Време е за стачка, учители, детски учителки и ясленски сестри.

  • 6 836
  • 67
  •   1
Отговори
 Точно сега му е времето, правителството е далеч от канибалските си настроения, които показа спрямо учителите си миналата година, идат избори, ред е за отстъпки!
 А 3 000 000 000 лв бюджетен излишък говорят само за едно- че посочените държавни служители не знаят как да потърсят своето и дълго ще ходят в магазините втора употреба и ще питат къде @кат гладните.
 Безкомпромисна стачка, с подаване на молби за напускане, ако е нужно, борба за минимум 750 лв основна заплата!

# 1
  • Мнения: 2 821
Пак ли подивяхте? Rolling Eyes

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и аз това се чудя newsm78

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204

Що бе?! Казаното е факт- има бюджетен излишък. И вместо да се чудят кои пенсионери да пращат на море, да вземат да увеличат заплатите на бюджетните служители.

# 4
  • Мнения: 817
Ами, не че не подкрепям желанието ви за адекватно заплащане, ама чакайте малко де, до сега бяхте в отпуск, после ремонти по градините-пак почивахте, сега ако излезете да стачкувате, кога ще си вършите работата, да гледате децата?

# 5
  • Мнения: 1 858
Ами, не че не подкрепям желанието ви за адекватно заплащане, ама чакайте малко де, до сега бяхте в отпуск, после ремонти по градините-пак почивахте, сега ако излезете да стачкувате, кога ще си вършите работата, да гледате децата?

Това май не е важно...

# 6
Ами, не че не подкрепям желанието ви за адекватно заплащане, ама чакайте малко де, до сега бяхте в отпуск, после ремонти по градините-пак почивахте, сега ако излезете да стачкувате, кога ще си вършите работата, да гледате децата?
Нито са престанали да ви гледат децата, нито са против вас, просто трябва и да ядат. Нещата мисля че тоя път ще се решат и без да се излиза в стачка- просто сега е моментът да се натисне правителството, следващият който ще е на власт поне 3 години няма да го е еня за някакви си "мързеливи, крадливи, гладни, глупави, алчни" и както щеш ги наречи лелки и даскалки.

# 7
Що бе?! Казаното е факт- има бюджетен излишък. И вместо да се чудят кои пенсионери да пращат на море, да вземат да увеличат заплатите на бюджетните служители.
Според мен това е нормалната човешка позиция, не виждам причина родителите да се нахъсват срещу тия, които им гледат децата, виждал съм закъсали жени да гледат деца, повярвайте ми, не е най-добрият вариант, по мое мнение е по-добре децата ви да бъдат гледани от спокойни, уравновесени хора.
 Но всяка власт го е постигала- разделяй и владей, дайте го по-спокойно и ще разберете че тия пари не ги искаме от родителите, разбрахте от кой.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 312

От кого.
Та ти учител ли си, викаш? И щото явно не си, като какъв нахъсваш тълпата даскаля да стачкуват?
Иначе си прав, че е по-добре децата да ги гледат спокойни лелички, а не озверели от глад лелища.

# 9

От кого.
Та ти учител ли си, викаш? И щото явно не си, като какъв нахъсваш тълпата даскаля да стачкуват?
Иначе си прав, че е по-добре децата да ги гледат спокойни лелички, а не озверели от глад лелища.
Разбира се че не съм, да не съм луд да стоя за нищо пари и да си късам нервите. Оценявам това че ме подкрепяш в най-важното, а какъв съм, предполагам че не е толкова важно, както и за мен е без никакво значение ти каква си.

# 10
  • Мнения: 817
Исканията за по високи заплати са нормални и напълно логични, аз също ги подкрепям, ама все ми се струва, че можеше и лятото да се сетите за това. Или е по добре да си изкарат ваканцията учителите и тогава да сложат на масата исканията си??? Simple Smile

# 11
  • Мнения: 147
аз не подкрепям идеята и мисля, че болшинството ще са на това мнение.ако сега искате 750лв.другата година колко?1750? не може постоянно,за да не сте разярени да искате повече пари.всички трябва да ядем.аз сьм мед.сестра и мисля,че ако си пациент ще искаш да ти се обьрне сьщото внимание,което и аз искам да ми се обрьща на детето,а то не е на ниво.
стачкувайте,но не с цената на нашите деца.

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Ало, УмнаТА, то ние май се явяваме тъпите, че ти отговаряме, ама...така или иначе темата ще се превърне в поредното чесане на езици....

Ние всички родители просто умираме от кеф, че персоналът в ДЗ ще умре от глад! Да, убедени сме, че в правилността на това. Дори настояваме за още по-ниско заплащане, защото сме съдистично настроени към децата си! Още повече, че държавата отдавна е решила финансовите проблеми на служителите от другите сектори. Мда, как не ни е срам! Mr. Green

# 13
  • Мнения: 147
Ало, УмнаТА, то ние май се явяваме тъпите, че ти отговаряме, ама...така или иначе темата ще се превърне в поредното чесане на езици....

Ние всички родители просто умираме от кеф, че персоналът в ДЗ ще умре от глад! Да, убедени сме, че в правилността на това. Дори настояваме за още по-ниско заплащане, защото сме съдистично настроени към децата си! Още повече, че държавата отдавна е решила финансовите проблеми на служителите от другите сектори. Мда, как не ни е срам! Mr. Green
Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 10 312
Разбира се че не съм, да не съм луд да стоя за нищо пари и да си късам нервите. Оценявам това че ме подкрепяш в най-важното, а какъв съм, предполагам че не е толкова важно, както и за мен е без никакво значение ти каква си.

А-а-а, не!  Naughty Не те подкрепям за стачката. Още повече пък като се видя, че и не става по този начин. На когото не му харесва заплатата - молбичката!
И когато аз давам предложение или съвет обяснявам на базата на какво го давам - на базата на лично убеждение, на опит, на знания, принципи нЕкФи партийни...
Ти нещо кеф си правиш да разбуниш духовете, а?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт