С какви играчки си играят 2-3 годишните ви деца?

  • 21 230
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Ами аз съм много затруднена.
Понеже няма да пратя дъщеря си тази година на детска градина и ще се гледаме вкъщи,не знам точно какви играчки да и взема,за да играе.
Моля ви ,споделете с какви точно играчки си играят 2-3 годишните ви деца  Rolling Eyes
Благодаря предварително  Hug

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 22:25 от Дея`

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 350
Коли, топки, мотори Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 272
Животни - всякакви, кубчета, пъзели, моливи, водни боички, пластелин, кукли, комплекти за готвене, чистене, гладене, магнити и магнитна дъска, тебеширии дъска за тях, неща за нанизване, строители, огледало, сапунени балони, балони, топки, книжки, филмчета, различни плюшени играчки, синтезатор, свирки...

# 3
  • Мнения: 4 362

 TiredУф,знаеш ти каква е трагедия  Tired

lily_b,има детска кухня,плюшени играчки супер много,конструктори,пластелин,къща за кукли,ама не ,играе точно 2-3 мин.тоест разпръсква ги из стаята и вече и е омръзнало  Tired

# 4
  • Мнения: 1 272
Сигурно играеш с нея, нали Thinking
Щом й е скучно, игри навън с децата по пързалки и люлки и много разходки Wink

# 5
  • Мнения: 4 362
Сигурно играеш с нея, нали Thinking


Точно обратното,в началото пробвах да играя с нея,после я оставих сама да се заиграва,но все същото най много 10 мин и край,вече и е скучно  Tired
Ми то сега става за навън,ама като падне снега  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 23:02 от Дея`

# 6
  • Мнения: 3 550
Топки и колички, но аз имам юнак.

Изпробвай нещо, което е ново за нея и дава възможност за фантазия: празен кашон, шалът на мама, пластмасова бутилка, която да пълни с дреболии, козметичната ти чантичка  Laughing, домакински потреби - цедка, фуния и др. Когато хлапето се отегчаваше и ставаше страшно го събличах и пъхах в коритото, дори да не е време за къпане.

# 7
  • Мнения: 8 999
На тази възраст децата не могат да се съсредоточават за дълго в някаква конкретна игра. Виж, да разхвърлят всички играчки из стаята е тяхна страст - подът обикновено беше зарит с играчки, а децата ми, седнали всред купчината какво ли не, се заглеждат по нещо за известно време, след което го захвърлят и заиграват с друго - обикновено това, което е най-близо до тях.
Най-интересна им беше компанията на други деца.

# 8
  • Мнения: 1 298
Няма ли някакви детски клубове или организирани групи за игра,
където да я водиш за няколко часа?
Така ще играе с деца, без да е затворена с тях по цял ден. Simple Smile

За занимания вкъщи - книжки, рисуване,въобще креативни дейности.
Играчки, стимулиращи въображението. Има на Фишер Прайс много интересни серии.

Мисля обаче, че на тази възраст децата обичат да играят с мама и тати. Laughing
Ако седнеш до нея и играете заедно, ще започне да обръща повече внимание на играчките.

# 9
  • Мнения: 256
Моя син скоро направи 3 г. Най-любимите неща за игра са му Лего-Дупло със строителни машини , на Фишер-Прайс серия Креатрикс, Плеймобил - едни крокодили и къща като куфарче, книжки със стикери за лепене, пластелин и разни конструктори.

# 10
  • Мнения: 5 183
Пъзели за по-мънички деца, пластелин, книжки, магнити, конструктори
Но повече удоволствие ще й доставиш, ако се знаимавате заедно, не се надявай за дълго да се заиграе сама
Моят синм много оби4аше, а и още обича, да ми помага в домакинството - пъха дрехите една по една в пералнята. Голяяяяямо удоволствие му беше, плацика се на мивката в кухнята с няколко пластмасови 4ашки и ги мие по 15-20 минути. Е, после го преобличах  Crazy Mr. Green Прахосмукачка пусканме заедно. Дрехи сгъвахме, абе какво ли не. Аз простирах, а той подаваше щипките... От всичко може да се извлече полза, важното е да сте заедно и да си обръщате внимание. Можеш да готвиш и тя да е до теб и да си говорите, а тя да подава, да слага нещо и така...

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
Играе със всичко с което му дам , обича да чисти, да подрежда (най вече витрината със стъклените чаши  Close )
Обича книги, лягаме на пода с възглавници и чета. Обича да рисува, да пусна музика и да танцува.
Првавим къщи от конструктор, пускаме влакче по релси в хола.
Пазя му голям кашон и се крие вътре, купих му детски инструменти и сега завива болтове и гайки.

Добре, че има батко и когато аз съм заета играят заедно, гонят се, танцуват, пеят и се правят че единият свири на китара, а другият пее с микрофон.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 648
Деичка, то си зависи от детето. Лора никак не се заиграваше на тази възраст и беше трудно. На Мати играе съсредоточено още от както пролази и може да си бута коли или да строи нещо дълго време! Също обича да гледа и детски филми, за което даже го ограничаваме!

# 13
  • Мнения: 277
Конструктори
Кукли (с аксесоари: коритце, гребенче....)
Кубчета
Боички, флумастери, моливи, книжки за оцветяване, блокче
Дискове (много се занимава да ги реди!)
Гримира и прави прически на куклите
Куклен театър с плюшки
Четете приказка и си правите постановка с играчки - театър  Mr. Green
на криеница
играе си с всякакви музикални играчки : телефони, касов апарат (с него си играем на магазин Grinning), пиано...
Топки и малки топчета (ГУМЕНИ)
Щипки за пране  Grinning - ако знаеш какви неща майстори с тях!
Тенджери, тигани, лъжици, черпаци...
Имам и една дървена кутия с дупки за различни геометр. фигури - освен, че научи цветовете с тази играчка (фигурките са много и шарени), сега много се занимава с нея, но й е интересно да си играем заедно.
Много са й интересни нейните бебешки шишенца, които й извадих наскоро, храни си куклите, слага им памперс, храни ги.
пеем
танцуваме
играем на криеница
готвим, чистим гладим заедно - тя с нейните играчки до мен (аз с моите  Simple Smile)


Детските клубчета за няколко часа са добър вариант да се разнообрази!



# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
При дъщеря ми в момента хит са книгите. Всякакви книжки с приказки, но обича да и чета и моите книги. Просто да и чета нещо. Моливи и фулмастери, боички, тебешири и съответните принадлежности към тях /книжки за оцветяване, бели листи на които да драска, черна дъска за тебеширите/ Това разбира се, ако можеш спокойно да преживееш издрасканите стени, дивани, дрехи, както и изрисувани ръце, лице, крачета и т.н/в къщи поне това е положението/. Албум със снимки. С часове може да ги разглежда и да ми показва, кой, кой е. Щипки, безопасни кухненски принадлежности, комплекти за готвене, конструктори, коли, един надуваем фотьойл- мечо, с който обича да се бори по земята. Козметичната ми чантичка. Общо взето това е при нас, но повечето дейности изискват и аз да съм с нея. 

Общи условия

Активация на акаунт