. Първите построени печелят, утвърждават се и създават навик . Станат ли много,  просто отиваш до най- близкия.  И ако някой ТАМ  е откачил с цените - връщаш се в сигурното и изпитаното.

# 23
  • Мнения: 8 769
Естествено, че строителството на молове (или казано на по-нормален бг език- търговски центрове) обратно пропорционално на броя на населението и на покупателната му способност е пране на пари.

Вчера за пръв път (а може би и за последен) влязох в мола на Дорелов (налагаше се да намеря по спешност подарък за детенце, а пътят ми минаваше оттам). Предполагах, че ще намеря детски магазин с играчки, както и място за паркиране (което в същност бе основният ми мотив да посетя мола, а не пазара на Чаталджа).
Изумленията ми вървяха едно след друго:
Паркинга не обозначен добре, натиках се в този на фитнеса, където искаха лев и 50 на час, другият бил малко по-нагоре, и бил подземен. Хубаво, ама да имаше табела на място..... Както и да е, паркирах до блоковете.
Вътре в мола-по-празно и от гробница. Отегчени продавачи ме гледат изумено, като някаква луда с две деца, заблудила се случайно да влезе при тях.
На първия етаж няма указател с магазините кое къде е, ескалатори само в едната посока (нагоре)...явно поради липса на място има асансьори за надолу.....
На последния етаж намерих някой и друг детски магазин. Хора и там нямаше, за сметка на това в единия за детски играчки има клетка с някакви (като че ли декоративни) маймуни, смърдящи ужасно.... Едва издържах да избера набързо играчка и да се махна....Ами така де, мястото на маймуната едва ли е в магазина. Не зная как стоят там продавачките. Асортимента пък на магазина беше отчайващ....
Във фоайето пък - папагали, които крякат непрестанно и смущават блажената тишина и покой в мола....

Е, как да отида вотир път в този "мол"? За цени изобщо няма да говоря.

На Пфое мола виновна му бла политиката....хи хи голям смях. Ми тя политиката му е сгрешена още в началото Нито мястото му е там, нито цените в магазините са нормални, нито архитектурно е привлекателен (да не кажа, че е направо естетически грозен).
Очаквам с всеки следващ построен "мол" да се чуват същите неща и за предходните....
Дали ще се превърнат в галерии не зная (откога изкуството е толкова добре развито в БГ, и в частност във Варна?), по-реалистично ми се струва трансфпормацията им в офиси....

# 24
  • Мнения: 5 710
Единствената цел на повечето МОЛ-ове в България е пране на пари. Така че дали има или няма хора това им е най-малкия проблем на собствениците на МОЛ-ове.
Аз не виждам никаква икономическа логика в това, в един малък град като Стара Загора, в момента да се строят 3 МОЛ-а #Crazy Ами то Стара Загора няма толкова жители просто които да ги напълнят тези МОЛ-ове.

Съгласна съм.
Също и да дефинирате мол,ако може - какво точно в БГ се разбира под МОЛ?

# 25
  • Мнения: 8 769
Също и да дефинирате мол,ако може - какво точно в БГ се разбира под МОЛ?
Mall е амерканска дума, означаваща огормен търговски център. С това започнах поста си отпреди 5 мин.

# 26
  • Мнения: 2 478
Абе и наемателите в Central Plaza се събираха и искаха обяснение от Дорелов за никаквата посещаемост,но ефект нямаше.Сключили са договорите и си плащат наемите по тях.
Но Пфое мол има друг проблем,според мен, и това е незаетостта на всички търговски площи и липсата на заведения и забавления.Българина това обича хубав ресторант,кино и от там шопинг.
Затова си мисля,че дори след отварянето на другите търг.центрове,във Варна мол пак ще има посещаемост.

# 27
  • Мнения: 53
И аз не съм очарована от Пфое Мол - Варна. Да не кажа и по-тежка дума.
И според мен /един обикновен клиент/, причината е във факта, че там има единственно и само магазини и тук - таме някое друго заведение за бързо хранене. Не е доизмислена идеята на собствениците, или по-скоро е недоразвита  Laughing.
Би трябвало подобен род съоръжения да са насочени към поне два вида потребители - такива, които търсят места за забавления /ресторанти, ЗБХ, кина, боулинг, пързалка, площадки за игра за децата и прочие/ и такива, които са тръгнали на пазар и се надяват на голям избор на стоки и марки, събрани на едно място. Да има разпродажби, да има качествено обслужване на всяко ниво ...
Другото е - достъпността. Да е лесно, да е удобно, да има обозначителни знаци на всякъде и за всяко нещо.
Сигурно има и още, обаче аз като един обикновен клиент на прима виста се сещам само за толкова.

И ако едно от тези неща липсва, ще се свикват събрания и ще се искат обяснения защо аджеба ни е ниска посещаемостта?!

# 28
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
До колкото знам МОЛ-овете във Варна ще стана 8. Не знам колко има в момента, но и тези са ни много.

Варненски архитект ми каза, че първият, а и други щели да се превърнат в галерии.

8 МОЛ-а. newsm78 Shocked щели да станат.
Варна да не е Ню Йорк. Mr. Green

# 29
Ами то тая опасност го грози и МОЛ Варна, когатото построят МОЛА го гробищата, народът ще се юрне натам  Mr. Green

Странно ми е, защо ги правят все около Трошево, толкова ли няма други терени из Варна  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт