Доходите и бебето......

  • 4 205
  • 51
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Така се случи, че решихме да имаме бебе. И двамата работехме, а аз и зявършвах висшето си образование по това време. Планът беше, след бременността си да напусна работата, в дискотеката за да не вреди тежкият нощен ритъм на работа на бебето, а и вече си бях намерила страхотна работа по специалността. Да, ама плановете винаги се объркват... Не можах да започна работа защото влязох в болница за задържане. Слава Богу сега всичко е наред с изключение на едно: безработна съм, мъжа ми единствен работи за някаква мизерна провинциална заплата и едвам ни стигат парите за храна и сметки. Сигурна съм, че много хора са в нашето положение, но аз не исках тове за нашето неродено бебе. Искам всичко да му дам, а се чувствам с вързани ръце в този момент. Искам да попитам бъдещите майки- преди да се решите да имате бебе  имахте ли стабилна финасова основа за тази крачка и, ако не как мислите да се справяте по-нататък? Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 1 797
Вече се е случило и не е важно какво БИ могла да имаш, какво си имала или какво имат другите. Сега най-важно е и ти и бебето да сте здрави и спокойни. Мисли положително и всичко ще бъде наред.

А колкото до доходите ни, когато забременях аз вземах 450 лева бруто, а съпругът ми 500 чисто. Което за София и предстоящо теглене на ипотечен кредит никак не е много.

Пожелавам ти успех и само хубави емоции. Hug

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
  love001 Мерси и аз не губа надежда все ще се стегнем някак

# 3
  • Мнения: 1 367
Не,не сме имали сериозна финансова основа,преди да си направим бебе,нямаме я и сега.По тази причина отлагахме доста време момента,в който да имаме дете.Но след дълго премисляне кое,как и защо решихме,че ако чакаме да забогатеем,може никога да не се решим на тази стъпка.Сега се простираме според възможностите си,които не са големи,дори никак.Аз съм по майчинство,заплатата на съпруга ми не е голяма,под наем сме...Но най-важното е да сме здрави и да сме заедно.Успех ти желая и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 153
И ние нямаме никаква финансова стабилност. С кредити сме, но все пак искаме дете. Съгласна съм, че ако се отлага нещо заради парите, може и нигога да не се решиш. Та даже и да имаш повече парички не се знае дали утре няма да се случи нещо и да останеш без тях. Бъдете живи и здрави.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 139
Много ми се иска да имам бебенце, но нямам никакво намерение да забременявам от мъж с мизерна заплата, въпреки че самата аз имам приличен и стабилен доход. То се мисли преди, после вече ...

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Ми да ама аз не съм го избирала по джоба му.....То тогава пък други неща няма да вървят.Обичам си мъжа и исках дете точно от него. Сега обаче разбирам, че той не осъзнава какво предстои...........

# 7
  • Мнения: 246
Когато има истинска любов и онова желани за бебче...малко е трудно да си пресмяташ доходите,а и освен това в нашата страна е доста трудно да стигнеш до нивото когато ще имаш спокоен живот  Peace А и парите не винаги са всичко Wink макар ,че са много важни...

# 8
  • Мнения: 1 475
[
Много ми се иска да имам бебенце, но нямам никакво намерение да забременявам от мъж с мизерна заплата, въпреки че самата аз имам приличен и стабилен доход. То се мисли преди, после вече ...

  Абе и аз мислех преди, като теб, но вече не, защото годините си минават, а богатия принц, не се знае дали някога ще се появи, с годините излиза все някоя нова болести и т.н!!
  Детето е най-голямото щастие, за мен може да няма, но за него винаги всичко ще има!!И мисля, че така разсъждава всяка майка, въпреки, че аз все още не съм!!

# 9
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 471
Не, нямахме финансова стабилност, просто се случи.Нямахме жилище, нито пък кой знае какви заплати, за Сф направо под минимума. Но някакси нещата се оправиха-като че ли когато целта е тази, човек намира свръх сили и се оправя. На нас поне ни провървя и имаме здраво и хубаво дете. стискам ти палци и при вас нещата да се наредят Peace  bouquet

# 10
  • Мнения: 378
Ми да ама аз не съм го избирала по джоба му.....То тогава пък други неща няма да вървят.Обичам си мъжа и исках дете точно от него. Сега обаче разбирам, че той не осъзнава какво предстои...........
И аз като забременях мислех като теб,че той не осъзнава... и все му виках заделяй,заделяй а имахме доста добра сума ама все слушах хората:мале сега памперси,пюрета туй онуй ooooh!,и се си мислех,че ще трябват много пари ама уви колкото по малко е детето по малки са и разходите поне така беше при мен.Спокойно мисли за други неща нещата също ще се наредят.А и ние не бяхме го планували.

# 11
  • Мнения: 2 010
Всичко ще се оправи като започнеш работа, когато детето стане на 2 години. Дотогава ще я карате по-икономично, важното е да сте здрави. Колкото по-малка нужда изпитвате от материалния свят, толкова по-богати сте. 

# 12
  • Мнения: 1 763
Нямахме финансова стабилност. Живеехме под наем в София със средни заплати. Аз изкарах почти цялата бременност в болнични, съответно заплатата ми не се актуализираше и парите, които получавах по време на болничните и майчинството, бях съответно 80% и 90% от заплатата ми, но инфлацията изяждаше голяма част от стойността им. Детето беше на 5 месеца, когато решихме, че в София няма да се чувства добре, когато порасне и дойде време за игри, детска градина и училище и се преместихме в провинцията. Тук пак сме под наем, мъжът ми работи на две места, на мен от този месец майчинството ми ще е по 220лв., но се справяме. Важно е да разбереш, че на детето му е все едно в какво легло ще спи, в каква количка ще се вози, дали ще е облечено с дрехи втора, трета, десета употреба и т.н. Най-доброто, което можеш да му дадеш, е да му обръщаш внимание по 24 часа на ден, да не го оставяш да плаче, да му пееш и други такива емоционални неща.

# 13
  • Мнения: 662
Това, че сега не сте добре финансово не означава, че съвсем скоро няма да сте.И обратното-нямаш гаранции, че дори да си с висока заплата сега, след една или две години няма да е различно.Пожелавам ти успех и стискам палци да се оправят нещата.Не унивай, ще дойдат и по-добри дни.  bouquet

# 14
  • Мнения: 6 551
Ние бяхме млади и много искахме бебе, а тогава обикновено човек не мисли рационално. Аз не работех, а таткото тъкмо започваше да гради кариера. Имахме една средна заплата и моралната подкрепа на моите родители, защото неговите вече ги нямаше. И така бебето се роди по време на Жанвиденовата хипер инфлацията, когато майчинството стигаше за пакет памперси и кутия АМ. Оживяхме де и без майчинство. Както са го казали бабите няма не изгледано дете. С това съвсем не казвам, че трябва да легнете и да чакате, но и няма какво толкова да се притесняваш - нещата се подреждат както и когато им дойде времето.

Много ми се иска да имам бебенце, но нямам никакво намерение да забременявам от мъж с мизерна заплата, въпреки че самата аз имам приличен и стабилен доход. То се мисли преди, после вече ...

Не е важна заплатата в момента, важен е потенциалът. Става ли от този мъж добър баща според твоите разбирания включително и материалното, защото не всеки лейтенант е станал генерал, но всеки генерал е бил лейтенант. Ти обаче май генерал направо искаш, ама те са малко старички и не е ясно дали имат добра спермограма.........

Общи условия

Активация на акаунт