Деца намериха пълна чанта с пари и я върнаха

  • 2 687
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 87
След като гледах видеото в предаването на Милен Цветков с момичетата в бургаска дискотека, които правят минети на дансинга направо се отчаях от децата. Днес, обаче, отново в Бургас са наградили със стипендия две момиченца, които ще са 9-ти клас, защото върнали на бизнесмен пълна чантичка с пари и документи. Напълни ми се сърцето. Ето я и случката и момичетата:

http://www.globusnews.net/index.php?option=com_content&view= … ie&Itemid=307

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
ми, браво на децата. хубаво е и че човекът е направил някакъв жест към тях...

# 2
  • Мнения: 212
Едно нещо не можах да разбера само  newsm78
Защо по дяволите на всяка втора дума се споменава че човекът бил от партия ГЕРБ. Още в заглавието се набива на очи "партия ГЕРБ". Има ли значение от коя партия е човека след като изобщо не става въпрос за политика в случая. Или може би за политика става дума. Децата са само параван.... newsm78

# 3
  • Мнения: 2 821
Тоз пък. Що си носи хилядите левове в чантата?
А кой ще изплаща стипендията?
А ако не беше от ГЕРБ - какво?
Или може би за политика става дума. Децата са само параван.... newsm78
По скоро.

# 4
  • Мнения: 112
Ако бяха намерили  парите след години, нямаше да ги върнат. Преди около 10г. работех в една сладкарница. Със сервитьорката намерихме една чантичка пълна с марки. Стоеше на един от столовете. След около 1ч. дойде един мъж да си я търси. Беше блед, като платно и трепереше. Върнахме му я, а той каза, че в нея имало 60000лв.-в марки. Взе си я и не почерпи даже. Сега, ако ги намеря... ама птиченцето кацало веднъж.










-

# 5
  • Мнения: 1 447
Направо си е похвално в днешно време някой да върне пари. smile3501

# 6
  • Мнения: 87
Еми тия от ГЕРБ явно и те са искали да се облажат от доброто дело - малко пиар акция са го направили, но постъпката на децата си е меко казано достойна  Simple Smile

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Аз намерих дамска чанта с документи и стотина лв. преди няколко месеца, намерих жената, чиято беше и и я върнах. Не съм чакала почерпка или подарък. Оказа се после, че е съфорумка.  Mr. Green
На мен и на мъжа ми няколко пъти вече връщат изгубени портфейли и документи различни хора. Просто върнах жеста!  Wink

Не знам, обаче, ако намеря крупна сума, дали бих ги върнала, по-скоро едва ли.... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 606
върнали на бизнесмен пълна чантичка с пари
Пълно е с олигофрени.....

# 9
  • Мнения: 3 036
Що за идеот е тоя  newsm78
Какво са 50 лева на месец за ученик в 9 клас.
Направо подигравка с децата.

# 10
  • Мнения: 335
Един старец пресича на зелено.
Бърза си немощно, ситнешком да стигне навреме до отсреща.
Изведнъж към него връхлита една джипка на червено. Старецът едва успява да се отдръпне, разклатен от въздушната струя:
- Какъв добър човек! А можеше да ме убие...


Нормална е постъпката на девойчетата.
Обаче, когато всичко друго е ненормално - тези неща правят впечатление и вече сме благодарни, ако някога се случат край нас.

А бизнесменът дали ще върне парите, откъдето ги е взел.
Шегувам се.

# 11
  • Мнения: 25 562
Защо по дяволите на всяка втора дума се споменава че човекът бил от партия ГЕРБ. Още в заглавието се набива на очи "партия ГЕРБ". Има ли значение от коя партия е човека след като изобщо не става въпрос за политика в случая.

Еми тия от ГЕРБ явно и те са искали да се облажат от доброто дело - малко пиар акция са го направили, но постъпката на децата си е меко казано достойна  Simple Smile

По-скоро обратното - някой иска да намекне, че ето, човек от ГЕРБ, който току-що е получил подкуп, го е изгубил и...
Кой нормален човек мъкне толкова пари в брой, освен ако току-що не са му ги подали под масата?  Mr. Green Whistling

# 12
  • Мнения: 599
Що за идеот е тоя  newsm78
Какво са 50 лева на месец за ученик в 9 клас.
Направо подигравка с децата.

Той все пак не им е баща, за да се грижи за цялата им издръжка.
Можеше и нищо да не даде, нали.Парите са си негови.

Браво на децата  smile3501 , дано са повече хората като тях.

# 13
  • Мнения: 335
Още малко и ще излезе гаф при размяна на куфарчета  Laughing.

Представям си, ако не му бяха дали това, как отваря другото куфарче вкъщи, а вътре - дамско бельо, дрънкулки, сувенир-Айфелова кула... (забравих името на филма)

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 572
В Милано на влаковата гара вървим с колежка под ръка, тя ми говори, а аз гледам в земята. Виждам как изритва една пачка евро, в момента който щеше да я запрати с другия крак- я спрях и прибрах парите. След малко дотърчава едно момиче, зелено-червено-мораво почва да ми бълва на италиански нещо. По едно време каза ключовата дума мъней и й ги върнах. Веднъж и аз да си намеря нещо, но мацката беше пред припадък и пуста съвест.... Щях да черпя колегите по една бира за 11 Е пред катедралата, ама...  Grinning

# 15
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
 smile3501Малко хора биха го направили.

# 16
  • Мнения: 4 585
Партийните пари едно време така се разнасяха в куфари,
страхуваха се от проследяване по банките.

# 17
  • Мнения: 862
Браво на момичетата  smile3501
Аз също бих върнала парите, както съм и връщала чанта пълна с пари, кредитни карти и самолетни билети на едни руснаци.
Бил им дал малко пари  Shocked  Че какво да им даде Thinking доживотна стипендия ли??? Ми те тогава по-добре да не му връщат чантичката ами да му звъннат само и да му кажат:
- Господине, намерихме ваша чантичка с пари, но понеже очакваме да ни наградите подобаващо, направо ще си я оставим.

# 18
  • Мнения: 6 616
Що за идеот е тоя  newsm78
Какво са 50 лева на месец за ученик в 9 клас.
Направо подигравка с децата.
Е ,какво да направи ?

Намирала съм  издирвала съм и връщала портфейл с пари .То беше чудене, благодарности, молби да взема 50лв. Явно доброто наистина шокира.

# 19
  • София
  • Мнения: 142
Браво на момичетата, прекрасна постъпка! smile3501

# 20
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Що за идеот е тоя  newsm78
Какво са 50 лева на месец за ученик в 9 клас.
Направо подигравка с децата.

Как какво са??? Той не е казал, че им прави най-великия дар на Земята! Той им прави подарък. И то не малък. Има родители, които могат да отделят точно толкова пари на месец за деветокласниците си. Не казвам, че са им достатъчни, но пак повтарям - те са подарък. Жест на добра воля. Ти като получаваш подарък, винаги ли държиш да е ужасно скъп?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 513
Преди месец и половина, синът ми и приятелят му (на 11 г.) намериха портмоне с пари (не малко) и документи.  Майката на другото момченце успя да издири телефонен номер на жената, която го беше изгубила и и го върнаха. Получиха по една торта за благодарност.   Hug  Нямате си представа  колко бяхме горди с тях, а те колко бяха доволни  bowuu Явно е, че има и други деца като тях.  bouquet

# 22
  • Мнения: 87
Що за идеот е тоя  newsm78
Какво са 50 лева на месец за ученик в 9 клас.
Направо подигравка с децата.

Ти знеш ли каква е стипендията за ученици при това с отличен успех - 21 лв. на месец!!! Така че по 50 лв. още три години не е зле. Освен това пише, че им е подарил и телефони.

# 23
Така трябва да се прави. Не се знае примерно дали тези пари не трябват за нещо важно.
И браво на човека, че ги е наградил. Пък и наистина нормалната стипендия за сега е 21 на месец, но се носят слухове, че ще я вдигат.

# 24
  • Мнения: 335
... наистина нормалната стипендия за сега е 21 на месец, но се носят слухове, че ще я вдигат.

И аз предчувствам, че ще скочи  Laughing - поне с лев - лев и петдесет.
Ама с толкова много ученици...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=330904.0

# 25
Аз пък разбрах, че щяла да бъде 50 лева...
Първо, че учениците не са чааак пък толкова много, второто че по закон стипендията трябва да е нам си колко процента от минималната работна заплата... а 21 лева си е смешно.

# 26
  • Мнения: 3 268
Що за идеот е тоя  newsm78
Какво са 50 лева на месец за ученик в 9 клас.
Направо подигравка с децата.
Еееее,ти като бабата от приказката за златната рибка!Все недоволни да има.Много си е хубав жеста на човека,50 лв на месец е една много добра сума,при това ще я получават до края на обучението си,това ще рече общо 4 години.Сметни ,това не е малка сума.А и той не е задължен да прави това,просто проявява добра воля.Евала и на децата,и на него.

# 27
  • Мнения: 1 520
Що за идеот е тоя newsm78 Какво са 50 лева на месец за ученик в 9 клас. Направо подигравка с децата.

Нима?! Всеки, който намери чужда/и вещ/и, е длъжен да ги върне на собственика във възможно най-кратък срок, без да иска или очаква нещо в замяна. Така че този бизнесмен въобще не е бил задължен с нещо на тези рядко възпитани и свестни деца, но явно се е оказал ЧОВЕК след като им е отпуснал и периодична стипендия.

Може би по твоята логика децата изобщо не са били длъжни да му връщат чантата щом наричаш целия му този жест "подигравка", така ли?!
Ама че наглост...Sick

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 13:46 от krem-karamel

# 28
  • Мнения: 87
Днес чета в бургаските вестници, че телефоните, които въпросния дарител дал на момичетата били много скъпи и хубави. Това също не е малко като жест освен стипендията

# 29
  • Мнения: 4 892
Днес чета в бургаските вестници, че телефоните, които въпросния дарител дал на момичетата били много скъпи и хубави. Това също не е малко като жест освен стипендията

Това ми звучи по същия начин, както и постинга за "идеота"...

Хубаво са направили децата, да са живи и здрави.

# 30
  • Мнения: 50
Браво на децат , за тяхната доблестна постъпка . Браво и на човека от Герб за жеста направен към момичетата . Защото можеше да мине само с едно мерси . .

# 31
  • Мнения: 87
значи и ти си от бургас  Simple Smile не срещам много често съгражданки тук, а уж сме голям град  Simple Smile

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Много се зарадвах като прочетох добрата новина.Гордея се,че все още съществуват хора със съвест,надявам се разбирате какво искам да кажа.Браво на момичетата и нека да не я изгубят във времето,а напротив.
Надявам се занапред да четем и чуваме за повече такива добри новини.

# 33
Ееех,кога ли ще намеря и аз една чанта с пари...Никой няма да ми благодари,понеже няма на никого да я предам ,ама много важно. newsm08

Общи условия

Активация на акаунт