цикъл след кърмене

  • 625
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
от две месеца вече не кърмя. но имам постоянно зацапвания по време на целия цикъл.
нормално ли е? след колко време би трябвало да започне да ми е нормален цикълът?

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
При всяка е различно. При мен цикълът ми дойде 4 месеца след като се беше родил бебчо, само че не ми е все още редовен - в смисъл, че ми идва през различен интервал от време от 30 до 45 дни. Не кърмя от около 10 дни. Сега ще видя дали ще ми се нормализира.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
Аз нещо не мога да разбера въпроса.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако за първи път ти се е появил цикъла, може да е нормално - при мен беше същото през първите 2 месеца след първата му поява, без истински цикъл, само зацапвания всяка седмица, чак се бях притеснила и на доктор ходих (който пък се оказа изненадващо запознат, та не ме шашна, а каза, че ще се оправи с нормализирането на хормоните - така и стана). После ми пропусна още един чист месец и чак след това взе да ми идва редовно (макар че си кърмех активно).
Разумно е все пак да идеш на лекар да погледне как са нещата и да си спокойна.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
херелина и при мен беше така като спрях да кърмя и отмина за около месец зацапването, но цикълът ми беше много нередовен поне около 2 месеца.
след това започнах и прием на контрацептиви, по време на които същото зацапване се повтаряше за повече от предписаните в тях 3 месеца и накрая на сагата с нормализирането на цикъла- след смяната на противозачатъчните таблетки цикълът ми се "закова" в точно определени дати и всичко си дойде на мястото. Peace
 все пак съм съгласна с хедра, че е хубаво и лекар да те прегледа Peace

# 5
  • Мнения: 966
Бебето ми беше на 2м. ,когато ми дойде цикъла.В началото слабо,но след 1-2 месеца беше както преди.А кърмих активно.

# 6
  • Мнения: 4 546
благодаря ви за отговорите
явно без лекар няма да се размине, но просто вече не знам при кой да отида. омръзна ми да ми предписват хормони без да са ми правили изследвания  Tired

Общи условия

Активация на акаунт