колко време след подаване на молба за ясла тръгва детето - Варна

  • 2 169
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
Здравейте майчета! Дано не ми се разсърдите ако въпроса е задаван, но съм много ушашавена и искам да разбера отговора по бързо, а се омотах да се ровя от страница в страница! Искам да ви попитам кога се подават молбите за ясли и колко време след подаването е възможно детенцето ми да тръгне! Ние сме на 1ги 10м! Докато чакаме да се освободи място, възможно ли е да станем на 2г и половина и така да е по добре да подам молба направо за детска градина? Извинявам се за объркания въпрос! В градината ще се занимават ли с него като в ясла или ще е на ред с по големите, в смисъл ако не се изпишва в гърнето ами пуска в гащите и те да му се карат, или пък да не може много добре да се храни със лъжичката? Много ви благодаря!

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 10:25 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 9 814


Ти само за ясла като самостоятелно детско заведение ли кандидатстваш или за ОДЗ и/или ЦДГ?
Ако, яслата не е част от ДГ отиваш на място и подаваш молба, ако е част от ОДЗ подаваш молба чрез електронната система.
А кога ще бъде прието детето- това един Господ знае и старите баби, както казва народа.

А втората част от въпроса ти не ми се коментира!

Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=327664.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=329655.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320724.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=273392.0

# 2
  • Мнения: 3 695
Не става ясно за кой град пита. Може още да не ги е застигнала "системата".  Wink

# 3
  • Мнения: 469
Ами аз много не съм запозната в нашия град яслите са отделно! Как е по добре? Може ли сестра ми да подаде молба вместо мен! А може ли да ми кажеш ориентировъчно 2-3 или 4-5м се чака? Дано не съм нахална с въпроса си!

# 4
  • Мнения: 469
Не става ясно за кой град пита. Може още да не ги е застигнала "системата".  Wink

Извинявайте за пропуска за Варна питам! Embarassed

# 5
  • Мнения: 9 814
Попитай тук, това е темата за ДГ във Варна.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=245681.0

# 6
  • Мнения: 1 277
По принцип молби за ясли трябва да се приемат по всяко време. Обикновено обаче молбите се подават в първия работен ден след Нова година. Ако детенцето ти е родено през 2006 г.  първите януарски дни трябва да се редиш на опашки за градина. В случай че го приемат, ще започне да посещава градина от юни, ако е родено през първото полугодие. Ако е родено през второто полугодие- през септември.

# 7
  • Мнения: 247
Да не те отчайвам, но за ясла се чака около година.
 За детска градина се подават документи в първите дни на януари.

# 8
  • Мнения: 1 866
За ясла вече също се подават молбите на първия работен ден на януари. Това е от тази година. Приемите стават юни и септември месец. Значи ако не си подала тази година януари месец, вече наистина е късно. Трябва да подадеш януари 2009 г, за да ти приемат детето например юни месец 2009 г. Преди можеше да подадеш когато си поискаш и като се освободи място, взимат детето ти. За голямото ми дете подадох молба октомври месец 2005 г и я взеха февруари 2006 г. Бяха изписали едно детенце тогава и я приеха. Но за малкия чаках цяла нощ на опашка, за да попадна в първите номера на списъка и да ми го приемат юни месец.

# 9
  • Мнения: 1 866
Забравих да кажа също, че има смисъл да подадеш молба за ясла януари 2009 г, защото детето ти ще бъде прието на градина чак юни 2010 г. За градините процедурата е същата - подава се молба януари месец на годината на навършване на детето на 3 г и приемите стват също юни и септември. Така стоят нещата във Варна засега. Съветвам те за всеки случай обаче да говориш с директорката на яслата, която си избрала, защото може да има промени. Така ще знаеш какво да правиш.

# 10
  • Мнения: 469
Забравих да кажа също, че има смисъл да подадеш молба за ясла януари 2009 г, защото детето ти ще бъде прието на градина чак юни 2010 г. За градините процедурата е същата - подава се молба януари месец на годината на навършване на детето на 3 г и приемите стват също юни и септември. Така стоят нещата във Варна засега. Съветвам те за всеки случай обаче да говориш с директорката на яслата, която си избрала, защото може да има промени. Така ще знаеш какво да правиш.


Майчице вие ме шашнахте! Sad Искам да попитам може ли сестра ми да подаде молба вместо мен!  В случая по добре ли е да търся комбинирана ясла и градина? И още един въпрос(моля да ме извините, но много ми е притеснено), сестра ми живее до рибната борса, в този квартал има ли хубави ясли и градини и мога ли да си избера в друг квартал,ако няма, четох добри отзиви за няколко ясли, и искам да избера такава в  която ще се отнасят по същия начин, мило с детенцето ми! Благодаря Hug

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 16:18 от magig

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 123
В този район ти препоръчвам с две ръце ясла Зайо Байо(намира се под КАТ), в момента обаче там има ремонт, но до месец два сигурно ще приключи Peace.
Не разбрах добре, но ако детенцето ти е родено през 2006г, мисля че нямаш шанс да го вземат от тук нататък на ясла. В първите работни дни на 2009г отивай да подаваш молба за градина Hug

# 12
  • Мнения: 1 277
Майчице вие ме шашнахте! Sad Искам да попитам може ли сестра ми да подаде молба вместо мен!  В случая по добре ли е да търся комбинирана ясла и градина? И още един въпрос(моля да ме извините, но много ми е притеснено), сестра ми живее до рибната борса, в този квартал има ли хубави ясли и градини и мога ли да си избера в друг квартал,ако няма, четох добри отзиви за няколко ясли, и искам да избера такава в  която ще се отнасят по същия начин, мило с детенцето ми! Благодаря Hug

То си е за шашкане Simple Smile. Близо до рибната борса е ясла "Зайо Байо". Поразрови се с търсачката, ще видиш доста отзиви за нея. А за градините има райониране. Тук можеш да видиш коя градина е за твоя район:
http://it.varna.bg:4433/dzpriem/index.php?page=raioni

# 13
  • Мнения: 469
В този район ти препоръчвам с две ръце ясла Зайо Байо(намира се под КАТ), в момента обаче там има ремонт, но до месец два сигурно ще приключи Peace.
Не разбрах добре, но ако детенцето ти е родено през 2006г, мисля че нямаш шанс да го вземат от тук нататък на ясла. В първите работни дни на 2009г отивай да подаваш молба за градина Hug

това е много тъжно! Какво ще правя цяла година? Ужас! Ние сме родени на 30.11.2006г

# 14
  • Мнения: 469
В този район ти препоръчвам с две ръце ясла Зайо Байо(намира се под КАТ), в момента обаче там има ремонт, но до месец два сигурно ще приключи Peace.
Не разбрах добре, но ако детенцето ти е родено през 2006г, мисля че нямаш шанс да го вземат от тук нататък на ясла. В първите работни дни на 2009г отивай да подаваш молба за градина Hug

ами подаването на  докоментите по ел.поща като го направя пак ли януари трябва да отида на място да подавам документи!

Общи условия

Активация на акаунт