Вече сме в 5-ти клас

  • 40 501
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цветан е от 14часа вторник и четвъртък,а шестия му час свършва 13.10минути.

От същия час е и щерката. Само, че в понеделник и сряда. В понеделник свършва в 13.30ч. и до 14:00ч. трябва да се е предвижила през 3 квартала  ooooh! Дано да успяваме  Praynig

Шани ,това за шаха е така. Откакто тръгна м.г. ,отношението му към математика коренно се промени  Grinning. До 1-вия срок на 4-ти клас, тя ни бе най-омразния предмет. Пролетта, вече бе решил да пробва в СМГ 

викаш, да я запиша на шах и моята, а  Twisted Evil ?

А ние още не сме имали род. среща... Не знам дори, кога ще имаме. Аз не давам зор.
Още не е ясно, в коя уч. стая ще учат шрез годината. Но няма да са на кабинетна система. Всички преподаватели ще идват при тях, без по физическо и рисуване и ...
Моята нищо не яде, но не защото е нямала време, ми си няма желание. Вчера, до 13:00ч. не беше сложила нищо в устата си  Cry

Я да ви питам - имате ли работещи уч. столове в школото си и те работят ли? А по колко лв. е купона за ден?
Нашия ще е по 2лв. (при досешен по 0.90лв.).

# 46
  • София
  • Мнения: 11 701
Момичета къде записвате децата си на шах и колко струва това удоволствие?
Алекс играе и вероятно би му било интересно.Само не знам със времето как ще се справи.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 11:33 от Ali&Meli

# 47
  • София
  • Мнения: 1 950
В училището на Алекс се обикаля по кабинетите.Те май всеки ден ще си имат по 7 часа.

И при нас е така - само по 2-3 предмета ще са си в класната стая и един ден от седмицата /но не съм съвсем сигурна/ ще имат 6 часа - в останалите по 7. Това ми се струва  #Crazy Дъщерята мисля че чак от 7-8 клас имаше по 7 часа и то не всеки ден  или пък най много преди 7 кл. да е имала веднъж седмично 7 часа newsm78 /тя сега е 10 клас/

# 48
  • Мнения: 51
Здравейте!!
Честито за новата тема!![/color]
Вече имаме проблеми с господина по физическо и музика!!Издърпано ухо и шамар зад врата!! #2gunfire
Даскала по физическо не харесал екипа му, newsm78а по музика си е позволил доста като е раздавал правосъдие с шамари! Sunglasses
Моят не е от конфликтните,винаги е уважавал по големите и не виждам какво толкова като е драскал на гърба на тетрадката си като е слушал господина докато свири!!Едва ли е решение да се посяга, но това ще го разнищя днес!!Ще пиша по късно за развоя на нещата!!  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 069
Шани, дали са ни един учебник по английски, но купуваме още един, вероятно по ЗИП или нещо допълнително, ще проуча.
mimona761, какви са тези неща  #Crazy! Децата вече са големи и от бой не разбират, камо-ли от неуравновесен даскал  ooooh!! Слагай в ред нещата, докато е време и пиши!

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Вече имаме проблеми с господина по физическо и музика!!Издърпано ухо и шамар зад врата!! #2gunfire
Даскала по физическо не харесал екипа му, newsm78а по музика си е позволил доста като е раздавал правосъдие с шамари! Sunglasses
Ти къде си си изпратила детето, на война ли?
Това в кръга на шегата, но си е направо недупостимо такова отношение към децата.В градината имах такъв случай с една госпожа и взех нещата в свои ръце още в началото.

# 51
  • Мнения: 599
mimona761, направо ме разби.  Shocked
Тия още не са почнали и са изнервени вече.
А какво ще бъде след месец,два....
Пиши как са се развили нещата.

# 52
  • София
  • Мнения: 11 701
Здравейте!!
Честито за новата тема!![/color]
Вече имаме проблеми с господина по физическо и музика!!Издърпано ухо и шамар зад врата!! #2gunfire
Даскала по физическо не харесал екипа му, newsm78а по музика си е позволил доста като е раздавал правосъдие с шамари! Sunglasses
Моят не е от конфликтните,винаги е уважавал по големите и не виждам какво толкова като е драскал на гърба на тетрадката си като е слушал господина докато свири!!Едва ли е решение да се посяга, но това ще го разнищя днес!!Ще пиша по късно за развоя на нещата!!  bouquet

Миролюбив човек съм,но ако такова нещо се случи на детето ми,ще ги вдигна във въздуха.
Кои са те за да ми удрят детето?
Стискам палци за благоприятен изход от ситуацията! Peace

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Шани , не е зле /ако обаче има интерес/, при нас ходят и момичета.Не е за вярване ,как се научи да мисли покрай шаха.Иначе беше толкова разсеян и прибързан,че...
 За стола - имаме.Даже синковеца харесва как готвят/дет иначе е голям каприз/.М.г. малкия купон беше 0.80, а големият -1 лв. Сега не знам, днес го пратих да провери.
Ali&Meli , при нас шаха е в училище.От някакъв клуб идват 2-пъти седмично ,по 1 астрономически час.Струваше 15 лв.
mimona761, това е ужасно , какво си позволяват някои учители #2gunfire. Браво,че няма да оставиш нещата така ,такива хора нямат работа в БГ у-ще.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 950
mimona761 , това и според мен е направо ужасно и недопустимо - никой няма право да ти удря детето  #Cussing out - дори и ако  се е провинило с нещо - има си съответни начини за вътворяване на ред и дисциплина и ако един учител не може да ги използва - няма място в училището  Twisted Evil ! За да работиш със деца според мен трябва да ги обичаш , а не да ги удряш  Naughty
А пък и много са ми странни тези учители по музика, физкултура и др. подобни предмети,  не от най-съществено значение, като започнат да си придават важности - голяма работа , че детето си е драскало по тетрадката  Twisted Evil

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Е, мина и днес.Не знам дали да се радвам или не ама...
 1.По руски пляскат с ръце и обикалят около чиновете.Ако някой направи нещо крокодила Гена...плаче Confused
 2.По БЕЛ и математика почти няма да имаме домашни, всеки ще се спасява поеденично ,според потребностите си.Дори уч.тетрадки не са задължителни , а желателни. /вкл. и по ЧП/.
3. По физическо - от 2-ма лоши учители ни се е паднал по-малко лошия.Поне няма претенции за екип ,ама им е казал да си носят чисти...чорапи. Shocked
 4.По английски - 1-ви ден, входно ниво.И после казала ,че не иска да ги стресира. За нас не е проблем, но повечето от децата са видяли зор.
 Чакаме история и география утре ,за да сме напълно наясно с положението.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 701
Ali_Sun в кое училище сте,ако не е тайна?
Оказа се,че днес имаме 6 часа и аз съм щастлива  Shocked.
Моят син не е особено словоохотлив по отношение на учителите и много-много подробности не дава за тях.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не е тайна ,в 96-то . Ние всеки ден ще  имаме по 6 часа, само във вторник -7,той ще е час на класа. За сега като цяло е много доволен от "екипа"  Laughing, по-натам - ще видим.

# 58
  • Мнения: 1 069
И ние вече си имаме "любима" учителка- по история. Много го е издразнила, цял час се възмущава, как говорела и какви безумни изисквания имала.
А, госпожата по физкултура ни е любимка, назначила го е за физкултурник на класа. Задълженията му са да ги строява и да ги разгрява. Това, обаче му навлече омразата на някои момчета, които се имат за лидери, но ще се оправят.
Ние сме със 7 часа в понеделник и вторник, в останалите дни имат по 6.
Ali_sun, учителката по руски да не бърка петокласниците с пет годишните? newsm78
То е важно да им е интересно, за да внимават и да искат да учат, ама...... все пак!

# 59
  • Мнения: 113
Шани мила тези парички ги дадох за 4 уч.тетрадки и 1 учебник.Днес олекнах с още 60 лв.,без да включвам очилата на младежа,новите гуменки с "суров"каучук както иска учителката по физическо и престилката по трудово(това незнам от къде и колко ще ми струва).Моя синковец вече се спречка с класната си."Милата" госпожа  си разрешила вчера да го блъсне.Днес се разправях с нея и директорката.Обясниха ми че :"госпожата била ядосана на класът и си е изтървала нервите и за 30 год. никой не я обвинявал за такива деиствия".Е на мен обяснението не ми се нрави но ако има още 1 такъв случай ще отида в инспектората.

Общи условия

Активация на акаунт