очната линия

  • 16 035
  • 134
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 110






ДЕБЕЛА,ТЪНКА,ЧЕРНА,ЗЛАТНА - ОЧНАТА ЛИНИЯ ОТНОВО АКТУАЛНА
ВИЕ СТЕ Simple Smile КАКВО МИСЛИТЕ,КАКВА ИЗПОЗЛВАТЕ,КАК Я НАНСЯТЕ,ЧЕРНА ИЛИ ЦВЕТНА?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз много харесвам начинът по който изглежда окото с очна линия...за жалост не съм от най-кадърните и не мога да си слагам...пък и съм с паднал клепач и ми се размазва много бързо... Tired иначе...страшно много харесвам  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 498
Очна линия използвам само за вечерен грим,харесвам черна,нанесена тъничко.Използвам течна на Манхатън с твърда четчица.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 20:39 от Le Plaisir

# 3
  • Мнения: 2 388
Харесва ми, но от години не съм ползвала.

# 4
  • Мнения: 5 317
Много време не съм слагала,само молив,но ми харесва.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 110
аз само 2-3 пъти съм слагала,сега тези месеци беше,веднъж ми сложи колежката и от там се почна,ама е сладурско Simple Smile само да нямаш кръгове под очите,че иначе става страшно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 292
Много рядко слагам, чудесно подчертава окото ми, но е задължаваща. Не смятам, че очната линия е удачна за дневен грим.

# 7
  • Мнения: 2 374
Използвам я само вечер и то много рядко,само черна и тъничко!

# 8
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Използвам, но не много често  Simple Smile
Харесва ми как стои на окото  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 156
Използвам черна, но я нанасям само по линията на миглите и така ефектът е по-скоро сгъстяване. Още не съм се усъвършенствала дотолкова,че да я сложа като на Гуен Стефани например, но ми допада за вечерен грим.

# 10
  • Мнения: 2 229
... Още не съм се усъвършенствала дотолкова,че да я сложа като на Гуен Стефани например, но ми допада за вечерен грим.

То точно на Гуен е по-лесна, защото е дебела. Laughing
На мен ми харесва съвсем тънката очна линия, но не мога да си слагам, а голямо мазане би паднало докато се науча... Tired

# 11
  • Мнения: 156
... Още не съм се усъвършенствала дотолкова,че да я сложа като на Гуен Стефани например, но ми допада за вечерен грим.

То точно на Гуен е по-лесна, защото е дебела. Laughing
На мен ми харесва съвсем тънката очна линия, но не мога да си слагам, а голямо мазане би паднало докато се науча... Tired

По принцип е така, но пък е и много по-лесно да залитнеш и да прекалиш с дебелината. Поне от моите опити все ми е прекалено дебело като че ли... Абе иска си майсторлък и твърда ръка Laughing

# 12
  • На ръба..
  • Мнения: 2 115
Имам, но като не мога да си я слагам така си стои. Иначе ми харесва тази съвсем тънка черна линийка, която стои доста естесвено, но аз оставам само с опитите си.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 890
    Слагам си от години, май откакто си купих първите цветни лещи.  Laughing Много тъничко, като на първата снимка стои. Много повече ми харесва от черен молив, защото клепачите ми са мазни и след половин час вече се е размазал като на студентка след купон.  Crazy А с линията е бетон цял ден.
    Използвам на Голдън Роуз, с четчица. За съжаление посл. път като си купувах, ми дадоха в някаква нова опаковка и качеството е силно влошено. Дано успея да си намеря от старите, че иначе се налага да експерементирам нови марки.  Confused

# 14
  • Мнения: 3 641
Имам ,рядко ползвам, защото ме мързи да слагам. Иначе умея , а и на сини очи стои много добре, подчертатава ги. Ползвам на Голдън Роуз с твърдата четка. Издържа цял ден и не се размазва , за разлика от черния молив Simple Smile

# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ежедневно, от 14 години. До сега не намерих друг адекватен за себе си грим. Това е Гримът!

# 16
  • Мнения: X
Харесвам се с очна линия на горния клепач, в случаите когато съм успяла да я нанеса прецизно и тънко. Laughing

# 17
  • Мнения: 2 926
Аз също харесвам и слагам, но само за вечерен грим.
През деня използвам черен молив, по-меко и ненатрапващо ми изглежда

# 18
  • Мнения: 431
Много хубава темичка!
Аз съм фенка на очната линия, а и смея да твърдя че много добре се справям с нанасянето й (ама съм скромна Embarassed). Слагам си по всяко време на деня, през деня само гледам да е по-тънко, да не е натрапчиво. Без спирала мога, но без очна линия-никога!
В момента ползвам ето тази, кафявата, страхотна е! Peace

# 19
  • Мнения: 1 258
Имам, но като не мога да си я слагам така си стои. Иначе ми харесва тази съвсем тънка черна линийка, която стои доста естесвено, но аз оставам само с опитите си.


И аз съм така BlushНо упорито се опитвам да си сложа правилно!Харесва ми и тънка в началото н а окото и накрая леко одебелена(ама как се изразих само Mr. Green)

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Повечето от вас обаче я слагат само вечер...на мен ми се струва подходящо и за всеки ден...много ми харесва...съвсем друг вид придава на окото... Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 493
Здравейте и аз използвам черна очна линия от 6 год(на голден роуз с мека четка).Тъй като съм светла и със сини очи,очната линия ми подчертава и откроява добре  очичките.Използвам я и за дневен и за нощен грим.
Мисля,че още дълги години ще я използвам,тъй като ми харесва много и мисля,че се справям добре с нанасянето и. Wink

# 22
  • Мнения: 231
Аз съм от тези които ползват очна линия ежедневно! Преди слагах черен молив но той се размазва по бързо, а и вечетака съм овладяла техниката на гримиране, че мога и в движение да я нанеса прецизно. В ежедневието обикновенно слагам по тънка и издължена линия,а за вечерен грим по-наситена, даже ми е много удобно да подчертая и линията на веждите, когато четчицата е по-суха Flutter Ето това е резултата горе-долу,може и по-добре,но в случая беше така: http://media.snimka.bg/0105/006465030.jpg

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз съм от тези които ползват очна линия ежедневно! Преди слагах черен молив но той се размазва по бързо, а и вечетака съм овладяла техниката на гримиране, че мога и в движение да я нанеса прецизно. В ежедневието обикновенно слагам по тънка и издължена линия,а за вечерен грим по-наситена, даже ми е много удобно да подчертая и линията на веждите, когато четчицата е по-суха Flutter Ето това е резултата горе-долу,може и по-добре,но в случая беше така: http://media.snimka.bg/0105/006465030.jpg


Страхотно изглежда...браво...  bouquet

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 110
И аз съм съгласна,че става за през деня и за вечер  Wink А това дали ще стане както трябва е въпрос на време,с практика всичко се постига,от първия път нищо не става 2 3 4 5... и тнт и на каря ще се получи,аз също не можех,но се заинатих и сега умея да слагам Simple Smile .В момента ползвам тази на Loreal,мн лесно се нанася,понеже от пред е с такова като гъбичка.А ако някой има снимки с очна линия да качи,ако може Simple Smile аз довечера или утре мога да кача Simple Smile   

# 25
  • Мнения: 112
Тъкмо днес с една съфорумка обсъждахме подобна тема Simple Smile
Аз  сравнително отскоро започнах   да си слагам очна линия по-интензивно. Преди го правех главно вечер и с повод. Сега обаче слагам и през деня. Ползвам тази на Lakme


Съвсем тъничко...цветът е доста мек и седи ненатрапливо, страшно съм доволна и съм съгласна, че   окото изглежда по съвсем различен начин, но формата му  тук играе голяма роля. Не на всеки отива. Дори самата аз доста дълго бях предубедена, че не ми отива. Впоследствие обаче ме убедиха, че погледът ми ставал "по-така" и започнах да се харесвам... Embarassed

# 26
  • Мнения: 751
Имам, но като не мога да си я слагам така си стои. Иначе ми харесва тази съвсем тънка черна линийка, която стои доста естесвено, но аз оставам само с опитите си.
И аз си купих,но и моята така си стои. Wink
Немога и немога да си я правя тази линийка,и това е. Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 790
Не съм слагала от години, но ме заинтригувахте. Какви видове има освен мека четка?

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Не съм слагала от години, но ме заинтригувахте. Какви видове има освен мека четка?

Видове много,от стандартната четка,през такава като моята с четка като гъбичка и като арабско перо като молив.Майка ми скоро говрехме ми каза,че едно време ползвала някаква като линия после се сваляла мн интересно с издърпване,хващаш я в края и дърпаш като найлонче интересно нали  Simple Smile ....

# 29
  • Мнения: 1 258
Ето това е резултата горе-долу,може и по-добре,но в случая беше така: http://media.snimka.bg/0105/006465030.jpg


Ле-лее,страхотно.  bouquetискам и аз да се науча,но когато доближа четката до окото си  и ръцете ми започват да треперят Blush

# 30
  • Мнения: 438
Ползвам очна линия почти всеки ден. Първо слагам хубава основа след това очертавам с кафеникаво-сив молив и върху него минавам с очна линия-кафява на голдън роус от тези с метален блясък. До сега не ми се е размазвала много е хубава  Peace Линията не е нито прекалено тънка нито прекалено дебела, и не е от най-дългите нито най-късите. Отдолу минавам със сив молив съвсем леко и грима става страхотен и отива на почти всичко   Peace

# 31
  • Мнения: 1 258
Сега съм започнала да се цапотя(дойде ми ентусиазма Blush) и ми е интересно как се слага на долния клепач,без да се размазва.Аз слагам (рядко)черен молив,но много ми се размазва.Искам да пробвам с очна линия.Някоя има ли идея къде точно се слага? newsm78

# 32
  • Мнения: 790

Видове много,от стандартната четка,през такава като моята с четка като гъбичка и като арабско перо като молив.Майка ми скоро говрехме ми каза,че едно време ползвала някаква като линия после се сваляла мн интересно с издърпване,хващаш я в края и дърпаш като найлонче интересно нали  Simple Smile ....

Такъв тип съм виждала на една колежка от Университета. В края на лекции понякога леко и се отлепяше във външните ъгли на очите.

# 33
  • Мнения: 438
Очна линия за от долу не се слага, купи си водоустойчив молив Peace Лично аз предпочитам сив защото не стои прекалено силно и дори да се размаже не си личи, пък и съм с кафяви очи и много изпъкват Simple Smile
Момичета първо слагайте молив направете линията с молив в подобен цвят и върху него очната линия. Даже стои по-хубаво така Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 258
Според мен е идеален вариянт  за вечерен грим LaughingИ наистина много изпъкват очите,но на мен ми харесва.За водоустойчивия молив не се бях сетила,благодаря ти Щастлива мама  bouquet

# 35
# 36
  • Провинция
  • Мнения: 509
Аз много харесвам начинът по който изглежда окото с очна линия...за жалост не съм от най-кадърните и не мога да си слагам...пък и съм с паднал клепач и ми се размазва много бързо... Tired иначе...страшно много харесвам  Heart Eyes

И аз съм така....  Tired В повечето случай,когато искам да подчертая очите слагам черен молив за очи много тънка линийка,точно над миглите на горния клепач(стои почти като очна линия) Flutter

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 415
И аз съм така....  Tired В повечето случай,когато искам да подчертая очите слагам черен молив за очи много тънка линийка,точно над миглите на горния клепач(стои почти като очна линия) Flutter

И аз съм го правила  Crazy

# 38
  • Мнения: 2 414
Някой пробвал ли е тази  Bourjois- Liner Clubbing Ultra Black ?

Интересувам се най-вече дали се нанася лесно?

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 4 749
Използвам един-два пъти на седмица  Simple Smile (макар че последно време друго освен спирала на очите не слагам)
Най-удобна ми е една на Манхатън в цвят "антрацит" . Черна слагам доста рядко и само вечер.

# 41
  • Мнения: 1 258
Клепах се и се мих около 3 пъти  FlutterЕдното око го направих повече от идеално,но с другото не ми се получава Crossing ArmsЩе си ходя с две различни докато не се науча да си ги правя еднакви Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 504
Много харесвам очна линия,стига формата на очите да е подходяща.Самата аз съм си слагала само веднъж,и нямам очна линия.Когато си слагах,беше от тази на приятелка-ей така,да пробвам.Снимах се,естествено,мисля че се бях справила добре.Имам тренинг на ръцете от рисуването на нокти.Ето снимка-имам само спирала и линията.
http://eavenka.multiply.com/photos/album/5#29
Как смятате,бива ли ме,че нещо нямам смелост да се наклепам сама и да изляза по улиците Confused

# 43
  • На ръба..
  • Мнения: 2 115
Според мен ти стои много естествено и приятно.

# 44
  • Мнения: 1 258
Съгласна съм с Диди_тоо!много ти отива Peace

# 45
  • Мнения: 493
Според мен ти стои много естествено и приятно.
newsm10

# 46
  • Мнения: 498
Ползвам очна линия почти всеки ден. Първо слагам хубава основа след това очертавам с кафеникаво-сив молив и върху него минавам с очна линия-кафява на голдън роус от тези с метален блясък. До сега не ми се е размазвала много е хубава  Peace Линията не е нито прекалено тънка нито прекалено дебела, и не е от най-дългите нито най-късите. Отдолу минавам със сив молив съвсем леко и грима става страхотен и отива на почти всичко   Peace
Може ли да покажеш снимка? Praynig

# 47
  • Мнения: 438
Ползвам очна линия почти всеки ден. Първо слагам хубава основа след това очертавам с кафеникаво-сив молив и върху него минавам с очна линия-кафява на голдън роус от тези с метален блясък. До сега не ми се е размазвала много е хубава  Peace Линията не е нито прекалено тънка нито прекалено дебела, и не е от най-дългите нито най-късите. Отдолу минавам със сив молив съвсем леко и грима става страхотен и отива на почти всичко   Peace
Може ли да покажеш снимка? Praynig
Ще се опитам да се снимам, но камерата ми не е хубава и незнам дали ще се види нещо  Sad

# 48
  • Мнения: 438
Набързо се намацах  Laughing Дано се е получило Simple Smile  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7726491
Ето още една http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7726661

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 17:27 от Щастлива мама

# 49
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Харесва ми как изглежда окото с очна линия,някак си по секси е  Flutter.Иначе аз много рядко си слагам и то само черна.И аз нещо не мога да се справям с равномерното цапотене на двете очи,все едното ми е станало по-добре. Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 1 669
Харесвам очната линия, но на моите очи не стои добре за най-голямо съжаление. Sad

# 51
  • Мнения: 498
Наистина седи ефектно Peace

# 52
  • Мнения: 528
Въобще не мога да боравя с това чудо Crossing Arms

Иначе ми харесва как стои, но само за определени случаи.

# 53
  • Мнения: 1 258

Ако това е набързо,представям си как ще го направиш ако се постараеш CrazyСтрахотно изглежда.Поздравления  bouquet

# 54
  • Мнения: 438
 Blush Благодаря ви  Grinning

# 55
  • Мнения: 31
Здравейте! Доскоро и аз не смеех да си слагам очна линия, защото не умеех. Цапотех се само с черен молив, който въпреки, че е водоустойчив се размазва със сигурност и си правя изкуствени кръгове под очите  Confused. в офиса ми дадоха книжка на AVON и си поръчах очна линия, която се нанасяла с лекотата, с която нанасяш черния молив. поръчах си я ... ами, какво да ви кажа ... родих се. на сватбата си помолих да ми сложат от нея, защото е водоустойчива ... това нещо, което си купих на майтап издържа всички сълзи, които изплаках тогава - гримът ми остана перфектен до края на тържеството. много съм доволна. не е реклама, защото не съм фенка на ейвън, но за тази покупка не съжалявам и горещо я препоръчвам на тези, които харесват, но не могат  Peace

# 56
  • Мнения: 3 830
Ползвам всеки ден. Харесва ми. Черна е.

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не ползвам всеки ден-понякога ако има повод си слагам

# 58
  • Мнения: 1 258
 diddeto ,Звучи доста добре.И това че не се размазва е идеално.Поне няма да прибърсвам черния размазал се молив под очите си и на клепачите Peace

# 59
  • Мнения: 31 154
Харесвам черна или златна очна линия, но не съм слагала отдавана. Някак задължаваща е.

# 60
  • Мнения: 7 418
    Винаги си я слагам.Обаче,не очна линия,а молив,който изглежда ,като очна линия.
    За да не се размазва слагам молив,отгоре тънък слой пудра и пак молив.На този трик ме научи една съфорумка TheNMaster.Действа безотказно! Peace

# 61
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
А когато слагате и сенки, освен очната линия, каква е последователността - първо очната линия, или първо сенките? Аз по принцип използвам сенки и молив, но ме зарибихте да пробвам и с очна линия Blush. Особено ми харесва първата снимка със златните сенки Peace.

# 62
  • Мнения: 231
Първо сенки, после очна линия - аз поне така правя Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз само така се гримирам-имам черна и кафява,в зависимиост от случая и смея да трърдя,че съм много добра в нанасянето!Според мен очната линия е много по-ефектна от молив или сенки,подчертава отлично окото и е доста по-трайна! Peace

# 64
  • Мнения: 1 258
Аз вчера се гримирах с очна линия.Смея да твърдя че след 50-тия опит се получи добре.Естесвено има какво да се желае още Blush.Относно сенките-слагам черен молив и тогава сенки.

# 65
  • Мнения: 308
   Опитвала съм се да си слагам очна линия, но не се получава. След като прочетох темата ми се прииска пак да купя и да опитам.

# 66
  • Мнения: 146
 [/quote] Майка ми скоро говрехме ми каза,че едно време ползвала някаква като линия после се сваляла мн интересно с издърпване,хващаш я в края и дърпаш като найлонче интересно нали  Simple Smile .... [/quote]

Хахахаха спомени... и аз някога съм ползвала такава, мисля че беше румънска  Embarassed
Сега слагам доста по-рядко и ползвам на Манхатън с твърда четчица.
  bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 565
Очната линия е доста ефектна, но е малко претенциозна- за нея са задължителни перфектно оформени вежди и мигли. Само обърнете внимание колко се "подчертават" например израстнали косъмчета на веждите или слепнали мигли.

# 68
Аз ползвам вече 10 години очна линия и така съм свикнала вече, че не мога да се приема без нея. Ползвам обикновено черна или сива. Някой може ли да ми каже виждал ли е някъде и други цветове - синя, зелена?

# 69
  • Мнения: 1 258
Жужка, аз съм засичала и синя и зелена и оранжева.Има ги в козметичните магазини Peace

# 70
  • Мнения: X
Ихаа, интересно ми е как ли ще стои оранжева очна линия на цвета на очите ми  Flutter

# 71
  • Варна
  • Мнения: 2 726
Интересно ми беше да прочета написаното до тук.
Аз съм фен на очната линия от преди около 18 години. Още в гимназията почнах да се цапам ежедневно. Само дето дължината на линията се промени драстично: когато бях млада, се мацах по цялата дължина на клепача, а сега слагам само лекичко отстрани (това денем). Вечерният грим и тогава, и сега включва очна линия (по цялата дължина) и червило.
Ето как изглеждат очите ми в момента, очната линия съм сложила сутринта преди работа и не е мръднала. На Avon e, ама не ми е любима. Не е достатъчно, как да се изразя..., черна. Малко сивее.


Снимката ми е леко мъглява, но мисля става ясно къде има и къде няма очна линия.

Редактирам, слагам същата снимка, но по-малка.

# 72
  • Мнения: X
Почти не се забелязва, ама аз днес не съм много добре с очите.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 726
Почти не се забелязва,
PeaceИменно. Мъничко е - и само дава ефекта на издължаване на окото встрани.

# 74
  • Мнения: 1 258
До сега не съм се престрашавала да си сложа различна очна линия от черна.
Ихаа, интересно ми е как ли ще стои оранжева очна линия на цвета на очите ми  Flutter



Стана ми интересно точно какъв цвят са ти очичките? Flutter

# 75
  • Мнения: X
кафеникакво-зеленикакви, мамо терорист

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 726
Стих се за един сайт, където можете да се видите с различни гримове. Необходима е снимка като за документи, която да е на хард диска ви, както и елементарна регистрация там: http://www.marykay.com/whatsnew/virtualmakeover/default.aspx

Предлагат четири вида очен контур в различни цветове.

# 77
  • Мнения: 1 258
buttinsky ,интересен цвят! Peace

 dorchester ,и преди съм го виждала тоя сайт.но до сега не съм успявала да сложа снимка и да експериментирам с грима Blush

# 78
  • Мнения: X
ох,аз пробвах да се нацапотя в този сайт- трагично е положението да ви кажа, особено с тия очни линии...вариантите все са с очертаване на цялото око, а така никак не ми ходи Tired

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 726
Аз хубавичко си губя времето там (Мамо терорист, май по-добре е, че не успяваш  Joy) и  си слагам разни коси, ама очната линия използвам единствено във варианта лекичко към ръба на окото (както в живота, ха-ха). Обаче не мога да си запазя резултата като картинка на диска, имам само разпечатки.  Cry

Как да е, а стана ли ясно за какво исках да покажа моите очи по-горе.... няма как да ви дам база за сравнение как съм БЕЗ грим и как по-малки ми изглеждат очичките.

# 80
  • Мнения: 830
Последно си слагах очна линия когато бях ученичка в техникума  ooooh!

# 81
  • Мнения: 1 258
Аз хубавичко си губя времето там (Мамо терорист, май по-добре е, че не успяваш  Joy) и  си слагам разни коси, ама очната линия използвам единствено във варианта лекичко към ръба на окото (както в живота, ха-ха). Обаче не мога да си запазя резултата като картинка на диска, имам само разпечатки.  Cry

Как да е, а стана ли ясно за какво исках да покажа моите очи по-горе.... няма как да ви дам база за сравнение как съм БЕЗ грим и как по-малки ми изглеждат очичките.


Безполезно уплътняване на времето му викам аз Crazy!Ама поне си се забавлявала,а аз.. Blushсамо си мечтах  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 89
Много хубава темичка!
Аз съм фенка на очната линия, а и смея да твърдя че много добре се справям с нанасянето й (ама съм скромна Embarassed). Слагам си по всяко време на деня, през деня само гледам да е по-тънко, да не е натрапчиво. Без спирала мога, но без очна линия-никога!
В момента ползвам ето тази, кафявата, страхотна е! Peace
А на каква марка е тази очна линия? Немога да я разчета. Аз съм ползвала много отдавна. Но ще опитам пак. Много добре си я нанесла на снимката. Личи си, че си майсторка. А на долния клепач какво си сложила? Вижда се пак в края леко очертаване.

# 83
  • София
  • Мнения: 4 588
Бях забравила за съществуването на очната линия, но вие ме подсетихте да се взема пак. Wink Преди години си слагах, но рядко. Нещо не се справях много добре с поставянето й и се отказах. Иначе ми харесва как стои. Simple Smile

# 84
  • Мнения: 308
   Може ли мацките, които използват очна линия да споделят някоя тънкост за слагането.

# 85
  • Мнения: 156
   Може ли мацките, които използват очна линия да споделят някоя тънкост за слагането.

Отначало много ми трепереше ръката и тогава винаги подпирах лакътя на ръката, с коятро боравя, на някаква твърда повърхност. Също много важно е според мен да теглиш една черта, в смисъл да не прекъсваш чертата.
Това се сещам, което на мене поне в началото ми беше от помощ

# 86
  • Мнения: 9 481
Очната линия ми е "зимния"  грим. Mr. Green
Усещам се че лятото в бързината слагам най-често бял молив, а зимата съм или с черен или с очна линия /ползвах преди с четка, но се оказа по-лесно с писеца/ Peace

# 87
  • Мнения: 811
Здравейте,
аз много отдавна не съм си слагала очна линия. Имам една чисто нова, седи си в шкафчето вече няколко месеца, и така и не съм я пробвала още. Обикновено през деня си слагам само сенки, или сенки-стик - правя нещо като очна линия с тези и са в ненатрапчиви цветове.
Много ще ми е интересно да видя снимки с нанесена очна линия, но на светли очи. Аз съм със синьо-зелени очи и светла кожа и когато съм с по-тъмно очертани очи се чувствам като вампир  ooooh!

# 88
  • Мнения: 727
ползвам я от 10г
не мога без нея.....
вижте ме ако искате http://inlinethumb17.webshots.com/42704/2676075320087004759S425x425Q85.jpg

http://inlinethumb26.webshots.com/42073/2919501360087004759S200x200Q85.jpg

http://inlinethumb11.webshots.com/43722/2466152630087004759S425x425Q85.jpg

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 12:30 от anilevi

# 89
Много хубава темичка!
Аз съм фенка на очната линия, а и смея да твърдя че много добре се справям с нанасянето й (ама съм скромна Embarassed). Слагам си по всяко време на деня, през деня само гледам да е по-тънко, да не е натрапчиво. Без спирала мога, но без очна линия-никога!
В момента ползвам ето тази, кафявата, страхотна е! Peace
А на каква марка е тази очна линия? Немога да я разчета. Аз съм ползвала много отдавна. Но ще опитам пак. Много добре си я нанесла на снимката. Личи си, че си майсторка. А на долния клепач какво си сложила? Вижда се пак в края леко очертаване.

+ 1  Peace

# 90
 харесвам начинът по който изглежда окото с очна линия.но не съм от най-кадърните и не мога да си слагам,иначе ползвам 4ерен на цвят,слагам си много рядко по точно сестрами ми слага Grinningтя умее много добре Hug

# 91
  • Мнения: 431
georgieva118, Зол , благодаря ви за комплимента  bouquet 
Очната линия е на Буржоа. Да, отдолу също е очна линия, понеже са ми"постни" миглите там Laughing
А някой питаше за тънкост, не съм специалист, но ще кажа как аз правя: Върха на четката да допира основата на миглите от горната страна и с по-къси но по-прецизни движения се получава Hug

# 92
  • Мнения: 308
   Благодаря ви за отговорите момичета. Още не съм си взела очна линия, но когато го направя ще се похваля и дори ще пусна снимки.

# 93
  • Мнения: 1 258
Добър чевер и от мен!anilevi    bouquet

С много тренировки и полу-изхабено мляко за сваляне на грим успях! Crazyсамо трябва да разбера как се качват снимки и да ви покажа  Blush

# 94
  • Мнения: 363
И на мен ми харесва, но отдавна не съм ползвала и ще паднат доста тренировки докато очертая правилно като вас.

# 95
Shte vi posavetvam neshto:kupete si ot nai-tankite chetki za grim,prilichat na chetka za risuvane, potopete  ia vav voda i ia topnete v senki za ochi v cveta koito iskate.Samo ne slagaite mnogo voda za da ne si razvalite senkite.Grimat stava kato kasha.Taka kogato si ochertavate okoto macaneto e po-malko,ako sgreshite moje da korigirate vednaga s klechka za ushi naprimer, a i tazi ochna linia moje da izdarji mnogo dalgo.Povecheto v spisaniata sa napraveni po tozi nachin.I zadalgitelno triabva da otkriete podhodiashtata forma za vasheto oko.Uspeh s grimiraneto!!!

# 96
  • Мнения: 1 258
glover Не се бях сетила за тоя трик със сенките PeaceЗвучи интересно

# 97
aweeeeee stvava ma samo gogato e mn i e 4erna

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Shte vi posavetvam neshto:kupete si ot nai-tankite chetki za grim,prilichat na chetka za risuvane, potopete  ia vav voda i ia topnete v senki za ochi v cveta koito iskate.Samo ne slagaite mnogo voda za da ne si razvalite senkite.Grimat stava kato kasha.Taka kogato si ochertavate okoto macaneto e po-malko,ako sgreshite moje da korigirate vednaga s klechka za ushi naprimer, a i tazi ochna linia moje da izdarji mnogo dalgo.Povecheto v spisaniata sa napraveni po tozi nachin.I zadalgitelno triabva da otkriete podhodiashtata forma za vasheto oko.Uspeh s grimiraneto!!!

Техниката е от професионалните очни линии,такава пуснаха тази есен на пазара Chanel
Навлажнява се четката и се взима от това без частиците,/съвет-използвайте блокчето по края за да не прецакате цялото/.По желание се слага и от това с частиците от горе.Готино е  Party

# 99
  • Мнения: 1 258
И къде мога да си намеря нещ подобно?В магазините от който пазарувам козметика и гримове няма подобно нещо! Thinking

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 110
И къде мога да си намеря нещ подобно?В магазините от който пазарувам козметика и гримове няма подобно нещо! Thinking
Няма я на склад в момента,очакваме внос,ужким не е лимитирана би трябвало да си дойде.Иначе на всякъде където има декоративната на Шанел я има Simple Smile като цена седемдесет и нещо беше,но с точност не помня  newsm78 да не ви излъжа седемдесет и...   bouquet

# 101
  • Мнения: 304
слагам си очна линия всеки ден

# 102
  • Мнения: 1 258
виждат ми се доста парички за такова чудо Money

# 103
  • Мнения: 438
Дори да ме убият 70 и няколко лева никога няма да дам за очна линия  Laughing

# 104
  • Габрово
  • Мнения: 240
Еххх, от години не съм слагала, но сега започвам пак! Flutter Тъкмо навреме ми дойде и подаръчето от Ягодка - спирала и очна линия в едно! Party

# 105
  • Мнения: 1 258
Дори да ме убият 70 и няколко лева никога няма да дам за очна линия  Laughing

И аз  мисля като теб.Ще си търся по-евтин вариянт.Винаги има нещо подобно Crossing Arms

# 106
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Аз използвам на max factor тя ми е най удобна защото е като химикал

# 107
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Аз си купих водоустойчива и се родих.Преди като ми се насълзеше окото приз зимата ми се размазваше. Сега съм бетон.

# 108
  • Мнения: 1 258
Дам,сега за зимата водоустойчивата  е идеална. Peace

# 109
  • Мнения: 93
Имам очна линия на Avon, но не я ползвам често, понеже една приятелка ми каза, че не съм могла да я слагам правилно. Пък аз се харесвам  Joy Само да не стане като в рекламата с Катето Евро  hahaha  Sick

# 110
  • Мнения: 2 414
Аз си взех една на Seventeen и не мога,и не мога да я нанеса. Cry

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Леле за празниците към Коледния грим получихме една плътно- сребриста на Диор.Имахме гримьор от Франция на фирмата,е казвам ви ако съм вярвала че може да изглежда толкова интересно такъв тип очна линия...понеже не съм фенка на лъскавото,интересното е че я сложи от долния вътрешен ъгъл на окото и изтегли към средата,но не до края,много празничен вид се получи

# 112
  • Мнения: 1 258
А снимки?Интересно ми е как изглежда.и аз не съм фенка на лъскавото и на сребристи,златисти и подобни очни линии. Peace

# 113
  • Мнения: 0
Аз използвам на max factor тя ми е най удобна защото е като химикал
може ли да пуснеш снимка да видя как изглежда
а,и цена ако знаеш Hug

# 114
  • Мнения: 3 675
Аз поръчах очна линия на Орифлейм, кафява.Днес ще си я взема.Не знам как точно ще  е нанасям, защото за сефте ползвам такова нещо.Тя е с писец, мисля че по-лесно за нанасяне.- http://www.oriflame.bg/prod/catalog/ProductDetailCategoryCheck.j … fromWhere=catalog
Въпросът ми е вие само очна линия ли слагате или използнате и сенки?Сенките преди това ли се слагат или обратното?Мерси

# 115
  • Мнения: 6
аз също си слагам но си купих от орифлейм тази която е като маркер и нямам проблем с поставянето и.
Много лесно се нанася и не се размазва като другато която е с четчица. newsm03

# 116
  • Мнения: 3 675
Тя и моята е като маркер, май говорим за една и съща.Бързо ли съхне, трайна ли е?

# 117
  • Мнения: 93
Тя и моята е като маркер, май говорим за една и съща.Бързо ли съхне, трайна ли е?

Имам същата като твоята. Честно да ти кажа като флумастер е. Бързо съхне, но аз така и не се научих да си я слагам както трябва. Върха съхне много бързо и трудно я нанасям. Бях я изоставила в шкафа. Онзи ден реших, че пак имам сили да се преборя с нея, но се оказа, че върха й е напълно сух и пак нищо не стана. Може би и аз съм некадърна да я поставям  newsm78

# 118
  • Мнения: 9 481

Въпросът ми е вие само очна линия ли слагате или използнате и сенки?Сенките преди това ли се слагат или обратното?Мерси

Първо сенките, после очната линия Flutter

# 119
Аз пък много мразя очна линия

# 120
  • Мнения: 3 214
Ще използвам темата, за да попитам - дали все още ги има тези очни линии, които се отлепят? И каква марка са евентуално?

# 121
  • Мнения: 64
Аз лично съм превърженичка на очната линия,един съвет към тези,които се опасяват да не би да дадът много пари за очна линия ,която примерно няма да могат да си слагат,вземете си една по-обикновенна(примерно на голден рос,мисля че струваше около 2 и нещо)и вижте дали ще постигнете желания резултат и едва тогава ако решите си вземете някоя по хубава макар че аз използвам тази на ейвън и съм доволна от нея,ако нямам време да се гримирам замествам очната линия с черен молив и ефекта е почти сащия(понеже аз я нанасям по-плътна)а отнема много по-малко време Party

# 122
  • Мнения: 739
Обикновеният молив се размазва по клепачите ми. Затова дълги години старателно се рисувах всяка сутрин с очната линия на Манхатън с твърд връх, докато не открих молива -очна линия на Макс фактор http://ecx.images-amazon.com/images/I/31S%2BlUJW7SL._AA280_.jpg. Очната линия е черна, а лицето и косата ми светли и се получава голям контраст. В един момент реших, че вече не ми харесва  Grinning. Моливът-очна линия на Макс фактор не се размазва, прецизно се нанася, автоматичен е и залагам на тъмно-сиво /въглища/. Пести доста време и усилия и придава по-мек вид.
Ако е за вечерен грим изоообщо няма да рисувам линии - директно тъмно-сиви или черни сенки  Laughing

# 123
  • Мнения: 93
Този молив изглежда доста удобен. Моята очна линия е с тънък връх и се изтормозих. Ще взема да се уредя с един MaxFactor и да си реша проблема.   Thinking

# 124
  • Мнения: 3
Много харесвам как стои очната линия, но на себе си не мога да я нанеса винаги е голямо мъчение за мен Simple Smile Без значение от марката Simple Smile))
Иначе с молив постигам същият ефект и много лесно го нансям  bowuu

# 125
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Рядко сьм слагала очна линия ,пробвала сьм ,справям се добре,но винаги с черна и вьпреки ,че сьм с тьмна коса контраста на бялото ми лице е....абе не ми допада. С молив се справям отлочно Flutter
Но май Ще взема да пробвам тази на МаксФактор,но не черна Naughty , изглежда лесна за нанасяне,а не като тези ,който са с четка , с тях за мен е много трудно ooooh!

# 126
  • София
  • Мнения: 1 956
Всеки ден съм с очна линия - не се размазва, стои прецизно, като се свикне се слага за минута. Моливите ми стоят някак не добре - изпъква ми тъмното под очите. Естествено, не си завивам линията като порно актриса...

# 127
  • Мнения: 37
много ми харесва и намен черна и тънка
но така и не се научих да си слагам Mr. Green

# 128
# 129
  • Варна
  • Мнения: 246
Обожавам очната линия! Преди си слагах постоянно дори и през деня, но сега само вечер като излизам (че работата ми не позволява силен грим). Окото изглежда много добре с очна линия. Предпочитам я малко по-дебело нанесана, да не е съвсем тънка. Ползвам черна, на Манхатън с твърдата четка. Според мен очната линия винаги е на мода.

# 130
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Само на горната част на окото ли слагате очна линия или и отдолу? newsm78

# 131
  • Мнения: 9 481
Само на горната част на окото ли слагате очна линия или и отдолу? newsm78

Това зависи от вкуса, формата на очите, повода..субективно е Wink
Аз слагам само на горния клепач и в повечето случаи от средата до края на клепача..

# 132
Много обичам очната линия!

Нося я много често, почти всеки ден.. Но ако трябва да се гримирам бързо ползвам молив. Слагам си черна очна линия като си я слагам и на горния и на долния клепач-  около цялото око, тоест. Слагам си я по начин, че да докарам котешки ефект. Имам зелени очи и става много  красиво. За много от вас може да се стори много..  Twisted Evil Но съм я слагала и върху черен грим.. А слагам толкова черно наведнъж, защото и аз и приятлите ми принадлежим към определена музикална групичка Simple Smile

Когато се гримирам като "котка" се харесвам най- много. Онзи другия "панда" грим  Laughing както му казвам, го нося само вечер.. не искам да плаша хората посред бял ден.

# 133
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Слагам си черна очна линия като си я слагам и на горния и на долния клепач-  около цялото око, тоест. Слагам си я по начин, че да докарам котешки ефект. Имам зелени очи и става много  красиво. За много от вас може да се стори много.. 

Аз сьЩо слагам молив около цялото око,а и сьм сьс зелени очи като тебе Heart Eyes
Но се чудех дали с очната линия не става прекалено,но явно е вьпрос на вкус и стил Peace Както е казала MTV

# 134
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Ще използвам темата, за да попитам - дали все още ги има тези очни линии, които се отлепят? И каква марка са евентуално?
Да, все още ги има, но са отвратителни и не ти ги препоръчвам.  Naughty След като изсъхне нанесения контур, нацепва се и започва да се лющи от само себе си. Казвам ти го като човек, който от години и ежедневно използва очна линия, експериментирала съм с какви ли не марки и видове, и от личен опит споделям.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт