какви лекарства да пия

  • 1 543
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 89
Здравейте!Искам да попитам какви лекарства мога да пия при настинка?От тази сутрин съм с главоболие,много ме боли гърлото и леко ми е запушен носа.Как мога да се справя с това и какво трябва да пия?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
 newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy В какъв смисъл какви лекарства да пиеш?Бременна ли си или какво та питаш тук?Опасяваш се от нещо и нещо те притеснява и не можеш да се консултираш с лекар-Джи Пи?

# 2
  • Мнения: 1 187
Консултирай се с лекар, но аз когато бях бременна - избягвах всичко , само чайчета и водата в солена вода , но не съм била и кой знае колко болна. 

# 3
  • Мнения: 89
разбира се че съм бременна иначе защо да пиша тук в 25г.с да бъда по точна

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Консултирай се с лекар Naughty

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен много ми помага изтискан лимон с една лъжица мед-разбъркваш и пиеш няколко пъти на ден Hug

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 345

 Peace

# 7
  • Мнения: 1 691
Абе по принцип за температура може парацетамол (Фервекс и т.н.), но е хубаво да минаваш с чайчета и бонбони за кашлица.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
разбира се че съм бременна иначе защо да пиша тук в 25г.с да бъда по точна

Е това вече променя въпросът ти!Различно е какво да пиеш ако си бременна и ако не си!
Можеш да пиеш само парацетамол , чайчета да си правиш инхалации на пара и захар на котлон и да го вдишваш, солена вода крачетата.За хремата капки за нос!Общо взето избягвай лекарствата , но се консултирай и с лекар, за да го предотвратиш бързо и да не се налагат антибиотици!А щом си в 25 г.с. ще раждаш през Декември.Заповядай в отчетни през декември  Hug!

# 9
  • Мнения: 9 973
разбира се че съм бременна иначе защо да пиша тук в 25г.с да бъда по точна
това е друго нещо
пиех осцилококцинум

# 10
  • Мнения: 2 172
Знам,че при бременност само парацетамол (фервекс) е позволен,но все пак не е кой знае колко желателно.Ако не е много сериозно по-добре концентриран чай с много мед и лимон  Peace

# 11
  • Мнения: 4 335
Консултирай се с лекар и пробвай без лекарства да минеш PeaceСкорошно оздравяване и лека бременност  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 111
Осцилококцинум за настинката,парацетамол за температурата и ефизол за болки в гърлото.

# 13
  • Мнения: 2 111
Консултирай се все пак и с лекар.И ако ползваш лекарства внимавай с дозировката.

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 16:02 от erota

# 14
  • Мнения: 4 589
petito много внимавай. Питай твоя лекар дали да пиеш нещо.
При мен така имаше настинка, стана бронхит, получи се инфекция и не искам да кажа, че за съжаление приключи по най-тежкия начин в 25 г.с.

Моля те да се пазиш и да бъдеш разумна.

# 15
  • Мнения: 4 784
Това е форум, не лакарски кабинет. Питай доктора си какво ще ти предпише.

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 16:15 от veni9

# 16
  • Мнения: 4 070
На мен много ми помага изтискан лимон с една лъжица мед-разбъркваш и пиеш няколко пъти на ден Hug
И на мен това много ми помага, ама така ми раздразни стомаха(гастрита), че те съветвам, ако ти е слаб стомаха избягвай лимона. Мед на гладно е много хубаво, може и различни видове чайчета(босилек за кашлица например, лайка за гърло), но с лекарствата е с ложно и по-добре не питай нас, а лекаря си.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 809
За носа си купи Sterimar - Няма да ти навреди, само може да помогне (с него се прочистват нослетата и на бебетата). Аз го ползвах, като бях настинала, докато бях бременна. За другите неща питай лекар задължително!

# 18
  • София
  • Мнения: 39 740
Имах лека настинка в начална бременност. Разрешиха ми само парацетамол да пия и то по 1/2.
Оправих се само с чай с мед и лимон.

# 19
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

.За хремата капки за нос!
Капките за нос са абсолютно противопоказни при бременност Peace Освен солените разтвори, които са и за бебета.

Може парацетамол и витамин С.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 524
Капките за нос са абсолютно противопоказни при бременност

хомеопатичните капки еуфорбиум като капки или под формата на назален спрей не са противопоказани за бременни, както и за бебета.  Peace на моето момченце много му помогна, както и на мен. осцилококцинум също можеш да взимаш. за нос се сещам и едно таблети за смучене пак са хомеопатични, на Боарон, но ми изфиряса името, ако се сетя, ще ти го допиша, но в аптеката не може да не ги знаят Peace

за гърло тантум верде- доколкото помня не е противопоказано за бременни.
на всяко лекарство можеш да намериш брошурата в нета, но както някой ти каза по-нагоре, ние не сме лекари, най-добре се консултирай с лекар Peace

# 21
  • Мнения: 1 960
ако ти е много зле /имаш висока температура/ и не мислиш че сам организма ти ще се справи-отиди на лекар, във форума няма да намериш отговора който търсиш  Peace

# 22
  • Мнения: 645
За настинка парацетамол,вит.С,мед,лимони,има билкови бонбони за смучене както така и сиропи за кашлица,а капките за нос изобщо не са препоръчителни прави си отвара от лайка и си капи в носа,но все пак се консултирай задължително с лекар  Peace

# 23
  • Мнения: 4 433

.За хремата капки за нос!
Капките за нос са абсолютно противопоказни при бременност Peace Освен солените разтвори, които са и за бебета.

Може парацетамол и витамин С.
Да съгласна съм Peace

# 24
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 744
Наистина е хубаво да се избягват лекарствата,но понякога се налага.Аз пиех парацетамол,вит.С,бонбони за кашлица,чай с мед и ползвах едно кремче на Himalaya, което се маже по носа и облекчава запушения нос.

# 25
  • Мнения: 263
На мен ми разрешаваха само по 2 Парацетамола на ден и чай. Нищо друго. А за запушения нос - единственото лекарство е ..раждането Peace Цяла бременност изкарах със запушен нос и НИЩО не помогна.Моята лекарка ми обясни , че е нормално, по време на бременността всички лигавици да набъбват, включая и тази на носа.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
Моята лекарка ми обясни , че е нормално, по време на бременността всички лигавици да набъбват, включая и тази на носа.

аз имах запушен нос също от един момент нататък, но при хремичка има варинати (не дай боже хване хрема де) Peace

# 27
  • Мнения: 719
разбира се че съм бременна иначе защо да пиша тук в 25г.с да бъда по точна

 newsm78 newsm78 newsm78
Само не разбрах от къде трябваше да знаем това разбира се.??

# 28
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Знам,че при бременност само парацетамол (фервекс) е позволен,но все пак не е кой знае колко желателно.Ако не е много сериозно по-добре концентриран чай с много мед и лимон  Peace

Аха.  newsm10

# 29
  • Мнения: 826
Лекар, лекар! Попитай лекар Simple Smile Успех и много здраве Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 39 740
dendri днес ти е паднало да вдигаш стари теми Simple Smile
Не мислиш ли, че за месец и 10 дена настинката е минала и заминала, и 100% отдавна е забравена?

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 01:04 от AnMary

# 31
  • Мнения: 698
Осцилококцинум. Но е ефективен, ако се вземе в началото на болестта. Парацетамолът сега го позволяват, после ще го отрекат. Имаше дискусии за парацетамол и бременност. Вит.С в големи количества с много течности също може. Ако нямаш проблем с бъбреците. Останалите чайчета са ясни. Но мащерката е противопоказна при бременност, за моя изненада.

# 32
  • Мнения: 209
и аз минах по този път когато бях бременна - лекарският съвет беше - само хомеопатични лекарства: осцилококцинум за подсилване на организма, хомеопатичен сироп за кашлица, хомеопатични какпки за нос и много чай. на топло и повече почивка. успех и скорошно оздравяване.

# 33
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Консултирай се с лекар  Peace
А  иначе мноооого чайчета , аз така се оправих + парацетамол

# 34
  • София
  • Мнения: 673
Здравейте!Искам да попитам какви лекарства мога да пия при настинка?От тази сутрин съм с главоболие,много ме боли гърлото и леко ми е запушен носа.Как мога да се справя с това и какво трябва да пия?


На мене доки ми е разрешил само и единствено парацетамол, останалите средства за борба с настинката са народни - чай с мед и лимон. Но най-добре се консултирай с личния лекар и гинеколога

# 35
  • София
  • Мнения: 673
Абе по принцип за температура може парацетамол (Фервекс и т.н.), но е хубаво да минаваш с чайчета и бонбони за кашлица.

За фервекса моя доки каза да пия половин порция и то в краен случай

# 36
  • Мнения: 174
разбира се че съм бременна иначе защо да пиша тук в 25г.с да бъда по точна

Е това вече променя въпросът ти!Различно е какво да пиеш ако си бременна и ако не си!
Можеш да пиеш само парацетамол , чайчета да си правиш инхалации на пара и захар на котлон и да го вдишваш, солена вода крачетата.За хремата капки за нос!Общо взето избягвай лекарствата , но се консултирай и с лекар, за да го предотвратиш бързо и да не се налагат антибиотици!А щом си в 25 г.с. ще раждаш през Декември.Заповядай в отчетни през декември  Hug!
  Peace

# 37
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 744
Аз пиех Парацетамол,чай и бонбони за кашлица(от аптеката),а за носа физиологичен спрей Стеримар или на друга фирма.

# 38
  • Мнения: 1 629
Аз пиех Парацетамол и го карах на нео-ангин и ксилометазолин капки! И сироп пих ако не се лъжа. Ако отидеш в аптеката и питаш какво може да пиеш като си бременна ще ти кажат, ако аптекарката си знае работата!

# 39
  • Мнения: 2 270
Консултирай се с лекар  Peace
А  иначе мноооого чайчета , аз така се оправих + парацетамол
Peace

Общи условия

Активация на акаунт