какви витамини??

  • 2 416
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 070
В 17 г.с. съм и трябва да почвам да пия витамини, днес бях на преглед и док. ми каза да си избера какви да пия??? Ама как да си избера сама??? Какво бихте препоръчали??? newsm78

# 1
  • Мнения: 492
Аз пих О`мами.

# 2
  • Мнения: 89
Центрум матерна

# 3
  • Мнения: 1 539
Аз редувам Центрум Матерна и Джеймисън Натал

# 4
  • Мнения: 4 589
Моя доктор беше много против лекарствата заради летния сезон и пресните плодове. Накрая, вече късни за съжаление, започнах да пия Матерна.

# 5
  • София
  • Мнения: 374
Аз също пия Центрум Матерна. Има информация за тях в нета, може да погледнеш.

# 6
  • Мнения: 2 111
Пиех сиропчето Хип Натал Актив.

# 7
# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
За редувам Центрум матерна и витамините на Хип

# 9
  • Мнения: 4 784
Как така ще ти каже ти да си избираш? Не проумявам. Вярно, че за витамини става въпрос, но все пак!
Витамините, които аз пиех по време на бременността бяха Центрум.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983

# 11
  • Мнения: 1 187
Моят АГ ми забрани да пия всякакви витамини - всичко да съм приемала чрез плодове и зеленчуци. Бил ходил на някакъв семинар в Германия, където била четена лекция за вредата от Матерна - била доказана научно??? newsm78 Моля не ме нападайте, това ми го каза той, аз не съм го измислила. Не съм пила витамини, имах му доверие - ако имаш някой който да ти дава/продава плодове и зеленчуци сравнително чисти, нямаш нужда от хапченца.

# 12
  • Мнения: 58
Пре-натал  на Джемисън

# 13
  • Мнения: 367
Пих витамини само като дабавка-2-3пъти седмично,доки така каза.Това била последната тенденция,защото бебетата рано вкостявали и т.н. глупости.Пих пре -натал

# 14
  • Мнения: 3 621
Пиех сиропчето Хип Натал Актив.
И аз, и чая на ХИП за бременни е много хубав

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз пих Матерна Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 890
Моят АГ ми забрани да пия всякакви витамини - всичко да съм приемала чрез плодове и зеленчуци. Бил ходил на някакъв семинар в Германия, където била четена лекция за вредата от Матерна - била доказана научно??? newsm78 Моля не ме нападайте, това ми го каза той, аз не съм го измислила. Не съм пила витамини, имах му доверие - ако имаш някой който да ти дава/продава плодове и зеленчуци сравнително чисти, нямаш нужда от хапченца.
   И моят така каза и го послушах.  Peace

# 17
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
матерна Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 391
Вега пренатал формула

# 19
  • Мнения: 2 521
И аз пих Центрум Матерна Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 185
Пих Пренатал, но не ми понесоха и ги спрях!

# 21
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Пре-натал  на Джемисън и сокчето на ХИпп.

# 22
  • Мнения: 4 070
Когато имаш гастрит и той те боли повече по време на бременността (мен ме боли доста от 2 седмици) не можеш да разчиташ само на плодове и зеленчуци. Точно днес док. ми каза,че трябва да спазвам диета и , че точно салатите са доста вредни ( а аз ям доста салати Cry)

# 23
  • София
  • Мнения: 3 524
В 17 г.с. съм и трябва да почвам да пия витамини...

а защо да "трябва"? няма такова нещо- ако нямаш необходимост, нищо не е "трябва". аз не съм пила и 1 витамин докато бях бременна и всичко беше наред. просто се храни нормално, приемай достатъчно витамини с храната и това е Peace лека бременност ти желая Peace

# 24
  • Мнения: 4 070
В 17 г.с. съм и трябва да почвам да пия витамини...

а защо да "трябва"? няма такова нещо- ако нямаш необходимост, нищо не е "трябва". аз не съм пила и 1 витамин докато бях бременна и всичко беше наред. просто се храни нормално, приемай достатъчно витамини с храната и това е Peace лека бременност ти желая Peace
Първо защото док. ми каза,че трябва, а след като съм избрала нея за проследяващ лекар мисля да й имам доверие. А второ, заради мнението ми точно преди твоето , в което съм написала за проблема с гастрита. Мисля,че това са достатъчни причини за "трябва".

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Доки от Жк ми изписа Допел Херц, а този на частно Центрум Матерна.Аз си избрах Допел Херц.Сега пия тях  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
щом доктора ти е казал че трябва- това е друго, но от първият ти пост не това става ясно.
аз също имам гастрит, но той не се повлиява от нищо освен от хапове против него, които не съм пила по време на бременността, а дали те боли повече през бременността-  такава закономерност не ми е известна. но ти сама решаваш в крайна сметка- аз исках да ти кажа че няма нищо задължително, а само ако имаш необходимост Peace

# 27
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Пиех Матерна и Центрум! Hug

# 28
  • Мнения: 260
Аз пиех О'Мами, но за цялата бременност изпих само една опаковка /така си реших самичка/.  Peace

# 29
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Пих О'мами и веднъж Центрум матерна,защото на аптеката нямаше О'мами.Центрум са около 20лв. и според мен другите витамини(9лв.) съчетани с рационално хранене са добър вариант.

# 30
  • София
  • Мнения: 389
Доки от Жк ми изписа Допел Херц, а този на частно Центрум Матерна.Аз си избрах Допел Херц.Сега пия тях  Peace
Допел Херц са много силни витамини - обикновено за възрастни или когато има проблем, а и от тях се дебелее, казвам го от опит.
Аз пиех Пренатал - и то през ден-два

# 31
  • Мнения: 518
Нищо не съм пила. Бебето ми е здраво! Peace

# 32
  • Мнения: 4 070
elpet , наистина се обостря гастрита по време на бременност(сестра ми беше бременна скоро и живее в Америка и док. й е обеснил, че ще отшуми като роди и е така вече не я боли хич), но със сигурност както знаеш при всички е различно-дори когато не бях бременна и при мен и мъжа ми болката се появява от различни неща, затова теб не те боли от плодове, а мен ме боли за съжаление(но това е само като имам криза)

# 33
# 34
  • Мнения: 160
с първата си бременност пих матерна и ми направи впечатление, че като се роди Кристиян, акушерката и лекарката изкоментираха ,че главата му е доста "вкостяла" (или както там се казва) и ме попитаха дали съм пила витамини и какви. като казах матерна и те казаха "ясно"  Grinning
сега пия пренатал на джеймисън и ми понасят добре именно на храносмилателната система, защото и аз драстично се прецаках с храносмилането откакто забременях - киселини и болки от всичко прясно, млечно, сладко и какво ли още не  Crazy.

# 35
  • Мнения: 377
Матерна и О мами съм пила. Вторите продължавам да пия от време на време. Peace

# 36
  • Мнения: 1 763
Аз пих Центрум Матерна .

# 37
  • София
  • Мнения: 3 099
Моят АГ ми забрани да пия всякакви витамини - всичко да съм приемала чрез плодове и зеленчуци. Бил ходил на някакъв семинар в Германия, където била четена лекция за вредата от Матерна - била доказана научно??? ...


Доверих се само на Хипп (течните, като сокче)

# 38
  • София
  • Мнения: 1 946
Пих Центрум Матерна, но за кратко. Лекарят ми каза, че на пазара има достатъчно плодове и зеленчуци, но пък твоята бременност ще е зимна..  Thinking

# 39
  • Мнения: 961
Пих Пренатал на GNC.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Maтерна

Общи условия

Активация на акаунт