С какво са облечени децата ви в детската градина?

  • 4 273
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Знам, че ще кажете кой с каквото има, но ми стана интересно и реших да сондирам мнение  Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 11 692
Моята дъщеря днес за първи ден е на градина.До преди два месеца ходеше на ясла.Заведох я с плътна памучна блуза с дълъг ръкав и дънки.Това е ако питаш за дебелината на дрехите.
Ако питаш за вида на дрехите,обикновено е с пола и блузка,панталон и блузка,сукман и блузка.С анцузи рядко я водя.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
С блузка с къси ръкави и памучно панталонче на ластик  Peace Трябва да са удобни дрехите сами да се обличат, с копчета ако са няма да се справят. В раничката има резервни дрехи и с къси и с дълги ръкави и крачоли  Peace

# 3
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Основно с трикотажни панталончета и блузки къс/дълъг ръкав в зависимост от сезона. Основно гледам да може да ги съблича/облича сама, с поли много рядко ходи или с рокли, защото не са и така удобни.

# 4
  • Мнения: 4 451
Предимно с роклички, сукманчета, полички. Дънки и блузки също. Знам, че най-удобно е с анцунг, но такъв носи само у дома.
Днес я облякох с тънък чорапогащник и рокличка с дълго ръкавче.

# 5
  • Мнения: 215
Днес имаше деца с клинчета и трикотажни блузки, имаше със сукмани или полички, имаше и със спортни екипи.Дъщеря ми все иска да е нагласена, сутринта плака да е с рокля, но днес е хладно и е с панталонче и блузка. На ясла не е ходила,но зная че там ги искат със спортни екипи-по-удобно за децата и за персонала май.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 692
В нашата ясла не са имали претенции и дъщеря ми е ходила и със сукмани и с поли и с панталони/дънки.

# 7
  • Мнения: 3 550
Блуза с дълъг ръкав, бельо, долнище на анцунг, къси чорапи, пантофи. Чудя се дали да не му събличам потника, че е голяма горещина там.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Най-често е спортно облечена - с анцуг или панталон с ластик, клин и тънка блуза с дълъг ръкав. Тя не обича поли и рокли и все още предпочита минимум копчета.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
Най-често е с блуза с къс ръкав и пола или панталон.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
С каквото ще й е най-удобно - най-често с памучни и трикотажни панталончета и блузки. По-рядко с дънки, поли и рокли, защото ходят сами до тоалетна, а и се обличат сами.

Ако зависи от нея ще ходи само с рокли  Simple Smile

# 11
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Анцузи.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Вчера с рокля, но беше топло. Днес е с анцуг и блузка.

# 13
  • Мнения: 2 197
Моята е на ясла, но не мисля да и сменям облеклото и в градината. А то е - памучен панталон на ластик и тениска. Когато стане по-студено и обличам блуза с дълъг ръкав върху тениската. Никога не бих я пуснала с пола. Също и с нещо кой знае колко официално. Плюс това никога не я преобличам на отиване или на тръгване от яслата - отива си с дрехите за вътре и си тръгва с тях. Е, понякога са понакапани, но го преживявам(е).

# 14
  • София
  • Мнения: 607
Памучен панталон с ластик и тънка блузка без копчета. Цяла зима ходи така, понякога с дънки, но пак без копчета или ципове.

# 15
  • Мнения: 22 786
Досега а анцунг,панталон на ластик и блузка с дълъг ръкав,когатое хладно.Лятото е ясно.Сега вече е голям,може сам да се облича и ще го пращам с ежедневните му дрехи-панталони,дънки,блузи.Пък и е започнал да обръща внимание на облеклото си,не му се ходи с анцунг.:0

# 16
  • London
  • Мнения: 292
Моята дъщеря ходи само с рокли и поли  Shocked
не иска да чуе за анцуг или дънки.
Ох, успокоих се, че има и други само с рокли, моето така е щастливо и аз  съм щастлива, че сутрин няма ревове и истерии.

# 17
  • Мнения: 4 841
Не намирам за практично и удобно детето да си играе по цял ден по дънки или панталончета с ципове, катарамки и т.н. Затова синът ми задължително се преоблича - остава по долнище на анцуг и тениска. Само сега, когато хем е студено, хем парното още не е пуснато, го пускам по блузка с дълъг ръкав - но не някакви дебели и ватирани неща (да не говорим пък за пуловери и жилетки), а тънки памучни блузки.
След като пуснат парното става такава жега, че си е жив садизъм да си пусна детето с дълъг ръкав - но ние по принцип така си ходим, по-леко облечени и у дома.

Въпрос на лична преценка е, в нашата група има и издокарани госпожици, и спортни госпожици, и издокарани младежи, и спортни такива  Grinning Единственото, което ме влудява е, като видя дете навлечено с ватирани или вълнени дрехи, потно и зачервено, и попитам госпожите защо не го съблечат, а те ми отговорят: "Ами баба му/майка му/баща му не дава, защото много боледува" - ами ще боледува,  представям си да изведеш потно и очевидно прегряло дете навън... Ноооооо - всеки си решава сам  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 4 406
след като сам установи, че с дънки не е удобно да играе, пожела да си облича единствено спортни екипи за градината.

# 19
  • Мнения: 14 133
Памучен панталон с ластик и тънка блузка без копчета. Цяла зима ходи така, понякога с дънки, но пак без копчета или ципове.
И моят юнак е така. Избягваме дънките, защото не са много удобни за игра. Предпочита футболни панталони.  hahaha

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Тази сутрин тръгна с пола и тънък чорапогащник. Отгоре блузка и потник.
Полите и роклите са нейна мания  Wink иначе аз лично предпочитам трикотажни панталони с ластик или клинчета.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Моята дъщеря ходи само с рокли и поли  Shocked
не иска да чуе за анцуг или дънки.
Ох, успокоих се, че има и други само с рокли, моето така е щастливо и аз  съм щастлива, че сутрин няма ревове и истерии.
Тя и моята само рокли иска миналата зима изкара със сукмани, но сутрин беше ад да я накараме да облече нещо различно от рокля. Тези дни облича, но още от вратата в къщи събува панталона. Днес мисля да скрия всички летни роклички, поне да не са й пред очите.

# 22
  • Мнения: 1 187
с екипи, за да може сам да се облича и съблича (все още ни е трудно). Няма да го изпратя в смокинг, само за да е красив.

# 23
  • into the blue
  • Мнения: 771
Моята щерка е със собствено мнение и след дълги дискусии,започващи още от предната вечер решаваме с какво да ходи на училище.Няма проблеми с обличането и събличането,но от извесно време отказва да носи поли и рокли!На 15.09 с триста уговорки я убедих да облече иначе много красива рокля.

# 24
  • Мнения: 4 292
Кристиян вече предявява претенции за облеклото си. Не обича да ходи с анцузи, но за сега успявам да надделявам. Иначе го водя и с дрехите за излизане, иначе къде ще ги облича? Все пак, гледам и да му е удобно за игра, разбира се. Но, реално погледнато, не купувам дрехи специално за градина, освен пантофките.

# 25
  • Мнения: 423
Миналата година дъщеря ми беше І-ва група в градината и бяха забранени дрехите с копчета и ципове, полите, роклите и чорапогащниците също. Ходеше с анцуг и трикотажна блузка. Тази година децата са вече по-големи, моята специално може да се справя и за обличане и за събличане с всички дрехи (стига естествено да не е някоя рокля с цип на гърба) и се надявам да няма ограничения. Така ще мога и аз да се съобразявам повече с избора детето и ще избегнем сутрин напрежението, свързано с обличането.

# 26
  • Мнения: 1 931
С удобни панталончета за игра задължително отгоре с ластик, много са ми слабички и така може повече да се стягат отгоре и блузка с дълъг ръкав сега, но е тъничка, а под нея потниче. Така на мен ми е удобно да стоя и мисля, че и на тях им е добре да играят и да тичат там.

# 27
  • Мнения: 1 092
Ходят облечени с дънки /ох как ги мразя, но не желаят анцузи Crazy Mr. Green/, тениска с късо ръкавче и ако е студено и с дълъг ръкав, но тънка.
В повечето случай остават да играят само по къс ръкав.
Проблем ми е  че не желаят да носят други панталони освен дънки Rolling Eyes

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Изобщо не подбирам дрехи за детската, носи си всичките, които има. Нито има за къде да ги пазя, нито има изисквания в градината за вида на дрехите. А и май нямаме някакви префърцунени и супер трудни за обличане - най-много няколко копчета или цип на гърба.

# 29
  • Мнения: 9 814
Анцузи, панталони, дънки, поли, рокли, блузи, суйтчъри и пр. дрехоляци, както дойде.
Само гледам да са лесни за обличане.

# 30
  • Мнения: 2 613
В момента ходят облечени с потник,блузка с късо ръкавче,дълъг панталон(анцунгово долнище,дънки,пам.панталонче)и чорапки.И връхно яке,разбира се,което там свалят.

# 31
  • Мнения: 8 999
Трикотажен панталон или клин с рокля отгоре. Това беше най-лесния екип за дъщеря ми, за да може сама да ходи до тоалетна, без да се налага госпожата да й разкопчава или закопчава дънките или да й вдига чорапогащника.
Сина си обличах с панталон на ластик, пак по същите съображения.
А и през зимата беше удобно, защото над този екип нахлузвах грейката и навън им беше добре, а като стигнехме до градината, лесно ги разопаковах.

# 32
  • Мнения: 3 550
Преосмислям си облеклото му. От утре ще е по блуза с къс ръкав. В градината от горещина не се трае. Не знам как го постигат.

# 33
  • Мнения: 5 183
Моят син е ученик, вече 5-ти месец, и там са с униформи.
Това ми се струва голямо удобство.
А в градината го пращах с удобни дрехи - анцузи и трикотажни панталони и блузки.
Въобще, гледах максимално да го/ги улесня.

# 34
  • Мнения: 929
Винаги гледам да е нещо удобно - хем за детето, хем и за учителките, ако се наложи. Анцуг или панталонче с блузка.

# 35
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Панталон с ластик и блузка, избягвам ципове и копчета, защото не може много добре да се закопчава и да не натоварвам госпожата или лелката. Колкото до дебелината на дрешките зависи от детската градина, в повечето е много топло и децата са с по-тънки дрехи, в нашата миналата година си беше студено, сега след ремонта ще видя как ще е...

# 36
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми ходеше зимата с чорапогащник, че и е по удобно и за събуване до тоалетната и за игра, и отгоре с някакъв суичер, не много дебел.

# 37
  • Мнения: 215
Съгласна съм,че за предпочитане са удобните за игра дрехи (трикотажни панталончета и блузки-тънки и дебели), но дъщеря ми иска да е рокли, поли, сукмани и се почват сутрин едни пазарлъци, рев, тръшкане и уговорки...не ми говори  ooooh!

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 336
Винаги гледам да е нещо удобно - хем за детето, хем и за учителките, ако се наложи. Анцуг или панталонче с блузка.
и аз така
в края на краищата при тези препълнени групи остава госпожите по цял дена да помагат в обличане/събличане

# 39
  • Мнения: 3 929
Засега го водя на градина с панталонки и дънки, с памучни блузи с дълъг ръкав. В раничката слагам за резерва анцуг. Ще видя как ще водят другите деца, когато започне да се увеличава групата, и ще преценя как точно да го обличам.

# 40
  • Мнения: 1 866
В яслата - панталони на ластик и тениски с дълъг или къс ръкав, анцузи. Възможно най-лесно да е за обличане и събличане. В градината обаче дъщеря ми вече си има претенции и много рядко я пускам с анцунг. Облечена е с дънки, панталони, рокли, поли, и блузка. Има си претенции дори за цвета на чорапогащника, по възможност трябва да е розов.  Blush Все пак се опитвам да избирам дрехи, които да се обличат по-лесно.

# 41
  • Мнения: 645
С удобни дрешки, които може да облича и съблича сам. Веднъж отиде с едно панталонче с копче, което според него "не може да се копчае" и после упорито отказваше да му го обличам. Така че, старая се да му е удобно.

# 42
  • Мнения: 418
В нашата детска градина има изискване :

 "Clothing
Please can we remind you that children should wear comfortable ‘easy to wear’ outfits to school, such as tracksuits. The children are very active during the day with painting, sand and garden play, so a change of clothes is often necessary. "

т.е. анцузи, панталони на лacTик, клинове, tights, тениски, туники, удобни и лесни за преобличане дрехи. Изрично сме молени от директорката на училището да не пращаме децата с маркови дрехи, завъртулчести рокли, поли...etc., защото вси4ки дечица (oT 2god. do 6god. ) се преобличат сами с максимално минимална помощ от учителите. Това е умишлено, за да са максимално самостоятелни.  НА рождени дни децата са пра3нично облечени . Peace

# 43
  • Мнения: 148
И ние смепочти винаги с анцунг. Слава богу претенции за дрехи все още нямаме - само за чорапи  Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 3 271
Потник и слипче, отгоре памучна блуза с дълъг ръкав, дънки и чорапки.

# 45
гледам да е винаги с удобни за нея дрешки най-често анцузи или клинчета с блузки ,Саобразявам се и с времето наван когато беше топло я водих и с полички,роклички и.т.н.Водила сам я и с данки и с панталончета  с колани но не са удобни за децки градини. Там винаги има резервни дрешки за всеки случаи пак съобразени с времето smile3503

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако питам дъщеря ми трябва да е всеки ден с поли и рокли. Но аз я обличам и с дънки, панталони, трикотажни долнища. Блузките са памучни. Тези дни извадих по плътни, че се захлади, а тя е по зиморничава. В раничката винаги слагам по един комплект дрешки за смяна ако се наложи, които са съобразени със сезона. Вече не се съобразявам с панталоните да са с ластик, защото се справа без проблеми.

# 47
  • Мнения: 952
Блузка с дълъг ръкав, джинси/дънки или друг панталон,още с анцузи не съм го обличала. В раницата още един комплект дрехи +бельо,чорапи.

# 48
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рокли, поли...пак рокли или поли ooooh!...
Но вече носи и анцузи, удобни панталони и памучни блузки.
Не пробираме с какво ще ходи - тя се оправя сама със събличането и обличането.

# 49
  • Мнения: 232
Дъщеря ми сама избира "гардероба " си и винаги е с трикотажна блуза и панталон. Не мога да я накарам да сложи дънки или джинси. Често иска да е с пола,но не сукман или рокля.

# 50
  • Мнения: 152
Миналата година обличах сина ми в нови дрешки, но установих, че мият пода с препарати на основата на белина и тези дрехи , естествено бяха съсипани. През тази година съм решила да бъде с по-стари, а новите тоалети ще носи навън.

# 51
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Не намирам за практично и удобно детето да си играе по цял ден по дънки или панталончета с ципове, катарамки и т.н. Затова синът ми задължително се преоблича - остава по долнище на анцуг и тениска.

И ние така.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 164
Памучни тънички блузки с дънки/панталонче/поличка/сукман според каквото си избере  Laughing. В яслата ходеше облечена по същия начин.
Анцузи слагаме много рядко.

# 53
  • Мнения: 192
Ходи с удобни за нея дрешки,оставям я и да си избира какво да си облече.Вече се справя и с копчета ,ципчета и не се съоразяваме да са само на ластик .В раницата  има един резервен комплект с дрехи ако се намокри или изцапа много.

# 54
  • София
  • Мнения: 344
Дъщеря ми е облечена най-често с памучно долнище на ластик- хем лесно го сваля, хем е много слабичка и така мога да я пристегна. Памучна блузка или тениска.Дрешките в зависимост от  градусите са с различна дебелина. Предпочитам да купувам на "Дино" Габрово или "Снекко" Горна Оряховица.
Отдолу чорапки- къси или три четвърти (чорапогащник през зимата) и потниче (или тениска).
Избягвам дънки и полички, струват ми се неудобни за игра през целия ден.
А наистина много често се връща с избелени колене ( предполагам, че лази по не съвсем изсъхнал под). Вече не се впечатлявам и си ги ползваме и така "украсени".

# 55
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Блузка с дълъг ръкав, джинси/дънки или друг панталон,още с анцузи не съм го обличала. В раницата още един комплект дрехи +бельо,чорапи.
И при нас ще е така!  Peace

# 56
  • Мнения: 247
Питала съм учителки- най-удачният вариант бил спортен екип  и блузка с къс ръкав.

# 57
  • Мнения: 1 168
На първо място - дрехите да са удобни за нея.
На второ - да са красиви (спестяваме време от скандали, рано сутрин).
   Според сезона, гледам да не е навлечена - с тънка памучна блузка с дълъг ръкав и с потник (последните 2 дни) и с джинси, дънки или памучно панталонче и чорапки. В раницата има и по- леки дрехи.

П. П. Още вечерта се консултирам с нея, след като ги избера аз, тя се съгласява. Ако не, избираме нови. Simple Smile
Важно е сутринта, да тръгнем с усмивка. Wink

Общи условия

Активация на акаунт