Може ли търг.дейност в апартамент??

  • 2 926
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
ПИСНА МИ!!!
Пурви случай: отивам да живея в апартамент под наем с приятеля ми-правим му реонт и след 8 месеца ни казват да се изнасяме.
Втори случай: откивам магазин(взет под наем) и склад на едро за детски дрешки в един и същи търговски комплекс разработвам с всички сили-минават 10 месеца тъкмо съм го разработила и почват да ми идват стари клиенти и оборота расте получавам 15 дневно предизвестие да си събирам багажа че щели да дават целиа комлекс на една фирма да си прави заведение.Не мога да осповам защото са яки мутри.Да се изнасям и от магазина и от склада!
Е ПИСНА МИ!! не искам да чуя повече за наем.
В първия случай се изнесохме да живеем в апартамента на бабата на приятеля ми която почина и направо се родихме.
Но сега ми е много напечено за склада и магазина.Имам 3 стаен апартамент който давам под наем искам да си направя склад и офис там и да не завися от никого.Апартамента е в младост.
Моля Ви дайте ми съвет мога ли да извършвам такава дейност в собствения си апартамент.Кого трябва да уведомя, имам ли право да го направя. Искам да го направя. Не се издържа вече..Имам 10 дни на разположение Rage

# 1
  • Мнения: 1 092
Намесвам се в темата без да мога да ти помогна, но това изречение ме накара да облещя очи
В първия случай се изнесохме да живеем в апартамента на бабата на приятеля ми която почина и направо се родихме.

# 2
  • Мнения: 1 290
Имам в предвид че се родихме от това че живеем без наем, моля ви нещата са много сериозни

# 3
  • София
  • Мнения: 5 074
Не може.
За да регистрираш търговски обект ти трябват един куп разрешителни, които със сигурност няма да получиш.

# 4
  • Мнения: 1 290
А не мога ли временно да съм там то не ми идват много клиенти от София, повечето са от интернет магазина ни. Но ще мога поне да си съхранявам стоката и от там да изпращам куриерите с наложените платежи.Пък ще идват и малко на място..

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
ЗУТ, чл. 38: В съществуваща жилищна сграда с режим на етажна собственост се допуска преустройство и промяна на предназначението на жилищно помещение или на самостоятелно жилище в кабинет за здравни нужди, за офис или за ателие за индивидуална творческа дейност, свързани с достъп на външни лица в сградата, ако обектите се намират на първия или на полуподземния етаж, преустройството им е съобразено със санитарно-хигиенните, противопожарните и другите технически изисквания и въз основа на изрично писмено нотариално заверено съгласие на всички собственици на жилища - непосредствени съседи на обектите. По изключение може да се допусне разполагане на посочените обекти и на други надземни етажи само въз основа на решение на общото събрание на собствениците, взето по установения ред, и с изрично писмено нотариално заверено съгласие на всички собственици на жилища - непосредствени съседи на обекта.

Извън горното считам за безкрайно неудобно и за съседите, и за теб разполагането на офис и склад в апартамент.


# 6
  • Мнения: 274
Не ги слушай! Може разбира се! 90% от бардаците в София са в апартаменти. Лично съм се уверил в това. Щом за тях може, значи и ти може да си въртиш далаверата от собствения ти апартамент.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 910
Не може ли  - да дадеш апартамента под наем и с наема да плащаш за магазин?
Или да продадеш апартамента и с парите да си купиш магазин.
Сели е много прав. В нашия блок има счетоводна къща, влизат и излизат клиенти. Из блокове по центъра има нотариуси и адвокати/не само на първи етаж/.  В стария ми блок на 3 етаж имаше комп. фирма - постоянно мъкнеха комп. и касови апарати за поправка.
Действай - все ще има недоволни съседи.

# 8
  • Мнения: 1 479
Не ги слушай! Може разбира се! 90% от бардаците в София са в апартаменти. Лично съм се уверил в това. Щом за тях може, значи и ти може да си въртиш далаверата от собствения ти апартамент.
PeaceОт 10 години моя приятелка "вьрти"счетоводна кьща в тристайният си апартамент в Младост.Има си ф-ма,плаща си даньците и си работи.

# 9
  • Мнения: 1 290
Hora naistina li problema e samo v susedite.mislia da poema tozi risk.a kakvi mogat da budat posledstviata osven susedite.apartamenta e na 3tia etaj

# 10
  • София
  • Мнения: 15 910
Никакви.
Ще ходят да се жалят по всички инстанции. А там как обичат да обръщат внимание на такива междусъседски проблеми. Може да ти пратят веднъж кварталния да поговорите. Ако си чиста откъм данъци и декларации не могат нищо да ти направят. Накрая ще започнат скандали всеки път като минаваш покрай тях/ако са по-заядливи/.
Не стават ли другите ми предложения - наем, продажба?
Ако си купиш помещение  - твое си е.

# 11
  • Мнения: 4 435
Каква точно е търговската дейност.Ако е нещо тихо,дето не пречи на съседите,едва ли ще й вдигат скандали.

# 12
  • Мнения: 483
По принцип може  Peace

# 13
естествено че можеш що за въпрос.. наистина повечето бардаци са в апартаменти. Друг  въпроса колко е добре да е там, от гледна точка на бизнеса ти...
много зависи с како ще се занимаваш...

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Hora naistina li problema e samo v susedite.mislia da poema tozi risk.a kakvi mogat da budat posledstviata osven susedite.apartamenta e na 3tia etaj

 Аз ти посочих нормативния акт, който да видиш  - Закон за устройство на територията се нарича.
 Болшинството от съветите тук ме изумяват, но пък ако ти наложат глоба и се вайкаш във форума колко е гадна държавата, несъмнено ще срещнеш подкрепа  Confused. Дълбоко се съмнявам обаче форумското общество да ти плати глобите или да ти пише жалбите.
Последствията за теб  в общи линии се свеждат до глоби и забрана за достъп и ползване на имота.

Общи условия

Активация на акаунт